Komentowana treść: Merlin 0.03 gotowy
[#1] Re: Merlin 0.03 gotowy
Kolejna w miarę dzisiejsza przeglądarka. Uffff... to staje się już nudne. ;) :) Może by tak ktoś zrobił jakiś zegarek na desktop? ;)
[#2] Re: Merlin 0.03 gotowy

@MDW, post #1

No nie? Za office'a by się wzięli. ;]
[#3] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Kokos, post #2

Za to też się wezmą. Jeszcze przyjdą czasy, że nie będziemy już nawet czytać newsów o kolejnych "prawie skończonych" pakietach biurowych. ;)
[#4] Re: Merlin 0.03 gotowy
Pisanie browsera WWW jest fajną zabawą i niejeden programista przez to przeszedł jak przez świnkę w dzieciństwie (ja też...). Dlaczego mamy więc chłopakom odmawiać fajnej zabawy? Tym bardziej że ledwo świat wyszedł z monopolu jednej przeglądarki, ma zamiar chyba wpaść w monopol jednego silnika renderującego. Jakiś plan B może się okazać w przyszłości zbawieny.
[#5] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Grzegorz Kraszewski, post #4

spokojna glowa, jesli silnik ie, jest gecko i jest webkit, a i opera jeszcze :>
[#6] Re: Merlin 0.03 gotowy
Komuś udało się skorzystać z tej przeglądarki ? Mi narazie nie. Zarówno pod WinUAE P96 (po ustawieniu stack 100000 nawet się uruchomiła, ale nic poza tym). Wersja Windows XP te same efekty.
[#7] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Kokos, post #2

I tak zwana DŻAWA :D JRE by się przydała...
[#8] Re: Merlin 0.03 gotowy

@MDW, post #1

ejj maruda :)
[#9] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Pero, post #7

To fakt. Tym bardziej, że źródła Javy od jakiegoś czasu są upublicznione.
[#10] Re: Merlin 0.03 gotowy

@zyga64, post #6

Pod Amithlonem działa to tak wolno, że nie da się nawet wpisać adresu URL.




Benedykt Dziubałtowski
[#11] Re: Merlin 0.03 gotowy
Odpalilem na 040/40, na AOS3.1 z mapowanym romem z 3.9 (i jeszcze jakos dopaczowanym). Oczywiscie z cli i stosem 1000000. Program sie odpala, wyglada duzo lepiej, ale jakakolwiek interakcja z nim jest gorsza niz z Win95 odpalonym na PC-Tasku. Widze to po probie wpisania po prostu jakiegos linku do strony. Dalem Quit i teraz pewnie zaczekam 10 min zanim sie wylaczy. Pobawilem sie taskami i programy ktore wychylaly sie od 1-5, ustawilem na 0. Nie pomoglo. Program nie zamula systemu choc spowalnia, ale sam w sobie dziala baaaardzo wolno. No to czekam, az sie wylaczy. ;)
[#12] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

Pod Amithlonem działa to tak wolno, że nie da się nawet wpisać adresu URL.

Hehe. Biorac pod uwage ze program sie takze odpala na biedacznym 040/40, to ja sugeruje ze on tak specjalnie wolno dziala i jest zartem primaaprilisowym. :)

Ostatnia edycja: 03.04.09 12:22:22
[#13] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Andrzej Drozd, post #12

Wiesz. Mi OWB pod Amithlonem działa wolno. Ale przeglądarka jest jak najbardziej używalna. OWB to jest SDL więc ma prawo działać wolno. Choć mogło by dużo szybciej zasuwać :) natomiast Merlin jest chyba tak jak mówisz. Autor specjalnie zrobił wolna wersje aby co update chwalić się przyrostem szybkości rzędu 200%



Benedykt Dziubałtowski
[#14] Re: Merlin 0.03 gotowy

@HOŁDYS, post #8

O żesz TY! Jakbyś musiał do banku zapinkalać piechty bo w Pegu DŻAWA nie dawa....!!!
[#15] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Benedykt Dziubałtowski, post #13

Heh. I jeszcze specjalnie popieprzył w okienku adresu, że zamiast '.' jest '⅓', zamiast małych liter są duże a dla odmiany duże też są duże.
Po wpisaniu adresu PPA przeglądarka zmieniła rozmiar okna i zamarła (pewnie z wrażenia). ;)
No to spróbowałem czegoś łatwiejszego ale jednak google.pl to zbyt duże wyzwanie było dla niej...
[#16] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Pero, post #14

To trzeba zmienić bank na taki, który da się obsłużyć za pomocą amigowych przeglądarek - np. iPKO. pomysł
[#17] Re: Merlin 0.03 gotowy

@APC74, post #16

A może lepsze by były amigowe przeglądarki kiejby miały Javę?
[#18] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Pero, post #17

Co wy z ta Java? Od chyba pieciu czy wiecej lat nie natknalem sie na koniecznosc skorzystania z niej... a jesli juz, to w mig znalazlem 5 odpowiednikow nie korzystajacych z tego jezyka



Ostatnia edycja: 03.04.09 13:28:47
[#19] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Valwit, post #5

spokojna glowa, jesli silnik ie

Pytanie jak długo, doszły do mnie informacje, że Microsoft chce zrezygnować z utrzymywania własnego silnika renderującego.
[#20] Re: Merlin 0.03 gotowy

@_arti, post #18

Co wy z ta Java?


System Online mojego banku działa na Javie.

w mig znalazlem 5 odpowiednikow nie korzystajacych z tego jezyka


Znajdziesz mi i na tę sytuację odpowiednik?

Ostatnia edycja: 03.04.09 13:55:17
[#21] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Pero, post #17

No ale przecież amigowe przeglądarki mają Javę. Może nie jest aż tak rozbudowana jak SUNowska, ale wspomniana już przeze mnie strona iPKO to 99% Javy (reszta to znaczniki head, meta, title i obrazki) i amigowe przeglądarki sobie z nią radzą bez żadnych problemów.
Wprawdzie pod, nieobsługującym styli IBrowse strona wygląda brzydko
klik
klik
ale da się ją obsłużyć.
Za to pod Sputnikiem strona wyglądem i zachowaniem nie odbiega od tego co widać np. w Firefoxie (testowałem na Amizaduszkach, na efice Kraszana).

Ostatnia edycja: 03.04.09 14:28:15
[#22] Re: Merlin 0.03 gotowy
Trzy słowa:

ŚMIECH - NA - SALI
[#23] Re: Merlin 0.03 gotowy

@APC74, post #21

ING niestety nie...
[#24] Re: Merlin 0.03 gotowy

@GumBoy, post #20

Ojej... jak moj bank zaczal wymagac tylko IE, zmienilem bank

[#25] Re: Merlin 0.03 gotowy

@APC74, post #21

Dziwne. Mam domyslnie wylaczona JAVA i demo mi chula az milo...
[#26] Re: Merlin 0.03 gotowy

@APC74, post #21

No ale przecież amigowe przeglądarki mają Javę. Może nie jest aż tak rozbudowana jak SUNowska, ale wspomniana już przeze mnie strona iPKO to 99% Javy (reszta to znaczniki head, meta, title i obrazki)


Pomyliles Jave z ECMAScript.
[#27] Re: Merlin 0.03 gotowy

@_arti, post #24

Mój nie wymaga IE, działa na FF równie dobrze.

Jedni zmieniają bank, inni komputer. Drugie wyjście jest cokolwiek mnie radykalne bo nie ciągnie za sobą wymiernych konsekwencji. Nie będę rezygnował z warunków które mi pasują ze względu na kawałek krzemu.
[#28] Re: Merlin 0.03 gotowy

@GumBoy, post #27

Zarabiam na tym krzemie tyle, z chyba nie ma warunkow, ktore moglby mi zaproponowac bank, bym musial korzystac do tego z JAVY czy konkretnej przegladarki. Tak wiec, w moim przypadku, bardziej oplacalo sie powiedziec papa i zmienic bank na taki, ktory umie zrobic dostepny serwis internetowy.

[#29] Re: Merlin 0.03 gotowy

@szuler, post #26

No może. Nie jestem specjalistą od javy. Po prostu zajrzałem do źródeł strony iPKO, zobaczyłem pełno takich wpisów:

script type="text/javascript" language="JavaScript"

i tak mi się skojarzyło to z Javą.
[#30] Re: Merlin 0.03 gotowy

@APC74, post #29

Koń też ci się kojarzy z koniakiem?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem