Komentowana treść: A-EON ogłasza program Beta Test
[#31] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@AmiChris, post #30

Żart trochę prowokujący do "złośliwości zwrotnych". Zaraz się rozwinie wątek poboczny jak przy newsie o DateCalcu. :(

Co do płacenia za betatesting - w świecie Amigi, o ile dobrze pamiętam, nie ma takiej tradycji. Pewną gratyfikacją dla testerów jest możliwość nabycia sprzętu w okazyjnej, obniżonej cenie (o ile jest to oferta kupna, a nie "wypożyczenie za kaucją zwrotną").

Na pewno już parę osób z Polski zgłosiło swój udział. Jeśli chodzi o korzystanie z nadarzających się okazji, nasz naród to czołówka światowa. Jestem niemalże pewien, że przynajmniej cacodemon napisał już do A-EON.
[#32] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@recedent, post #31

Ja zgłosiłem swój udział, zobaczymy co z tego wyjdzie.
[#33] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@recedent, post #31

Przypominam, że ja zadeklarowałem chęć zakupu KOMPLETNEGO komputera, a nie samej płyty.
[#34] Re: A-EON ogłasza program Beta Test
Pytanie do osób w temacie:
- co w końcu jest przedmiotem beta testu (tzn. co jest dostarczane do testera), kompletny komputer X1000 czy też tylko płyta główna z prockiem?
[#35] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@przemysław, post #34

Na stronie A-Eon jest mowa o płycie Nemo rev 2, i programie dla betatesterów ze zniżkami. To byłoby bez sensu puszczać kompletny komputer między ludzi przed premierą.
Ja cierpliwie poczekam na rev 3 - bez zniżki /"ficzerów" jak w pierwszej AmigaOne nie potrzebuję ;) /
[#36] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@adam_mierzwa, post #35

zawsze jest nadzieja ,ze tu design nie jest skopany od poczatku i wszystko dziala jak trzeba :)
[#37] Re: A-EON ogłasza program Beta Test
Heh śmieszni jesteście co poniektórzy. Ja, zagorzały fan MorphOS ale nie przeciwnik ani zwolennik OS4 wyraziłem chęć betatestów a Wy tak walczyliście o dobre imię X1000 a teraz ogony skulone?
[#38] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@DRACOX, post #36

a i to nie jest pewne - może będziemy czekać na drzwiczki z boingiem, jak ci co kupili SAM i czekali na backlplate?

@pampers
nie napiszę ci, gdzie mam betatestowanie czegoś za takie pieniądze

Ostatnia edycja: 29.05.10 20:08:33
[#39] Re: A-EON ogłasza program Beta Test
słabo panowie, słabo - odnoszę to do komentujących - a w a-eon widać pośpiech, którego sprawcą jest przedwczesna kampania reklamowa, a może raczej chęć uczczenia 25-lecia amigi nowym modelem.

ale czy faktycznie ten pośpiech sprokurował chaotyczne działania ?

news w wersji polskiej można zrozumieć opacznie - chodzi o to, by do grupy już aktywnych betatesterów włączyć ludzi ze środowiska - "to ensure we have the widest possible testing" - zachęcając płytą po kosztach. a-eon poszerza bazę betatesterów, a nie buduje ją od zera, jak to co poniektórzy zrozumieli. chcesz - masz bonus, czyli zniżkę.
[#40] Re: A-EON ogłasza program Beta Test
@pampers:
No to jak już będziesz miał mobo to będziesz się mógł z wyższością podzielić z nami wrażeniami. Nie zapomnij o opisie jak kompletowałeś budę, zasilacz, odpowiednią kartę graficzną i być może jak dobierałeś pamięci RAM (udało się na raz czy też trzeba było wymieniać w sklepie). BTW Stanley ma fajne śrubokręty.

@adam_mierzwa:
Oczywiście pieniądze są ważne, ale to nie jest najważniejszy element tego zjawiska. Powiedzmy, że do takiej płyty dokupisz sobie później nawet dedykowaną budę, mysz i klawiaturkę coby się od normalniej wersji sprzedażowej nie różniła. A teraz mały zonk, druga rewizja mobo nie musi być wcale wersją finalną.
Ta akcja zorientowana jest na ludzi, którzy za własne pieniądze i we własnym wolnym czasie będą za darmo pomagać dwóm komercyjnym firmom.

@nimrod7:
A do czego się tu spieszyć? Gołym okiem widać, że to “outsourcing” po kosztach.
[#41] Re: A-EON ogłasza program Beta Test
Przedstawiciel Hyperion Entertainment podał szczegóły dotyczące tego, jakie wymaganie należy spełnić, aby stać się uczestnikiem programu:

The beta program is intended for dedicated people with the following skillset:

- ability to assemble a full system with just a bare motherboard and memory provided to you

- ability to file accurate and detailed bugreports in a dedicated bugtracker (Bugzilla) in order to help AmigaOS 4 developers track down any remaining issues

- sufficient dedication and time to test newly developed components which are released on a daily basis (as is the case now for AmigaOS development and AmigaOS betatesters)

- adherence to the terms of a NDA as part of a larger contract which allows everyone to pull out with a full refund prior to actual shipping of the hardware

- a 750 euro deposit to attract the most dedicated people.

Note that you will NOT be considered an end-user if you are allowed into the betatest program.


The beta program is quite explicitly NOT intended for:

- people with limited knowledge of AmigaOS

- people with insufficient skills to assemble a system with a bare motherboard as a starting point

- people with insufficient time and dedication to carry out the required testing of software components and file bugreports against the appropriate AmigaOS components

- people who beieve that by signing up, they will learn the identity of the CPU or other undisclosed information which most likely will only be disclosed prior to shipping at which time they can bail out with a full refund if they don't like the specs

- people who do not intend to abide by the terms of the contract including the NDA provisions (which they can evaluate prior to signing or not signing) as this will not be taken lightly at all

This is a limited, closed betaprogram intended to ensure the best end-user experience possible.

Existing AmigaOS 4 betatesters have precedence over "newbies" and people with a development trackrecord will have precedence over people without such trackrecord. Other than that, it will be "first come, first served".
[#42] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@mailman, post #41

Po naszemu (dla leniwych i lingwistycznie zdolnych inaczej):

Program skierowany jest do zaangażowanych ludzi, którzy powinni charakteryzować się:
-umiejętnością własnoręcznego skompletowania zestawu komputerowego (dostarczona zostanie wyłącznie płyta główna z pamięcią)
-umiejętnością wykonywania szczegółowych i dokładnych raportów o błędach poprzez wyznaczony bugtracker (Bugzilla), aby pomóc deweloperom systemu w wyszukaniu ewentualnych problemów
- odpowiednią ilością czasu i zaanagażowania aby testować elementy, które zmieniają się nawet codziennie (jak dzieje się to w przypadku systemu AmigaOS i jego betatesterów)
- stosowaniem się do warunków NDA, będącej częścią większej umowy (umożliwiającej każdemu wycofanie się i otrzymanie pełnej kwoty zanim sprzęt zostanie wysłany)
- złożeniem kaucji w wysokości 750 Euro (dzięki czemu do programu przystąpią osoby najbardziej zaangażowane (przynajmniej tak ja to rozumiem)

Proszę pamiętać, że w momencie przystąpienia do programu betatestingu nie będziecie traktowani jako użytkownicy końcowi (być może chodzi o gwarancję, możliwość zwrotu do 10 dni określoną przez przepisy itp.).

Program betatestingu w szczególności nie jest skierowany do:

- ludzi o słabej znajomości AmigaOS
- ludzi, którzy nie potrafią złożyć komputera posiadając jedynie płytę główną
- ludzi o niewystarczającej ilości czasu i zaangażowania, by przeprowadzić odpowiednie testy oprogramowania, a następnie wypełnić raporty błędów dla odpowiednich elementów AmigaOS
- ludzi, którzy myślą, że poprzez zapisanie się do programu poznają typ zastosowanego procesora oraz inne nieopublikowane informacje. Będą one prawdopodobnie ujawnione przed wysłaniem sprzętu - taka osoba mogłaby wówczas wycofać się, otrzymując zwrot pieniedzy jeśli parametry sprzętu by jej nie odpowiadały
- ludzi, którzy nie zamierzają dostosowywać się do ustaleń kontraktu, włączając w to NDA (można się z nimi zapoznać i ewentualnie zrezygnować z podpisu (i uczestnictwa w programie)). Będą one egzekwowane z pełną stanowczością.

Ograniczenia i niedostępność programu mają zapewnić jak najlepsze rezultaty dla użytkownika końcowego.

Obecni betatesterzy AmigaOS 4 są preferowani w wyborze względem "nowicjuszy", a ludzie znani z rozwijania oprogramowania - względem tych, którzy takiego doświadczenia nie mają. W pozostałych przypadkach decycuje zasada "kto pierwszy ten lepszy".

Uff... Jeśli się pomyliłem - poprawcie mnie.
[#43] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@recedent, post #42

Koszer - Dzięki za tłumaczenie, przynajmniej wiem co i jak..tak jak mówiłem ja odpadam.
[#44] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@AmiChris, post #30

Tak pomyślna wiadomość dla świata Amigi, ucinająca spekulacje na temat renderowanej mobo X1000, dająca nadzieję na przyszłość i dalszy rozwój Amigi i AOS, a wśród mosistów na PPA dalej to samo. Kompletnie nic się nie zmieniło, oby tylko dowalić Amidze. płacz
[#45] Re: A-EON ogłasza program Beta Test
Branie pieniędzy na poczet przyszłej Amigi ma swoją tradycję... Co było pierwsze? Koszulki, skarpetki...? czy jakoś tak... Wiadomo jak się skończyło.
[#46] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@Kiv_Master, post #44

Więcej luzu bracie. Co taki jeden z drugim mosista może zrobić wspaniałej X1000? Przecież nic. A-EON nie czyta forum PPA.
[#47] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@Marek Szyprowski, post #45

przeciez nie biorą kasy na poczet , i czekaj az bedzie . tylko jasno pisza ze jak bedziesz betatesterem ,bedzie hw , to dostaniesz mobo za 750 ojro kaucji .
[#48] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@AmiChris, post #30


No to ktora z tych osob ktora tak glosno krzyczala, ze kupi x1000 zglasza sie. Prosimy sie wpisywac. Bedziemy wiedziec ilu prawdziwych amigowcow jest w pl.

Ja nie krzyczałem, ale się zgłosiłem, tak w oczekiwaniu na wersję MOSa dla PB miły przerywnik będzie.

Zaczepkę z prawdziwymi amigowcami uważam nie na miejscu, ile jeszcze można wałkować ten temat i wszczynać kłótnie?
[#49] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@Marek Szyprowski, post #45

pegasosy 1 w pierwszej serii tez byly sprzedawane jako maszyny do betatestow
[#50] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@recedent, post #42

To wygląda na to że moja kandydatura zostanie sromotnie odrzucona :D

EDIT: Przemysław - chodziło mi o super hurra fanów x1000 którzy przy każdej okazji krzyczeli x1000 rulez a kiedy dochodzi co do czego, super hurra optymizm znika.

Ostatnia edycja: 30.05.10 11:27:59
[#51] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@pampers, post #50

Tak, jest jakaś ironia losu w tym, że do testów prototypów X1000 jak na razie zgłosili się sami "wredni mosiści".

A argumenty w stylu: "Nie zgłosiłem się, bo mnie interesuje kompletny komputer" brzmią dla mnie trochę dziwnie (przypominam, że Trevor Dickinson potwierdził, że obudowę, mysz i klawę X1000 będzie można kupić osobno - i nie, nie sądzę że zażyczy sobie za nie kolejne 750 Euro, więc tak czy siak jest okazja zdobyć upragniony sprzęt w okazyjnej cenie). Zwłaszcza, że jeśli maszyna odniesie sukces, to wartość kolekcjonerska płyty w Rev B będzie porównywalna z Amigą 1000 z pierwszej serii ;)
[#52] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@pampers, post #50

a moze poprostu nie wypowiadaja sie na tym forum.. a moze tez kupuja po cichu a moze nie siedza w weekend przed komputerem ..
to troche "słabe" sadzic ze skoro sie nie wypowiadaja na PPA to znaczy ze nie kupia nie sądzisz ??
[#53] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@recedent, post #51

Też się zgłosiłem.
Dlaczego "wredni mosiści"?
Nie można mieć na raz Morphos i Amiga Os 4?
[#54] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@fibi, post #52

Dziwne, że kiedy rozwija się jakiś durny megaflame to:

- nie powstrzymują się od wypowiedzi
- nie potrafią usiedzieć cicho
- weekend też nie przeszkadza
[#55] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@recedent, post #54

własnie rozwijasz "durny megaflame" wiec pewnie sie zleca
[#56] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@recedent, post #51

Tak, jest jakaś ironia losu w tym, że do testów prototypów X1000 jak na razie zgłosili się sami "wredni mosiści"

Oczywiście zdajesz sobie sprawę pisząc "sami", że to nieprawda?

argumenty w stylu: "Nie zgłosiłem się, bo mnie interesuje kompletny komputer" brzmią dla mnie trochę dziwnie

Dla mnie kupno kompletnego komputera jest normalne, to zapisywanie się na betatestera żeby dorwać płytę główną, a później samemu składać komputer na raty (bo przecież zanim będzie można dokupić oryginalną obudowę itd. w czymś to musisz złożyć) jest dziwne.
Pomijając warunki jakie trzeba spełnić - nie każdy ma ochotę, czy nawet czas na to, żeby być betatesterem.
[#57] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@fibi, post #55

Raczej niemożliwe. Wszystko co miało zostać powiedziane już padło przez te pół roku. Znane są fakty i termin premiery, pełen luz, stać nas na ironię do samych siebie (tak jak wczoraj pisałem o "ficzerach" i drzwiczkach):)
Nie ma się co spinać, MorphOS też może wyjść na X1000.

Myślę, że większość z tych osób, których wystraszyła cena, weźmie jednak komputer na raty.
[#58] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@recedent, post #51

Coś mi się zdaje, że błądzisz. Zgodnie z informacjami na temat programu, nie ma co pisać o okazyjnej cenie. Użyty został tam termin “deposit” a nie “price”. Okazja żadna to nie jest, tylko forma zaproszenia do niełatwej i czasochłonnej pracy zabezpieczonej kaucją/depozytem i stosowną umową (pewnie dość restrykcyjną).
Zysk z tego prawie żaden, poza satysfakcją własną i być może lepszym produktem w przyszłości. Inwestycja zaś jeśli chodzi o czas beta testera bardzo konkretna, no i plus tam jakieś złocisze na skompletowanie całej jednostki.
Teraz kolejna rzecz, jeśli teraz rusza beta test to kiedy będzie finalny produkt na rynku (w sprzedaży)? Wydaje mi się, że nie ma sensu uruchamiać takiego programu w perspektywie krótszej niż 6 miesięcy, jak również nie ma sensu prowadzić takiego programu równolegle ze sprzedażą.
[#59] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@fibi, post #55

@fibi:
Jeśli mój post to według Ciebie rozwijanie flame wara to bardzo chętnie wysłucham Twoich argumentów dlaczego tak sądzisz.

@adam mierzwa:
Pisząc "sami" miałem na mysli pampersa (Mac Mini, MorphOS 2.4) oraz lorda_spidera (Mac Mini, MorphOS 2.4). Żaden z nich nie posiada Amiga OS 4.x, obaj zgłosili się do programu i podzielili się tym w komentarzach (wówczas nie było jeszcze wiadomo, że zgłosił się również qwerty4000 - choć tego, czy on AmigaOS 4.x posiada nie wiem). Jeśli zgłosił się ktoś inny to jakoś nie zauważyłem. Gdzie więc nieprawda, którą mi zarzucasz?

Pomijając warunki jakie trzeba spełnić - nie każdy ma ochotę, czy nawet czas na to, żeby być betatesterem

Zgoda. Dlatego rozumiem odpowiedź "nie zgłosiłem się, bo nie mam czasu/ochoty byc betatesterem", podczas gdy wypowiedź "bo mnie interesuje kompletny komputer" wydała mi się dziwna.

@przemysław:
Może Tobie dobrze się wydaje odnośnie ceny/kaucji, może wydaje się dobrze mnie. Tego się nie dowiemy, dopóki nie poznamy treści umowy.

Ostatnia edycja: 30.05.10 14:18:28
[#60] Re: A-EON ogłasza program Beta Test

@recedent, post #59

Prawdę mówiąc ze strony fanów AOS4 spodziewałem się większego entuzjazmu. Na aw.net zrobiono ankietę i na 142 głosujące osoby 80 zadeklarowało chęć dołączenia do betatestów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem