• Ankieta

Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

  • Tylko artykuły
    7 głosów 7
  • Tylko newsy
    13 głosów 13
  • Bez znaczenia
    24 głosów 24
  • Kategorycznie nie
    45 głosów 45
  • Tak (newsy i artykuły)
    172 głosów 172

Ankieta skończyła się 16.05.2005

[#1] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
Oczywiscie, ze TAK. Dla mnie odpowiedz na pytanie postawione w ankiecie jest tak oczywista, ze az pytanie wydaje mi sie troche bez sensu. :)
[#2] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@MDW, post #1

Ale zdajesz sobie sprawę że tu nie chodzi tylko o emulacje Amigi na Amidze, ale i o Amithona, albo WinUAE?
[#3] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
Cieszę się że jest takie poparcie dla tej sprawy. Moja odpowiedź: oczywiście tak. Wszystko co jest choć trochę z Ami związane - mnie odpowiada.
[#4] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
a czy emulator to komputer?
[#5] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@Denver, post #4

Zapewne istnieje głębszy sens w tym pytaniu, pytanie tylko jaki?
[#6] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
Ja się obawiam że za bardzo zrobi się tutaj retro.makii...
[#7] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@Lord_10up, post #6

Zawsze mozesz ustawic tak bys nie widzial rzeczy dotyczacych emulacji (jesli sie myle - to grxmrxie popraw :)
[#8] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@Lord_10up, post #6

Bez obaw.
[#9] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@MinisterQ, post #2

Mi to zupelnie nie przeszkadzaloby. Jezeli tylko mialby kto o tym pisac to prosze bardzo. Ominiecie wzrokiem jakiegos newsa w codziennym przegladaniu newsow nie jest dla mnie problemem. Poza tym jak sie komus nie podoba to moze sobie wylaczyc wiadomosci dotyczace emulacji. Ja nadal jestem za. :) W koncu Amiga juz dawno przestala byc sprzetem. Dzisiaj tym mianem nazywa sie cztery (OS3, OS4, MOS, AROS) bardzo sympatyczne, lekkie, olewane przez normalny swiat, niedorobione, sponiewierane systemy operacyjne oparte na wspolnej filozofii, ktora bylo nam dane pokochac wiele lat temu.
[#10] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@MDW, post #9

Taka ankieta juz byla.

Wyniki

Nie: 49

Tak: 39

Nie mam zdania: 3



PPA podobno nigdy nie zamieszcza dwa razy tych samych ankiet, nawet jesli uplynelo sporo czasu i wyniki moglyby byc zupenie odmienne.

[#11] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
Po co informacje o winuae na poratlu Amigowym?

Jest wiele stron traktujących o emulacji Amigi i jestem kategorycznie przeciw zamieszaniu tego typu informacji na ppa.

Dojdzie do tego, że będzie to jeden z wielu portali o pecetach emulujących Amigę.

Jak ktoś chce poczytać o kolejnej wersji spiraconego AmigaOS podrasowanego tak żeby ładnie wyglądał na winuea to niech poszuka na google odpowiednich informacji.
[#12] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #11

Po co informacje o winuae na poratlu Amigowym?



Ponieważ wiele osób, łacznie ze mną, uzywa tego emulatora, i jest nim zainteresowana. Jakkolwiek rzecz biorąc, pomimo że winUAE nie jest programem amigowym, to dotyka kwestii amigowej, czy tego chcesz, czy nie.



Jest wiele stron traktujących o emulacji Amigi



Być może, niemniej w założeniach PPA jest skupianie wszystkich ludzi związanych z ideą amigi w jednym miejscu w sieci, niezależnie od tego czy ktoś używa AOS, MOS, Amithlona, UAE, etc. Chcemy być przeciwwagą dla innych serwisów informacynych, które faworyzując jedno z rozwiązań, kompletnie pomijają inne. My w ten sposób rozumiemy integrację.



jestem kategorycznie przeciw zamieszaniu tego typu informacji na ppa.



Zostało przewidziane, że znajdą się osoby, które mają na tyle skostniałe poglądy, iż będzie im trudno "przeboleć" taką sytuację. Będziesz mógł sobie wyłączyć informacje o emulatorach; nie będziesz musiał o nich czytać.



Dojdzie do tego, że będzie to jeden z wielu portali o pecetach emulujących Amigę.



Na czym konkretnie opierasz to swoje śmiałe stwierdzenie?



Jak ktoś chce poczytać o kolejnej wersji spiraconego AmigaOS podrasowanego tak żeby ładnie wyglądał na winuea



Wyobraź sobie, że są ludzie którzy używają UAE, czy Amithlona nie do patrzenia się na niego, czy pogrywania w stare gierki, ale do czegoś ambitniejszego, np. pisania programów. W imię czego odmawiasz takim ludziom informacji o rozwiązaniu sprzętowo - programowym którego używają?

Generalizujesz bez gruntownego przemyślenia tematu.



Uprzedzając jakiekolwiek pytania i obawy - redakcja PPA NIE BĘDZIE udzielać informacji, czy pośredniczyć w udzielaniu informacji typu "skąd ściągnąć amigowe ROMy", bądź gierki w formacie ADF. Nie o to tutaj chodzi.
[#13] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@Mufa, post #10

Wtedy były troch inne czasy, troszkę inne realia. To były nieśmiałe próby wybadania gruntu, czy amigowcy są zainteresowani tym tematem. Ówczesne wyniki ankiety pokazały że nie jest to dobry moment by zacząć mówić o tym temacie na PPA; obecne wyniki ankiety pokazują że sytuacja uległa zmianie.

Tylko(?) krowa stoi w miejscu, nie rozwija się, i nie zmienia poglądów.
[#14] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@MinisterQ, post #12

Skoro decyzja została już podjęta to po co farsa z ankietą?

Z Twojej wypowiedzi wynika, że niezależnie od wyników ankiety i tak będą newsy o emulatorku a niezadowolonym powie się, żeby wyłączyli o nich informacje. Gdyby nawet większość zagłosowała przeciw to ankieta powtórzyłaby się za jakiś czas aż w końcu pomysł przejdzie a redakcja będzie miała wymówkę "że ludzie tego chcieli" (bo chyba piszesz w imieniu redakcji). To prawie jak z ustawami w Polskim sejmie - te same niezmienione buble zgłasza się pod głosowanie tyle razy aż w końcu przejdą.



Nie chodzi o "skostniałe poglądy" a o to, że nie uważam za stosowne pisanie artykułów typu "jak na winuae uruchomić ściągniętego z emule FreeSpace`a na spiraconym AOS3.9" (bo dla 99.99% osób używających winuae głównie do tego sprowadza się emulacja Amigi a nie - jak piszesz - do szczytnych celów typu programowanie)
[#15] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #14

Dlaczego obrażasz wszystkich którzy używają UAE zakładają z góry że wszystko co posiadają jest spiracone?Posiadam ten emulator ale cały soft (łącznie z WB3.1) jest jak najbardziej legalny a rom zgrany z mojej ami która niestety już odmówiła "posłuszeństwa".Interesuje sie wszystkim co sie dzieje w amigowym światku i dobrze by było czytać o tym w jednym miejscu bez biegania po różnych portalach.

Wydaje mi sie że takie projekty jak choćby Amiga SYS warte są choćby wzmianki.
[#16] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #14

Lata temu, kiedy była tamta ankieta, nie było za bardzo możliwości wybierania newsów, obecnie jest doskonały mechanizm, dzięki któremu czytelnicy mogą sobię odfiltrować to jak spam. ;)

Artykuły też nie będą wymieszane z innymi, te dotyczące specyficznie UAE/Amithlona będą miały swoją sekcje w dziale.

Jak pisał już MiniQ, All in one, cały świat Amigi.
[#17] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
Wiele pozytywnych slow! Milo! MDW - nic dodać nic ująć!

Caly Amigowy Swiat w jednym miejscu! PPA rulez! ;o)
[#18] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #14

Na razie są osoby, które chciałyby prowadzić taki dział z emulacją Amigi. Zobaczymy czy wykażą się aktywnością. Na pewno są obawy, że wzrośnie liczba ludzi, którzy znajdą PPA i będą na forum pytać gdzie "ściągnąć romy do superfroga".



Jeśli są osoby, które chcą prowadzić taki dział, mogą podsyłać newsy, etc. to czemu mielibyśmy ich blokować, ignorować?

Zobaczymy czy w ogóle taki dział powstanie, czy będą newsy. Jakoś na zagranicznych serwisach typu Amigaworld.net czy Amiga.org pojawiają się informacje o WinUAE na przykład i nikt problemu z tego powodu nie robi. Z resztą emulacja Amigi to emulacja na pc, ale też na nowych Amigach jak i na AROS-ie.



Co do artykułów to zobaczymy (jeśli pojawi się odpowiedni dział) jakie będą, na razie nie ma żadnych. Na pewno nie będą dotyczyć jak korzystać z pirackiego softu.
[#19] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@grxmrx, post #18

Całkowicie sięzgadzam- sam rozpoczynałem przygodę z Amigą od emulacji i od takich właśnie pytań- "skąd ściągnąć romy..."
[#20] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #14

Skoro decyzja została już podjęta to po co farsa z ankietą?



Właśnie to, że jest ankieta oznacza że decyzja NIE została jeszcze podjęta. Wyniki są optymistyczne jeśli chodzi o pytanie postawione w jej treści, niemniej to jeszcze nie jest przesądzone. Sam fakt że redakcja PYTA swoich czytelników za pomocą ankiety powinien Ci wystarczyć, by nie mieć wątpliwości.



Z Twojej wypowiedzi wynika, że niezależnie od wyników ankiety i tak będą newsy o emulatorku a niezadowolonym powie się, żeby wyłączyli o nich informacje.



Nie. Z mojej wypowiedzi wynika ni mniej, ni wiecej, a tylko tyle, że są dostępne mechanizmy w silniku PPA, które umożliwiają wyłaczanie newsów o emulatorach, własnie dla takich osób jak Ty. Jednak jeśli wyniki ankiety były by odmienne od tych, które są teraz, to nie było by w ogóle mowy o newsach o emulatorach, czy używaniu tych mechanizmów.



Gdyby nawet większość zagłosowała przeciw to ankieta powtórzyłaby się za jakiś czas



Być może, ale nie jest to wcale takie pewne jak sądzisz.



Nie chodzi o "skostniałe poglądy" a o to, że nie uważam za stosowne pisanie artykułów typu "jak na winuae uruchomić ściągniętego z emule FreeSpace`a na spiraconym AOS3.9"



Nie wiadomo jeszcze jakie konkretnie artykuły będą się pojawiać. To po pierwsze. Po drugie - NIE WSZYSCY używają pirackiego oprogramowania na emulatorach, wbrew procentom które podałeś (to jakieś miarodajne wyniki? jakaś statystyka? ankieta?) Znów niepotrzebnie generalizujesz, podnosząc krzyk bez zastanowienia się nad sprawą.
[#21] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
Mam bardzo intrygujace pytanie. :)



Co jest bardziej amigowe - czy AmigaONE (wzglednie Pegasos) z Linuxem czy pecet z legalnym amigowym ROMem i AmigaOS 3.9? :)



Moim zdaniem AmigaONE (Pegasos) z Linuxem ma tyle samo wspolnego z Amiga co saturator, odkurzacz czy lodowka. :) Po zmianie systemu operacyjnego maszyna zmienia sie zupelnie. Ja nie uzywalem i nie uzywam Linuxa. Mam zero tematow wspolnych z uzytkownikami pc, pegasosa, amigi classic i one, ktorzy uzywaja linuxa. Za to mam wieeele tematow wspolnych z uzytkownikami pecetow uzywanych jako maszyny do odpalania UAE czy Amithlona. Trzeba sobie uzmyslowic to, ze dzisiaj sprzet sie juz zupelnie nie liczy. Jakby sie dalo to ja bym pewnie MorphOSa na Macu czy pececie uzywal. To mnie naprawde nie interesuje co jest w obudowie. Ma byc szybkie, w miare przyszlosciowe i dzialajace.
[#22] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@MDW, post #21

Co jest bardziej amigowe - czy AmigaONE (wzglednie Pegasos) z Linuxem czy pecet z legalnym amigowym ROMem i AmigaOS 3.9?



Nie ma roznicy. Swojego czasu gdy mialem problemy z sieciowka na Ami, to uzywalem codziennie WinUAE. Nie ma zadnej roznicy a wrecz po takim doswiadczeniu rozbudowalem pozniej troche Ami, ktora okazala sie nieco slaba w porownaniu do WinUAE z JITem i karta GFX... :)
[#23] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@MDW, post #21

No i mamy wiele wspolnego w temcie macowek ;)
[#24] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@MinisterQ, post #13

Wtedy były troch inne czasy, troszkę inne realia



Mnie tego tlumaczyc nie musisz. Sam kiedys zaproponowalem Ankiete dotyczaca ulubionego odtwarzacza mp3. Argumentowalem ze od poprzedniej ankiety (ktora byla wogole pierwsza ankieta w dziejach PPA) minely juz wieki. Realia sa zupelnieinne, bardzo mozno zmienily sie konfigi uniezalezniajac sie od pauli. Pojawily sie nowe programy jak chocby uwazany przez niektorych za najlepszy AminetRadio, ktory wowczas wogole nie byl wziety pod uwage. Z kolei inne programy juz dawno przestaly sie rozwijac i odeszly w zapomnienie itd. itd.

Jednak argumenty te okazaly sie byc nieprzekonywujace, gdyz trafily na jeden kontrargument - taka ankieta juz byla.

Stad tez wyrazilem swoje zdziwienie kiedy ujrzalem powtorke ankiety o emulatorach. Ale to tak na marginesie.

A wracajac do tematu, to dlugo zastanawialem sie jak zaglosowac.

Teoretycznie powinienem zaglosowac na bez znaczenia, gdyz peceta w domu nie posiadam a w pracy na takie rzeczy jak UAE, wogole nie mam czasu. Z drugiej strony trafily do mnie argumenty MDW. Jak pokazal ostatni sondaz na AmigaWorld okolo 80% amigowcow ma w domu takze PC, badz MACa. Zapewne wiekszosc z nich uzywa emulatorow, co wiecej jestem przekonany ze spora czesc z nich uzywa wylacznie emulatorow, trzymajac w domu oryginal jedynie z sentymentu. Skoro sa w wiekszosci, to czemu ich blokowac, w koncu mamy demokracje. Przyszlo mi wiec na mysl ze mozeby jednak zaglosowac na Tak.

Jednak pomyslalem o jeszcze jednej mozliwosci, aby zaglosowac na Nie. Czemu, bo jestem przekonany ze zwiekszy to ilosc zadym na portalu. Przykladem moga byc brednioseriale na ponad 200 komentow na ACP po pojawieniu sie Amithlona. Jest tylko kwestia czasu az pojawi sie nowy "front". Zaczna sie pojawiac rozni "uswiadamiacze" z tekstami w stylu "Czemu kupiles syfnego Pegaza czy syfna AONE, jak za te kase mialbys dwa dobre pecety", ktos tam nie wytrzyma w odpowiedni sposob zripostuje no i sie zacznie. Wiecej chyba nie musze mowic, bo sam jak malo kto wiesz jak to sie odbywa

Coż, jak dla mnie to zbyt duzo argumentow sie ze soba zciera, ostatecznie wiec zadecydowalem ze nie zaglosuje na zadna z opcji.
[#25] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@Mufa, post #24

Zaczna sie pojawiac rozni "uswiadamiacze" z tekstami w stylu "Czemu kupiles syfnego Pegaza czy syfna AONE, jak za te kase mialbys dwa dobre pecety", ktos tam nie wytrzyma w odpowiedni sposob zripostuje no i sie zacznie


-Pecet z UAE,Amithlon to jednak nie to samo co AOne czy Pegaz i pewnie bardzo dłuuugo tak pozostanie.

-Do sprowokowania takiej kłótni wcale nie trzeba działu o emulatorach.Równie dobrze może dojść do niej bez zamieszczania newsów o UEA/Amithlon.
[#26] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
hallo! hallo!

wiecie co naprawde nagle cos sie pomieszalo na ppa. Ja jakos nigdy nie zauwazylem zeby uae czy amithlon byl dyskryminowany na tym portalu. ludzie kturzy urzywaja amigowego systemu na platformie x86 normalnie biora udzial w dyskusji na rowni z posiadaczami klasika czy pegazosa i a1. a tu nagle bahhhhh najpierw ze ppa to portal posiadaczy pegazosa gdzie dyskryminuje sie uzytkownikow AmigiOne teraz znowu, ze uae jest bleee i ze piraci tylko go uzywaj etc.



po pierwsze zgadzam sie z MDW i reszta. amiga to system i taki poglad mialo wielu ludzi jeszcze pod koniec lat 90 (wieku XX to tak dal przypomnienia)... Wtedy tez wielu mowilo ze amiga z ppc i karta 3d to nie amiga i wogule ci co pamietaja to wiedz ze taka glupia dyskusja wtedy nie miala sensu... teraz wzieto sie za uae.



mi sie wydaje ze jest inny powod takiej idiotycznej dyskusji poprostu ostatnio panuje znowu jakas stagnacja a jedyne co tak naprawde sie rozwija to uae. I co niektorzy dostaja szalu jak to pc emuluje szybciej klasika niz dziala oryginal, pc jest bardziej kompatybilny z wiekszoscia softu niz wypasiony klasik... moze o to tu chodzi ? to rodzaj zazdrosci... ?



Z jednej strony to dobrze z drugiej zale jest ze naprzyklad nie rozwijaja sie nowe przegladarki o ktorych byla tez niedawno dyskusja czy chocby sofcik typu pecetowego virtualdub dla tych ktorzy amige znaja jako komputerek do pracy wideo...



no i ostatnia sprawa legalnosc os 3.1 ... co tu mowic... ktos nadal chce kosic kase za cos co stworzono 12 lat temu :( i kupa ludzi to latala bo taka jest prawda ze czysty amiga os bez tych wszystkich latek jest anty user frendly... no ale to ja stary pirat amigowiec, zlodziej wiec sie nieznam :P



pozdrawia Jimi'che
[#27] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
nie mordujcie za ortografie nastepnym razem napisze w wordzie hihihihihi a potem wytnij wklej haahaha
[#28] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@Mufa, post #24

Jednak argumenty te okazaly sie byc nieprzekonywujace, gdyz trafily na jeden kontrargument - taka ankieta juz byla.


Nie znaczy to jednak, że niebawem zaproponowana wówczas przez Ciebie ankieta nie pojawi się ponownie. Jak pisał MiniQ, tylko krowa nie zmienia poglądów, a realia się zmieniają. Zmiany silnika PPA pozwalają na trochę większe pole do popisu niż to było dotychczas.


P.S. Zachęcamy do nadsyłania propozycji ankiet. Będziemy się im przyglądać i ciekawsze na pewno zostaną wstawione.
[#29] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
Napisze cos od siebie dla mnie a1,peg(i classic ofcoz ;) ) to amigi reszta to emulatory glosowalem na tak bo widze ze mozna filtrowac newsy w przeciwnym wypadku stanowczo nie,jestem

pewien ze jest wiele stron poswieconych nowoscia/konfiguracji/instalacji tych emulatorow i tam moga userzy zasiegnac specjalistycznej pomocy ;) .

Nie jestem przeciwnikem innych rozwiazan (sam mam amige bez naklejki ;) ) ale niechce widziec postow/newsow w ktorych jest slowo pc/windo*s.

Dla mnie ppa to taki amigowy azyl i chcialbym go zachowac



Pozdrawiam cala amigowa brac...



ps.za bledy sorry wielkie.
[#30] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@jimiche, post #26

jedyne co tak naprawde sie rozwija to uae



Mnie nie chodzi o to, co się rozwija a o to, że miałem okazje uczestniczyć na kilku portalach w dyskusjach z użytkownikami winuae (z których większośc nawet nie ma Amigi) i ogromna większośc ludzi, którzy emulują Ami jest zainteresowanych tylko i wyłącznie tym jak odpalić na winuae ściągnięty z p2p OS3.9 czy gry Hyperionu, Epic Interactive, ClickBoom co widać po pytaniach zadawanych na portalach o emulacji.

Dla nich ten komputer dawno umarł i bez żenady ściągają AOS3.9 i najnowsze gry z p2p. Dochodzi do tego, że zaczynają się pytania w sylu "jaki muszę mieć konfig peceta żeby odpalić AmigaOS4".

Tylko kwestią czasu jest aż powstanie emulator AmiPPC czy Pegasosa i tacy ludzie szybko "rozkradną" Amigowy soft doprowadzając do upadku firmy robiące jeszcze cokolwiek dla Amigi.



Ciekawe czy jak bedzie emulator Pegasosa to tak chętnie MDW i inni będą krzyczeć, że "To mnie naprawde nie interesuje co jest w obudowie" i będą kupować pecety i używać MorphOSa (oczywiście spiraconego bo oryginalny dostępny jest tylko z Peg) doprowadzając do bankructwa producenta Peg i twórców MOSa.



Także emulator jest prostą drogą do upadku alternatywnych komputerów takich jak Ami czy Peg bo stwarza możliwość używania napisanego dla nich systemu+softu na pecetach co pozbawia kasy twórców sprzętu i oprogramowania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem