Komentowana treść: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...
[#31] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@Dzban, post #30

BF3, to nie Bad Company.
Uwierz mi, że warto się zapoznać z tym tytułem. Bohaterowie dają czadu. A multi to sam miód i komunikaty radiowe w klimacie singla.
[#32] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@ender, post #29

Wiem, że nie ten procek, ale nikt nie da najnowszej technologii (ps3) żeby nic na tym nie zarobił


Ale ty zdajesz sobie sprawe z tego, ze nie wystarczy z PS2 wyjac jednego procesora i wstawic na jego miejsce drugi, prawda? Wiesz ze taka zmiana CPU ciagnela by za soba koniecznosc zaprojektowania PS2 od nowa, prawda?

Byłoby mniej "kombinowania"?


Byloby wiecej kombinowania, bo microsoft nie zyczy sobie innych systemow na XBox360 :P
[#33] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@szuler, post #32

Byloby wiecej kombinowania, bo microsoft nie zyczy sobie innych systemow na XBox360

Ale wszędobylski linux i tak się wciśnie. :P
[#34] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@ender, post #29

A co nazywamy Xboksem 2? Mowa o czymś co ma dopiero być czy o Xbox360? No to ten jest przecież drugim Xboksem.
[#35] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@MinisterQ, post #33

Nie wyłączając PS2 i PS3 :)
[#36] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@MinisterQ, post #33

A właśnie do PS2 był linux box sprzedawany z twardym dyskiem do tej pierwszej dużej wersji.
[#37] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@Dzban, post #36

Bez twardego dysku był darmowy do ściągnięcia AFAIR.
[#38] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@MDW, post #34

Xbox360 dane były opublikowane przed oficjalną prezentacją, pozostawiłem jak w oryginale.
[#39] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@szuler, post #32

Ale ty zdajesz sobie sprawe z tego, ze nie wystarczy z PS2 wyjac jednego procesora i wstawic na jego miejsce drugi, prawda? Wiesz ze taka zmiana CPU ciagnela by za soba koniecznosc zaprojektowania PS2 od nowa, prawda?

Zdaje sobie sprawę. Chodziło mi oto, że Efika, czy trochę mniej Sam440, to takie "mniej więcej" odpowiedniki np. PS2. (wiem, że teraz bardzo wszystko uprościłem, ale po co budować od zera sprzęt o możliwościach porównywalnych z PS2, skoro MOŻE!!! taniej byłoby "przerobić/zrobić od nowa" sprzęt wykorzystujący, co się da z PS2 + odpowiedni procek. (Napisałem Może byłoby taniej, Może Sony by pomogło i przy okazji zarobiło itd. to tylko taka luźna hipoteza ;) )
[#40] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@ender, post #39

po co budować od zera sprzęt o możliwościach porównywalnych z PS2, skoro MOŻE!!! taniej byłoby "przerobić/zrobić od nowa" sprzęt wykorzystujący, co się da z PS2 + odpowiedni procek.


I to mialoby byc tansze niz uzycie np. MPC5200B SoC, ktory ma wszystko co niezbedne juz na pokladzie? w czym PS2 mialoby pomoc?

(Napisałem Może byłoby taniej, Może Sony by pomogło i przy okazji zarobiło itd. to tylko taka luźna hipoteza )


Halo! Obudz sie! Przespales 15 lat! Sony nic by nie pomoglo ani nic by nie zarobilo. Czlowieku! Na czym mieliby zarobic? Na 200 potencjalnych klientach? ;)
[#41] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@szuler, post #40

PS2 to tylko punkt odniesienia, równie dobrze może byc GameCube. W czym, a choćby i w dopracowanych sterownikach do układów graficznych, ale tak serio to była luźna hipoteza, a nie pomysł, który ma ktokolwiek wdrażać w życie.
Co do tych dwustu chętnych, to gdyby tak liczyć, to lepiej nic nie robić. Myślę, że Ci, którzy chcą coś zrobić ( na Morph OS-a, Amiga OS) liczą na więcej niż dwieście osób.
Nie jestem fanem Sony. Jeżeli już to tylko Sega lub Nintendo. (Znowu powiesz, że Sega to Dreamcast i przegrało z PS2, a Nintendo i GameCube też świata nie zawojowało i co z tego, lubie te firmy i ich sprzęcior )

Aha Wii to rywal PS3, tak sądzą niektórzy.

Ostatnia edycja: 21.10.08 16:38:23
[#42] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@ender, post #41

a Nintendo i GameCube też świata nie zawojowało


Ten który miało zawojować, zawojowało znakomicie.


Aha Wii to rywal PS3, tak sądzą niektórzy.


Że co? Konsola pastgen jako rywal nextgen?
[#43] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@GumBoy, post #42

Dlatego napisałem niektórzy.
[#44] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@ender, post #41

PS2 to tylko punkt odniesienia, równie dobrze może byc GameCube. W czym, a choćby i w dopracowanych sterownikach do układów graficznych,


Ktore to sterowniki dostosowane sa do konsolowego systemu. Nijak nie beda w stanie pomoc desktopowi takiemu jak OS4/MOS. Ze strony producenta moglbys liczyc co najwyzej na dokumentacji.

Co do tych dwustu chętnych, to gdyby tak liczyć, to lepiej nic nie robić. Myślę, że Ci, którzy chcą coś zrobić ( na Morph OS-a, Amiga OS) liczą na więcej niż dwieście osób.


Dobrze, niech bedzie tysiac.

Znowu powiesz, że Sega to Dreamcast i przegrało z PS2


A czy ja kiedykolwiek wczesniej cos takiego powiedzialem? Bo slowo "znowu" sugeruje, ze tak. A ja jakos sobie tego nie przypominam.

PS. Ile masz lat?
[#45] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@szuler, post #44

Fakt nie napisałeś "znowu" zagalopowałem się, przepraszam. Po prostu tak sobie pomyślałem (pewnie tak powie, będzie ironizował, więc go ubiegnę). Rocznik 1977 (31 lat) no to nie wiem, czy w sam raz, czy za dużo/mało? ;) :P


Avatar myli? Jestem fanem "Gry Endera" i całej serii autorstwa Orsona Scotta Carda

Ostatnia edycja: 21.10.08 21:53:17
[#46] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@ender, post #45

pewnie tak powie, będzie ironizował, więc go ubiegnę


Jak juz to raczej moje wypowiedzi ociekaja sarkazmem. Poza tym staram sie podchodzic do amiswiatka pragmatycznie. Jesli nie pasuje to do Twojej wizji amigowosci to przepraszam :)

Rocznik 1977


31 lat na karku a mimo to taki marzyciel z ciebie? Oj :) Zeby nie bylo - dwa lata mlodszy jestem
[#47] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@szuler, post #46

Niech Ci będzie, że ociekają sarkazmem, miło jest pogadać i się dogadać, a nie bluzgać na siebie Pozdrawiam. Mam brata w Twoim wieku. Dobry rocznik. OK

Ostatnia edycja: 21.10.08 22:27:49
[#48] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@ender, post #47

Mam brata w Twoim wieku. Dobry rocznik.


Pewnie, ze dobry rocznik. Zima stulecia i takie tam. Nie mowiac juz o tym, ze w dniu moich urodzin wybuch gazu zniszczyl Rotunde w Warszawie...
[#49] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@szuler, post #48

Pewnie, ze dobry rocznik.


Mordo Ty moja ;)

w dniu moich urodzin wybuch gazu zniszczyl Rotunde w Warszawie...


W ten oto sposób świat zapłakał ;P
[#50] Re: AmigaOS 4.1 dla PS3 raczej nie będzie...

@szuler, post #48

a to nie był przypadkiem "zamach"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem