Komentowana treść: MorphOS 2.2
[#1] Re: MorphOS 2.2
Super wielkie dzięki.
[#2] Re: MorphOS 2.2
No to prezent na święta jest. Dzięki wielkie
[#3] Re: MorphOS 2.2
Jak to "pojawiła się"? Tak po prostu? Pffff... Ściągam, robię backup partycji systemowej i zaraz robię aktualizację. :)
[#4] Re: MorphOS 2.2
U mnie już działa. Większych problemów na razie nie stwierdziłem ale na razie tylko tak przeleciałem więc trudno coś więcej powiedzieć.

Plusem jest to, że znów mogę używać chowania okien. Naprawiono ten wkurzający bug ale powstał nowy z tą sprawą związany. Jak ukryję i pojawię jakiekolwiek okno to przestaje działać wyciąganie okna na wierzch przy pomocy dwukliku. Jak nie jedno to drugie, ech... Może w przyszłości należałoby MOS-a komuś dawać do przetestowania zanim się go puści do ludzi? Zwykli użytkownicy w 2 dni wyciągną wszystkie głupie błędy. :)


Przy okazji - nie próbujcie codesets.library 6.7. Przez nią przez pół godziny wyklinałem MorphOS-a 2.2. :)

Ostatnia edycja: 21.12.08 02:16:02

Ostatnia edycja: 21.12.08 02:17:14
[#5] Re: MorphOS 2.2

@MDW, post #4

U mnie na razie jest ok, nie licząc nietkniętego, a co za tym idzie nadal tak samo drętwo działającego stosu tcp/ip.

Ostatnia edycja: 21.12.08 02:42:05
[#6] Re: MorphOS 2.2
wypasik panowie, wypasik
[#7] Re: MorphOS 2.2

@MDW, post #4

> Jak ukryję i pojawię jakiekolwiek okno to przestaje działać wyciąganie okna na wierzch przy pomocy dwukliku.

Nie rozumieć :/ Możesz opisać jaśniej, co dokładnie robisz?

Jeśli masz włączone Lucy, spróbuj bez.

Ostatnia edycja: 21.12.08 09:12:13
[#8] Re: MorphOS 2.2

@Jacek Piszczek, post #7

To ja jeszcze zapytam przy okazji. od wersji 2.0 i teraz też mam problem z netem. Rozłącza się co pewien czas (czasem szybciej czasem później) i tylko reset pozwala uzyskać spowrotem połączenie. Jak uruchamiam Fedorę na Pegu nie ma tego objawu.
Jak wznowić połączenie bez resetu? Do sieciówki mam podłączonego AP-ka WiFi
[#9] Re: MorphOS 2.2

@Arbuz, post #8

Próbowałeś czegoś takiego?
ifconfig eth0 down
ifconfig eth0 up
[#10] Re: MorphOS 2.2

@Marek Szyprowski, post #9

Tak nie pomaga
[#11] Re: MorphOS 2.2
Dzięki wielkie:) OK OK
[#12] Re: MorphOS 2.2

@Arbuz, post #8

Może masz problem z driverem... spróbuj skorzystać z 2giej sieciówki, jeśli to Pegasos2.
[#13] Re: MorphOS 2.2

@MDW, post #4

Może w przyszłości należałoby MOS-a komuś dawać do przetestowania zanim się go puści do ludzi? Zwykli użytkownicy w 2 dni wyciągną wszystkie głupie błędy.

Więc po co się bawić w testy, skoro zwykli użytkownicy zrobią to lepiej i szybciej?
[#14] Re: MorphOS 2.2

@Jacek Piszczek, post #12

Dzięki. Jak na razie nic się nie wywala na drugiej sieciówce. Zobaczymy po pewnym czasie co będzie.
ps. Jacek ty serio śmigasz cały czas na MOS1.5? Czyżby był lepszy niż MOS2.2?
ps2. A kiedy obsługa podglądu filmów w ambiencie?

Ostatnia edycja: 21.12.08 12:27:05
[#15] Re: MorphOS 2.2

@Arbuz, post #14

O, faktycznie. Nie przebiłem sobie numerów w przeglądarce ;)

Podgląd filmów zależy od tego, kiedy panowie z ffmpeg dogadają się co do ostatecznego kształtu API.
[#16] Re: MorphOS 2.2

@Jacek Piszczek, post #7

> Nie rozumieć :/ Możesz opisać jaśniej, co dokładnie robisz?

Przygotowałem sobie piękny opis co jak mam ustawione, co robię i co kiedy przestaje działać, jak to zreprodukować ale wygląda na to, że już znalazłem winowajcę więc nie ma sensu tego tutaj wklejać.


> Jeśli masz włączone Lucy, spróbuj bez.

Nie używam tego standardowo. Mam podpięte w menu żeby szybko uruchomić jak trzeba komuś pokazać bajery. :) Ale na codzień przezroczyste okna są po prostu niewygodne.


Winowajcą okazał się Altabler. Jak go wywaliłem z WBStartup to wszystko zadziałało ok. Zresztą to o czym pisałem odblokowywało się po naciśnięciu dowolnego klawisza. Myślę, że jak inaczej sobie ustawię hotkeye do menu ukrytych okien to będzie działało z Altaberem też. A jak nie to trudno - Altaber wyleci. Teraz gdy znów poprawnie działa menu z listą okien nie jest już tak potrzebny. :)

Tak więc problemu nie ma - wszystko gra. Jeszcze nic złego w MorphOS 2.2 nie zauważyłem. Przepiękny prezent z okazji Nowego Roku. :) Dzięki!
[#17] Re: MorphOS 2.2

@deez, post #5

> U mnie na razie jest ok, nie licząc nietkniętego, a co za tym idzie nadal tak samo drętwo działającego stosu tcp/ip.

Rety, a co jest drętwego w tym stosie TCP/IP? W życiu nie miałem z nim problemów. Odkąd ustawiłem DHCP i w routerze przydzielanie zawsze tego samego IP tej maszynie to zapomniałem, że coś takiego jak TCP/IP istnieje. Nawet nie wiedziałbym gdzie się łączy/rozłącza z netem. :) Nigdy mnie nie rozłączyło.
[#18] Re: MorphOS 2.2

@MDW, post #17

skoro i tak masz te same adresy ip to po co dhcp? zawsze mnie to dziwi :)
[#19] Re: MorphOS 2.2

@Valwit, post #18

Słuszna uwaga. :) Jednak problem polegał na tym, że nie na każdym komputerze z mam możliwość ustawienia statycznego (nie mogę komuś grzebać) i wolałem to tak rozwiązać. No a jak jednemu tak zrobiłem to już wszystkim komputerom innym też. :) Jakoś nie chciało mi się chodzić na wszystkie i ustawiać. Musiałbym wstać z fotela. A tak to na jednej liście zrobiłem to do wszystkich pięciu maszyn. :)
[#20] Re: MorphOS 2.2
Bardzo się cieszę, że pojawił się ten update, ale... Czy w końcu problemy z USB zostaną rozwiązane? Przecież to jest żałosne, żebym za każdym razem gdy chcę kopiować pliki pomiędzy pegiem a moim plajerem mp3 odpalał linuksa czy inne wynalazki. Ludzie, nie róbcie sobie jaj, przecież to działało pod Morphosem 1.4! A teraz co, nagle problem nie do przejścia?!
[#21] Re: MorphOS 2.2

@Kamul, post #20

To fakt. Z tym USB przydałoby się zrobić porządek i przynajmniej doprowadzić do stanu znanego nam z MorphOS 1.4.5.

Jak już jestem przy USB to wspomnę, że na MorphOS 2.1 raz w życiu udało mi się poprawnie zobaczyć iPhone3G 16GB podłączony kablem USB. Niestety tylko raz. Potem za każdym razem widać już zupełne bzdury. Jak na niego wchodzę to widzę zawartość RAM: w Pegasosie. :)
[#22] Re: MorphOS 2.2

@Kamul, post #20

Mam 3 playery mp3 wszystkie noname mejd in hina i w żadnym nie mam problemów (znaczy się miałem ale gdy miałem inną kartę PCI-USB zainstalowaną). Mam problem z Sony Ericssonem k800i bo mi zwiesza system po podłączeniu ale po resecie jest elegancko widoczny pod mosem. Babol owszem jest ale nie uniemożliwiający korzystanie
[#23] Re: MorphOS 2.2

@Arbuz, post #22

Wybacz, ale chyba mi nie powiesz, że powinienem przetestować wszystkie możliwe karty dostępne (albo i niedostępne) na rynku. Tym bardziej, że i tak ta którą aktualnie posiadam była kupowana pod kątem bezproblemowego działania pod MOSem. Jest to jedna z kart polecanych m.in. tu na forum PPA. Zresztą nie jestem jedyną osoba, która z USB ma poważne problemy. To, że Tobie po długich walkach udało się uzyskać w miarę zadowalający rezultat nie znaczy jeszcze, że rzeczywiście wszystko jest OK. U mnie babol niestety wszelkie działanie z urządzeniami MSD uniemożliwia. Przymierzałem się wielokrotnie, ale za każdym razem przyszło mi wymięknąć.
[#24] Re: MorphOS 2.2

@Kamul, post #23

Spokojnie bez nerwów. Też nie chciałem kupować kota w worku (kupiłem dwa niestety) więc jak się ukazał MOS2.0 wziąłem pod pachę pegaza zaatakowałem sklep komputerowy i testowałem wszystkie Nec-ki jakie były na stanie. Z 10 rodzajów kart PCI-USB2.0 tylko 2 z działały poprawnie z MOS-em.
[#25] Re: MorphOS 2.2

@Arbuz, post #24

Przepraszam. Ale ciężko mi być spokojnym, skoro czekam na działające USB odkąd pojawił się MorphOS 2.0 i nawet nie wiem czy się doczekam. Pojawiają się kolejne update'y, ale MOSTeam jakby zupełnie nie widzi problemu. Swego czasu próbowałem skontaktować się z Chrisem Hodgesem, jednak nie odpowiadał. Co też mnie dziwi, bo do tej pory nie było problemów z porozumiewaniem się z nim.

Może ktoś z członków MOST-u mógłby odpowiedzieć czy i kiedy można się spodziewać działającego USB?
[#26] Re: MorphOS 2.2

@Kamul, post #25

A co do USB i nie odpowiadania przez Platona . To Andre Siegel podał wyjaśnienie na MorphZone :

Chris Hodges, author of Poseidon, wrote the following on September 30, 2008:
"I'm going on a (at least six months) Sabbatical from my main job in order to start up a company and I'm sure I would have some spare time to do some fun stuff, too"

Source:
http://aros-exec.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=2702&viewmode=flat&order=ASC&start=100

Ostatnia edycja: 21.12.08 20:14:16
[#27] Re: MorphOS 2.2

@Arbuz, post #24

Ucieszyła mnie nowa wersaja, ale również dołączę się do narzekań na niedziałające USB...
Bo rozwiązanei tego problemu jest ciągle w chwili obecnej najbardziej wyczekiwaną przeze mnie poprawką. Trochę wstyd, że kolejna wersja wyszła, a nic nie drgnęło w sparawie USB, które w dalszym ciągu nie działa nawet tak, jak pod wersają 1.4. Tym bardziej smuci, że w obecnych czasach, USB które wiedzie prym, dla twórców MorphOSa ma tak niski priorytet.

To już nie tylko, że MorphOS nie współpracuje z jakąś kartą USB. U mnie wszystko chrzani się nawet z tym USB, które znajduje się na płycie głównej...
Cudów od systemu nie wymagam, ale naprawdę miło by było mieć możliwość zgrania zdjęć ze swojego aparatu, czy wgrania mp3 na playera...
[#28] Re: MorphOS 2.2

@Adam_K, post #27

Co do USB post 26 :)
[#29] Re: MorphOS 2.2

@Adam_K, post #27

Właśnie cały problem polega na tym, że wbudowane usb ma najwięcej błędów sprzętowych, stąd jego kiepskie działanie... :( Co do tego kiedy będzie działać - też chciałbym to wiedzieć.

Ostatnia edycja: 21.12.08 22:17:01
[#30] Re: MorphOS 2.2

@Marek Szyprowski, post #29

Macie racje, ze w stosie usb mosa jest duzo bledow nawet w tym wbudowanym w pegu. Bo przy jesli jest urzadzenie nie wpiete w wlasciwy port to nie zadziala poprawnie, nie ma co marzyc by to poprawnie dzialalo na kontrolerach ubs na pci tak bylo w przypadku mosa 2.1 Z tego co sprawdzilem na 2.2 tez nie uleglo to poprawie. Posty odpowiednie do mosteamu poszly. Najwieksza problemow bylo gdy sam kontroler byl wpiety w zlacze pci. Bo sama podpieta karta usb powodowala, ze system dosc znaczaco zwalnial (w moim przypdaku), dalo sie to odczuc glownie na mplayerze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem