Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #1
[#1] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
No proszę,udało się przed świętami :)
[#2] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
Brawo. Czekam na dostawę.
[#3] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
No to super, tym bardziej ze i ja mam w tym swój udział :D Jedna rzecz która mnie zaniepokoiła - raz do roku???? No nie, chyba tyle to damy rade natworzyć, żeby chociaż co kwartał cieszyć się nowym numerem PPA? Cena wg mnie jest ok nawet jak na miesięcznik.
Zdrówka
Emu
[#4] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
Świetnie :) Przykro mi strasznie że nie wyrobiłem ze swoim artykułem na pierwszy numer :(

Cena pisma jest liczona razem z wysyłką ?? Albo jestem ślepy albo nie mogę znaleźć jasno podanej informacji tak/nie :)
[#5] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@c3h6, post #3

A gdzie przeczytałeś, że raz do roku?
[#6] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Logan, post #4

Tak, z wysyłką.
[#7] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@mailman, post #6

Zamówiłem ale coś nie dostałem numeru konta
[#8] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Dorian3d, post #7

FAQ - punkt drugi
[#9] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@mailman, post #8

Nie dostałem informacji zwrotnej po wypełnieniu
[#10] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Dorian3d, post #9

Napisane jest, że wkrótce, a nie od razu. Możesz dostać np. jutro.
[#11] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@mailman, post #10

OK
[#12] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
Rozumiem, że artykuł o OpenSuSe się nie załapał.
W kolejnym numerze tym bardziej nie będzie sensu go zamieszczać, bo wsparcie dla PowerPC zakończono.
Może więc w przyszłości warto dać info o czym chcecie pisać w magazynie, aby nie tracić czasu na niepotrzebnie pisane artykuły?
[#13] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@lord_spider, post #12

Rozumiem, że artykuł o OpenSuSe się nie załapał.

Pismo nie jest z gumy.

W kolejnym numerze tym bardziej nie będzie sensu go zamieszczać, bo wsparcie dla PowerPC zakończono.

Takim myśleniem, to nie było sensu go zamieszczać nawet w pierwszym numerze (a brnąc dalej nawet pisać), bo przecież zakończono wsparcie dla PowerPC.

Może więc w przyszłości warto dać info o czym chcecie pisać w magazynie, aby nie tracić czasu na niepotrzebnie pisane artykuły?

Nie podchodziłbym do tego takimi kategoriami. Dwa, trzy miesiące temu wyszedłeś z założenia, że to dobry pomysł. Sam określiłeś sobie temat, na który dostałeś zgodę i napisałeś. To ani Twoja, ani nasza wina, że zakończono w międzyczasie wsparcie dla PowerPC. Tekst zapewne trafi do numeru drugiego. Na pewno są ludzie, których temat zaciekawi. Przecież to, że Apple nie robi już nic dla PPC nie oznacza, że nie istnieją użytkownicy nadal z tego korzystający.
[#14] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
Jakie będą koszty pisma z wysyłką do EU ?
[#15] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@mailman, post #13

Pisać sens był, bo we wrześniu aktualna wersja PPC wspierała.
Może masz rację i rzeczywiście to kogoś jeszcze zaciekawi.

Z innej beczki:

Jaki byłby koszt pisma bez koloru, ale przy większej ilości stron?
Czy macie wystarczająco materiałów na kolejny numer, czy może czas się zgłaszać i coś pisać?
[#16] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@eastone, post #14

Jakie będą koszty pisma z wysyłką do EU ?

21 zł. Przy wykonywaniu przelewu trzeba jednak uwzględnić ewentualne prowizje pobierane przez banki za przelew zagraniczny i przewalutowanie.
[#17] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@lord_spider, post #15

Jaki byłby koszt pisma bez koloru, ale przy większej ilości stron?

Koszt byłby inny. Wiem, że odpowiedź niekonkretna, ale takież pytanie...
[#18] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Grzegorz Kraszewski, post #16

Z tym nie będzie problemu ponieważ przygotowałem sobie pieniążki wcześniej na ten cel na polskim koncie.
[#19] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Grzegorz Kraszewski, post #17

fajna sprawa, zaraz zamówię, ciekawe czy na przed świętami mi dojdzie

natomiast nigdzie nie mogę znaleźć info, czy są jakieś arty dla majsterkowiczów

to co lubiłem w c&a, zrób to sam, schematy, opisy układów wizyta w elektrycznym i lutowanie po nocach :]

chętnie bym takie coś uświadczył
i tak samo jakieś podstawy programowania, listingi :]
[#20] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@lord_spider, post #15

Czy macie wystarczająco materiałów na kolejny numer, czy może czas się zgłaszać i coś pisać?

Drugi zapełnimy. Trzeciego już nie. Tak więc pisać trzeba.
[#21] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@atom3k, post #19

Takie artykuły do nas jeszcze nie dotarły.
[#22] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@atom3k, post #19

W zasadzie artykuł o chłodzeniu BVision i BlizzardaPPC jest dla majsterkowiczów... A poza tym, będzie to, o czym będą pisali autorzy...
[#23] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
Zamówione, opłacone, czekam :)

Bardzo cieszy mnie pojawienie się tego pisma! Nie przywiązuje zbytniej uwagi do ceny, ot parę piw mniej ;) Cieszy mnie też fakt, że całe pismo będzie w kolorze. Ładniej to wygląda, kosztem pewnie paru złotówek ale co tam.

Tak trzymać!
[#24] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@pampers, post #23

Czy ta gazeta będzie zawsze miała 24 strony ?
[#25] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Dorian3d, post #24

Czy ta gazeta będzie zawsze miała 24 strony?

Niekoniecznie. To co jest pewne, to to, że ilość stron będzie zawsze wielokrotnością liczby 4...
[#26] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Grzegorz Kraszewski, post #17

Jaki byłby koszt pisma bez koloru, ale przy większej ilości stron?

Koszt byłby inny. Wiem, że odpowiedź niekonkretna, ale takież pytanie...

Bardziej konkretnie: ile kosztowałoby 50 stron w kolorze, a ile tyleż bez koloru?
[#27] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@lord_spider, post #26

Gazeta przy 48 (nie da się 50, na arkuszu są 4 strony) stronach kolorowych musiałaby kosztować około 30 do 35 złotych. Jeżeli kolorowa byłaby tylko okładka, wtedy orientacyjna cena takiej 48 stronicowej gazety wyniosłaby zapewne coś w okolicach 15 zł. Niemniej wariant czarno-białej gazety raczej nie jest brany pod uwagę. Tym bardziej, że te 48 stron trzeba czymś wypełnić, a na razie to wypełnienie nie jest bynajmniej sprawą oczywistą.
[#28] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@mailman, post #5

W opisie pierwszego numeru?

"Naszym celem jest wydawanie kwartalnika, choć nie możemy wykluczyć sytuacji, że w roku pojawi się tylko jeden numer."
[#29] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
Czekam na maila zwrotnego :)

Z punktu widzenia szarego classicowca hobbysty - fajnie ze tematyka jest zroznicowana, tym bardziej przy niewielkiej objetosci. Brawo dla autorow

I tak jak wspomnial atom3k, gdyby ktos byl tak mily i w przyszlosci napisal cos o podstawach programowania byloby super :)
[#30] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
Brawo :) szkoda ze nie mozna karta zaplacic ;p
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem