Komentowana treść: MorphOS 2.1
[#61] Re: MorphOS 2.1
Nie mogę zainstalować MOSa2.1 na efice. Startuję z MorphOS 2.1 Boot Image, ustawiam podczas instalacji stary plik morphos-2.0.iso i wybieram partycję gdzie ma zostać zainstalowany Morphos2.1. Po zakończeniu kopiowania wszystkich plików wyskakuje komunikat: 'Instalacja MOS zakończona niepowodzeniem obiekt nie znaleziony' Po resecie wczytuje się system w wersji 2.0. Przy ręcznym przegraniu wszystkich plików z MOS2.1 do MOS2.0 system się nie wczytuje (zatrzymuje się przy próbie wczytania OF).
[#62] Re: MorphOS 2.1

@MDW, post #24

Masz rację. Są jakieś problemy z usb 1.1 wbudowanym w Pegaza. Problemy są w sterowniku pciusb.device (w MOSie 1.4.x obsługiwał go uhci.device). Jednym z "tymczasowych" rozwiązań jest zakup dowolnej karty z USB2.0 - te same urządzenia działają z nią bez jakichkolwiek problemów (no i oczywiście znacznie szybciej jeżeli to obłsugują).
[#63] Re: MorphOS 2.1

@Leon, post #61

Leon, wyslalem Ci na gg maly tutorial, moze pomoze.
[#64] Re: MorphOS 2.1

@Marek Szyprowski, post #62

Tak czy siak przydałoby się kupić jakieś USB 2.0 do Pegasosa. Żaden szybszy nowy sprzęt się nie kroi więc chyba się opłaca taką kartę kupić. Jeszcze trochę posłuży. Tylko teraz pytanie - jaką!?!? :)
[#65] Re: MorphOS 2.1
Trochę pomarudziliśmy na Poseidona ale przyznać trzeba, że generalnie MOSTeam-owi należą się duże brawa za szybkie wypuszczenie tej aktualizacji. Rewolucji nie ma ale i rewolucji nie miało być w tej wersji. Oprócz tego nieszczęsnego Poseidona nie mam się do czego przyczepić. Przejście z 2.0 na 2.1 to była kwestia dosłownie 20 minut.

Przy okazji napiszę o czymś o czym już dawno miałem napisać i teraz przy ściąganiu MOSa 2.1 znów mi się przypomniało. Otóż przyznać muszę, że wszystkie graficzki wykonane dla MorphOSa są naprawdę bardzo gustowne i profesjonalne. Zarówno obrazki "promujące" MOSa, obrazki na desktop, ikonki, obrazki z instalerów i inne gadżety. Naprawdę ze świeczką można szukać tak ładnie wykonanych elementów graficznych w innych systemach. Zupełnie nie rozumiem dlaczego ikonki, obrazki w np. Windows XP były tak koszmarnie paskudne. Przecież tam na same ikonki pewnie wydali więcej kasy niż MOSTeam zobaczy przez najbliższe 500 lat. :) Nie wiem kto jest odpowiedzialny za całą oprawę graficzną ale chylę czoła przed nim. Jego gust i wyczucie trafiają w moje idealnie. :) Pod tym względem MorphOS jest w pełni profesjonalny. :)

Ostatnia edycja: 07.09.08 15:06:11
[#66] Re: MorphOS 2.1

@Leon, post #61

Do instalacji Morphosa2.1 dla efiki potrzebne są 2 pliki:
MorphOS 2.1 Boot Image
morphos-2.1.iso http://asgaard.morphos-team.net/morphos-2.1.iso
[#67] Re: MorphOS 2.1

@ender, post #54

@ ender
Wiem i poluję na takiego.


Ja mam R9250 256MB/256bit ale nie sprzedam :D
[#68] Re: MorphOS 2.1

@MDW, post #35

@ MDW
Autor programu Pixel (dawniej Pixel32) pomimo zainkasowania gotówki nie rozwija wersji dla MorphOS. Szkoda, bo to była właściwie jedyna szansa na poważniejszy program graficzny.


MOSPaint się rozwija
[#69] Re: MorphOS 2.1

@Leon, post #66

I co, udało się zainstalować MorphOS 2.1 na Efi? Bo u mnie kiszka. Nie działa ani metoda "podmiany", ani instalacja "na czysto". OF wywala się przy próbie wczytania boot.img.
Ech...
[#70] Re: MorphOS 2.1

@MDW, post #57

@ MDW
No i pod MOSem 1.4.5 działał z programami CanonToolBox i PtpDigCam.


A pod 2.0 i 2.1 PtpDigCam nie działa? A próbowałeś SimpleCam?
[#71] Re: MorphOS 2.1

@R-Tea, post #67

a nie czasem 256MB/128bit?
[#72] Re: MorphOS 2.1

@MDW, post #65

Zupełnie nie rozumiem dlaczego ikonki, obrazki w np. Windows XP były tak koszmarnie paskudne.

Amigowcy od zawsze czuli sie gorsi jesli chodzi o ikonki. Nie pomogly zadne MagicWB. Dopiero gdy powstal NewIcons, opanowala nas wrecz ikonkomania. Nawet tworcy AOS4/MOSa, nie zaczynali tworzyc systemow pod katem ich funkcjonalnosci, tylko wlasnie od jak najlepszych ikonek. Odziedziczyl to takze i AROS, ktory na poczatku nadawal sie tylko do przesuwania ikonek. ;)
[#73] Re: MorphOS 2.1
I ja tez chcialbym pochwalic za to szybkie wypuszczenie uaktualnienia.
Teraz czekam na MorphOSa na Maca Mini ;)
[#74] Re: MorphOS 2.1
U mnie niestety nie dziala nowa wersja. Z plyty odpala sie bez problemow, a z dysku zatrzymuje sie na obrazku tytulowym (lub jezeli ustawie to na bootmenu). Nie mam juz kompletnie pomyslu co moze byc nie tak....
[#75] Re: MorphOS 2.1

@nelson, post #74

odwoluje co napisalem. Dziala, a ja biczuje sie za glupote ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem