Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #1
[#31] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
Możecie przybliżyć o czym traktują artykuły oraz kto jest autorem:
- Amiga Audio
- Komputer to brzmi dumnie
?

Dzięki.
[#32] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Hellena, post #30

Brawo szkoda ze nie mozna karta zaplacic ;p

Jak ktoś ma problem z przelewem na konto, możemy się umówić na PayPal-a. Tyle, że trzeba doliczyć ich prowizję.
[#33] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
O na okładce phonix :]
[#34] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Kokos, post #31

Możecie przybliżyć o czym traktują artykuły oraz kto jest autorem:

Oba artykuły napisał Adam Zalepa. Pierwszy to przegląd amigowych trackerów muzycznych. Drugi to felieton na tematy okołokomputerowe, zilustrowany ciekawymi grafikami...
[#35] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@c3h6, post #28

Czyli nie jest "raz do roku", lecz więcej, przy czym nie wykluczamy, że kiedyś tak właśnie będzie. Celem jest jednak wydawanie pisma raz na kwartał.
[#36] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Kokos, post #31

Kup gazetę, będziesz wiedział ;)
[#37] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@mailman, post #35

...więc dodaję przed "raz do roku" słowa: "może", "możliwe że", "być może", "czasami tak może być", "oczywiście, że też tak może być, że gazeta wyjdzie raz do roku tylko". Teraz sens mojej wypowiedzi już jest jasny mam nadzieję?
[#38] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@c3h6, post #37

Czepiacie się szczegółów, jak wyjdzie, to będzie jak nie to nie będzie :)
[#39] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@mailman, post #36

Czasopismo a nie gazetę
[#40] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
Fajnie :)
Zastanawiałem się właśnie niedawno co z pismem spoid szyldu PPA, a tu proszę... :)
[#41] Re: Polskie Pismo Amigowe #1
Bedzie szansa zakupu wersji cyfrowej w postaci pdf'a np. ?
[#42] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@cactoos, post #41

Nie. Wersja elektroniczna będzie dostępna bezpłatnie po roku od wydania pisma, a więc 15 grudnia 2010.
[#43] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Grzegorz Kraszewski, post #42

to dokładnie rok po tym jak zakupiłem wersję papierową :)
[#44] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@mailman, post #36

No właśnie szukam tematów, które mogłyby mnie zainteresować, no i ciężko. Ino te 2 pozycje w w spisie treści mnie zainteresowały.
[#45] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Grzegorz Kraszewski, post #42

A ja bym się ucieszył z PDF-a i też mógłbym go kupić, za jakieś 5 PLN np.
[#46] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Kokos, post #45

Możecie dać większy skan okładki
[#47] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@lord_spider, post #12

byl jakis news o tym czy wnioskujesz na podstawie tego ze 11.2 jeszcze nie ma dla PPC? bo newsa to przeoczylem jak byl, a jesli wniosek na podstawie drugiego to bym sie nie martwil :)
[#48] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Kokos, post #45

Ja mialem na myśli normalna cene, ale niech ja to sobie sciagne od razu z serwera, a nie - raz - czekal niewiadomo ile,a dwa - placil haracz PP rowny cenie gazety.
[#49] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Kokos, post #45

A ja bym się ucieszył z PDF-a i też mógłbym go kupić, za jakieś 5 PLN np.

Jak sobie wyobrażasz zabezpieczenie takiego PDF-a przed kopiowaniem?
[#50] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Grzegorz Kraszewski, post #49

haselm, unikalne dla kazdego usera. jak spiraci to bedzie wiadomo od kogo. no i ograniczenia druku kopiowania itp. mozna tez zamiast tekstu dac jpgi :)
[#51] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Grzegorz Kraszewski, post #49

A gdzie zaufanie? ;)

btw:
Nie ma żadnej szansy aby cokolwiek zabezpieczyć nawet w formie papierowej. Z magazynami tradycyjnymi jest prosta sprawa - wrzuca się na skaner i zgrywa do PDFa.

Podobnie z pismami dystrybuowanymi np. przez ZINIO. Przecież wystarczy zrzucić ekran do pliku i udostępnić komuś.

Wszystko kwestia zaufania.


[#52] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Valwit, post #50

I dlatego wiele firm przestało zajmować się wydawaniem gier na amige
Przez piractwo
[#53] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Dorian3d, post #52

Zapewne, ale również od 1994r. zaczeły migrować na PC ze względu na słaby Amigowy sprzęt i brak perspektyw (Commodore upadło).

Ostatnia edycja: 16.12.09 18:52:05
[#54] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Kokos, post #44

No to kup pismo. Jedyny papierowy magazyn w Polsce, a ty jeszcze grymasisz. Typowo polskie, typowo amigowe.
[#55] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@QkiZ, post #46

Nie możemy. Layout strony się nie będzie komponował, zwłaszcza wtedy, gdy dojdą kolejne numery.
[#56] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@cactoos, post #48

Kiedyś były prowadzone dysputy na ten temat. Większość osób jednak wolała trzymać gazetę w rękach niż ją sobie pobierać jako PDF i drukować. Dwóch kanałów dystrybucji nie zaspokoimy jednocześnie, a i dochodzi jeszcze wspomniany problem kopiowania.
[#57] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Deftronic/..., post #51

Kwestia zaufania i chęci. O ile nie jest jakimś specjalnym problemem plik pobrać i udostępnić, o tyle iść gazetę skserować, czy też zeskanować, to już jest rzecz może nie tyle bardziej skomplikowana, ale wymagająca nieco więcej zachodu. No i skaner (ksero domowe) nie każdy posiada.
[#58] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@mailman, post #57

Dodam jeszcze, że kserowanie po pierwsze daje sporą stratę na jakości, po drugie kserowanie pisma w kolorze będzie mocno nieopłacalne. Wersji PDF nie będzie (będzie po roku od wydania numeru). Na tym temat PDF-a proponuję zakończyć.
[#59] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Grzegorz Kraszewski, post #58

Panowie, ale nie wydajecie pisma - bez obrazy - na poziomie technicznym i z jakością magazyniu motoryzacyjnego EVO (w UK stawiany za wzór przez wielu redaktorów różnych pism). Istotna jest treść, zatem zwykłe urządzenie wielofunkcyjne (skaner+drukarka itp.) wystarczy aż nadto i jakość do czytania na monitorze będzie wystarczająca. Drukowanie oczywiście w tym wypadku jest zbędne.

Starczy o tym. Chodziło mi tylko o to, że argument - w pliku PDF problemem jest zabezpieczenie, dotyczy również wersji papierowej.
Nie wiem, może faktycznie uda Wam się przez rok trzymać teksty przed opublikowaniem na stronie w sieci.

Ci co chcą mieć jakość, kupią wersję papierową (i to oni głosowali na tak), reszcie nie przeszkodzi skan na ekranie monitora. Proste. Całe Wasze zabezpieczenie opiera się na wzajemnym zaufaniu.




Ostatnia edycja: 16.12.09 20:33:30
[#60] Re: Polskie Pismo Amigowe #1

@Deftronic/..., post #59

Wszystko się zgadza. Cała różnica między skopiowaniem PDF-a i skopiowaniem gazety papierowej jest jak między skopiowaniem pliku MP3 a przegraniem kasety na domowym magnetofonie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem