Komentowana treść: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
[#1] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
Heh nudzi się im jak słowo daje . Mam nadzieje że tym razem dostanie hyperion po głowie i skupi się na rozwoju OS4.x

Ostatnia edycja: 01.09.10 18:35:25
[#2] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
hahaha i sie zaczyna
[#3] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Drako^lM, post #1

Obrali dupną taktykę. Kroki prawne potrwają i będą się wlec, a użytkownicy niepewni wyniku (bo ludzie generalnie nie myślą) mogą wstrzymać się z zakupami sprzętów pod system z naklejką.

Lepiej byłoby cicho poczekać co KomcioUSA pokaże (w międzyczasie skupić się na robocie), a następnie taktycznie dyskredytować produkt konkurencji. Tylko żeby tak zrobić, to trzeba mieć asa w rękawie - czyli fajnie działający sprzęt i system na nim.
[#4] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
żenada
[#5] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
Słusznie postąpili. Bronią swoich interesów i warunków ugody
[#6] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
Bez kitu trzeba będzie się ubezpieczyć w spory zapas popcornu.
[#7] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
Niedawno ogłaszano z wieloma wykrzyknikami w tytułach o przełomie jakim była ugoda po trwającym przez kilka lat procesie o prawa do marki i znaków towarowych. Teraz okazuje się jaka to była lipa.
[#8] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@grxmrx, post #7

Lipa ? Ugoda była, więc nie gadaj głupot. Amiga Inc okazała się być bardziej chytra i cwana niż się wydawało. Ich strona przestała działać, nie widać było żadnych kroków, więc miałem nadzieję, że padną totalnie i Hyperion ich łyknie. A tu taki wał ! Mieli nie szkodzić interesom Hyperionu, ale doszli do wniosku, że drugie w historii porozumienie z Commodore będzie dla nich lepszym rozwiązaniem. Hyperion będzie musiał teraz procesować się nie tylko z Amiga Inc, ale pewnie i z Commodore - o ile ten wypuści na rynek jakiś sprzęt o marce Amiga.
[#9] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #8

i myslisz że wygrają ? bo ja nie
[#10] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #8

Jeżeli dla Ciebie wyznacznikiem działania firmy jest sprawna strona www lub opłacona domena no to wybacz, ale dyskutować nie ma o czym.
Może też kiedyś zrozumiesz że większa konkurencja powinna zdopingować Hyperion do jeszcze szybszego działania a nie jak to jest do tej pory.

Jeżeli tak się obawiasz o swój ukochany Hyperion oznacza to, że obawiasz się też o to, że cudowny AmigaOS 4 nie obroni się przed pecetem z naklejką Amiga, działającym pod systemem AROS.
[#11] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@pampers, post #10

Kolego 5 lat prowadziłem własny biznes komputerowy, więc nie musisz mnie pouczać w tych sprawach.
Sprawę Hyperionu widzę tak a nie inaczej i to moje zdanie, z którym nikt Ci nie każe się zgadzać
[#12] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@rzookol, post #9

Zależy od treści ugody i sprawności prawników
[#13] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #8

Pampers mnie ubiegł w odpowiedzi, strona internetowa może nie działać, natomiast firma jak najbardziej.
A za co miałby niby ich ten Hyperion łyknąć, potentat to jakiś czy co?
A-Eon też jakiś niespecjalnie kasiasty, pomimo pierwszych entuzjastycznych komentarzy o stojącej grubej kasie za Trevorem. A tu proszę, trzeba za Nemo najpierw zapłacić i grzecznie poczekać aż się dopiero wyprodukuje. Outsourcing pełną gębą.

[#14] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@przemysław, post #13

Firma może działać bez strony, ale poza tym, że strona nie działa, to nie słychać było o jakimkolwiek rozwoju czy działalności Amiga Inc. Stąd moja nadzieja, że więcej już nic nie usłyszę o Amiga NIC, poza nadzieją, że zostanie wchłonięta przez amigową firmę - najlepiej Hyperion/A-Eon. To oczywiście tylko marzenie, ale byłoby to jedno z lepszych rozwiązań. Całość technologii, patentów i znaków handlowych przeszłaby na stronę wykupującego.
[#15] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #11

Zgadzać się z Twoim zdaniem nie będę, nie spoufalajmy się też za bardzo.

Rynkiem rządzą twarde prawa, czy Ci się to podoba czy nie.
[#16] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@pampers, post #15

I vice versa
[#17] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@przemysław, post #13

Gdzie masz kask ? Ładnie to tak popierdzielać kładem bez kasku ?
[#18] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #17

A co ten komentarz wnosi do dyskusji? Ostrzeżenie.
[#19] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@FOrest, post #4

Żenada ? Że bronią swoich interesów ?
To po co była ta cała ugoda z Amiga Inc ? Może po to, żeby Hyperion mógł spokojnie rozwijać AmigaOS i ewentualnie wypuścić komputer - następcę Amigi ? Po to, żeby ktoś nie robił przekrętów na boku ?
A-Eon zainwestował kupę kasy w projekt nowego kompa, a plany rozwoju AmigaOS PPC realizuje Hyperion, a tu ni z gruchy ni z pietruchy świat dostaje info, że od teraz Amigami są pecety, a systemem Amigi jest Aros. Perfidna zagrywka niezgodna z zawartą ugodą, która z pewnością znajdzie swój finał w sądzie. Oby Hyperion wygrał, bo Amiga to AmigaOS PPC i komputer AmigaONE na PPC
[#20] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
Po poniższym newsie właśnie oczekiwałem takiego obrotu sprawy - wiec teraz się zacznie od nowa. I nawet mnie ciekawi wynik.
[#21] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #19

żenada, bo Hyperion nie ma praw do nazwy "Amiga", wobec czego nie ma szans na wygranie tego procesu. Będzie jednak twierdził co innego i niektórzy mu już uwierzyli.
[#22] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@FOrest, post #21

Jeśli Hyperion pozwie Amiga Inc, to nie tylko po to, aby Amiga INC przestrzegała podpisanej ugody, ale również po to, żeby powalczyć o nabycie praw do marki "Amiga".
Teoretycznie istnieje szansa zyskać sądownie markę Amiga.Choćby w ramach rekompensaty

Ostatnia edycja: 01.09.10 21:12:19
[#23] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #17

caco, pozbądź się złudzeń co jakiegokolwiek wchłaniania Amiga Inc. Ta pchełka posiadająca prawa do nazwy znajdzie sto tysięcy sposobów aby je sprzedać, przekazać lub oddać w użytkowanie czasowe komukolwiek z kim się dogada, ale na pewno nie duetowi A-Eon/Hyperion. Po prostu z czystej i mściwej satysfakcji, wystarczy? Zresztą ja ich rozumiem, sam pewnie zrobiłbym jeszcze gorszy burdel, bo złośliwy bywam niesamowicie i bawi mnie to jeszcze niezmiernie.

Z drugiej strony duet A-Eon/Hyperion to też pchełki i to bez pieniędzy, które jeśli coś mogą to tylko popyskować i tyle.
Niestety naklejkowa rzeczywistość dość gównianie wygląda, gdzie nie spojrzysz to zdrady, sądy, wręcz prawie skrytobójstwa.

Co do braku kasku na awatarze, nie wiem czy to ładnie, ale prawnie dozwolone. Gadzina ma homologację i zgodnie z dowodem rejestracyjnym traktowana jest jako “pojazd samochodowy inny” (kat. B prawa jazdy). Stąd kask na niej nie obowiązuje, obowiązywałyby pasy, ale skoro pojazd ich fabrycznie nie posiada to też nie obowiązują Proste jak polskie prawo
Nie bój się, zakładam kask, wtedy gdy jeżdżę szybko lub po mieście (umownie). Zgodnie ze zdrowym rozsądkiem kask powinien być, ale jak jedziesz 13 km/h wioząc sprzęt po muldach w 35 stopniowym upale (i tak cały dzień) to kasku raczej nie założysz, a czapeczkę owszem. Ładną mam czapeczkę?
[#24] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #19

W komentarzu 12 piszesz:

Zależy od treści ugody i sprawności prawników

w 19 natomiast:

Perfidna zagrywka niezgodna z zawartą ugodą, która z pewnością znajdzie swój finał w sądzie.

Z czego wynika, że nie za bardzo wiesz o czym albo co piszesz.

bo Amiga to AmigaOS PPC i komputer AmigaONE na PPC

Nie, takie coś nie ma nic wspólnego z Amigą, to jest tylko wyciąganie kasy od ludzi.

[#25] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #19

A widzisz, był tu niedawno niejaki Mufa i napisał mi, że się nie znam i nic nie wiem, bo on 20 lat w Amidze siedzi i wie wszystko. I jakoś tak śmiesznie na moje wyszło, że jednak AmigaONE to nie Amiga, bo przecież sierotki z Hyperionu po to do sądu lecą.
I nie trzeba lat normy pod Workbenchem wyrabiać, tylko nie spać w szkole podstawowej na lekcjach czytania... ze zrozumieniem ma się rozumieć!
[#26] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@przemysław, post #23

A jednak mam nadzieję, że jeśli dojdzie do procesu, jaki wytoczy Hyperion przeciw Amiga Inc, to zechce powalczyć o prawa do marki "Amiga".
Kładów, nie znoszę dzięki sąsiadowi, który co drugą niedzielę z samego rana musi uprawiać ryczenie tym potworem.
Wkurza mnie nieprzestrzeganie przepisów o dopuszczalnej głośności, jak również dziurawe prawo, które w pośredni sposób pozwala na poruszanie się kładami po drogach. Skoro to pojazd samochodowy, to pasy powinny być, jeśli nie to kask obowiązkowy. Albo bezpieczeństwo, albo wypad poza drogi publiczne
[#27] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@przemysław, post #25

Chłopie, to w takim razie PC nazwany Commodore Amiga z systemem Aros to już Amiga ?
Do tej pory Hyperion rozwijał AmigaOS i miał do tego prawo. Teraz nagle pecet będzie Amigą. Czujesz blusa, rozumiesz ironiczny chichot amigowej historii ?
[#28] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #26

Faktycznie, mógł go zarejestrować jako ciągnik rolniczy. Wtedy nie trzeba ani pasów, ani kasku, ani niczego.
[#29] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@madman15, post #28

z wyjątkiem prawka
[#30] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #29

Zaraz bedzie o uprawie burakow ,wtedy tez zajmne temat bo malo rolny jestem. ;]
Dobry temat.
Podac wam schemat gnojarki ? ;]
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem