Komentowana treść: MorphOS 2.1
[#1] Re: MorphOS 2.1
Oż kurde zaspałem. Dzięki z pracęnad MOS2.1

Ostatnia edycja: 06.09.08 08:45:30
[#2] Re: MorphOS 2.1
Dzięki :)
[#3] Re: MorphOS 2.1
A tak w ogóle to znowu muszę instalować na gołą partycję? Czy update będzie mniej bolesny niż przy przjściu z MOS1.45 ->MOS2.0?
[#4] Re: MorphOS 2.1

@Arbuz, post #3

W zasadzie możesz ręcznie podmienić katalog MorphOS + Tools + Utilities + boot.img na partycji systemowej i powinno być dobrze.
[#5] Re: MorphOS 2.1
Super, ale teraz mam dylemat szukać nisko-profilowego radeona, 8500/9250 z 128 mb ram, czy lepiej skusić się na XGI Volari V3XT. Oreientuje się ktoś, co lepiej kupić (podejrzewam , że realnie trzeba rozpatrywać Radeona 9250- dostepnośc karty - z XGI Volari). W księdze efiki wyczytałem, że MOS team dostał stery 2d i 3d do XGI Volari, czyli sterowniki pod MORPH OS 2.1 będą stabilne, najszybsze i karta okaże się najlepsza? Proszę o pomoc (szukałem informacji w Internecie, ale nie natrafiłem na nic ciekawego - porównanie możliwości kart). :P
[#6] Re: MorphOS 2.1

@Marek Szyprowski, post #4

thx
[#7] Re: MorphOS 2.1

@ender, post #5

źle wyczytałeś. Stery do Volari są tylko 2d.
[#8] Re: MorphOS 2.1
Ciekawa sprawa. Zawsze nagrywam z weryfikacją i zawsze przy sprawdzaniu wywala podczas weryfikacji błąd na 1 ścieżce. Próbowałem na K3B i Nero. Może nic wielkiego ale przy nagrywaniu MOS2.0 tego problemu. Spróbuję jeszcze raz ściągnąć z innego miejsca

Ostatnia edycja: 06.09.08 09:16:11
[#9] Re: MorphOS 2.1
Cholera... szkoda że aktualnie jestem w robocie, bo ciekawość mnie zżera czy już wszystkie błędy zostały poprawione.

No ale na szczęście dzisiaj robię tylko do 12 :D
[#10] Re: MorphOS 2.1

@Jacek Piszczek, post #7

· XGI Volari V3XE AGP
Wskazówka: XGI udostępniło Genesi kody źródłowe zarówno dla 2D jak i 3D (dzięki HAL/OF).
Może to być dobry wybór dla przyszłych udoskonaleń.


Oparłem się na tym zapisie, ale skoro tak to dzięki.

Ostatnia edycja: 06.09.08 09:20:52
[#11] Re: MorphOS 2.1
MorphOS 2.1 już jest, więc co dalej z MorphOS-em? To ostatnia wersja?
[#12] Re: MorphOS 2.1

@grxmrx, post #11

Teraz bedzie MorphOS 3.0 :)
[#13] Re: MorphOS 2.1

@Drako^lM, post #12

A kiedy 4.0? :>
[#14] Re: MorphOS 2.1
MorphOS/Devs/Monitors/Virtual [NEW]

A virtual CyberGraphX monitor that allows starting of MorphOS without a graphics card and use it with VNCServer (optional, located in MOSSYS:Storage/Monitors)

No tego mi brakowało :)
[#15] Re: MorphOS 2.1

@Marek Szyprowski, post #4

W zasadzie możesz ręcznie podmienić katalog MorphOS + Tools + Utilities + boot.img na partycji systemowej i powinno być dobrze.

Uffff, to fajnie. Nie uśmiechałoby mi się znów grzebanie od podstaw. :) A może instaler przewiduje jakąś aktualizację i sam robi co trzeba przy przejściu z 2.0 do 2.1?

A tak poza tym to jestem bardzo mile zaskoczony. Ogromne ukłony w stronę MOSTeam. Dobra robota! Nie spodziewałem się tak szybkiego update. Te "dwa tygodnie" trwały nadzwyczaj krótko. :)
[#16] Re: MorphOS 2.1
Zasysam moim balkonowym netem to cudo, jak bede mial farta to do jutra nakapie cale 130 megsow. Dzieki za update :D
[#17] Re: MorphOS 2.1

@MDW, post #15

Installer na razie nie przewiduje możliwości aktualizacji, dlatego lepiej ręcznie podmienić katalogi. Przy okazji stary katalog MorphOS należy skasować (albo zmienić mu nazwę), a nie nagrywać na niego nową wersję. Część plików została usunięta ze względu na różne konflikty z innymi programami (lub zmieniono im nazwy) i ich dalsza obecnocność może powodować kłopoty.
[#18] Re: MorphOS 2.1

@Marek Szyprowski, post #17

Dzięki wielkie za te informacje. Tak właśnie zrobię. Backup systemu i tak zawsze mam więc luzik. :)
[#19] Re: MorphOS 2.1

@grxmrx, post #11

W następnej kolejności użytkownicy mogą się spodziewać MorphOS a 2.2.
[#20] Re: MorphOS 2.1
Ok, MorphOS 2.1 działa. :)

Pozytywna rzecz, którą od razu zauważyłem to wywalenie z MOSSYS:Classes/mui takich rzeczy jak np. NList.mcc. Skoro z założenia użytkownik nie powinien grzebać w MOSSYS: to było trochę nie tego umieszczanie tam tych klas, które się ciągle zmieniają i które ciągle trzeba aktualizować. Dobre posunięcie!

W MorphOS 2.1 miały znów zacząć działać cyfrowe aparaty fotograficzne Canona. Było obiecane. Niestety nadal nie działają. :( Znów trzeba Pegasosa bootować z płyty MorphOS 1.4.5 żeby odczytać fotki. Szkoda. :(
[#21] Re: MorphOS 2.1

@MDW, post #20

A u mnie przestał śmigać IBrowse. Wywala Couldn't create CL_DownloadListGrups. Trzeba będzie chyba go przeinstalować
[#22] Re: MorphOS 2.1

@Arbuz, post #21

Zwróć uwagę na to, że kilka klas zniknęło z MOSSYS:Classes. Trzeba je skopiować z backupa MOS 2.0 do SYS:Classes. Tak jak już pisałem - to jest słuszna koncepcja. W poprzednim modelu MOSTeam sam sobie zaprzeczał zakazując grzebania w MOSSYS i umieszczając tam coś co wymaga bardzo częstego aktualizowania. :)
[#23] Re: MorphOS 2.1

@MDW, post #22

Masz rację. A co do aparatu to mój tel. k800i nadal zwiesza system jak się go podłączy do Pegaza. Choć po resecie i nadal podłączonym telefonie już wszystkie sdjęcia mam dostępne. Czyli prawie jest dobrze. Panasonic FX50 działa bez zarzutu
[#24] Re: MorphOS 2.1

@Arbuz, post #23

W MOS 1.4.5 było wszystko ok. W MOS 2.0 przestało widzieć aparaty Canona. Podobno była to sprawka Posejdona i na 100% miało to być poprawione w nowym Poseidonie i udostępnione w MOS 2.1. Jak widzę nie bardzo cokolwiek się zmieniło. :(
[#25] Re: MorphOS 2.1

@MDW, post #24

Tak to już jest jak ktoś z MOSTu nie posiada podobnie zachowującego się Canona. ;)

Ostatnia edycja: 06.09.08 12:51:34
[#26] Re: MorphOS 2.1

@deez, post #25

Czy to jest cicha sugestia, że powinniśmy zrobić zrzutkę na Canona dla kogoś z MOSTeam? A może lepiej od razu dla autora Poseidona? :) Ja jestem za...
[#27] Re: MorphOS 2.1

@deez, post #25

A grzebano cos w sterownikach do Radeona? Interesuje mnie R8500. Bo moja karta wyswietla tylko ekran Firmware, potem sie MOS laduje do konca i... nic nie widze (ciemnosc widze).
[#28] Re: MorphOS 2.1

@MDW, post #26

Gdyby nowy MOS nie był płatny to możnaby było takie zrzutki praktykować jeszcze. ;)
Nie wiem jak Ty ale ja zgłoszę ten bug ponownie przez Poseidona (o ile to działa w ogóle) i mam nadzieję, że tym razem coś się ruszy w tej sprawie.
[#29] Re: MorphOS 2.1
Mam głupie pytanie. Co to jest bootmenu i jak to uzyskać? To znaczy co to jest to się domyślam ale po prostu nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. :)
[#30] Re: MorphOS 2.1

@MDW, post #26

Spokojnie z tymi zrzutkami. Oni nas chca ogolic z kasy do zera....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem