Komentowana treść: Zmiany w Regulaminie komentowania
[#1] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania
i bardzo dobrze,
[#2] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania
BRAWO!!!!
W końcu. OK OK
[#3] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania
Świetna wiadomość! Tańczący banan Tańczący banan
[#4] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania
Mam nadzieje, że macie dobre skrypty do wykrywania dubli OK
[#5] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@esial, post #4

Czy to, aby nie wymaga nowej zgody usera? Tak jak aneks do umowy na telefon czy korzystanie z konta bankowego. Przy każdej zmianie jest wysyłany aneks do podpisu.
[#6] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #5

Jeśli nie akceptujesz zmiany zawsze masz możliwość usunięcia konta.
[#7] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #5

Nową zgodę to możesz mieć na wąsy i brodę.

Ostatnia edycja: 26.02.11 11:51:04
[#8] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #5

Jeżeli Ci nie pasuje to skasuj konto. Ja tak zrobiłem z kontem na NK jak nowy regulamin wprowadzili i mi nie pasował.
[#9] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@grxmrx, post #6

nie, w takim razie skoro prawo nie dziala wstecz to osoby posiadajace dwa konta powinny je zachowac
[#10] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@rzookol, post #9

Jeżeli jest to nadużycie w myśl aktualnego regulaminu (a jest), to co najwyżej dać im czas max 48h na usuniecie konta-klona bez sankcji w przeciwnym razie ciąć ile wlezie.
[#11] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania
Komu są potrzebne wielokrotne konta? Tylko forumowym trollom. Nikt po nich nie będzie płakał.
[#12] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Ender, post #8

Czy to nie doprowadzi do hermetyzacji środowiska ?
Czy nie jest to próba dyskryminacji osób z więcej niż jednym alter ego ?
Czy te zmiany nie spowodują pogorszenia się stanu zdrowia psychicznego osób dotkniętych schizofrenią paranoidalną ?

To poważne pytania z dziedziny szerszej perspektywy. Zmiany łatwo wprowadzić, konsekwencje mogą być tragiczne
[#13] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #12

Na co liczysz? Na reakcję adminów?
[#14] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Ender, post #13

Może osobom wprowadzającym te zmiany nie wpadły do głowy,te możliwe (choć mało prawdopodobne)przypadki o których wspomniałem. Zawsze jest szansa na wprowadzenie nowszej wersji Regulamin 3.0

Ostatnia edycja: 26.02.11 12:06:16
[#15] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania
No nareszcie :) Co niektórzy, to już naprawdę przesadzali, teraz im się ukróci :)
[#16] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@parallax, post #15

A może powinna powstać czarna lista szubrawców-dublerów ? Każdy praworządny user wiedziałby, które nicki to czarne charaktery, a wisienką na torcie - dodatek mini-gierka w strzelanie z wirtualnego pistoletu w nicki największych bandziorów
[#17] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #12

Czy to nie doprowadzi do hermetyzacji środowiska?

W życiu środowiska można brać pełen udział mając jedno konto, o czym świadczy przykład większości użytkowników.

Co do pozostałych możliwości – masz więcej niż jedno alter ego, czy jesteś dotknięty schizofrenią paranoidalną?
[#18] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #16

Nie pasi, nie wchodź na portal. Ja jakoś nie mam problemu z nowymi czy starymi zasadami.
[#19] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania
Bardzo dobra wiadomość OK Brawo
[#20] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@(V)(I)mothe(P), post #19

O cholera, to już po mnie, bo mam 2 konta na ppa, bo zakładając sobie to, zapomniałem, że już kiedyś jedno sobie założyłem

Ostatnia edycja: 26.02.11 12:28:38
[#21] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania
Ja kiedyś założyłem dodatkowe konta na PPA bo nie mogłem się na IRCu zalogować.
Chyba to były konta Leon1, Leon2 ale już nie pamiętam - zaraz sprawdzę czy jeszcze istnieją. Jeśli tak to proszę o skasowanie.

EDIT: Już nie istnieją poza kontem żony, która teraz rzadko tu zagląda.

Ostatnia edycja: 26.02.11 12:37:18
[#22] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #12

"Czy to nie doprowadzi do hermetyzacji środowiska ? "
Co najwyżej do ukrócenia pewnych patologii.

"Czy nie jest to próba dyskryminacji osób z więcej niż jednym alter ego ?"
Masz rację, jest, i mam nadzieję że to będzie próba udana.

"Czy te zmiany nie spowodują pogorszenia się stanu zdrowia psychicznego osób dotkniętych schizofrenią paranoidalną ?"
Jest to możliwe, ale chyba osobiście nie czujesz się zagrożony?
[#23] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@G. Kraszewski, post #17

Dyskryminacja jest dziś w złym tonie. Dlaczego ktoś, kto ma dwie (lub więcej) osobowości, ma być dyskryminowany, skoro nie jest winien temu stanowi rzeczy, ani nawet nie jest świadomy założenia dwóch kont ? Choroby psychiczne to trudny temat.
[#24] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #23

Daruj sobie tę poprawność polityczną. Nie widzę powodów dla których normalni ludzie mieli by się dostosowywać do chorych psychicznie.
[#25] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@G. Kraszewski, post #24

Ha ! Powiedz to niewidomym i niesłyszącym, tudzież sprawnym inaczej. Słowo "normalność" brzmi w tym kontekście dość niepewnie.

Ostatnia edycja: 26.02.11 12:52:02
[#26] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #25

Bycie niewidomym lub niesłyszącym nie implikuje bycia chorym psychicznie.
[#27] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #23

Osoby chore psychicznie powinny się leczyć a jeżeli to nie pomaga to powinny być izolowane, by nie stanowić zagrożenia dla zdrowego psychicznie ogółu. I poprawność polityczna w takim przypadku nie ma tu nic do rzeczy.
W tej sytuacji działa nadrzędna zasada dobra ogółu (no i tzw. zdrowy pragmatyzm).

Ostatnia edycja: 26.02.11 13:08:03
[#28] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@grxmrx, post #6

Nasunęło mi się kolejne pytanie odnośnie regulaminu. Czy nie można dodać punktu, który ograniczy nadużywanie słowa (i jego pochodnych) "rulez". Są tacy, którzy nagminnie uprzykrzają innym, korzystanie z tego portalu, poprzez "rulezowanie" wszystkiego co się rusza. Co prawda jest mowa o trollowaniu, ale dotychczasowa (nie)skuteczność tego rozwiązania nie powstrzymuje śmiałków.
[#29] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #23

Prawdę piszesz stwierdzając że osoba chora psychicznie nie jest (najczęściej nie jest) chora z własnego wyboru. Ale to nie znaczy że pozostałe osoby uważane z medycznego punktu widzenia jako zdrowe psychicznie mają z powodu działań takiej osoby cierpieć. One też nie są winne temu że ktoś jest chory psychicznie. W większości cywilizowanych krajów osoby chore psychicznie które stanowią realne zagrożenie dla siebie i innych są izolowane od reszty społeczeństwa. Do niedawna praktykowana była wobec takich osób lobotomia. W niektórych krajach nawet teraz takie osoby są po prostu zabijane.
Nie chcę osądzać co jest złe a co dobre - stwierdzam fakty.

Także pozbawienie osób z zaburzeniami psychicznymi (a za takie współczesna medycyna uważa rozdwojenie jaźni) możliwości zakładania więcej niż jedno konto jest dobrym posunięciem.
Jeżeli nie zgadzasz się z regulaminem (albo jedna z Twoich osobowości się z nim nie zgadza) to kasuj konto.

Lepiej mieć 10 tych samych nudnych użytkowników wypowiadających się z sensem niż 100 oszołomów z rozdwojeniem jaźni i piszącym bzdury.
[#30] Re: Zmiany w Regulaminie komentowania

@Andrzej Drops, post #28

Nie, nie można dodać takiego punktu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem