Komentowana treść: Nowe wieści od Commodore USA
[#1] Re: Nowe wieści od Commodore USA
Jaka to amiga? Ludzie z tej firmy niewiedzą chyba co robią.
[#2] Re: Nowe wieści od Commodore USA
LOL, ale pojechali.
Nawet największym amigowym radykałom się nie śniło, że Amiga będzie z procem x86, a jednak ma to nastąpić.

Tak, tak, wiem, brakuje "oficjalnego" AmigaOS-u. Niemniej jest.
[#3] Re: Nowe wieści od Commodore USA
No tak, rano mieliśmy kartonową płytę główną X1000, a teraz mamy komputerowe animacje i robienie form do odlewów. Only Amiga makes it possible rotfl.
[#4] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@arti4-92, post #1

Przecież wycofali się z modelu Amigo. To jest nowy Commodore 64. Amiga w nazwie, bo tworzą własną markę i może wrócą do pomysłu nowej Amigi kiedyś, ale na dziś konstrukcja wyrażnie wskazuje że to jest nowy commodorek.
Ludzie z tej firmy wiedzą co robią, zaskoczony jestem rozmachem przedsięwzięcia, ale też precyzją w biznesplanie (co to jest te 50tys w tę czy tamtą )
[#5] Re: Nowe wieści od Commodore USA
Tą prezentację, to chyba robili na C 64.
[#6] Re: Nowe wieści od Commodore USA
LOL
[#7] Re: Nowe wieści od Commodore USA
Matko święta, nie wydadzą chyba takiego badziewia, z wysokoproiflowymi klawiszami i wyglądem jak puszka po piwie..

Szkoda, że są tak podatni na krytykę i AROS nie będzie oficjalnym systemem nowej Commodore Amigi.
[#8] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@adam_mierzwa, post #4

zaskoczony jestem rozmachem przedsięwzięcia

Rozmiarem medialnego zadęcia chyba. Produkowanie triumaflistycznych newsów na portalach i robienie animacji dla YouTube tak wiele znowu nie kosztuje. Zrobienie stronki z renderami i fotkami komputerów made in China również.
[#9] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@G. Kraszewski, post #8

A ja nie wspominałem o kosztach tylko o rozmachu dosłownym ("precyzja" w oszacowaniu wielkości produkcji to była ironia, ale na poważnie - to 50 tys. szt w kontekście jakiejkolwiek reaktywacji marki to jest duże przedsięwzięcie).
Każdy kombinuje jak może, przy sensownej cenie, w szale przedświątecznych zakupów, w jakiejś sieci supermarketów i przy odpowiedniej reklamie te pececiki może będą mieć szansę.
[#10] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@adam_mierzwa, post #9

Adam: jak na razie są same słowa a czynów zero, równie dobrze mogę przez pół roku trąbić że będę robił Pegasosa 3, robić rendery, rysunki, animacje i pisać na forach.
[#11] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@pampers, post #10

No i tak się powinno robić I robiło się niejednokrotnie
All-in-one w koncepcji lat 80-tych nie ma konkurentów (są różne, ale przeważnie całość z monitorem - takie jak ten nie).
Poza tym - tu akurat nie bardzo jest co spieprzyć, bo to zwykły pecet, który z tym logo będzie się sprzedawał lepiej jak bez niego.
[#12] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@arti4-92, post #1

a mnie sie podoba:). Lots lat czekalem czekalem, lykalem wszelkie zapowiedzi, ogladalem rendery. W miedzyczasie pojawil sie mos na pegu, kupilem. Pozniej pojawil sie os4 /ktorego defacto nie bylo jak kupowalem pega - bylo szczekanie i oczekiwanie na os4- prawdziwy, amigowy/. Potem pojawil sie os4 fur classics/boingos klasik/ - kupilem, i przyszlo zdziwo jak mozna ludzi tak bezczelnie dymac i mamic nakleja, potem kilka lat /do dzis/ brzeczenia jaki to ja odszczepieniec jestem bo amige zabijam uzywajac mosa. A teraz mam fun:) wielki fun:), nakleja poszla sie kochac:). Ja naprawde mam nadzieje ze oni cos wypuszcza, znowu kupie /a co/ bede "prawdziwy"
[#13] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@adam_mierzwa, post #11

Nie był bym tego taki pewny. Ten "zwykły pecet" może okazać się zwykłym nettopem, a na rynku jest tego więcej niż chętnych do kupowania.
[#14] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@RadoslawF, post #13

ju dont anderstend, koledze chodzi o zerowanie na sentymencie /nakleja, ksztalty/ a nie o moc urzadzonka. Codzi o "look end fil" , nie rzeczywiste mozliwosci wykorzystania badziewstwa w amigowym hobby - to tak jak z os4 - kupujesz system na ktorym se mozesz ekhm.. boingi poogladac, a potem instaqlujesz cygniksa:)
[#15] Re: Nowe wieści od Commodore USA
chyba zaczne znowu pic

Ostatnia edycja: 15.10.10 22:05:25
[#16] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@HOŁDYS, post #15

ja nigdy nie przestalem:)
[#17] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@HOŁDYS, post #15

Nie warto. Przeciez oni nie popelnili wiekszego swietokradztwa niz dawne Infogrames (obecnie Atari) czy wydanie gier mieszczacych sie w joysticku.

Dziwne, ze nie przeszkadza im uzywanie nazwy Amiga, a zrezygnowali ze wspierania AROS-a pod pretekstem nacisku srodowiska .

Jesli rzeczywiscie nie wypuszcza tych komputerow jako w pelni kompabitylnych z AROS-em i mozliwoscia uruchamiania gier pod WinUAE to niestety slabo im wroze sprzedaz chociaz 50k sztuk. Bo aby byl retrofeeling, typowy Amerykanin bedzie potrzebowal systemu. Inaczej raczej sprzedadza pare tysiecy sztuk ale moze do sklepow gdzie beda zalegac na polkach. W sumie szkoda, bo taki sprzet az prosi sie o wsparcie i rozwoj AROS-a, bo to najlepszy pomysl na dedykowany komputer do niego. A w przyszlosci byc moze uzyczyliby nazwy systemowi (MorphOS) i produkowali rowniez rozwiazania oparte sprzetowi na PPC, dzieki zyskom ze sprzedazy. A tak raczej skonczy sie tak jak z wiekszoscia chinskich firm produkujacych podrobki o podobnej nazwie - czyli zarobek, konsumpcja zyskow, brak inwestycji w nowe pomysly i dalsze kopiowanie... BTW: Amigowe srodowisko jest jednym z najlepszych przykladow, ze nie zawsze ostra konkurencja i wolny rynek daja jedno najlepsze rozwiazanie konsumentowi...
[#18] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@fazior, post #14

To jest trendy, kazdy fanboj tak robi.
Co do newsa, zeby tak zrobili niskoprofilowana klawierke to mozna by od biedy to kupic tak tylko specjalnie dla marki Amiga bo commodore to az tak mnie nie jara.A osoby z podrobkami typu sam,x1000 co zrobia?
[#19] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@AmiChris, post #18

A nic, przeciez to i tak jedna wielka lypa, cos jak boing os
[#20] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@ruberum_ignis, post #17

Bo fantazja, fantazja jest od tego aby bawic sie aby bawic sie na calego. Heh Ty naprawde z tym "typowym" przed screenem z Arosem, zeby nie bylo: Mosem, boing osem, cienkosem, owadoosem, klulkwczerwonekropkiosem - to przekona typowego it szit madafakera? Optymista jestes :P


Ostatnia edycja: 15.10.10 23:28:30
[#21] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@fazior, post #20

amiludkowie czy wy nie wiecie ze najwiekszy geniusze teoretycznie sa w firmach amiga i commodore ha ha ha le tam przynajmniej mi poprawiaja humor lepiej nawet niz amiga nic ha ha ha no i dupa czlowiekowi pozostanie chyba tylko stara poczciwa 500 plus he he he.
[#22] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@G. Kraszewski, post #8

Zgadza się. Może my Panowie i Panie zrobimy małe zamieszanie w naszym światku? :> Tak na skalę światową :) Ja się na to piszę :D
[#23] Re: Nowe wieści od Commodore USA
A gdzie jest napisane ze to jest "Commodore Amiga 64x"?
Z tego co widze w owej animacji to stoi 'New Commodore 64 Design Almost Complete...'

Ostatnia edycja: 16.10.10 07:55:07
[#24] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@reactor, post #23

Przeczytaj źródłowy tekst.
[#25] Re: Nowe wieści od Commodore USA
Firma kieruje się tylko zyskiem ekonomicznym a nie ideałami. A wypowiedzi środowiska będzie mieć gdzieś, także nie ma co roztrząsać wartości newsa dla środowiska amigowego.
[#26] Re: Nowe wieści od Commodore USA
hmmm... chyba nie ma się co emocjonować, bo... czy to tak naprawde może mieć jakiś wpływ na rozwój "prawomyślnej" linii Amigi? Założenia zupełnie inne, "target group" również... owszem, można to interpretować jako żerowanie na marce (chociaż czy na pewno "żerowanie", jeśli z prawnego puntu widzenia wszystko byłoby OK (?) ). A wywołanie małego szumu informacyjnego wokół samej nazwy Amiga samo z siebie jest pozytywne i niekoniecznie musi prowadzić do dezinformacji. Normalny człowiek gdzieś przeczyta o "Commodore Amiga 64x", zainteresuje się, pogoogle'a i bardzo szybko znajdzie informacje również o AmigaOS, MorphOS i AROS, o których w przeciwnym przypadku nie miałby bladego pojęcia...
[#27] Re: Nowe wieści od Commodore USA
I tak wyjdzie Natami i zmiecie wszystko. Płytka MX już w drodze. gitara
[#28] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@snajper, post #27

Jak zwykle. Od trzech lat.
Może za kolejne wreszcie będzie.
[#29] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@mailman, post #24

Prosze, wskaz mi palecem, gdzie jest mowa o komputrze o nazwie z tego newsa ( W serwisie Youtube pojawiła się animacja prezentująca wygląd komputera Commodore Amiga 64x (taka będzie nazwa modelu, x oznacza zastosowany procesor x86)) bo nie widze, a wyszukiwarka tez zadanego wyniku nie zraca na ciag "Commodore Amiga 64x"...

Ostatnia edycja: 16.10.10 14:58:43
[#30] Re: Nowe wieści od Commodore USA

@reactor, post #29

A chyba wiem o co Ci chodzi (wypadałoby jednak napisać jaśniej i najlepiej zgłosić to przez formularz). Teraz powinno już chyba być lepiej. Rzeczywiście pojawiło się jedno słowo za dużo. Przepraszam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem