Komentowana treść: 10 alternatyw dla Windows
[#31] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #26

Jako, że osłabiony jestem tym kontrargumentem, wyraźnie zdradzającym zero chęci zrozumienia mojej wcześniejszej wypowiedzi i jej PRAWDZIWEGO sensu, to nie będę tego tłumaczyć. Dodam jedynie, że z pewnością nie chodziło o ogólnonarodowe rozpoczęcie pisania bzdur i nazywania tego informacjami.
[#32] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #26

Bardzo słuszna koncepcja. Jest niewiele zalet MorphOS-a ale jednak kilka jest. No ale taki burak nie potrafi zauważyć ani jednej z nich więc musi sobie coś wymyślić, bo za godzinę musi oddać tekst do publikacji.

A dlaczego zakładasz, że to był burak, a nie najzwyklejszy "redaktor nie w temacie z szybkim poleceniem napisania tekstu" i wówczas skąd miałby widzieć, że:

Rzeczywiście można było wspomnieć Hollywood. Dodatkowo o PageStream, braku wirusów usmiech, "lekkości" systemu, społeczności...

Wątpię, aby amigowiec dopuścił się pisania w ten sposób. To mógł być zwykły redaktor-wędkarz. Napisał i pokolorował. Laików to nie ruszy, a może zachęci :)
[#33] Re: 10 alternatyw dla Windows

@APC74, post #30

to ze nalezy do agory, nie znaczy ze ma te sama redakcje. tak wiec pisanie ze artke jest na gazeta.pl jest naduzyciem, bo porpostu brzmi dumniej i tyle. ma sie do prawdy dokladnie tak samo jak bzdury o amisystemach w artykule. i tyle.
[#34] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Valwit, post #33

Tego samego dnia wchodziłem na Gazeta.pl, w/w artek był w dziale Technologie - na pierwszym miejscu. Uważam to za wystarczający dowód. Żadnej dumy nie czuje z tego powodu. Poziom artka także mnie lekko zdenerwował, miałem dać wyraz temu na PPA, ale news był szybszy.
[#35] Re: 10 alternatyw dla Windows
Owcom to nikt nie dogodzi. A wiecie, co ja Wam powiem? Jesteśmy w takiej sytuacji, że nie ma co wydziwiać, tylko trzeba się cieszyć, że słowa "Amiga" i pochodne pojawiają się w czymkolwiek o szerszym zasięgu i w pozytywnym kontekście.
[#36] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Daclaw, post #35

No więc, o to właśnie chodzi.
[#37] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #26

Ale powiem Ci jeszcze MDW, w świetle tego twojego zdania:

MorphOS - system do edycji video. Mamo, ratuj...

które napisał jak sądzę, człowiek zbytnio nie w temacie i dlatego uważam dla mnie jest to bardziej wybaczalne, jak się ma to zdanie :

MorphOS 2.0 alternatywą dla Visty?

Chip.pl,

napisane przez człowieka znanego "u nas". Ciekawe ilu czytających i zachęconych "laików", dojrzy znak "?". Założę się, że prawie nikt, a będą pewnie przekonani, że na MorphOSie, jako alternatywie, używać będą czegoś w stylu APremiere na Viscie?

Ja użyłbym pod 2 zdaniem określenia co najmniej: "Mamo, ratuj". Pierwsze moje przemyślenia wówczas, były nieco mniej delikatne, właśnie dlatego, że taka fantazja skreślona została przez kogoś z podwórka, co dla mnie jest niewybaczalne. Ciekawe, czemu tegoż artykułu/newsa już nie ma? :] EOT.

Ostatnia edycja: 24.11.08 16:43:19
[#38] Re: 10 alternatyw dla Windows
na pocieszenie dla uzytkownikow systemow Windows i Linuks w najnowszym numerze magazynu NEXT 12/2008 w artykule o niszowych systemach operacyjnych napisali, ze na systemie MorphOS nie da sie odtworzyc nawet popularnych plikow mp3, nie mowiac juz o calej reszcie.
[#39] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Dave, post #32

Co innego przemilczeć i nie domówić pewne fakty, a co innego wymyślić bzdury.
[#40] Re: 10 alternatyw dla Windows

@GumBoy, post #39

Zwykle o Amidze gada się bzdury "in minus", co usprawiedliwia gniew, tu jednak gadają "na korzyść" i też źle. Powtarzam - nie rozumiem Was. Przecież nikt nie będzie na podstawie tego tekstu studiował amigologii, i - nie róbmy sobie złudzeń - nikt nie pobiegnie z kopyta szukać sprzętu amigowego lub amigopodobnego. Ten i ów przeczyta i ewentualnie pomyśli tak: "Amiga... było coś takiego... to to jeszcze żyje?", albo uśmiechnie się do własnych wspomnień, jeśli jakieś ma, i pójdzie dalej. Czy to źle?

Taką swoją postawą doprowadzicie do tego, że każdy się w przyszłości dwa razy zastanowi, czy na pewno warto zostać oplutym i stratowanym przez wściekłe stado i czy nie lepiej w ogóle tej Amigi nie tykać. I nikt już nigdzie niczego nie napisze. Lepiej będzie?
[#41] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Daclaw, post #40

Zwykle o Amidze gada się bzdury "in minus", co usprawiedliwia gniew, tu jednak gadają "na korzyść" i też źle.


Oczywiście. Jak dla mnie, bzdura jest bzdurą.
[#42] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Daclaw, post #40

Ja się staram tylko być obiektywnym. To że jestem zwolennikiem MorphOS/AmigaOS nie znaczy, że będę przymykał oko na kłamstwa, które nawet wywyższają platformy amigowe. Bzdura na plus czy na minus - dla mnie to jeden grzyb. Jakoś nie czuję satysfakcji czy dumy jak ktoś podziwia MorphOSa za to, że jest idealym systemem do obróbki wideo. :D To może zupełnie niech nic nie powstaje na MOS-a oprócz artykułów wychwalających system. Mogli napisać, że jest Opera czy FireFox. A co tam. Jak są programy do edycji wideo to tak samo jest Opera. :) Muszę poszukać na dysku, może Maya i Java sa. Gdzieś mi się też Eclipse pałętał tylko nie pamiętam w którym katalogu. ;)

Po co czytać gazety czy portale skoro tam są takie kwiatki pisane przez takich ignorantów? Wszedłem teraz na jakieś gazeta.pl, tak patrzę po tytułach i zastanawiam się ile w tych tekstach jest takich buraków w które ja uwierzę, bo dotyczą tematów na któych się nie znam. Mnie coś takiego obraża. Nawet jeżeli działa to na korzyść opisywanego tematu (tutaj MorphOS-a). Biedny czytelnik coś takiego przeczyta, potem będzie powtarzał (bo przecież napisał to poważny portal) i sobie tylko siary narobi.

Ostatnia edycja: 25.11.08 12:35:13
[#43] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #42

Jak są programy do edycji wideo

Byłbym w stanie udowodnić, że to prawda. MovieShop działa pod MOS-em i zapewne zadziała też pod AmigaOS 4. Fakt - sporo by trzeba dopisać maczkiem (że tylko classic z Zorro, że wymaga V-Lab Moton), ale czyż nie na takich właśnie zabiegach bazuje świat reklamy? Zamiast określenia "bzdury" możemy więc spokojnie użyć lżejszego: bełkot marketingowy, jakiego wszędzie pełno i do którego wszyscy się już chyba przyzwyczailiśmy.
[#44] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Daclaw, post #43

No tak. Ja ciągle zapominam, że MorphOS działa na Amidze Clssic. :) Nigdy tego faktu nie zaakceptowałem. Teraz gdy na MOSa 2.x dla Classica nie ma szans, a Efika kosztuje coś około zero złotych, zupełnie tej platformy nie biorę pod uwagę.
[#45] Re: 10 alternatyw dla Windows
za AND kolejny przyklad, choc juz nie tak masakryczny: Editor's Note: Linux Should Copy Amiga

Ostatnia edycja: 25.11.08 14:20:09
[#46] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Valwit, post #45

w zasadzie to wszystko prawda :)
chociaż wydaje mi się, że autor tekstu co prawda bawił się Ami, ale nigdy nie używał programów zjadających więcej procka niż goły WB
[#47] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Daclaw, post #43

ale czyż nie na takich właśnie zabiegach bazuje świat reklamy? Zamiast określenia "bzdury" możemy więc spokojnie użyć lżejszego: bełkot marketingowy, jakiego wszędzie pełno i do którego wszyscy się już chyba przyzwyczailiśmy.


Sugerujesz mi, że mam uwierzyć, iż te głupoty autor napisał nie z powodu niewiedzy, tylko w celach marketingowych?

Ja osobiście tego nie łykam.
[#48] Re: 10 alternatyw dla Windows

@wali7, post #46

autorka, to raz, a dwa to taka z tego prawda jak Kaczynskiego koszykarz :)
[#49] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Valwit, post #48

a fakt, jakby żeńskie imię mi tam mignęło (ale oni tam w heretyckich krajach mają facetów z damskimi imionami i na odwrót, więc nigdy nie wiadomo ;) )
a co Bogusława Kaczyńskiego, to chłop raczej postawny, więc i w kosza pewnie potrafiłby dorzucić (chyba że masz na myśli kogoś innego z tym nazwiskiem, ale przyznać muszę, że nie słyszałem) :)
A co rodzajów prawdy, to jak mawiają starzy bacowie: jest prowda, tyż prowda i g...o prowda... pewnie gdzieś w obrębie tych trzech definicji możemy się spokojnie pomieścić ;)
[#50] Re: 10 alternatyw dla Windows
A "nasi" ciągle narzekają.... Cokolwiek by nie było napisane gdziekolwiek, to będą marudzić. Zamiast się cieszyć, że dostrzega się nasze podwórko poza naszym podwórkiem... Malkontenci.
[#51] Re: 10 alternatyw dla Windows

@skipp, post #50

I nic na to nie poradzisz :)
[#52] Re: 10 alternatyw dla Windows

@skipp, post #50

a ty marudzisz ze inni marudza. bledne kolo.
[#53] Re: 10 alternatyw dla Windows

@Drako^lM, post #51

Oczywiście.
Nie ma się jednak co dziwić, że wszyscy mają Amigę w dupie.
[#54] Re: 10 alternatyw dla Windows

@skipp, post #50

Jak mówi się nieprawdę to bulwersuję się niezależnie od tego czy jest to na moją korzyść czy niekorzyść. To się nazywa obiektywizm. :) Jakoś nie kręci mnie okłamywanie siebie. Nie będę się cieszył z tego, że MorphOS gdzieś tam uchodzi za system idealny do obróbki video skoro do tego się nie nadaje zupełnie (ze względu na brak softu). Dużo bardziej bym wolał żeby MOS nie uchodził za coś takiego, a obrabiać video się dało. :)
[#55] Re: 10 alternatyw dla Windows
Jak ktoś się cieszy, że MOS jest promowany poprzez kłamstwa i punktowanie wymyślonych zalet, to gratuluję.

Takie coś może jeszcze bardziej zrazić, jak wyjdzie na jaw.
[#56] Re: 10 alternatyw dla Windows
Nie oszukujmy się. Ja też nie lubię gdy ktoś wymyśla głupoty jakich by nie miał intencji. Według mnie za dużo tego przesłodzenia. To ostatnio takie popularne jak pisanie recenzji gry nawet jej nie przechodząc.
[#57] Re: 10 alternatyw dla Windows

@MDW, post #54

Nie będę się cieszył z tego, że MorphOS gdzieś tam uchodzi za system idealny do obróbki video skoro do tego się nie nadaje zupełnie (ze względu na brak softu).

Gdyby podejść do sprawy uczciwie, MOS i AmigaOS w ogóle nie powinny się znaleźć na liście alternatyw dla Windowsa ze względu na brak lub niewystarczające możliwości softu w zakresie większości aktualnych zastosowań komputera. Gdyby tak się stało, to owce też by oczywiście beczały jaka to się wielka krzywda dzieje i jaki to policzek w twarz dla całej społeczności.

Nie dogodzisz i choćbyś darował temu środowisku złote góry, też będzie marudzić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem