Komentowana treść: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
[#61] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Hellena, post #60

Podroba jestes i grabiezca znakow markowych:) osmio paskowy adidasie Noł ofenz oczywiscie:)
[#62] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@AmiChris, post #52

@Olo

(...)albo nie mają kasy na jakiekolwiek promocje(...)
Myślę, że nawet nie ma co wychodzić poza pogrubiony tekst...


@Nathanel

Nie liczyłem na nowy sprzęt "amigowy". Miałem nadzieję, że za pecetem z nalepką "Amiga" i ideą dostępu do AOS 3.x stała jakaś forma umowy z Hyperionem. Wydaje mi się, że jest wielu ludzi spoza środowiska, którzy dla własnej satysfakcji kupili by tak nazwanego peceta zamkniętego w klawiaturze. Taka umowa dałaby podwójny efekt, wzmocniłaby AROSa (popularyzacja + ew. korzyści z legalnego dostępu do źródeł AOS 3.x) oraz finansowo Hyperion. A więc i rozwój AOS 4.x. Nie ukrywajmy, że przydałoby się kilku dodatkowych pełno-etatowych deweloperów.
Niestety - jak widać - nic z tego nie będzie.

@AmiChris
Więc jeśli to kwestia Twojej wiary - to przypominam, że jest to portal świecki, który nie zajmuje agitacją religijną...

Oni nawet usb 2.0 nie potrafia przez iles tam lat zrobic

A czy z MOS'em było inaczej? Pytam się na poważnie - nie do końca pamietam, kiedy w MOSie pojawiła się ta obsługa. Chyyyyyba dopiero w wersji 2.0. Jeśli tak:

Premiera Pega II, sprzętu z USB 2.0 - coś 2003 rok
Premiera MOSa z obsługą USB 2.0 - coś koło 2005 roku

2005 - 2003 = 2 lata

I te 2 lata raczej nie wynikają z tego, że MOS Team nie potrafił zrobić obsługi USB 2.0. Obsługa została po prostu dopiero udostępniona razem z uaktualnieniem systemu.
Tak samo - to, że nie ma go jeszcze dla AOS 4.1 niekoniecznie oznacza, że Hyperion nie potrafi go zrobić. Przecieki z beta-listy mówią, że już z dobry kawałek czasu ten element działa. Kiedy zostanie udostępniony? Nie mam pojęcia.
[#63] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@AmiChris, post #52

Nie wierze, ze port powstal w kilka miesiecy.


Taki port byl dosc latwy. Duzo trudniejszy byl port OS4 na Sam440 (w trybie supervisor procesor z sam440 rozni sie od G3/G4)
[#64] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Radov, post #62

Os 4 - ponoc kolo roku 2k, jest 2010 - nadal brak. Cos kolo 10 lat:P. Przelicz prosze.
[#65] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Radov, post #62

Pegasos2 ma USB1.1 na płycie.
[#66] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@fazior, post #64

AOS 4 - obsługa sprzętu z USB 2.0: 2008 rok. Przelicz proszę ;)

@Jacek

Oj! Przepraszam, byłem pewien że jest tam USB 2.0 (??!!)

No dobrze, nie odnosząc się do czasu jaki MOS Team'owi zajęło przygotowanie USB 2.0 - mimo to w AOS 4 też już jest. Dlaczego wciąż nie zostało udostępnione? nie wiem.


Ostatnia edycja: 02.09.10 09:03:12
[#67] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Radov, post #66

Gdzie!?, filmik prosze, bo na wiare to nie da rady
[#68] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
Pozwólcie, że popuszczę wodze swojej chorej imaginacji. Wyszło mi, że oddanie praw przez AINC do CUSA było podstawowym założeniem programu beta testu. Po prostu te 100 do 125 X1000 - a może i więcej - tego nikt z użytkowników nie stwierdzi - trzeba było sprzedać jak najszybciej. Dramat. A to suche stwierdzenie o "naszych prawnikach" jest dla mnie tylko potwierdzeniem tego faktu. Podsumowując strony wiedziały, że jest coś na rzeczy. Kto pierwszy weźmie z rynku kasę ten wygrał.
[#69] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@fazior, post #67

Chłopaki, trochę zboczyliście (za przeproszeniem) z wątku tym USB. Swoją drogą, Faziorze, zastanawia mnie czego będziesz się czepiał kiedy OS 4.x wreszcie się tego USB 2.0 dorobi...

MisOr: Nie sądzę, żeby tę medialną hucpę specjalnie rozpętał A-Eon. Na AW.net czytałem już wypowiedź gostka, który w zaistniałej sytuacji zastanawia się, czy w ogóle podpisywać tę umowę na betatest, czy wyrzucić ją w diabły.
[#70] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@recedent, post #69

Nie miałem na myśli tego, że A-Eon całą sprawę rozpętał. Wiedzieli tylko o umowie między AINC a CUSA. I stąd program beta test i wiązanie potencjalnej setki nabywców durną umową.
[#71] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@recedent, post #69

Jasne Rec, wierze ze usb 2.0 dziala na boingosie. Tak samo jak enemy territory na mosie. Tyle ze ja pamiec mam calkiem niezla, no i dzialajace usb 2.0:) . Edit: Przeczytalem to co napisalem, dzialajace usb... powod do dumy.

Ostatnia edycja: 02.09.10 09:43:39
[#72] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Radov, post #66

bo jest w fazie beta i nie ma komu konczyc jako ze przeciez od lata 2010 dostepna jest x1000.
[#73] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@MisOr, post #70

wiązanie potencjalnej setki nabywców durną umową.

No to i tak nie zdążyli, bo w umowie jest klauzula umożliwiająca testerowi odstąpienie od umowy i zwrot tych 750 euro, przed wysłaniem sprzętu.
[#74] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@fazior, post #71

...a samolot rozjeb*li ruscy.
Polacy to urodzeni pisarze sci-fi, mistrzowie w wyjawianiu sekretnych wątków, tajonych motywów, czy ukrytych sieci powiązań. Luminarze narracji o spiskach.
...a może to ekipa MorphOS zarejestrowała stronę commodoreUSA by zrobić bajzel Hyperionowi i sabotować program betatestów ?
[#75] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@G. Kraszewski, post #73

to ze mozna odstapic nie znaczy ze kasa szybko wroci do wlasciciela. paru ludzi zdazylo juz wyslac, i mimo ze jak mawiaja zachodni oprawcy "Schadenfreude ist die schönste Freude" to mam nadzieje ze nie zostana wydymani. 750 euro to w dowolnym kraju spora sumka.
[#76] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@nimrod7, post #74

Nie nie, to nie ekipa MorphOSa, przecież według Mufy i Konrada Bielskiego to właśnie MorphOS najwięcej stracił na całym tym bałaganie ;)

Poza tym - gdyby to MOS-Team wykonał tę stronę to byłaby ładniejsza :P
[#77] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #27

to w takim razie PC nazwany Commodore Amiga z systemem Aros to już Amiga ?

Jeżeli dostanie naklejkę od firmy matki, to czemu nie? Technicznie taki pecet niczym nie różni się od X1000. No, może procesorem.
Natomiast AROS i AOS4, to są prawie identyczne (koncepcja użytkowania) systemy postamigowe, wywodzące się z AOS3.

A z punktu widzenia klasykowca, to AROS na x86 nawet bardziej wspiera klasykowanie niż AOS4.
Tak czy inaczej ja jestem od Natami. Poźniej mogę sobie dokupić nową Amigę i szczerze mówiąc, komputer na tanim x86 z AROSem, wygląda bardzo trakcyjnie.
Chętniej dałbym kasę za naklejkę "Amiga" za kompa z x86 i AROSem niż peceta z PPC, czyli X1000.


[#78] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
http://www.commodore.ca/forum/viewtopic.php?f=3&t=1593

wychodza kolejne ciekawostki :D
[#79] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@cacodemon666, post #43

Jay Miner w grobie się przewraca

Ale co go obchodzą te pecety z x86 i PPC?
Jay Miner do końca dumnie używał swojej A2000 i zapewne dumny jest teraz z Natami. :)
[#80] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Nathanel, post #50

Commodore USA to totalna ściema, nic nigdy nie wyprodukują, wystarczy wejśc na ich stronę żeby to zweryfikować.

Problem tylko w tym, że komputer z PPC trzeba wyprodukować. C= USA nieczego nie musi produkować. Wystarczy że poskłada pecety z komponentów które są najbardziej kompatybilne z AROSem i już. Naklejka zrobi swoje, a amigowy AROS już na pewno sie obroni/zacznie gwałtowniej rozwijać po dobrym nagłośnieniu sprawy.
[#81] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Andrzej Drozd, post #80

dokladnie ;)

Zreszta jak już kiedyś mówiłem i tak zostanie tylko AROS ;)
[#82] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Drako^lM, post #81

Patrząc naprawdę daleko w przyszłość może być to jedna i chyba najbardziej słuszna, jej wersja.
[#83] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Radov, post #62

Drivery do USB 2.0 dla Morphosa pojawiły się przed MOSem 2.0. Trzeba było dokupić kartę USB2.0 do Pega i działało z MOSem 1.4.2.
[#84] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Radov, post #62

@Radov
Z takimi nie ma sensu dyskutować merytorycznie ani na temat USB ani żaden inny.
Niezależnie od tego jakie są fakty i jakie przedstawisz argumenty specjalista od pseudoamig i niedorobionego systemu wie najlepiej.
W jego świecie AmigaOS nadaje się tylko do przestawiania ikonek a i to ledwo co.
Tak jak w pseudopytaniu na forum niezależnie od odpowiedzi miał już gotową opinię. Na szczęście niewielu się nabrało to i odpowiedzi nie było za dużo.

---

CommodoreUSA jeszcze nic konkretnego nie wypuściło a tu już na 100 komentarzy - nie licząc tych z poprzedniego newsa - wróży się rychłą przegraną i upadek Hyperionu. I to z nieukrywaną radością
[#85] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@lekarz_med, post #84

Radov potrafi przynajmniej rozmawiać merytorycznie, co jest całkowicie poza Twoim zasięgiem...
[#86] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
Każde kolejne wycieczki osobiste, uwagi nie związane z tematem wiadomości będą nagradzane banem bez ostrzeżenia.
[#87] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@lekarz_med, post #84

CommodoreUSA jeszcze nic konkretnego nie wypuściło a tu już na 100 komentarzy - nie licząc tych z poprzedniego newsa - wróży się rychłą przegraną i upadek Hyperionu. I to z nieukrywaną radością

Ja tu tylko widzę dość zaskakującą alternatywę. Że "naklejka" Amiga, może mieć zupełnie inna przyszłość i wszyscy mogą żyć w zgodzie - sympatycy AOS4 którzy jednak są na PPA, klasykowcy, MOSowcy i AROSowcy.
Ten zaskakujący news, dowodzi tylko temu, kto w środowisku odgradza swoje poglądy drutem kolczastym.
Jak się okazuje, prawda niekoniecznie musi być tą jedyną prawdą. Bo i świat nie jest czarnobiały. ;)
Tak czy inaczej coś drgnęło. Mentalnie. :)
[#88] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Andrzej Drozd, post #87

Btw. zatem wychodzi na to, ze hyperion to tylko firemka ktora powinna nazywac swoj os4 np hyperionos, a ich deweloperzy i betatesterzy to hochsztaplerzy. Jedyna prawdziwa amiga to c-usa i AROS. Hyperion robi po prostu podrobki systemu amigi.
Jak to fortuna kolem sie toczy, prawda?
[#89] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@AmiChris, post #88

Btw. zatem wychodzi

Wychodzi, to Ci tylko coś jak usiądziesz okrakiem na desce klozetowej, bo z taką "umiejętnością" do logicznego wyciągania wniosków i oceną faktów, nie sądze aby wyszło kiedykolwiek coś innego.
[#90] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
Proponuję Wszystkim "The Wall" Pink Floyd.
Bo ściany nie do przekroczenia, są przede wszystkim w Naszych głowach.
Nie wiadomo co będzie lepsze. Ważne że odpadła jedna cegła, z nikomu niepotrzebnego muru. :)

http://www.youtube.com/watch?v=VxNM7j_ppHI

Ostatnia edycja: 02.09.10 20:41:39
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem