Komentowana treść: PS3 dla Friedena
[#1] Re: PS3 dla Friedena
"Wyłonionej osobie przyznają 100 dolarów" - tak będzie poprawnie.
[#2] Re: PS3 dla Friedena
czy ktoś mi może powiedzieć w czym ps3 byłaby lepsza niż pegazos2 dla os4 (nie licząc dostępnosci)
[#3] Re: PS3 dla Friedena

@rzookol, post #2

Zdecydowanie .Cell z PS3 G4 z pega lub tam AOne wciaga jak owsianke na sniadanie ;].
A Jeszcze jak by napisali stery z 3d dla gf7800 jaka siedzi w ps3 to byla by wogole baja.
Kombajn na miare 21 wieku . Skumajcie jak by ludzie gadali .Wiecie jakie wypasone giery sa na AmiPS3 ;]. Kij ze natywne na ps3 ;].Ale Ami system lezy obok na dysku wiec Ami ;]
[#4] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #3

o ile szybciej jest ten głowny rdzień ps3 szybszy niż g4 1 ghz?

co do grafiki to oczywiście peg czy nawet efika z 8500 pro zostawia w tyle nieakcelerowaną grafe na ps3
usb2.0 karte mozna kupić więc to tez nie powód

chuuj mnie boli jakie są gry, ja w gry nie gram


Ostatnia edycja: 25.09.08 21:08:45
[#5] Re: PS3 dla Friedena

@rzookol, post #2

z wszystkim nawet przy liczeniu kluczy na tym mozna jajecznice smazyc ;)
[#6] Re: PS3 dla Friedena
PS: co do portu OS4 na PS3 .. polecam przeczytac wypowiedz (post 31) Hans-Joerg Friedena na AW.net http://amigaworld.net/modules/news/article.php?storyid=4544&start=20
....but it will not change the facts that Hyperion management have already rejected the idea of a PS 3 port....

Ostatnia edycja: 25.09.08 21:19:36
[#7] Re: PS3 dla Friedena

@rzookol, post #4

odpal na najszybszym G4 film w mpeg4v10 czyli H.264 o rozdzialce 1080p i napisz czy da sie ogladac ;)
[#8] Re: PS3 dla Friedena
Cell to żadna rewelacja. Niejednorodność rdzeni jest duża wadą do tego tylko główny jest procesorem ogólnego przeznaczenia. Programowanie PS3 jest mega upierdliwe. Po prostu pomysł totalnie chybiony o wiele lepiej byłoby zrobić port na XBox360.
[#9] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #3

Kombajn na miare 21 wieku.

A jaki "rozwojowy", ile rzeczy do tego można podłączyć. ;) Jakoś nie pasują mi zamknięte architektury i przerabianie na siłę konsol na komputery. Już to przerabialiśmy (CD32) i wyszło z tego wielkie nic. I tak prędzej czy później użytkownik takiej rozbudowanej do postaci komputera CD32 kupował normalną Amigę, bo tego się rozbudowywać nie dało. To takie rozwiązania na kilka lat.
[#10] Re: PS3 dla Friedena

@smith, post #8

> Programowanie PS3 jest mega upierdliwe.

bo SDK do PS3 nie jest otwarte, wiec zaden newbie w tej dziedzinie nie wie nic o PS3 ;)

LINK
[#11] Re: PS3 dla Friedena

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

odpal taki film pod linuxem na ps3 i powiedz czy da sie oglądać
[#12] Re: PS3 dla Friedena

@rzookol, post #11

na PS3 do tego linuksa nie trzeba odpalac
http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc
[#13] Re: PS3 dla Friedena

@rzookol, post #11

A jak wejda w klike z sony i AOS wyjdzie na PS3 to myslisz ze bedzie brak akceleracji sprzetowej . Przeciez wiadomo ze nie przekompiluja tego systemu na pale .Oni tez chca zarobic .A kto to ( AOS for PS3 ) kupi bez wspomagania akceleratora graficznego ?.
Mysle ze jezeli cos takiego mialo by dosc do skutku to na pewno bylo by zrobione z "jajami".A apropo cella to o nim dopiero bedzie glosno za pare lat ,co drugi tv bezie go mial do skalowania obrazu HD.

Ostatnia edycja: 25.09.08 22:12:21

Ostatnia edycja: 25.09.08 22:42:46
[#14] Re: PS3 dla Friedena

@rzookol, post #4

"co do grafiki to oczywiście peg czy nawet efika z 8500 pro zostawia w tyle nieakcelerowaną grafe na ps3"

powiedz mi kto Cie tak okłamał ? moze fryzjer ?

a dlaczego g7800 bez 3D ma byc porównywany do 8500 z sterami 3D ? Gdzie tu k#$@a logika ?
[#15] Re: PS3 dla Friedena

@fibi, post #14

bo do ps3 nie ma dokumentacji?
[#16] Re: PS3 dla Friedena

@nelson, post #15

To w jaki sposob oni to napisali ?
http://www.pouet.net/prod.php?which=50170

[#17] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #16

bo dostali dokumentacje od sony, poza tym sony dało im do współpracy ludków pomagających
[#18] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #16

to jest demko pod standardowy "system" ps3, na tej samej zasadzie jak sa pisane gry. Nie wiem czy da sie os4 odpalic jako gre na ps3 ;)


Ostatnia edycja: 25.09.08 23:19:46
[#19] Re: PS3 dla Friedena

@fibi, post #14

mnie okłamał, mnie ?

na linuxa nie ma sterów 3d (i akceleracji 2d też) więc dlaczego myslisz ze ograniczone blitowanie na g7800 ma byc szybsze niż najszybsza karta na pegi/amigione ?
[#20] Re: PS3 dla Friedena

@rzookol, post #19

Podziwaiam takich ludzi jak ty . Brniecie w zaparte w mus swojej racji nie dajac mozliwosci rozwiazaniom ktore byly by wzasadzie pozyteczne dla "sprawy".
Wszedzie widzisz ,problem ,a moze jestes synem "Jaroslawa K."?

Co do linuxa to faktycznie nie jest wspomagany przez GPU.
Ale skoro Bonzai dostal jak to nazwales "ludkow" od sony dla napisania dema,to dlaczego Frieden nie ma dostac takiej pomocy ?.

PS:Rzookol zaraz wyciagnie koleny sensacyjny argument dlaczego to jest niemozliwe i H*J.

[#21] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #20

Ponieważ sony nie wspiera twórców oprogramowania, które nie wspiera rozwiązań programowych tej firmy.
[#22] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #20

Nie rozróżniasz uzycia jakies funkcji w stylu "narysuj teksturowany trojkat" od napisania calego sterownika, ktory by obsluzyl taka funkcje w chipie graficznym?

Moze sie wyglupiam, bo nie jestem programista..ale wydaje mi sie to logiczne ;)

Ostatnia edycja: 25.09.08 23:28:50
[#23] Re: PS3 dla Friedena

@MinisterQ, post #21

Wszystko zalezy od kasy .Jezeli sony mialo by na AOS zarobic jak na normalnej gierce to dlaczego by nie ?.Od kazdej sztuki sprzedanego softu kasa dla sony . Poprostu licencja .

A i ze dodam jeszcze.

Opierajac sie na waszych przemysleniach mozna dazyc do wniosku ze DiscreetFX to poprostu jacys debile i wrabali 100 dolcow w bloto dla "famy" ?.

Ostatnia edycja: 25.09.08 23:32:34
[#24] Re: PS3 dla Friedena

@rzookol, post #17

Gry na PS3 dzielimy na
- gry rozprowadzane kanałem retailowym, czyli pudełkowe tytuły na płytach bluray sprzedwane w sklepach, najczęściej po 60 euro i tworzone przez tzw. duże firmy (obrazowo: GTA4, Pro Evolution Soccer).
- oprogramowanie (głównie gry ale nie tylko) rozprowadzane systemem dystrybucji elektronicznej (PlayStation Network / PlayStation Store) - poprzez zintegrowany z systemem operacyjnym PS3 katalog możemy ściągać darmowe demka, filmy, ale też ściągać gry za kasę - niedużą - 5 do 20 dolarów - zwykle produkcje kilkudziesięciumegowe - przykłady to np. Super Stardust HD czy Mortal Kombat 2 (port 15-letniego oryginału).

Oba rodzaje gier są tworzone na oficjalnych devkitach Sony, z pełną dokumentacją i pełnym dostępem do hardware'u. Dostęp do takiego devkitu w pierwszym przypadku to kwestia zapewne kilkudziesięciu tysięcy dolarów. W drugim przypadku kwota jest niższa i wg cennika wynosi $10500.
Sam dostęp do devkita to nie wszystko - żeby opublikować cokolwiek (w pierwszym i w drugim przypadku) Sony musi oficjalnie namaścić końcowy produkt, zapewne osobiście wygenerwoać binarki (odpowiednie klucze i certyfikaty), żeby mogły działać na retailowych konsolach a nie tylko na devkitach - pobierając oczywiście dolę od nakładu tłoczonych płyt - lub jeśli mówimy o produktach z drugiej kategorii (PSN) - osobiście umieścić w PlayStation Network. Trzeba być trochę oderwanym od rzeczywistości, żeby wierzyć że Sony zaakceptowałoby wydanie np. portu UAE, AROSa czy AmigaOS przez PSN albo w postaci płytki do kupienia w Empiku :) Natomiast Panowie i Panie z grupy Plastic zdaje się nie musieli płacić za swój devkit i to chyba nie oni kontaktowali się w tej sprawie z Sony tylko odwrotnie :)

Na końcu jest PS3 "Open Platform" czyli platforma, na której śmigają "linuksy" - jest to absolutnie nieistotny dodatek, prawie nikt tego nie używa - a całość funkcjonuje prawdopodobnie po to, żeby Sony mogło w niektórych krajach sprzedawać swój wynalazek jako kompa a nie konsolę (mniejsze cło, podatki czy coś w ten deseń). Od strony technicznej jest to czysta wirtualizacja bez bezpośredniego dostępu do hardware'u i z dostępem do 256MB pamięci).


Ostatnia edycja: 25.09.08 23:46:04
[#25] Re: PS3 dla Friedena
Moim zdaniem (wielokrotnie to powtarzałem) jest to bardzo trafione bounty. W obecnej sytuacji (brak sensownego sprzętu pod Ami system) PS3 wydaje mi się najrozsądniejszą (dostępną) platformą dla Amiga OS. Microsoft nie jest zainteresowany rozwijaniem alternatywnych systemów na ich konsoli. PS3 jest do tego fabrycznie przygotowana. Cena tez jest już przystępna (szczególnie jeśli porównamy ją z cenami "dostępnego" ami hardware-u). Architektura zamknięta, to fakt. Ale na tyle mocna, że przez kilka lat będzie można z niej wyciskać (optymalizacja softu) nowe możliwości. Było by cudownie móc połączyć konsole, centrum multimedialne, Linux maszynę i jeszcze pracować na oryginalnym AmigaOS 4.1 lub nowszym. Piękna bajka.... rozmarzyłem się!
p.s. tak czy inaczej planuję zakup PS3. Pozdrawiam!
[#26] Re: PS3 dla Friedena

@nelson, post #15

Jest. Ale nie darmowa dla i każdego.
[#27] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #20

należy sobie odpowiedzieć, kto widzi reczywistość a kto nie
[#28] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #16

W taki, że to komercyjny projekt na zamówienie Sony. Niedługo będzie miał premierę na PlayStation Store (trailer już jest).
[#29] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #23

A ja uważam, ze SONY Computer Entertainment w żadnym wypadku nie zarobi na OS4 "jak na normalnej gierce". Żeby ŚNIĆ o dystrybucji przez Playstation Store OS4 musiałby mieć porządny port np. Firefoxa 3 (nie protezkę na SDL), Flasha (klienci SONY to nie są fanboje, którzy łykną, że będzie za 2 tygodnie - tam obowiązuje płacę/żądam) i implementację OpenGL ES 2.0 dającą podstawy do podparcia akceleracją na PS3. I już widzę tą cenę powyżej 100 euro czy ile tam kosztuje OS4.1 - max 1/5 tej ceny, i to przy takiej funkcjonalności jak napisałem. Czyli można to od ręki włożyć między bajki, jak widać Hyperion dobrze o tym wie.
[#30] Re: PS3 dla Friedena

@staiger, post #20

Ale skoro Bonzai dostal jak to nazwales "ludkow" od sony dla napisania dema,to dlaczego Frieden nie ma dostac takiej pomocy ?.


Bo Sony nie ma w zwyczaju dofinansowywać średnio opłacalnych projektów (czemu w sumie się nie dziwię).
Jakby chcieli dopomóc w wydaniu jakiegoś alternatywnego OSa, to myślę, że szybciej by dopomogli w złożeniu jakiegoś Linuxa.

PS:Rzookol zaraz wyciagnie koleny sensacyjny argument dlaczego to jest niemozliwe i H*J.


Argument, który niekoniecznie musi być chybiony. To po pierwsze. Po drugie, pisze się C**j.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem