Komentowana treść: Mediator TX - recenzja
[#31] Re: Mediator TX - recenzja

@recedent, post #30

to temat w zasadzie do dyskusji na forum, a nie na komenty do Mediatora TX

Aaaa bo mnie to zawsze poniesie. :) Już się zamykam.

A co do Mediatora i Radeona. Jak dla mnie - zwyczajnego użytkownika jest to krok w tył skoro nie ma sterowników 3D do Radka dla Classica.
[#32] Re: Mediator TX - recenzja

@Olo, post #25

odpale system, gg, irc, jakiegoś browsera, jakiś player mp3 i out of memory

Za dużo patrzenia w pulpit Visty .
[#33] Re: Mediator TX - recenzja

@Grzegorz Kraszewski, post #32

Za dużo patrzenia w pulpit Visty

Kurcze, tam komunikatu out of memory nigdy nie miałem , jednakże posiadając pegaza z 256 MB Ram kilka razy mi się tak zdarzyło
[#34] Re: Mediator TX - recenzja

@Olo, post #33

Kurcze, tam komunikatu out of memory nigdy nie miałem

I jest mała szansa żebyś kiedykolwiek miał. Wirtualna ratuje sytuację. Chociaż ja nigdy wirtualnej pamięci nie traktowałem jako czegoś normalnego. Dla mnie sytuacja w której system zaczyna używać pamięci wirtualnej to sytuacja awaryjna i sygnał, że czas dołożyć pamięci. Oczywiście jeżeli się da...
[#35] Re: Mediator TX - recenzja

@MDW, post #34

I jest mała szansa żebyś kiedykolwiek miał. Wirtualna ratuje sytuację

Wiem, ale kraszan głupoty pisze i trolluje, to ja też mogę ;) .

Pozatym chodzi mi cały czas o jedno, o mikroskopijną ilość pamięci w efice, co przy dzisiejszych cenach jest aż nienormalne. Moje patrzenie lub niepatrzenie na Viste nie ma tu żadnego znaczenia, jak napisałem wcześniej, nawet taki mikrus jak EeePC działający pod kontrolą Linuxa dostał ode mnie na starcie kostkę 1 GB, a ostatecznie ma 2 GB Ram, bo .... bo ram jest tani, 65 zł za kostke 2 GB to są śmieszne pieniądze, a system lepiej działa. Jest to mniej więcej podobna sytuacja jaka miała swego czasu miejsce z microA1 i jej 32 MB pamięci graficznej. Niby dużo, a potem na sieci zaczęły się pokazywać artykuły, pokazujące które z wodotrysków w AmigaOS4 wyłączyć aby starczało pamięci. A za takie "atrakcje" ja podziękuje. Chce mieć Amigę na której będe mógł robić to co mi się spodoba bez obawy że coś się może wysypać bo jakiś "geniusz" oszczędził 2 euro na kostce 256 MB Ram
[#36] Re: Mediator TX - recenzja

@Olo, post #35

Zobacz najpierw Mosa 2.0 na efice .
Linux swoje na starcie wymaga vista jeszcze wiecej.
I do MorphOS-a nie ma co porównywac

A wracajac do efiki ... Jest tam 128 MB bo zostala zaprojektowana do takich celow gdzie taka ilosc pamieci wystarczy
A ze przy okazji działa na niej MorphOS
Zapewniam cie ze koszt efiki z 256 MB byl by dozo wiekszy niz 2 euro

Ostatnia edycja: 12.04.08 09:59:52
[#37] Re: Mediator TX - recenzja

@Drako^lM, post #36

Tak bo ma stare pamięci jak byłyby DDR2 to byłyby to bardzo małe pieniądze. Ja mam 4Gb ramu i mi więcej nie potrzeba dzięki temu że vista buforuje dane w ramie wszystki software szybko się wczytuje.
Ja też nie widzę "zalet" instalowania mniejszej ilości pamięci ram.
[#38] Re: Mediator TX - recenzja

@Drako^lM, post #36

Skoro Efika nie była projektowana do MOSa to po co się tak upierać przy robieniu wersji MOSa na nią? A olać to i znaleźć coś innego. Ten sprzęt się do używania nawet tak prostego systemu nie nadaje, przez niego nie można wykorzystać możliwości nawet tego prostego systemu.
[#39] Re: Mediator TX - recenzja

@MDW, post #38

bo mosteam dostal gratyfikacje od genesi i powinni się wywiązać z obietnic
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem