Komentowana treść: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9
[#31] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@MinisterQ, post #27

Ale chyba aż tak prymitywny ten SDL nie jest, że nie można zrobić głupiego stringa do wpisywania adresu strony www i 5 guzików do nawigacji (brak belki przewijania można przeboleć - są kursory na klawiaturze i kółko w myszce)?
[#32] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@APC74, post #31

Szczegółów jego prymitywności nie znam, niemniej ciężko inaczej wytłumaczyć różnice w funkcjonalności pomiędzy wersją OWB dla systemów klasycznych, a OS4 (w sytuacji gdy obie wersje działają w oparciu o SDL).
[#33] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@GumBoy, post #30

Na PPC cuda są?

Na klasycznym PPC jest aktualnie OWB w wersji 2.17. Dziala pod kontrola AOS4. Wydaje sie byc powoli coraz lepszy od Sputnika.
Wersji 1.x nie uzywalem. Bede musial jedna sprawdzic co to za ustrojstwo, jezeli gorsze jest od jakiegos Multiviewa.

http://img353.imageshack.us/my.php?image=owb217lp2.png
[#34] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@Andrzej Drozd, post #33

I to są według Ciebie cuda?
To, że coś tak podstawowego jak browser działa i jest używalne, jest dla mnie rzeczą normalną, a nie cudem.
[#35] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@GumBoy, post #34

na PC a nie na Amidze klasycznej, jak nie bylo przegladarki to co bylo? smiechy, a jak teraz jest to jest rzecz normalna
[#36] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@GumBoy, post #34

Cuda? Jakie tam znowu cuda. :) Nie wiem jaka roznica jest pomiedzy wersja 1.x 68k, a wersja 2.17 PPC. Tak czy inaczej, IB 2.4 z ktorego pisze jest bardzo biedniutki w prownaiu z OWB2.17.

Ale Opera i tak Rulez! :P
[#37] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@Andrzej Drozd, post #36

Screenshoot OWB 1.4 i MultiView. Jak widać OWB nie posiada ani stringa do wpisywania adresów, ani guzików nawigacyjnych. Nie ma też żadnego menu - normalnie nic nie ma. ;)
Stronka niestety używa image map, więc nie udało mi się przejść dalej.
OWB - przeglądarka na miarę Kononowicza.

EDIT: Bo zapomniałem, po starcie OWB wyświetla stronę Google, wpisujesz w zapytanie Google adres strony i jeżeli ta strona jest zindeksowana przez Google, to google wyświetla ją w wynikach wyszukiwania i możesz do niej przejść. Niestety dokumentacja nie wyjaśnia, co zrobić, żeby przejść do strony niezindeksowanej przez Google (bo np. ktoś w pliku robots.txt wyłączył stronę z indeksowania)...

Ostatnia edycja: 04.12.08 19:20:28
[#38] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #35

W ten sposób, to masę rzeczy za cuda możemy uznać, wystarczy odpowiednio skalę wypaczyć. Ot Doom na 68k i AGA.


Klasyk jest starym sprzętem, i cudów na nim już nie ma.
[#39] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@Andrzej Drozd, post #36

Cuda? Jakie tam znowu cuda.


No ja też nie wiem. Na moje zapytanie czy na PPC są cuda, napisałeś o OWB działającym pod kontrolą OS4.
[#40] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@GumBoy, post #38

jak nie widziales na oczy na klasyku wersji 68k i PPC, zeby miec porownanie w predkosci SDL to nie mamy juz o czym gadac.

ps. Doom dziala tez na kosciach ECS w EHB.
[#41] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #40

A muszę widzieć, żeby stwierdzić, że działający browser to dla mnie nie jest cud.

Pisałem, że na klasyku nie ma cudów ogólnie, a nie o OWB konkretnie. Poprawiłeś mnie, że na 68k nie ma cudów, więc z chęcią pozna te z PPC. Ale jeśli działający browser ma być cudem, to rzekomo niemożliwy na Amidze Doom z 68k i AGA jest nim tym bardziej. Przy odpowiednim dobraniu skali, nie ma takiej rzeczy, której by za cud uznać się nie dało.

PS. Wiem o tym, że Doom działa na ECS i nigdzie nie napisałem, że tak nie jest.

Ostatnia edycja: 04.12.08 21:59:28
[#42] Re: OWB 1.4 dla AmigaOS 3.9

@APC74, post #18

co do predkosci obadaj ta wersje jest szybsza
http://strohmayer.org/files/OWB_m68k_1.2.lha

@all

przy okazji zeby odpalic na CGX to trzeba miec
http://aminet.net/package/driver/video/P96Emu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem