Komentowana treść: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9
[#1] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9
O jak milo. Testowal ktos na WinUAE albo Amithlonie? Z jaka predkoscia to chodzi?
[#2] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9
Fajny uklon dla uzytkownikow UAE/Amithlona. Bo nie ma sie co zastanawiac - minimum do jakiegos sensownego dzialania na klasyku to PPC.
[#3] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@Lorak, post #1

ja testowalem starsze na klasyku 040/30mHz w graffiti sa screeny.
[#4] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9
Ktoś próbował na MorphOS? Ja jeszcze nie zdążyłem, bo ciągle robota i robota...
[#5] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@Lorak, post #1

Odpaliłem pod WinUAE - niby mam wszystko, czego potrzebuje OWB, a po uruchomieniu mam tylko białą stronę, bez żadnych gadżetów itp. Po prosty czysta, biała strona... Jak się tego używa?
[#6] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@MDW, post #4

Nie działa. Snopdos pokazuje że OWB woła picasso96API.library
[#7] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@APC74, post #5

No, ale masz zainstalowany OS3.9 z BB2?
Ja nawet nie probuje odpalac na UAE, bo uzywam 3.1.
[#8] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@Andrzej Drozd, post #7

Tak. Dokładnie AmiKIT na AOS3.9, BB1, BB2 + nieoficjalny BB3.
[#9] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@APC74, post #8

Aby uruchomić OWB potrzeba AmiTCP w wersji demo lub pełnej (nie tej co jest w AmiKICie) i ixemul w wersji 48.x.
[#10] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@Artur Jarosik, post #9

Inny stos nie obskoczy? Wbudowana emulacja nie wystarczy?

Nigdy za AmiTCP nie przepadałem, a chciałbym OWB zobaczyć.
[#11] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@GumBoy, post #10

AmiTCP nie trzeba nawet instalować, wystarczy assign.
OWB potrzebuje jakichś plików z tego a innych nie probowałem.
[#12] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@Artur Jarosik, post #9

Ha! Dzieki. Ixemul mam 48.3 ale o AmiTCP w dokumentacji ani slowa nie bylo. Wprawdzie SnoopDOS wyswietlal, ze OWB szuka AmiTCP, ale ignorowalem to zakladajac, ze ten wbudowany w AmiKITa wystarczy. Sciagnalem AmiTCP demo, wrucilem biblioteke do LIBS: i handlery do L: i poszlo na wbudowanym w AmiKITa stosie (zdaje sie, ze wystarczy sama biblioteka usergroup.library z pakietu AmiTCP, zeby OWB ruszyl) :) Wlasnie za pomoca OWB pisze tego posta.
[#13] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9
Wow!
[#14] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@APC74, post #12

mnie dziala na ixemul 48.0 i miamidx.
[#15] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@Artur Jarosik, post #9

Aby uruchomić OWB potrzeba AmiTCP w wersji demo lub pełnej (nie tej co jest w AmiKICie) i ixemul w wersji 48.x.

Kolejny mit o przywiązaniu do stosu TCP/IP?
[#16] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@mailman, post #15

Chyba jednak nie mit - w kazdym badz razie OWB bezwchodzacej w sklad AmiTCP biblioteki sie nie uruchomil (wprawdzie wystarczyla sama biblioteka, ale jednak). Odpal zreszta SnoopDOSa - OWB szuka AmiTCP.
[#17] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@APC74, post #16

A zgłaszał to już ktoś autorowi? Poza tym Skolman uruchomił OWB na Miami.
[#18] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@mailman, post #17

Odpytałem Aminet na okoliczność występowania usergroup.library. Wychodzi na to, ze ta biblioteka występuje wlaściwie we wszystkich stosach TCP (AmiTCP, MosNET, Miami...). Być może gdy OWB nie znajdował jej w LIBS: to poszukiwał jej w AmiTCP i to właśnie wyświetlał SnoopDOS.

EDIT: A po co zgłaszać. Program jest tak nędzny, że lepiej o nim zapomnieć. HTML.datatype jest bardziej zaawansowane i szybsze.

Ostatnia edycja: 02.12.08 23:36:11
[#19] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@APC74, post #18

A html.datatype nie działa czasem offline?
[#20] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9
poczytajcie ten watek moze cos wam sie przyda
[#21] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

Jak to w ogole chodzi? Da sie uzywac? I czy ta wersja dorobila sie suwaka?
[#22] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@GumBoy, post #19

Działa, ale mapując jakąś stronę jako dysk da się jakoś ją przeglądać. Ostatecznie w OWB też trzeba kombinować, żeby wczytać np. PPA.
[#23] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@Lorak, post #21

OWB nie obsługuje znaków narodowych i nie ważne, że czcionki których używa mają polskie ogonki - i tak w ich miejscu są kwadraciki. Suwaka brak. Nie obsługuje list, np. nie da się zbyt łatwo przejść z boxa w lewej kolumnie tej strony ("Forum") do wybranego działu forum bo lista się nie otwiera. Nie obsługuje JS. Nie obsługuje nawet takich staroci jak ImageMap (przypomnę: chodzi o kilka odnośników/linków HTML przypisanych do różnych obszarów jednego obrazka). Kerning nie istnieje - nie masz pojęcia, czy wstawiłeś spację między wyrazy, czy nie. Wyszukiwania w tekście wyświetlanej strony brak.

Doposarzony w datatypy MultiView (html, ascii_hdtc, hypertext itp.) wciąga OWB nosem, że o takich przeglądarkach jak Ibrowse, czy AWeb nawet nie wspomnę.
[#24] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@APC74, post #23

Czyli używać się tego nie da?
[#25] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@MDW, post #24

Mom zdaniem nie. Ta wersja programu nie stanowi żadnej konkurencji dla IBrowse i AWeba.
Ot taka sobie ciekawostka przypominająca MultiView, do jednorazowego uruchomienia i zapomnienia o niej.
[#26] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@APC74, post #25

Skutecznie mnie zniechęciłeś. Aż taki ciekaw to nie jestem ;)
[#27] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@APC74, post #25

To przede wszystkim wina ułomności SDL w wersji dla systemów klasycznych. I raczej nie ma co marzyć o tym, że to się jakoś zmieni w najbliższej przyszłości.
[#28] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@MinisterQ, post #27

W sumie nie dziwię się. Nie spodziewajmy się cudów na klasyku.
[#29] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@GumBoy, post #28

^ na 68k
[#30] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Na PPC cuda są?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem