Komentowana treść: 10 alternatyw dla Windows
[#1] Re: 10 alternatyw dla Windows
Opis MorphOSa jest po prostu wstrząsający.
[#2] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MinisterQ, post #1

Ciekawe o jakie zaawansowane edytory wideo autorowi chodziło? Coś przegapiłem?
[#3] Re: 10 alternatyw dla Windows

@APC74, post #2

Nie ważne co piszą, ważne że na czwartym miejscu :)
[#4] Re: 10 alternatyw dla Windows
Powiedzcie mi co w świetle takiego tekstu ja mam myśleć o portalu gazeta.pl? No przecież jeżeli ich wszystkie teksty są na takim poziomie to ten portal nie powinien istnieć. Takie wprowadzanie w błąd powinno być karalne. To jawna kpina. Jak można być takim niedouczonym baranem? Jeżeli piszą o czymś na czym się trochę znam to sobie mogę to zweryfikować. No ale jeżeli człowiek czasem czyta o czymś o czym pojęcia nie ma to musi im wierzyć. No a jak oni wszędzie takie bzdury piszą to przecież bezsensem jest czytanie tam czegokolwiek. Banda ignorantów...

Jak można napisać, że MorphOS nadaje się do edycji video skoro na ten system nie istnieje nawet jeden prymitywny program do edycji video, a programy graficzne są na poziomie wręcz żadnym.

Ostatnia edycja: 23.11.08 00:02:15
[#5] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MinisterQ, post #1

Podobnie jak toczaca sie tam dyskusja...
[#6] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #4

a co myśleć o PPA? Na gazeta.pl był/jest link do sciagnij.pl gdzie ów artek popełniono.

A co do MOS-a: mencoder jest ;)
[#7] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #4

Jak można używać słowa aplikacja w odniesieniu do systemu operacyjnego (jakkolwiek z punktu widzenia technicznego poprawne by to nie było)?
[#8] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Valwit, post #6

PPA jest bardziej profesjonalne od onet.pl, gazeta.pl i wp.pl razem wziętych. Tutaj nie zamieszcza się wymyślonych informacji. A jeżeli trafi się jakaś nieścisłość to od razu jest poprawiana. Tak zwane popularne media publiczne nie mają cienia szans żeby dorównać poziomem do PPA. Oczywiście to nie ta skala i rozpiętość tematyczna ale fakt jest faktem, że PPA dystansuje wszystko co wymieniłem.
[#9] Re: 10 alternatyw dla Windows

@APC74, post #2

Stereotypami myślą.

Chociaż MovieShop to nie byle co nawet dzisiaj. Gdyby tylko ktoś go zechciał dostosować do aktualnych technik video - odkleić od VLab Motion, dorobić import i eksport popularnych formatów i support dla PPC...
[#10] Re: 10 alternatyw dla Windows
Powiem tylko tyle: nieźle się uśmiałem czytając te bzdury.
[#11] Re: 10 alternatyw dla Windows
Napisałem do nich prosząc o kontakt z autorem tekstu. Napisałem, że chciałbym się dowiedzieć jakie edytory dźwięku i wideo dla MorphOS miał na myśli. Zapewne mój mail poleci do NIL. :)

Te pismaki w popularnych mediach po prostu rozwalają. Takie bzdury można przeczytać na każdy temat. Człowiek się potem sugeruje zdaniem takiego ignoranta w dziedzinie polityki, inwesytycji giełdowych czy czegoś innego. A oni piszą cokolwiek - byle oddać tekst i zainkasować kolejne grosze. Żałosne.

--------edycja--------
Oczywiście mail wrócił z adnotacją:

Hi. This is the qmail-send program at n02.webnet.pl.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.


Kolejny dowód na profesjonalizm tego typu portali. :) Aby wypchnąć tekst. Nikogo nie obchodzi co dalej, bo za poprawki czy polemikę z czytelnikami już nikt nie płaci. Brrrrr...

Ostatnia edycja: 23.11.08 11:18:25
[#12] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #4

Tak apropo programu do edycji video to jestem ciekaw co się stało z Motion Studio. Strony już nie ma, zachowało się trochę na web.archive: http://web.archive.org/web/20070126081433/http://www.titan-computer.com/motionstudio/index.html
[#13] Re: 10 alternatyw dla Windows

@grxmrx, post #12

Minęło dopiero 4,5 roku od ostatniego newsa więc opóźnienie jeszcze nie jest takie straszne. ;)
[#14] Re: 10 alternatyw dla Windows

@grxmrx, post #12

Motion Studio nadal się rozwija. Szkoda tylko, że pod Windowsa...
[#15] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #11

Ja czytając wypowiedzi na PPA zastanawiałem się co takiego napisał autor felietonu, że wzburził takie emocje.
Okazało się, że napisał 2-3 linijki na temat OS4 i tyle samo o MorphOS...

Ludzie, nie macie gdzie szukać problemów? Że niby aplikacji do edycji audio/video nie ma? Oczywiście że są (choćby te z OS3.x), ale stare i/lub ograniczone możliwościowo. Ale są.

A co do nowych programów, to miejmy nadzieje że to się zmieni na tyle, by słowa napisane w tym felietonie były w pełni prawdziwe ;)
[#16] Re: 10 alternatyw dla Windows
Zamiast pisać bzdury o edytorach wideo, wspomnieliby o Hollywood, przy którym każdy PałerPoint to zabawka dla dzieci.
[#17] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Solo Kazuki, post #15

Ja bardziej miałem na myśli zasadę niż ten konkretny przypadek. Najpierw pozwalamy takiemu pismakowi na wypisywanie bzdur, a potem idziemy do lekarza, który nie ma cienia pojęcia o tym co z nami robi.

Jakie programy do edycji wideo z OS3.x działają na MorphOS? :) Gość przedstawił MOSa jako platformę niemal idealną do edycji wideo i dźwięku. Taki ignorant zobaczy ładne ikonki PNG i już system jest do grafiki. :)
[#18] Re: 10 alternatyw dla Windows

@R-Tea, post #16

Bardzo słuszna koncepcja. Jest niewiele zalet MorphOS-a ale jednak kilka jest. No ale taki burak nie potrafi zauważyć ani jednej z nich więc musi sobie coś wymyślić, bo za godzinę musi oddać tekst do publikacji.

Rzeczywiście można było wspomnieć Hollywood. Dodatkowo o PageStream, braku wirusów :), "lekkości" systemu, społeczności...
[#19] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #4

Sorry, ale wydaje mi się, że kapkę zawalił tutaj MOS-team. Na stronie MorphOSa wyraźnie stoi, że system jest "media-centric". Autor przeczytał, przemielił przez swoją mózgownicę i napisał co mu się skojarzyło. A że nie chciało mu się dokładnie sprawdzać - cóż...
[#20] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #18

Zwłaszcza o społeczności.
[#21] Re: 10 alternatyw dla Windows
Artykuł pełni rolę wyłącznie powierzchownie informacyjną i tak należy go rozpatrywać. W tej funkcji spisuje się bardzo dobrze. Jeśli by to jakaś "szyszka amigowa" pisała, to ok, zrozumiałe by były zarzuty o bredniach. Ale to ma służyć skierowaniu ludzi czytających gazeta.pl właśnie na tory danej alternatywy... potem sam sobie radź :)
Jak można nie zauważyć, że jest to szybka wyliczanka i dla większości Poloków starcza, a że ostałe ami-ofce się burzą i plunkają
Przecież nas też tak złowiono kiedyś, artykułami pięknymi, a nie do końca patrząc z perspektywy czasu rzeczowymi. I co? Żałuje ktoś, że wdepnął w ami-świat/ami-bagno ?
[#22] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Dave, post #21

Pewnie wielu :)
[#23] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Dave, post #21

ja nie zaluje.
[#24] Re: 10 alternatyw dla Windows

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #23

A o co wogole chodzi? ;)
[#25] Re: 10 alternatyw dla Windows

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #23

Ja też nie, ale znalazłoby się wielu innych ;)
[#26] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Dave, post #21

Artykuł pełni rolę wyłącznie powierzchownie informacyjną i tak należy go rozpatrywać. W tej funkcji spisuje się bardzo dobrze.

No to ja dodam też newsa informacyjnego. Oto on:

"Fiat 126p to samochód ciężarowy świetnie sprawdzający się w przewozie wielotonowych betonowych płyt budowlanych."

Albo coś takiego:

"Bracia Mroczek są wysokiej klasy aktorami o niespotykanym talencie."

Nie jest ważne czy to jest prawda czy nie, bo to są przecież tylko newsy informacyjne i tak należy je rozpatrywać. ;) Od teraz można napisać najgłupszą brednię i wyjaśnić, że przecież to tylko informacja. :)

MorphOS - system do edycji video. Mamo, ratuj...

Ostatnia edycja: 23.11.08 21:17:23
[#27] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #8

no wiec dotychczas nie poprawiono "faktu" ze artykul nie jest na stronie gazeta.pl - tam byl tylko link.
[#28] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Valwit, post #27

Może ofce nie zauważyły tego przez amibrowsery. pomysł


;)

Ostatnia edycja: 23.11.08 22:19:05
[#29] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #26


"Fiat 126p to samochód ciężarowy świetnie sprawdzający się w przewozie wielotonowych betonowych płyt budowlanych."


Nie doceniasz mocy! Nie znasz przypadków, gdy policjanci po zatrzymaniu fiacika naliczyli wewnątrz 11 osób, albo gdy dwóch gostków fiacikiem wywiozło z pastwiska byka (oczywiście wpychając byka do środka)?! Osobiście znam przypadek użycia tego genialnego pojazdu do przewozu płynnego betonu!
[#30] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Valwit, post #27

Pisanie, że www.sciagnij.pl to nie Gazeta.pl jest tak samo prawdziwe jak pisanie, że http://www.ppa.pl/os4/ to nie jest CZĘŚĆ PPA. Zwróć uwagę na wskaźnik zagnieżdżenia artykułu na stronie Ściągnij.pl, znajdujący się tuż pod tym zielonym paskiem z odnośnikami do działów wortalu (Gazeta.pl > Sciagnij.pl > Artykuły).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem