Komentowana treść: BoulderDash Shockwave 5.25
[#1] Re: BoulderDash Shockwave 5.25
Na Amigę brak klasycznej implementacji BD. Wystarczy popatrzeć na załączony obrazek. Prawdziwy BD jest na małe Atari.
[#2] Re: BoulderDash Shockwave 5.25
Forcefeedback pod Amigę, no-no.. :)
[#3] Re: BoulderDash Shockwave 5.25

@C2H5OH, post #1

A na C64 to podroba?
[#4] Re: BoulderDash Shockwave 5.25

@reactor, post #3

Z dwojga złego lepsze C64.
[#5] Re: BoulderDash Shockwave 5.25

@C2H5OH, post #1

Eee... nie wiem czy kolega wie, ale istnieje możliwość zmiany grafik/dźwięków/poziomów... a i sam engine jest bardzo wierny oryginałowi. Więc takie biadolenie "bo prawdziwy BD jest tylko na Atari" przypomina mi zrzędzenie starych kobiet pod kościołem... :P
[#6] Re: BoulderDash Shockwave 5.25

Tak, na C64 też jest dobry, nawet nienajgorszy jest na ZX Spectrum, ale ten z Amigi rozczarował mnie już pierwszy raz bodaj w 1990r. Żeby na Amigę nie zrobić prawdziwego BD z Rockfordem w roli głównej. Wstyd.

Przerobić przez podkładanie grafik i dzwięków to można wszystko (nieomal). Ale nie na tym rzecz polega żebym miał osobiście poprawiać grę po Autorze. Pewno problem leżał w prawach autorskich.




Ostatnia edycja: 08.03.08 17:41:10
[#7] Re: BoulderDash Shockwave 5.25

@C2H5OH, post #6

ale ten z Amigi rozczarował mnie już pierwszy raz bodaj w 1990r.

Czy ty oby na pewno porównujesz wersję Guido Mersmanna, czy też może jakąś inną?
[#8] Re: BoulderDash Shockwave 5.25

@mailman, post #7


Screen jest ten sam.
[#9] Re: BoulderDash Shockwave 5.25

@C2H5OH, post #8

Mówisz o tym, który zdobi wiadomość? To obrazek chyba wyrippowany z wersji C64, lekko podrasowany na Amidze i wykorzystany podczas uruchamiania gry (tak w ogóle, to sobie można zmienić obrazek). BD, o którym mowa to gra działająca w pełni pod systemem będąca wiernym (zgodnie z informacją podaną przez autora) odpowiednikiem oryginału. Zerknij tutaj, a najlepiej uruchom i oceń samemu. Na podstawie screenów to sobie można ocenić kunszt grafika, a nie całą grę.
[#10] Re: BoulderDash Shockwave 5.25

@C2H5OH, post #8

Ja obstawiam, że w roku 90 ta gra jeszcze nie istniała.
Grafik do niej nie trzeba dorabiać - z grą dostarczana jest paczka grafik gotowych do użycia - w tym kilka całkiem klasycznych.
[#11] Re: BoulderDash Shockwave 5.25
Pdo MorphOS-em działa bez zarzutu .
[#12] Re: BoulderDash Shockwave 5.25

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Potwierdzam. O ile poprzednie wersje nie chodziły u mnie, o tyle ta działa.
[#13] Re: BoulderDash Shockwave 5.25

@C2H5OH, post #1

Prawdziwy BD jest na małe Atari.

Hmmm, w BD zaczynalem wlasnie na Atari, ale ostatnio poemulowalem troche ZX Spectrum. BD na Spectrum to naprawde sztuka. Nie ma sie co "wadzic" czy Atari czy nie. Ja zaczynalem na Atari, a kontynuowalem grac na C64. Wersje sa identyczne (oprocz chyba rozdzielczosci). Wersja Guido, to wierna konwersja. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem