Komentowana treść: Merlin 0.03 gotowy
[#31] Re: Merlin 0.03 gotowy

@_arti, post #30

A Tobie nie? Przecież koniak spożywany na koniu smakuje najlepiej! ;)
[#32] Re: Merlin 0.03 gotowy

@APC74, post #29

Tak zwany JavaScript nie ma (poza czterema literami) nic wspolnego z Java.
[#33] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Kokos, post #2

to na windows nie ma office?
[#34] Re: Merlin 0.03 gotowy

@szuler, post #32

Oj nie gadaj. ;) Ma podobną składnię. ;)
[#35] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Benedykt Dziubałtowski, post #13

stare OWB 68k chyba jeszcze wersja 1.2 dziala z 5x szybciej, tylko nie ma ogonkow, ma zwykle bitmapowe fonty bez aa, ale w niczym to nie przeszkadza, udalo mi sie zalogowac do bramki sieci Era oraz banku mBank i wykonywac operacje.

Ostatnia edycja: 03.04.09 16:31:08
[#36] Re: Merlin 0.03 gotowy

@GumBoy, post #27

Jedni zmieniają bank, inni komputer. Drugie wyjście jest cokolwiek mnie radykalne bo nie ciągnie za sobą wymiernych konsekwencji.

Dla mnie zmiana komputera pociągnęłaby za sobą znacznie bardziej wymierne konsekwencje niż zmiana banku. Więc jeżeli zatrudniliby webmasterów kochających przerost formy nad treścią - to byłby ich problem, a nie mój. Tak samo jakby próbowali zrobić stronę wymagającą Flasha. Nie ma żadnego sensownego powodu, żeby strona bankowości internetowej wymagała Javy.
[#37] Re: Merlin 0.03 gotowy

@szuler, post #32

Człowiek całe rzyće się uczy. :) Przyznam się, że myślałem, że Java to taki skompilowany JavaScript, który "dzieje się" bardziej po stronie serwera w odróżnieniu od JS, który działa bardziej po stronie użyszkodnika (w przeglądarce). :D
Chyba musiałbym zgłębić temat - może chociaż na Wikipedię zajrzeć... Tylko jak się do tego zmusić.
[#38] Re: Merlin 0.03 gotowy

@_arti, post #28

Zarabiam na tym krzemie tyle, z chyba nie ma warunkow, ktore moglby mi zaproponowac bank, bym musial korzystac do tego z JAVY czy konkretnej przegladarki.


Ty zarabiasz, inni nie. Pytałeś "co wy macie z tą Javą", więc Ci odpowiedziałem.

zmienic bank na taki, ktory umie zrobic dostepny serwis internetowy.


A serwis na Javie jest bee i niedostępny, tylko dlatego, że jakiś przedpotopowy system hobbystyczny się jej (Javy) nie dorobił? W tym przypadku to amigowe systemy odstają, a nie bank. A jak kto wybrnie z tej sytuacji to już kwestia indywidualna.

PS. Jakby zrobili na AmigaDE to pewnie wszystko by było cacy i wtedy już nie bezesęsu ;)

Ostatnia edycja: 03.04.09 17:50:46
[#39] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Grzegorz Kraszewski, post #36

Dla mnie zmiana komputera pociągnęłaby za sobą znacznie bardziej wymierne konsekwencje niż zmiana banku.


A dla mnie wręcz odwrotnie. Zresztą komputera nie zmieniałem, tylko dokupiłem inny.

Nie ma żadnego sensownego powodu, żeby strona bankowości internetowej wymagała Javy.


Myślę, że bank orientuje się w tych sensownych powodach lepiej niż Ty czy ja.
To nie jest jakiś mały bank spółdzielczy i jestem pewien, że wiedzą co robią.

Jakoś nikomu kto używa systemu posiadającego Javę to nie przeszkadza, a amigowcy... cóż muszą pojechać po banku za to że Javy użył, bo zawsze jest to polityczniejsze niż przyznanie ułomności amisystemów w tym względzie.
[#40] Re: Merlin 0.03 gotowy

@GumBoy, post #39

Nawet geniusze bywaja ulomni :)
[#41] Re: Merlin 0.03 gotowy

@ede, post #40

Ale nie każdy to przyznać potrafi. Zawsze lepiej powiedzieć, że to wszyscy dookoła są nienormalni.
[#42] Re: Merlin 0.03 gotowy

@GumBoy, post #39

Myślę, że bank orientuje się w tych sensownych powodach lepiej niż Ty czy ja.
To nie jest jakiś mały bank spółdzielczy i jestem pewien, że wiedzą co robią.


Ja myślę, że po prostu idą po najmniejszej linii oporu, bo tak się webmasterom uwidziało, że sobie w Javie napiszą, albo też dostali z sufitu wytyczne od jakiegoś nawiedzonego marketingowca. Pekao SA to też nie jest mały bank spółdzielczy, a strona internetowej obsługi konta Javy nie wymaga.

Krótko mówiąc - prawo banku sobie Javy użyć, moje prawo ich za to skrytykować i nie korzystać z ich usług.
[#43] Re: Merlin 0.03 gotowy

@Grzegorz Kraszewski, post #42

W sumie nie będę się wciągał w tę dyskusję, bo już to obgadaliśmy.

Pytanie początkowe brzmiało "co wy z tą Javą", więc napisałem co ja z tą Javą. Nie da się tego zastąpić. A, zapomniałem dodać, że używam jej również przy Live Timing F1 i do podglądu warunków na stoku narciarskim na niedalekim wyciągu. Reasumując jej obecność nie przeszkadza mi nawet w najmniejszym, stopniu, za to jej brak bardzo.
[#44] Re: Merlin 0.03 gotowy

@GumBoy, post #43

Ja jakoś nie trafiłem na wiele stron wymagających Java - z tego co sobie przypominam, to serwis map24 (przypadkiem ten emulatorek C64 on line nie był też w java? ... ale od czego Frodo)... i tyle. Zdecydowanie więcej stron wymaga flasha i gdybym miał wybierać (pofantazjujmy ;) ) java czy flash, zdecydowanie wybrałbym flasha.
A co do warunków na stoku - to większość tego typu stron nie wymaga żadnych wodotrysków, ze znanych mi (i uzywanych) tylko strona wyciągów na Jaworzynie Krynickiej miała kilka ficzerów we flashu.
Mój bank (PekaoSA) szcżęśliwie chodzi pięknie na Mosowym OWB, gmailową pocztę też za jego pomocą sprawdzę. Nie jest źle.
Flash by dał dużo dobrego, java - bardzo niewiele.
[#45] Re: Merlin 0.03 gotowy

@wali7, post #44

A co do warunków na stoku - to większość tego typu stron nie wymaga żadnych wodotrysków,


Możliwe, ale ta która mnie akurat interesuje wymaga. Tylko nie pisz, że mam zmienić stoki, tak jak mi mówiono, że bank można zmienić ;)
[#46] Re: Merlin 0.03 gotowy

@GumBoy, post #45

zmień stok, zdecydowanie :)
[#47] Re: Merlin 0.03 gotowy

@wali7, post #46

A najlepiej to i deskę na narty od razu? ;)
[#48] Re: Merlin 0.03 gotowy

@wali7, post #44

Mosowy OWB nie do końca sobie radzi z gmailem, np kasowanie wiadomości tak naprawdę ich nie kasuje - no chyba że ja robię coś źle.

[#49] Re: Merlin 0.03 gotowy

@pampers, post #48

Problemy są też wygasaniem sesji i wyników wyszukiwania na rozklad.pkp.pl...
[#50] Re: Merlin 0.03 gotowy

@GumBoy, post #47

zamieniaj oczywiście póki czas... po moich ostatnich próbach z deską zrozumiałem dlaczego snowboardziści noszą kaski (ja niestety nie miałem) :) i czym prędzej wróciłem do nart

[#51] Re: Merlin 0.03 gotowy

@wali7, post #50

zamieniaj oczywiście póki czas...


Nie ma takiej opcji. Zresztą czasu już nie ma ;)

po moich ostatnich próbach z deską zrozumiałem dlaczego snowboardziści noszą kaski


Nie tylko snowboardziści je noszą i nie wszyscy. Z moich obserwacji wynika, że nosi je zbliżony odsetek narciarzy i snowboardzistów. A za dwa, trzy sezony kask będzie obowiązkowy (słusznie z resztą) i bez niego na żaden stok nie wejdziesz.
[#52] Re: Merlin 0.03 gotowy

@GumBoy, post #39

> Myślę, że bank orientuje się w tych sensownych powodach lepiej niż Ty czy ja.

Mysle, ze czasami **bardzo** sie nie orientuje. Pisze to jako osoba, ktora na codzien tworzy takie (lub podobne) aplikacje.
[#53] Re: Merlin 0.03 gotowy

@_arti, post #52

No cóż. Dopóki się to nie okaże w tym konkretnym przykładzie, to nie będę narzekał.
[#54] Re: Merlin 0.03 gotowy

@GumBoy, post #53

ale ty zawsze narzekasz :) podejrzewam ze nawet nie czytasz tematu na ktory odpowiadasz ..a juz narzekasz

chyba masz problemik ze soba stary... wpadaj na wodke na swierzym powietrzu :D
[#55] Re: Merlin 0.03 gotowy

@HOŁDYS, post #54

ale ty zawsze narzekasz


Jak widzisz, na swój bank nie narzekam. Gdzie więc jest to "zawsze"? Ktoś tu chyba kłamie...

podejrzewam ze nawet nie czytasz tematu na ktory odpowiadasz ..a juz narzekasz


Twoje podejrzenia niewiele znaczą.

chyba masz problemik ze soba stary...


O, psycholog. Nie wydaje mi się, żebym miał, za to nie wiem jak jest z Tobą, bo tylko byś latał i po mordzie prał.

A tak w ogóle to napisałeś tego posta tylko po to, żeby się do mnie doczepić, bo więcej nic z niego nie wynika.

PS. Wiosną, to na świeżym powietrzu wolę piwo.
[#56] Re: Merlin 0.03 gotowy

@HOŁDYS, post #54

Po prostu nie czytaj jego postow, ja juz robie tak od dluzszego czasu, bo juz dawno mi sie znudzilo to jego stale `mamroczenie`.
[#57] Re: Merlin 0.03 gotowy

@sordan, post #56

Co to jest "mamroczenie"?
[#58] Re: Merlin 0.03 gotowy

@GumBoy, post #57

Nie przeginaj z podpuszczaniem... Trzymajcie się tematu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem