Komentowana treść: Linia produktów Amiga od IContain
[#61] Re: Linia produktów Amiga od IContain
Zakładając że z planów Commodore USA i IContain coś wyniknie uważam że nie będzie to żadna reklama dla Amigi z Hyperionu. Nikt kto kupi komputer z nalepką i WIN7 lub telewizor czy telefon nie zakupi ani Sam ani X1000 ze względu na stosunek ceny do możliwości jaką oferuje w tej chwili AmigaOS i oprogramowanie pod ten system. Nie kupi także MorphOS-a ani sprzętu pod niego mimo niższej ceny ponieważ używalność ograniczona i brak marki Amiga. Chociaż dla fanów systemu brak marki Amiga to w tej chwili raczej zaleta niż wada. A całe zamieszanie występuje dlatego że Hyperion nie ma prawa do marki Amiga.
[#62] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@recedent, post #1

Bardzo sie ciesze, informacja bardzo dobra, cos sie dzieje w swiecie amigi, amiga rulez jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee rulez rulez, ciesze sie łuuuchuu jeeee, jupi! jupi! Bardzo dobra wiadomość.

___________________________________________________________

Pozdrawiam arti4-92
[#63] Re: Linia produktów Amiga od IContain
[#64] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@SzaryWilk, post #59

Arturze mnie tylko chodzi o to ,że nie może być tak że ktoś bruzdzi na Amigę czy wogóle na ludzi dostaje bana i wchodzi na portal pod inna ksywką i robi dalej to samo .
Można mieć inne zdanie , posprzeczać się na jakiś temat ale robić to w cywilizowany sposób co innego wszczynać flaemy i prowokować ludzi pisząc różne bzdury na poralu w którym kilkadziesiąt procent ludzi utożsamia się z platformą o której pisze dany portal . To moje skromne zdanie , które właśnie wypowiadam


ps. napisz mi na gg i spotkamy się w knajpie w zabrzu to podyskutujemy od ostatniego miesiąca wiele się wydarzyło:)
[#65] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@vegeta, post #56

mnie też to oburzyło, ale cóż ta osoba sama sobie wystawiła świadectwo niedojrzałości...
[#66] Re: Linia produktów Amiga od IContain
[#67] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@mailman, post #63

"Post no longer available" - ciekawe co było w tej wypowiedzi?
[#68] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@tomek, post #65

Na takich osobników jak Andrzej Drops proponuję to co zawsze - nie odpowiadać i ogólnie ignorować. Zrozumiałbym zbierzność nazwiska i imiona ale jeszcze avatar do tego? Nieee. To żart mało zabawny. Ja z tym osobnikiem nie rozmawiam.
[#69] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@luk, post #68

Popieram, choć ja podejrzewam podszycie się cocosowegodemona pod mentosa, przykre.

@ wszyscy
Zdążył ktoś przeczytać wypowiedź Billa? Co tam było?
[#70] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Bigo, post #61

Przeczytalem twoj komentaz dolkadnie i nie masz racji. Po niemal 20 latach wrocilem do Amigi. A jak ja wracam to nziemia sie trzesie, wiec Amiga wraca i kazdy ruch oznacza ze jest dobrze.
Ciagle patrzycie z punktu widzenia uzytkownikow ktorzy maja pojecie o komputerach. Placzecie ze nikt nie kupi bo ktos tam zle wspominal Amige.
Ja widze dookola samych ciemniakow, naprawde, naprawiam komputery ktore nie maja zainstalowanych sterow do grafy i ludzie nie wiedza co sie poipsulo. A wy piszecie ze to nie bedzie sie sprzedawalo.
Sprzedaje sie dzis tylko okrzyczana marka i to zaczyna robic wlasciciel logo AMIGA !!! Teraz ruch dla Hyperionu, tylko produkowac i plynac na fali, chocby kondony cokolwiek...OK

Ostatnia edycja: 25.02.11 22:33:20
[#71] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Ender, post #69

Styl budowania zdań, tematy poruszane i mnogość tekstu na gadaczu, sugeruje że to cacodemon666. :)
Po zatym nikt inny nie jest na mnie zły, tylko raczej on, ponieważ trochę mu popisałem o jego znajomośći AOS3, nieznajomości AOS4 i co myślę o X1000.
[#72] Re: Linia produktów Amiga od IContain
A ja uważam, że to bardziej działania promującę markę, niż jakiś nowy kierunek rozwoju czy cokolwiek z tym związane... I w tym sensie jest to news pozytywny - jak kiedyś powiedział Czesław Niemen: nie ważne jak mówią, "Niemna", czy "Niemena" - byleby mówili.
[#73] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@respector, post #72

Pewnie. Przecież nikomu nie zaszkodzi, gdy telefony i telewizory, przy okazji zwrócą uwagę na komputerowy świat Amigi.

Jest to jakaś promocja, przynajmniej taka, że być może ktoś się zainteresuje środowiskiem amigowym.
Ani nas to grzeje, ani ziębi, ale każdy człowiek który dzięki temu trafi na PPA i być może przekona się do specyficznego hobby jakim jest amigowanie (AOS3/AOS4/MOS/AROS) jest w cenie. :)
[#74] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Wojox, post #70

Hyperion nie ma prawa do marki amiga więc nie może wypuścić gumek z logo. Żeby używać systemu AmigaOS 4 na nowym sprzęcie to trzeba posiadać Sam lub X1000 (jak już będzie w sprzedaży). Sam to nie amiga więc zwykły człowiek jej nie kupi bo brak okrzyczanej marki.
X1000 ma w nazwie amiga tylko jak powiesz komuś że ma wydać na kompa 6000-8000 to laik stwierdzi że to jakiś profesjonalny sprzęt więc mu nie potrzebny, a ktoś kto poszuka informacji na temat x1000 stwierdzi że cena nie jest adekwatna do możliwości systemu i oprogramowania. A ciekawe jaką amigę kupiłeś że wracasz po 20 latach bo w tej chwili to żadna nowa nie jest w sprzedaży?
[#75] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Andrzej Drozd, post #71

A gdyby tak zakończyć tę pasjonującą dyskusję pod tytułem "Tożsamość Dropsa"? Kiedyś może do tego wrócimy, zrobimy z tego film, albo serial. Póki co zaś - proszę przestać pisać nie na temat.
[#76] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Ender, post #51

Może paradoksalnie taki obrót sprawy nakłoni podzielone środowisko komputerowo-systemowe do współpracy, czy nawet... echem... zjednoczenia. To moja teoria spiskowa.


E tam.
Commodore USA przez prawie rok nie załatwiło dostaw
pecetów z nalepką Amiga i UAE wgranym na MS Windows.
Bill McEwan się zdenerwował i dał to komuś innemu do zrobienia.
Bardzo dobrze.
Rozsądna decyzja.
Mi CUSA nie żal.

[#77] Re: Linia produktów Amiga od IContain
No tak, człowieka nie ma, bo w podróży - a tu się takie rzeczy dzieją :(

Bez komentarza ...
[#78] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@Andrzej Drozd, post #73

Jest to jakaś promocja, przynajmniej taka, że być może ktoś się zainteresuje środowiskiem amigowym. Ani nas to grzeje, ani ziębi, ale każdy człowiek który dzięki temu trafi na PPA i być może przekona się do specyficznego hobby jakim jest amigowanie (AOS3/AOS4/MOS/AROS) jest w cenie.


Rany, i Ty w to wierzysz? Połowa przeciętnych klientów kupi sobie taki telewizor czy telefon i będzie miała wy**bane na to czy ma piłkę w kratkę czy zielony trójkąt, a najpewniej nie kupi, bo będzie wolała coś z logiem SONY, PANASONIC albo innym, znanym, nie zaś piłką w kratkę kojarzoną z dawno martwą serią komputerków na dyskietki do grania.

Druga zaś połowa kupi z uwagi być może na sentyment do piłki w kratkę i komputerków na dyskietki do grania i tyle. Być może zainteresuje się co się stało z komputerkami do grania na dyskietki z dzieciństwa, ale to co zobaczy... come on. Amiga jest niszowa i będzie niszowa i szczerze wątpię, żeby nagle masa ludzi zaczęła się w to bawić, szczególnie że wymaga to czasu, wiedzi i (!) pieniędzy. A tymbardziej dzięki takiej "promocji".
[#79] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@AceMan, post #78

Nie powodu żeby tyle paplac o firmie klakier która chce wykorzystać logo amigi do produktów nic nie majacych zwiazanego z amiga...
[#80] Re: Linia produktów Amiga od IContain

@(V)(I)mothe(P), post #77

Bez komentarza ...


Skoro tak, to po co piszesz komentarz? ;)
[#81] Re: Linia produktów Amiga od IContain
Wypożyczanie ? I to tylko na terenie USA ? Nie wróżę temu różowej przyszlości.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem