Komentowana treść: Total Amiga PL do pobrania
[#1] Re: Total Amiga PL do pobrania
Właśnie ściągnąłem OK
[#2] Re: Total Amiga PL do pobrania
Jest mi niezmiernie miło, że te numery zostały w końcu udostępnione, a tym samym moja praca włożona w przygotowanie wersji elektronicznych nie poszła na marne. Życzę wszystkim miłego czytania.
[#3] Re: Total Amiga PL do pobrania
Dzięki! OK
[#4] Re: Total Amiga PL do pobrania
Super sprawa. Teraz jeszcze skany wersji czarno-białej.. i będzie komplet...
[#5] Re: Total Amiga PL do pobrania
Super wiadomość ;)
Wielkie dzięki OK
[#6] Re: Total Amiga PL do pobrania
Dzięki OK
Ja też zassałem, ale to nie to co wydanie papierowe. Targać notebooka na "dzban" nie zamierzam więc trza zamówić nr. 25 i 26.
[#7] Re: Total Amiga PL do pobrania

@waldiamiga, post #6

Mocne, skuter słyszałem, ale dzban, bomba!!
[#8] Re: Total Amiga PL do pobrania

@waldiamiga, post #6

Hehe, co, znudzilo sie czytanie etykiet proszkow i plynow?
[#9] Re: Total Amiga PL do pobrania

@reactor, post #8

Już wszystkie przeczytałem :) W tych "chwilach" czytam stare czasopisma amigowe.
[#10] Re: Total Amiga PL do pobrania
Rowniez dzieki. Imho wersje elektroniczne powinny byc od razu dostepne ( w takiej samej cenie jak papierowe wydania ).
[#11] Re: Total Amiga PL do pobrania
Jakie czcionki są użyte w tych pdfach? bo krzaczki mam....
[#12] Re: Total Amiga PL do pobrania

@widelec, post #11

U mnie też krzaki
[#13] Re: Total Amiga PL do pobrania

@Arbuz, post #12

Arial, Courier, Helvetica, Verdana, Wingdings.
[#14] Re: Total Amiga PL do pobrania

@mailman, post #13

Na mosowym Apdf same krzaki, nie da się tego czytać.
[#15] Re: Total Amiga PL do pobrania

@grxmrx, post #14

Proszę spróbować fragment pliku znajdujący się pod adresem:

http://ato.exec.pl/files/TotalAmigaPL26_2-4.pdf

Jeśli wszystko będzie w porządku przygotuję tak wszystkie pliki. Widocznie program do wyświetlania plików PDF nie lubi tego, co na wyjściu generuje PDFCreator, zatem spróbuję z drugiej strony.
[#16] Re: Total Amiga PL do pobrania

@Mandi^ATO, post #15

Oraz druga próba:

http://ato.exec.pl/files/TotalAmigaPL26_2-4_v2.pdf

Proszę o informację, czy i który z plików są wyświetlane poprawnie.
[#17] Re: Total Amiga PL do pobrania

@Mandi^ATO, post #16

Na AmigaOsie pod AmiPDF wszystkie wersje wyświetlają się poprawnie. Jedynie wersja TotalAmigaPL26_2-4_v2.pdf wali błedami XPDF błąd: Illegal entry in bfrange block in ToUnicode CMap ale również wyświetla się poprawnie.
AmiGS wszystkie wersje wyświetla poprawnie.

Ostatnia edycja: 16.06.10 08:25:30
[#18] Re: Total Amiga PL do pobrania

@TomK, post #17

v2 jest z osadzonymi czcionkami jako czcionki ładowalne, stąd może być taki zonk, ale właśnie to jest dziwne, AmiPDF, Acrobat, XPDF oraz FoxItReader wyświetlają wszytsko poprawnie a aPDF pod MOSem odwala jakieś szopki (ja niestety nie mam jak potestować aPDF, gdyż nie mam MOSa ani sprzętu pod niego).
[#19] Re: Total Amiga PL do pobrania

@Mandi^ATO, post #18

Czyli wychodzi na to, że to jest bug MorphOS-owego aPDF.
[#20] Re: Total Amiga PL do pobrania

@Mandi^ATO, post #15

Na MorphOSowym Apdf poprawnie wyświetla mi się plik, który podałeś w komentarzu #15. Wersja v2 (z komentarza #16) to same krzaki (zgłasza ten sam błąd o którym wspomina TomK, ale nie wyświetla czcionek poprawnie).
[#21] Re: Total Amiga PL do pobrania

@recedent, post #20

Czyli by MOSowy APDF wyświetlał poprawnie wystarczy wyeksportować PDF bezpośrednio z poziomu OOo. OK. Zatem za chwilę takie pliki podeślę na serwer FTP.
[#22] Re: Total Amiga PL do pobrania

@Mandi^ATO, post #21

A zatem pliki są już na serwerze FTP w podkatalogu TAPL_poprawione_PDF.

A tymczasowo osoby zainteresowane mogą je również pobrać z adresów:

TA PL 24 - http://ato.exec.pl/files/TotalAmigaPL24.pdf
TA PL 25 - http://ato.exec.pl/files/TotalAmigaPL25.pdf
TA PL 26 - http://ato.exec.pl/files/TotalAmigaPL26.pdf

Edit: Pliki już usunięte... Obecnie dostępne na stronie magazynu Total Amiga PL.

Ostatnia edycja: 16.06.10 11:23:01
[#23] Re: Total Amiga PL do pobrania

@Mandi^ATO, post #22

Pliki są już podmienione. Spuchły niemiłosiernie (nawet pięciokrotnie!). Rzuciła mi się też w oczy pewna rzecz - w żadnym z nich nie występuje czcionka Helvetica, a w poprzednich była. Może to ona była powodem?
[#24] Re: Total Amiga PL do pobrania

@mailman, post #23

Ale ja w samych plikach źródłowych nic nie zmieniałem, jedynie wygenerowałem je nieco inaczej, a duże, bo wyłączyłem kompresję obrazów, by były jak najlepszej jakości i generowane było wszystko wewnętrznym generatorem z OOo, a nie zewnętrznym PDFCreatorem.
[#25] Re: Total Amiga PL do pobrania

@Mandi^ATO, post #24

zdecydowanie bardziej daje rade. uzywam obu do robienia ebookow i jesli sie da to stawiam na oo. pdfcreator ma swoje zalety, ale raczej jako pseudodrukarka
[#26] Re: Total Amiga PL do pobrania

@mailman, post #23

Teraz wyświetla się wszystko dobrze pod Apdf na MorphOS-ie.
[#27] Re: Total Amiga PL do pobrania
No, nic pewnie dostanę bana ale muszę to napisać. Wzorując się na pewnej wypowiedzi Rzookola z wątku o Descencie, Stwierdzam tylko fakt. AOS ma lepszą przeglądarkę do PDF niż MOS. Dziękuję bardzo z uwagę i z góry przyjmuję karę z pokorą.
[#28] Re: Total Amiga PL do pobrania

@TomK, post #27

Hmm... Wyciąganie tak daleko idących wniosków na podstawie wczytywania jednego pliku jest chyba przedwczesne. Jeśli chcesz, przygotuj dla mnie kilkanaście przykładowych PDFów a ja prześlę Ci raport jak sprawują się na wbudowanej w MorphOS 2.5 wersji APdf. Jeśli sobie zażyczysz, również podając czas, który upływa od kliknięcia na plik do wyrenderowania go w oknie programu. Później porównamy wyniki z wersją pod AmigaOS 4.1.2, a potem będziemy wyciągać wnioski. Wtedy nikt na pewno bana za trolowanie nie dostanie.
[#29] Re: Total Amiga PL do pobrania
No w końcu to Total Amiga, więc czemu miałby mosowy program dobrze to pokazywać, prawda?
[#30] Re: Total Amiga PL do pobrania

@recedent, post #28

Hm... Wniosek może i kolega wyciągnął przedwczesny, ale jak widać było po komentarzach użytkowników systemu MorphOS wszystkie pliki generowane przez PDFCreatora (lub jak kto woli przez silnik PDFForge) były wyświetlane błędnie przez MOSowy APDF (i to pisały osoby posiadające MorphOSa i z niego korzystające). Zatem jak chcesz mogę takich plików z losowo wybranych dokumentów przygotować setki, ale jeśli APDF źle interpretuje te pliki i wali krzaczki zamiast literek wszystkie będą wyświetlane błędnie. Pliki generowane przez OOo natomiast są wyświetlane poprawnie. Pomiary czasu od kliknięcia do wyświetlenia dokumentu nie spowodują, że pliki te zostaną wyświetlone poprawnie, fakt jest taki, że wszyscy użytkownicy MOSa, którzy próbowali wyświetlić zamieszczone pliki pisali tutaj zgodnie, że zamiast tekstu mają krzaczki, obecnie pliki zostały zamienione na wersje wyświetlane pod APDF poprawnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem