Komentowana treść: Linia produktów Amiga od IContain
[#1] Re: Linia produktów Amiga od IContain
Proszę o komentarze przemyślane i na temat. Nie chcę kolejnego brednioserialu o tym czym dla kogo jest "prawdziwa Amiga".
[#2] Re: Linia produktów Amiga od IContain
Mam nadzieję, że tym razem na zapowiedziach się nie skończy.
[#3] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@recedent, post #1

Podczas gdy jestem zdecydowanym przeciwnikiem tzw. "brednioseriali"... Myślę, że byłby on jedyną słuszną odpowiedzią na taki news ;). Poziom absurdu i abstrakcji jest niewiarygodny!
[#4] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@recedent, post #1

Czyli tylko zgodne z Twoim tokiem myślenia, Panie Cenzorze.

Od kiedy moderacja jest synonimem cenzury wypowiedzi i przemyśleń ?

........

W końcu może doczekamy się czegoś prawdziwie Amigowego, a przynajmniej czegoś co próbuje kontyunuować wartości królowej.

Ja tam, dla zasady, kupuję w ciemno smartfona i tablet z logo Amigi!!!!
Na coś takiego czekałem!!!
Z zajebistym systemem na dodatek :)


Pozdrawiam
[#5] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@michalm77, post #4

Chodzi o wolność własnego rozumowania tego czym jest Amiga. Wiele osób kultywuje jeden niezmienny czynnik amigowości negując pozostałe co nie powinno mieć miejsca na forum publicznym.
[#6] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Minniat, post #5


!!!!!OF-TOP!!!!!

Dzięki Minniat.

Może gdyby Twoimi zasadami kierowali się niektórzy moderatorzy tutaj nie musiałbym zakładać "lewego" konta do czasu zdjęcia mi bana..

Pozdrawiam

[#7] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@recedent, post #1

Pewnie znów dowalą cenę za markę ;D choć kupił bym amigę do kieszeni ;)
[#8] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@recedent, post #1

Ten brednioserial sie nie skonczyl wiec ciezko zaczac kolejny

A tak na powaznie - pomijajac moje zdanie na temat naklejania znaczkow na produkty innych firm - zauwazyliscie, ze tam jest mowa w reklamach o "Amiga Protected by". Cokolwiek by to znaczylo to jednak jest to raczej linia reklamy w stylu "Tall Ships Races presented by Szczecin" niz new Amiga by Commodore USA.

Czyli oni nie probuja sie stawiac w roli producenta jak chocby Commodore USA tylko raczej jakiegos sponsora, mecenasa.

Cos mi sie wydaje, ze raczej kupili te prawa do kilku nazw nie dla jakiegos wielkiego szumu, co to oni nie wyprodukuja tylko po to by budzic pozytywne skojarzenia z firma.

I choc komorka z napisem Amiga brzmi ciekawie, to jednak nie sa do konca tak pretensjonalni jak osoba ktora im sprzedala prawa do marki.

Chyba chodzilo im tylko o znalezienie ciekawych nazw (a amiga taka nazwa jest, zreszta spojrzcie na pozostale) i zaistnienie na rynku wsrod bylych posiadaczy - lecz nie tylko, po to sa tlumaczenia czym byla Amiga.

Co by bylo calkiem logiczne, bo wypozyczanie sprzetu ma sens szczegolnie przez firmy. A takim szefom, potencjalnym odbiorcom Amiga moze kojarzyc sie z dziecinstwem, albo przynajmniej z przyjaciolka z cieplych krajow...

Zreszta to nie jest w sumie jakis nowy chwyt. Mecenat Kubicy dal Renaultowi niezly wzrost liczby sprzedanych aut. Nawet pani Justyna Kowalczyk - choc w jej przypadku myslalem, ze to sie nie stanie, bo ma wystarczajace pieniadze z uprawianego sportu i nie jest chyba zbyt pretensjonalna osoba - sprzedala sie do reklamy pewnego greckiego banku, ktory mimo chyba najlepszych stawek na lokaty budzi zle skojarzenia z racji 'osiagniec' rodzimego kraju...
[#9] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@phl22, post #7

Nie sadze by dowalili duza cene za marke. Raczej Commodore USA nie bylo w stanie sprzedac im tego drogo. To raczej cos w rodzaju dodatkowych kilku dodatkowych groszy(z racji reklamy) do ceny 'bulki i banana', kawy czy kto wie czego tam jeszcze reklamowanego przez 'znanych i lubianych'.

Oni potrzebuja po prostu sie wypromowac. A czy to bedzie amiga do kieszeni to juz kwestia gustu i wyboru... (nie bede ciagnal dalej bo mialo nie byc o tym co jest prawdziwa amiga).

Ostatnia edycja: 25.02.11 00:36:59
[#10] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@ruberum_ignis, post #8

Nasza Mistrzyni olimpijska prezentuje się bardzo ładnie na reklamach. Skusiłbym się na założenie konta w tym banku gdybym ... zwrócił uwagę na to jakiego banku to reklama ;)

A w temacie: Amiga Inc. próbuje teraz przeforsować swój projekt Amiga Anywhere, stąd próba zaistnienia na rynku telewizorów i telefonów komórkowych. Jeśli ktoś nie orientuje się w historii Amigi to ten news może być nie lada szokiem. Dla osób, które znają Amiga Inc. i chociaż widzieli ich stronę w oryginalnej postaci to nie powinno być już takiego zaskoczenia.

Ostatnia edycja: 25.02.11 00:47:59
[#11] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Minniat, post #5

Chodzi o wolność własnego rozumowania tego czym jest Amiga. Wiele osób kultywuje jeden niezmienny czynnik amigowości negując pozostałe co nie powinno mieć miejsca na forum publicznym.

Dokładnie. Stopniowo wychodzimy z bunkru i warto cieszyć się czymkolwiek o nazwie Amiga. Może to być telefon lub telewizor.
Jeżeli ten sprzęt się sprawdzi i odniesie sukces, to siłą rzeczy zaprowadzi on przypadkową osobę np. na ten portal i ta osoba dowie się o innych aspektach amigowania.
Ja tam jestem klasykowcem (chodzi o sprzęt), cieszę się także z AOS4/MOS/AROS, ale nie cierpię jak ktoś mi mówi że nie jestem amigowcem, ponieważ nie wspieram jakiegoś rozwiązania które jest święte dla jakiegoś fanatyka. Dzisiejsza Amiga oraz amigowanie, to bardzo duże i rozległe możliwosći.

Telefony, telewizory itd. jak najbardziej. Napewno nie zaszkodzą, a być może pomogą. :)
[#12] Re: Linia produktów Amiga od IContain
Czy te produkty będą miały z nami coś wspólnego?? Moim zdaniem - nie.
[#13] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Andrzej Drozd, post #11

Panowie, jestem w szoku!

Sprzęt z Icontain /fony, tablety, all_in_one_Pc głównie/ to faktycznie zajebiste rzeczy!!!!

Dla mnie to może być faktyczny powrót Amigi, restart!!!!!
Koniec obecnej amatroki, w końcu jest szansa by AMIGA znowu była kojarzona nie tylko z językiem hiszpańskim i jakąś ichnią gazetką :)

Ostatnia edycja: 25.02.11 00:59:10
[#14] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Minniat, post #10

Nie zgodze sie, ze to jest przeniesienie Amiga Anywhere. Chyba, ze to mialo byc Ami sticker Anywhere. W tamtym projekcie chodzilo raczej o uniezaleznienie systemu od sprzetu, a w poczatkowej fazie chyba nawet wyprodukowanie przenosnych komorek chocby na PPC.

Projekt jak najbardziej realny, zreszta w przypadku Linuxa odniosl sukces . Baa nawet moglby byc realnym powrotem Amigi do przynajmniej drugiego szeregu, jesli nie pierwszego - ale skonczylo sie jak zwykle na planach.

To cos w sumie podobnego(choc to dosc odlegla analogia i trzeba miec tak pokrecone wnioskowanie jak ja, zeby to zrozumiec) jak z pania Kowalczyk - w zasadzie ideal(choc to kwestia gustu) dziewczyny, bo mimo dosc przecietnej (skandynawskiej raczej) urody cos niezwyklego, miedzy praca nad soba i checia zabawy, a tu prosze nagle wielki hmm scratch(?) z reklama i glupimi usmieszkami w niej.

Ja wiem, ze pecunia non olet, ale czasem nawet taka skaza psuje idealna rzezbe...
[#15] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@ruberum_ignis, post #14



Panowie , znacie powiedzenie "żadna praca nie hańbi" ?
A to " szukając dziur w płocie sąsiada nie zauważysz ich we własnym" /płocie/

Plizzzzzzzzzz, dajcie kobiecie spokój.
Dzieciaki, cholera......komuniści :)


W biznesie "świadomość marki", wartość logo jest bezcenna, a Icontain może zrobić w tym kierunku więcej niż wszystkie te obecne pseudoamigowe firmy zrobiły dotychczas.

Wolicie Efikę bądź SAM od tego co prezentują ?Amigę OneX1000?

Te ich Pc przynajmniej są ładne.

Mainstream, Panowie, jest szansą Amigi. Szansą dla WAS !

[#16] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@michalm77, post #15

Wolicie Efikę bądź SAM od tego co prezentują ?Amigę OneX1000?


Wolę te komputery bo chodzi na nich AmigaOS4.x, a jestem programistą i bardzo mi zależy na wspieraniu nowych wersji tego systemu operacyjnego.
[#17] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@ruberum_ignis, post #14

Przeciętnej urody?

Analogia w istocie jest odległa, miałem wrażenie że IContain sam pisze o Amiga Anywhere na swojej stronie internetowej, ale to pomyłka - pisze on to w kontekście tego czym zajmuje się Amiga Inc. (o ile czymkolwiek w tym momencie się zajmuje niż wyprzedażą licencji). I te komórki z logo Amiga...
[#18] Re: Linia produktów Amiga od IContain
ja np bardzo lubie pokrecony hardware typu efika, sam, peg czy inne lata mi. jak chce miec dziwny OS na standardowym sprzecie to mam linuxa *bsd czy OSX. JA chce miec fajny system amigowy na unikatowym sprzecie, dlatego nie jaraja mnie tez maki. chcoc za kilak lat jak maki PPC stana sie rarytasami to o nich cieplej pomysle.
[#19] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Minniat, post #16

Masz prawo :)

Życzę Ci byś mógł przetestować sprzęty Icontain w przyszłości - kto wie, może wtedy zmienisz zdanie.

Fajnie , że jesteś programistą.
Super, gdyby z Twoich programów mogło korzystać szersze grono osób - wtedy i dla Ciebie było by lepiej, większa szansa na rozwój, szersze perspektywy.




[#20] Re: Linia produktów Amiga od IContain
ainc miesza dalej to kolejna po cusda dziwna umowa dajaca prawa do marki gdzie popadnie.
[#21] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@michalm77, post #19

Te komputery All-in-One PCs są standardowymi pecetami sygnowanymi marką Amiga. Świat Amigi stoi obecnie moim zdaniem pod trzema filarami - AmigaOS, MorphOS i AROS. Produkty firmy IContain mogą co najwyżej powiększyć grono osób korzystających ze sprzętu sygnowanego marką Amiga co uważam za pozytywną rzecz, z drugiej strony marka Amiga przestaje mieć swoje pierwotne znaczenie i może być źle kojarzona przez postronne osoby, które dopiero zapoznają się z produktami o tej nazwie.
[#22] Re: Linia produktów Amiga od IContain
Naklejka AMIGA z efunzine za 2,99 i już mój notebook został Amigą ;)
[#23] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Bigo, post #22

O tak po takich poczynaniach firemek nie daj sie, wzrosnie popularnosc Amigi na swiecie.

Wchodzi facet do sklepu Agd i mowi "poprosze Amige"
- dostaje kuchenke mikrofalowa

Wchodzi facet do sklepu RTV i mowi "poprosze Amige"
- dostaje przenosny radiomagnetofon

a skonczy sie tym, ze wchodzi facet do sexshopu i mowi "2 Amigi na baterie poprosze"
i dostaje dwa gumowe 40cm k....y z opcja wibrowania.


Chyba zadna marka nie upadla tak nisko, jak moze upasc Amiga przez tego typu szopki
[#24] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@michalm77, post #15

Mainstream, Panowie, jest szansą Amigi. Szansą dla WAS !

Szansą na co?
[#25] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@michalm77, post #6

Może gdyby Twoimi zasadami kierowali się niektórzy moderatorzy tutaj nie musiałbym zakładać "lewego" konta do czasu zdjęcia mi bana..

Moderatorzy powinni być konsekwentni i wszystkich cwaniaczków z podwójnymi kontami ciąć do gołej ziemi.
[#26] Re: Linia produktów Amiga od IContain
No no ,calkiem niezla reklama moze z tego wyjsc
[#27] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@selur, post #23

Chyba zadna marka nie upadla tak nisko, jak moze upasc Amiga przez tego typu szopki


Idac tym tokiem... to Apple upadlo tak nisko... albo nie wiele im zostalo do tego. Zycze kazdemu takiego upadku. :)
[#28] Re: Linia produktów Amiga od IContain
Poszarowilczę chyba: he he he

Dobrze, że moja ulubiona marka ma się dobrze i nie jest narażona na śmieszność przez właścicieli, współwłaścicieli, właścicieli licencji, połowy licencji, licencji z przedrostkami, przyrostkami itepe.
[#29] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@pampers, post #28

Czyli która ? Apple i MorphOS ?
[#30] Re: Linia produktów Amiga od IContain
Ja tam sobie kupię taki tablet z logo "Amiga", jeśli nie będzie trzeba płacić za markę dodatkowe 100$ :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem