Komentowana treść: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji
[#1] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji
Swoją drogą to dziwne, że nie wiadomo ile kart było wyprodukowane i trzeba zbierać informacje od właścicieli. Przecież każdy producent ma zapisy ilościowe każdego produktu. Nawet w fabryce guzików widomo ile sztuk danej serii zeszło.
[#2] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Arbuz, post #1

pewnie ex-menagerowie sprzedazy i cały zarzad producentów tych kart znaja te dane no ale sie nie wypowiadaja na forach i byc moze zapomnieli juz dawno o amidze... pozatym celem tej rejestracji zapewne bylo sprawdzenie ile jest czynnych amigowców z tą karta , badanie rynkowe

Ostatnia edycja: 17.03.08 19:25:23
[#3] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@fibi, post #2

Wiekszość z tych gości pracuje teraz w bplanie :)
[#4] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@fibi, post #2

To jak kiedyś będzie mi się chciało, to dopiszę moją CSPPC. Cały czas sprawna i działa sobie w A4000 :)
[#5] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Drako^lM, post #3

dwie osoby :)
[#6] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji
Jeżeli jest to prawda co tam napisali to Phase5 wyprodukował 6451 kart turbo do klasików.
Zakładając tylko, że 20% kart z PPC uległa uszkodzeniu mamy ciągle 5000 sprawnych kart.
Mógłby jeszcze hyperion podać ile na dzień dzisiejszy sprzedał kopii AOS4 i mielibyśmy całkowity obraz sytuacji.
Jednak nie sądzę, że sprzedał więcej niż 500 sztuk.
To są tylko moje przemyślenia proszę nie brać ich na serio.
Tak naprawdę to się nigdy nie dowiemy ile tych kart turbo sprzedali.
Ps. Nie odliczyłem też kart z PPC dla A2000.
[#7] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Arbuz, post #1

dlaczego mieliby upubliczniac takie dane?
[#8] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Arbuz, post #1

E tam, ja siedzę w takiej firmie, gdzie nikt nie wie, ile czego było i ile zeszło, w związku z czym podsumowanie roku to miła gimnastyka jak sporządzić stany magazynowe :). Oczywiście trochę przesadzam, ale...
[#9] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Drako^lM, post #3

to ciekawe :) bo mi sie zdawało ze kadra inż sie znalazla w bplanie
[#10] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@smackme, post #7

dlaczego mieliby upubliczniac takie dane?


A czemu by nie? Tajne to? Takie dane zagrozily by pokojowi na swiecie? Microsoft,Nintendo czy Sony regularnie podaja takie dane do wiadomosci publicznej.
[#11] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@smackme, post #7

zeby mozna oszacowac czy warto pchac sie w rynek. jest roznica jesli jest 5000 potencjalnych klientow a 50000
[#12] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Arbuz, post #1

Cóż, autorzy tej strony chcą zrobić swoje oszacowanie. :)

Z tego co mi się po głowie plącze, kojarzę, że gdzieś, kiedyś było wspomniane, że kart powerup było wyprodukowane coś koło 10000. Czy to dużo? Ciężko powiedzieć, zważywszy, że obecnie używanych jest zapewne góra 10% tego.
[#13] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji
Sam posiadam 3 sztuki ale uszkodzone jeszcze nie wpisałem sie do tej listy. Mam takie pytanie czy ktoś z kolegów posiada dokumentacje procesorów PPc603e -PPc603ev zależy mi na różnicach możliwości zastosowania ich w kartach do A1200
[#14] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Dziadziomiecio, post #13

Poszukaj tutaj: http://www.freescale.com/ i w Googlach.

Ostatnia edycja: 18.03.08 10:49:17
[#15] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@cichym, post #14

tam trochć kopałem ma dane do 603e ale nic nie mogć znaleźć do 603ev które były montowane w apple
[#16] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Dziadziomiecio, post #13

daj jedną :P
[#17] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@arti4-92, post #16

Pomyśle jak sić uporam z naprawą wprawdzie płytka jest nieco "wygolona" i raczej poprzednik źle ustawił hot-a co skończyło sić małym rozwarstwieniem.

[#18] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Dziadziomiecio, post #17

co do manuali, to może dracław ci pomoże ??
Znalazłem coś takiego , ale to chyba nie to czego szukasz :D

Ostatnia edycja: 18.03.08 15:09:11
[#19] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@arti4-92, post #18

Ta właśnie mam i tu wychodzi że wersja ev jest 2.5volta dlatego szukam czegoś wićcej
[#20] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Dziadziomiecio, post #19

Może tutaj PPC FAQ coś znajdziesz. W tabeli na początku jest podane, że EV zasilana jest napięciem 2.5V.

Ostatnia edycja: 18.03.08 17:15:56
[#21] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@cichym, post #20

Dzićki a wićc wygląda że procek z końcówką ev różni sić zasilaniem jądra 2,5v a pozostałe linie dalej 3.3v a wićc jest możliwe użycie go po pewnych przeróbkach .Muszć dostać podstawkć od procka 775 zastosować przelotkć na zasilaniu i ... .Tylko lepiej bćdzie użyć jako drugi procek 68060 to muszć jeszcze przemyśleć .Jeszcze raz dzićki za pomoc.
[#22] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Dziadziomiecio, post #21

procka 775, po co ci to , jak chcesz to moge ci za koszty przesyłki znaleźć płytę gł z lga, albo wlutować(a raczej na kuchence gazowej roztopić cyne :P ) tą podstawkę.
[#23] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@arti4-92, post #22

wlutować(a raczej na kuchence gazowej roztopić cyne ) tą podstawkę

Powodzenia.
[#24] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Daclaw, post #23

no dzięki, ten sposób jest bardzo skuteczny ;), wyluzowałem na tej zasadzie chipsety z płyt głównych, gpu z kart graficznych itd(na breloczki).
[#25] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@arti4-92, post #24

Na kuchence gazowej to ja sobie jaja smarze lub wodć na kawć.Mam trochć sprzćtu i wole tak normalnie hot-em.
[#26] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@arti4-92, post #24

Oj Arti. Na breloczki to i cążkami możesz poobcinać. Ale ponownie już tych scalaków nie użyjesz zgodnie z ich przeznaczeniem.
[#27] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Dziadziomiecio, post #25

to chcesz tą płytę główną(albo sam fragment płytki na którym jest podstawka)??
[#28] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Dziadziomiecio, post #15

system info pod mosem pokazuje mi 603ev

Ostatnia edycja: 18.03.08 23:08:48
[#29] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@Dziadziomiecio, post #21

Przeglądałem trochę not katalogowych procesorów PowerPC 603e i wyszło mi, że wszystkie od 200MHz w górę mają zasilane jądro napięciem 2.5V. Na Karcie Blizzarda znajduje się stabilizator, który na wyjściu daje właśnie 2.5V (LT1580-2.5). Stabilizator zasilany jest napięciem 3.3V, Vcontrol to 5V, a Vout to właśnie 2.5V. Można by wywnioskować, że Blizzard PPC jest przygotowany do montowania na nim procesorów 603ev. Jak chcesz to podeślę ci na maila te noty. Może coś tam jeszcze ciekawego wygrzebiesz.
A przyglądając się zdjęciom kart PPC znalezionym w internecie zauważyłem, że przy prockach w obudowie BGA znajdują się dodatkowo 3 kondensatory (w tym dwa tantalowe), których nie ma przy procesorach w obudowach TQFP. Nie wiem tylko, czy to wynika z innego podłączenia wyprowadzeń w BGA, czy właśnie ma jakiś wpływ na napięcia rdzenia ( chyba wszystkie CPU powyżej 180 lub 200MHz były produkowane w obudowach BGA).

Ostatnia edycja: 19.03.08 10:42:01
[#30] Re: Ilość kart PowerUP - szacunkowe dane na temat wielkości produkcji

@arti4-92, post #24

Bo do niczego innego nie będą nadawać się.

Wnoszę o nie karmienie trolla. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem