Komentowana treść: amiga.com.pl - to już jest koniec...
[#1] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
PPA bez konkurencji ?
[#2] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
I tak oto zatonął wrak.Dryfujący po internecie od jakiegoś czasu.Hmm :(
[#3] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@faguss, post #1

Kolega może niewie ale w Polsce mamy też inne portale poświęcone Amidze, np: EXEC, który też jest dziennie aktualizowany.
[#4] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@Leon, post #3

exec jest poswięcony religii szamana kb oraz tego trzeciego, nie jest natomiast poswięcony amigowcom, a szkoda
[#5] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
End of an era...

Dla mnie, którego początek obecności w sieci to właśnie ACP (nie pamiętam który to był rok? 97, 98?), dla mnie, osoby która 8 lat miała ustawiony homepage na ACP... to jest ból - nie pozostaje mi nic innego jak tylko opić stratę.

[#6] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
może by artki przenieść do ppa, mogłbym w tym pomóc o ile by byla zgoda adminów acp
[#7] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
spokojnie, bez paniki, to wszytsko to jedno wielkie g... a g... nigdy nie tonie wiec cierpliwosci.
[#8] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
ACP... Może to dziwnie zabrzmi (choć jednocześnie też dziwnie znajomo), ale wiele lat temu na ten portal niesamowicie się... obraziłem i w ogóle przestałem tam zaglądać. Nie będę opisywał dlaczego, nie ma to już sensu - człowiek był inny, czasy były inne i pełne ogromnych emocji (w związku z początkiem końca Amigi), a pamięć też jest zawodna. Co ciekawe, jeszcze internetując z kawiarenki zapisywałem sobie na dyskietkach co się tam działo. Pewnie już nie mam tych materiałów, ale ciekawe, czy widząc je po tylu latach dalej określiłbym ACP słowami jakich wówczas mu nie szczędziłem - a to nie były raczej miłe słowa.

Na szczęście pojawił się ppa.ltd.pl. I to było to czego szukałem. Zupełnie inny portal, zupełnie inni ludzie, zupełne inne relacje miedzy ludźmi, zupełnie inne podejście do Amigi. A gdy po bardzo długim czasie ponownie zajrzałem na ACP, był już chyba wrakiem. Satysfakcji na szczęście nie poczułem, zresztą było już na to za późno.
[#9] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
Eh, znowu? Ciekawe czy ma to jakis zwiazek ze zniknieciem eFunzine?...
[#10] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
Hmmm, szkoda. Fajnie bylo kiedys, tyle sie trollowalo... Nawet zrobilem taki muzyczny zart w zwiazku z ACP, gdy dostalem banana.
Mozna posluchac - http://www.mp3darmowe.pl/muzyka.php/46134,Andrzej_Drozd_-_Kr%C3%B3tka_Ballada_o_ACP
[#11] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@Valwit, post #7

wiec cierpliwosci.

Tego to Nam nie brakuje. :)
[#12] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@rzookol, post #4

exec jest poswięcony

A stane w obronie eXeca, ;)
Nie chce pisac...itd, jak to kiedys liczyly sie tylko dwa portale - ACP i eXec. W zasadzie to juz wtedy byly dwa skarajne tematy...

Wtedy z zamgly, ze sloncem, przyszedl PPA. "Poswiecalem" duzo swoich trollowskich predyspozycji i czesto nawijalem o PPA. Na jednym i drugim portalu (ACP i eXec). Kazdego kto zaczynal lub powracal do Amigi, kierowalem do PPA. Udalo sie - mamy najlepszy portal jaki tylko ktos mogl sobie wymarzyc, czyli PPA. Portal ktory skupia cale srodowisko. :)

Duzo tez marudzilem pozniej na eXecu w zwiazku z tym, dlaczego nie moge uzywac AOS4. Doszlo oczywiscie tez do tego, ze dostalem banana. Dzieki AmiGG, ktory na eXecu byl dyskryminowany. Mam nadzieje ze teraz bedzie juz coraz lepiej.
Bylo, minelo. Mamy aktualnie dwa dzialajace portale. Nasz, czyli PPA i drugi, bardziej specjalistyczny (w kierunku AOS4), czyli eXec.
Odkad uzywam AOS4 (na klasyku) i pytam na eXecu, dostalem same konstruktywne odpowiedzi i pomoc. Wielkie dzieki dla ludzi ktorzy rzeczowo pomagaja mi w poznawaniu AOS4.

Mysle Panowie, ze tak to nalezy aktulanie zostawic. Mamy dwa portale, ktore sie doskonale uzupelniaja.

Żal tylko ACP. No ale coz...
[#13] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@Valwit, post #7

spokojnie, bez paniki, to wszytsko to jedno wielkie...

No wiesz, jezeli ACP mialoby byc jakims "buntem". Nowym buntem ?

Zobacz, jakim nowym buntem mialoby byc teraz, w tej chwili nowe ACP?
Moim zdaniem bardzo nie Amigowym. Nawet nie zabardzo mozna zahaczyc o MOSa. Ktory jest kompletnie amigowym (A). ;)

Nowe ACP - pecetowcy kontra Amigowcy?
A moze "za malo magnezu" ;)


:P
[#14] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
Teraz to już można otwarcie to powiedzieć: ACP zeszło na psy
Kiedyś to był dobry żart, ale po tej wiadomości już jakoś nie śmieszy :(
Szkoda - za czasów modemu zapisywało się jak najwięcej stron na dysku, i potem off-line czytało tamte wojny. Niektóre czytało się godzinę, bo tak były rozbudowane. Ehh, stare, dobre czasy...

Ostatnia edycja: 24.05.08 12:00:44
[#15] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@MikeN, post #14

To były dobre czasy, i dobre brednioseriale. ;)
[#16] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@MinisterQ, post #15

To prawda, zabawa byla przednia. A z tego co pamietam to najwiecej zametu wprowadzal niejaki Hiacynt ;)
[#17] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@Phibrizzo, post #16

Ależ nie można tylko i wyłącznie całych zasług przypisywać jemu! ;)
[#18] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@MikeN, post #14

ACP zeszło na psy

Ja uwazam ze zeszlo na koty. ;)
[#19] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@MinisterQ, post #15

no tu na szczescie wielki brat czuwa i fajne dlugie brednio seriale nam nie groza. w koncu to Poważny Portal Amigowy
[#20] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
News kłamie, jeden news na ACP pojawił się w tym roku ;)
[#21] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@Valwit, post #19

Coby nie powiedzieć, za nastolatka uwielbiałem te niskie wymiany ciosów na ACPie... Lubiłem je dokładnie tak samo jak stormc, scenowe dema i wino 'jabłuszko' by ostrowin. To był fragment mojej młodości ;]
[#22] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
Już od dawna nie zaglądałem na ACP, ze względów zrozumiałych... Ale faktem jest że tam się dowiedziałem o PPA...
[#23] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@MinisterQ, post #17

Jak znam życie, to nie sposób zapomnieć o niejakim MisterQ ;)
[#24] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@Andrzej Drozd, post #10

pobierz program do szybkiego pobierania mp3 (936 KB). -- Chyba podziękuję. :)

Jak musisz to już lepiej chyba tu - http://zshare.net/
[#25] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@Kokos, post #24

Google przyjacielem Twym:

http://andrzejdrozd.mp3.wp.pl/?tg=L3Avc3RyZWZhL2FydHlzdGEvMzA4MzAuaHRtbA==

[#26] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@quantor, post #25

A udało Ci się ściągnąć? :)
[#27] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@Kokos, post #26

http://rapidshare.com/files/117489605/Andrzej_Drozd-Krotka_Ballada_o_ACP.mp3.html
[#28] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...
A mnie tam bardziej szkoda, gdy jakiś utalentowany programista odchodzi z naszego światka.
Za ACP nigdy specjalnie nie przepadałem. W tamtych, dawnych czasach, wolałem
jeszcze Execa, a potem w miarę jak Exec stawał się dla mnie mniej atrakcyjny,
to PPA zaczęło się wyrabiać.
[#29] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@Valwit, post #27

You have reached the download-limit for free-users. Want to download more?
Get your own Premium-account now! Instant download-access! (Or wait 65 minutes)


Suuuuuuper są te Wasze serwisy. ;)

Może jednak stary dobry http://zshare.net/ ? :)
[#30] Re: amiga.com.pl - to już jest koniec...

@Kokos, post #29

Już mam od Shoona. http://www.zshare.net/download/12560062b3edc122/

I naprawdę fajne to-to.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem