Komentowana treść: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
[#1] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
Lepiej niech te pieniazki oddadza darczynca, badz dozbiereja okolo 1100$ - 1200$ ;) i zaproponuja YDL PowerStation!
Mozna jeszcze przekazac ta kase na rozwoj hardwareu... co prawda nie jest to majatek, ale zawsze cus... OK
[#2] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
Ciekawe bounty Ktoś strasznie naiwny wpadł na taki cudowny pomysł.

Ostatnia edycja: 18.10.08 17:21:36
[#3] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
I tyle kasy w PS-du..

Ostatnia edycja: 18.10.08 17:37:11
[#4] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
A miało być tak fajnie ..
[#5] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
Buuuuuuu... :(
A już chciałem Kokosa na przytarganie Plejaka3 na Amizadyszkę namówić...
[#6] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@5h00n4y, post #5

Łudziłeś się, że do Amizaduszek byłby release?
[#7] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@GumBoy, post #6

Nie, ale PS3 miałby tym samym święte prawo, przyzwolenie, i status sprzętu Amigopochodnego. ;)

Ostatnia edycja: 18.10.08 20:40:10
[#8] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
DiscreetFX lubi milczeć. Jak widać nie tylko w sprawie nagród, które obiecuje w ogłoszonych przez siebie konkursach i ich nie daje, ale także w przypadku swoich nieprzemyślanych akcji...
[#9] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
DiscreetFX lubi zbierac kase, bo umieszcza ja na lokacie i maja odsetki ;)

wie ktos gdzie jest teraz ta strona www.discreetfx.com/AmiZilla.html
[#10] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

@Skolman

Jest gdzie była - tyle, że przebudowa strony (flash?) trochę tam namieszała. Wystarczy kliknąć: community->Amizilla

Obecnie zebrano: 11,568.95$
[#11] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Został FAQ i jeszo kilka innych podstronów , ale głównej ja nie widzieć :P ;)
http://www.discreetfx.com/AmiZillaFAQ.htm
[#12] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@Radov, post #10

no faktycznie jest troche okrojona www.discreetfx.com/amizilla.html

teraz to nie wiem na co komu ta Mozilla jak jest OWB i Sputnik
[#13] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@5h00n4y, post #7

Amigopochodnego?
PS3 ma być sprzętem amigopochodnym (w moim rozumieniu pochodzącym od Amigi)?
[#14] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@GumBoy, post #13

Marcinie Drogi, proszę. ;)
Chciałem tylko zażartować, żeby tam niby Konrad Drogi, zwany Kokosem, PS3 przytargał na Amizaduchy.
[#15] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@5h00n4y, post #14

Ja tam nie widzę problemów w tym, aby kokos przytargał PS3 na Amizaduszki... ja bym chętnie sobie to obejrzał..
Imprezy w Krakowie mają (miały) za zadanie umożliwić ludziom spotkanie się w jednym czasie i miejscu.. a sprzęt tu nie jest najważniejszy.. Sam przywoziłem laptopy z windą na pokładzie.. i jakoś nikogo to nie gorszyło..
[#16] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@5h00n4y, post #14

To go poproś najzwyczajniej w świecie :)
Myślę, że chętnie się pochwali nową zabawką, a z tego ci widziałem ostatnio, "pogrywał" dużo w Linger in Shadows (wspominane tu na forum) i chyba wszystkie trophies ma, więc będzie co pooglądać.

I namów go, żeby ściągnął demo Battlefield, żeby Frostbite w akcji pokazać, a efekt uboczny będzie taki, że będę go mógł przykasować w rozgrywce kilka razy (mam co prawda pełną wersję, ale na takie właśnie możliwości sobie demo na dysku trzymam) :)
[#17] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
No cóż, teraz już dostał oficjalne przyzwolenie społeczne, to będzie musiał.
[#18] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@GumBoy, post #16

Hola! Hola! Panowie! Weźcie się, że tak powiem odp... od mojego PS-a, hm? ;)

W sumie pomysł niezgorszy, ale z pewnością ze sprzętem nie będę się tarabanić ani PKP ani PKS. ;]
[#19] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
Och, jaki jestem zaskoczony. ;)

Ja nie kumam niektórych ludzi. Czy naprawdę ktokolwiek myślał, że po kupnie takiej taniej zabawki jak PS3, Hyperion przeportuje cały system operacyjny na to coś? Naprawdę ci ludzie tak nisko oceniają pracę jakiej wymaga zrobienie takiego portu? Naprawdę gdyby to była tylko sprawa posiadania sprzętu to osobiście Friedenom mógłbym kupić XBoksa360, PS3, Pegasosa, iPhone, HTC Dream i wypaśnego peceta. :) Akurat posiadanie sprzętu jest w tej całej zabawie najmniejszym problemem. Zwłaszcza jeżeli chodzi o taki tani i łatwodostępny sprzęt jak PS3 (czy jakiś tam XBox360).
[#20] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@Kokos, post #18

Nie usprawiedliwia to unikania konfrontacji w BF:BC :P
[#21] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@GumBoy, post #20

HeHe a ja musze poczekać na wersję PC.
[#22] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@GumBoy, post #20

Człowaku... Jak ja sobie w stopy strzelam.. ;)
[#23] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@Kokos, post #18

Podpięlibyśmy PS3 do rzutnika - obraz 2x3 m powinien fajnie wyglądać :)
[#24] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@Dzban, post #21

To sobie poczekasz.

Nie będzie wersji na PC.
[#25] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@Dzban, post #21

na x86 tez dzialajacy na AMD jest juz OSX
[#26] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #25

Po co komu OSX?

Poza tym do OSX to chyba wystarczy mieć SSE2(SSE3?), a AMDki mają to od jakiegoś czasu :].


Ostatnia edycja: 20.10.08 19:56:18
[#27] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
To już chyba łatwiej byłoby dostać devkita dla ps2 i zrobić na niego system( AOS 4.1, a może MORPH OS 2.1). Swoją drogą, gdyby dogadali się z Sony i wsadzili tam inny szybszy procek (zgodny z kodem G4) i 1 gb ramu, to może przedłuzyli by życie starej (dużej wersji) PS2, do której nawet dysk można było wsadzić.

PS. Wiem, wiem, to nie takie łatwe i bez sensu (z drugiej strony patrząc na Efikę i SAM440...) ;)
[#28] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@ender, post #27

To już chyba łatwiej byłoby dostać devkita dla ps2 i zrobić na niego system( AOS 4.1, a może MORPH OS 2.1).


Nie ten CPU.

Swoją drogą, gdyby dogadali się z Sony i wsadzili tam inny szybszy procek (zgodny z kodem G4) i 1 gb ramu, to może przedłuzyli by życie starej (dużej wersji) PS2, do której nawet dysk można było wsadzić.


znaczy chcesz zeby PS2 od zera zaprojektowali ;)
[#29] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@szuler, post #28

Wiem, że nie ten procek, ale nikt nie da najnowszej technologii (ps3) żeby nic na tym nie zarobił (konsole projektuje się żeby zarabiać na grach, sprzet nie zawsze sprzedaje się z zyskiem, szczególnie jeżeli chce się go "zainstalować" jak najwięcej sztuk w domach)
Raczej przekonstrować (zaprojektowanie zupełnie nowego sprzetu jest chyba dużo droższe, chociaż kto wie, może jest odwrotnie)

To może sięgnąc po sprzęt "wroga" ;)
We wnętrzu Xboksa 2 znajdzie się procesor bazujący na 64-bitowej rodzinie układów PowerPC 970/980. Nie będzie to jednak zwykły PowerPC - procesor ma przede wszystkim umożliwić Xboksowi 2 niezwykle sprawne wykonywanie kilku niezależnych zadań naraz. W tym celu IBM zamierza wyposażyć procesor Xboksa 2 w technologię podobną do Hyper-Threadingu. Ma ona jednak być nawet o 30% efektywniejsza. Co więcej, mimo swojej 64-bitowej architektury procesor ten także zapewniać będzie bardzo dużą wydajność w aplikacjach 32-bitowych. Przetwarzanie zadań multimedialnych usprawnić ma natomiast zintegrowana z procesorem jednostka wektorowa o nazwie Altivec, wykonująca operacje na macierzach. Rozszerza ona zestaw instrukcji procesora PowerPC o 162 dodatkowych instrukcji typu SIMD (Single Instruction Multiple Data). Sam układ produkowany będzie w wymiarze 90 nm z wykorzystaniem technologii SOI (Silicon-on-Insulator).

Kolejną niespodzianką, jaką przygotował Microsoft, jest zmiana producenta układu graficznego. Firmę nVidia zastąpi ATI z akceleratorem o symbolu R500, a więc procesorem graficznym znacznie bardziej zaawansowanym aniżeli zapowiedziane na pierwszy kwartał tego roku ATI R420 i nVidia NV40.

Byłoby mniej "kombinowania"?
Znalazłem kiedyś w Internecie ;)
[#30] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@GumBoy, post #24

Będzie BF3 na tym samym silniku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem