• Ankieta

Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

  • Tylko artykuły
    7 głosów 7
  • Tylko newsy
    13 głosów 13
  • Bez znaczenia
    24 głosów 24
  • Kategorycznie nie
    45 głosów 45
  • Tak (newsy i artykuły)
    172 głosów 172

Ankieta skończyła się 16.05.2005

[#31] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #30

Czyli obawiasz się, że pojawienie się newsa o np. nowej wersji "emulatora", może zabić "prawdziwą Ami"? Nie przecieniasz potęgi PPA? ;)

[#32] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #30

ogromna większośc ludzi, którzy emulują Ami jest zainteresowanych tylko i wyłącznie tym jak odpalić na winuae ściągnięty z p2p OS3.9 czy gry Hyperionu, Epic Interactive, ClickBoom


To już jest taki "typ" ludzi.Myślisz że jak jeden czy drugi taki osobnik miałby prawdziwą Ami to by nie ściągał pirackich gier czy OS3.9 z p2p?Dla nich nie ma znaczenia jaki to system,czy to emulator czy fizyczny komputer.

Bardzo wielu ludzi używa emulatorów z sentymentu do starych gierek(choćby ja)Mam dosyć pokażną kolekcje gier na oryginalnych nośnikach więc chyba moge legalnie ściągnąć ich odpowiedniki w ADF-ach i pograć na emulatorze!?Tymbardziej że A1200 jaką posiadałem krótko mówiąc skończyła sie a CD32 którą też mam ostatnio również odmawia posłuszeństwa.

Jedyną alternatywaą jest dla mnie teraz emulator.
[#33] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #30

Mnie nie chodzi o to, co się rozwija a o to, że miałem okazje uczestniczyć na kilku portalach w dyskusjach z użytkownikami winuae (z których większośc nawet nie ma Amigi) i ogromna większośc ludzi, którzy emulują Ami jest zainteresowanych tylko i wyłącznie tym jak odpalić na winuae ściągnięty z p2p OS3.9 czy gry Hyperionu, Epic Interactive, ClickBoom co widać po pytaniach zadawanych na portalach o emulacji.



Więc pokażmy im, że nie tylko o to chodzi w emulacji amigi, że amiga to coś więcej niż tylko stare gierki. Jak już pisałem - tematyka emulacji poruszana na PPA nie będzie wspomagać ani piractwa, ani spłaszczać tematu emulacji do poziomu ADFów.



Tylko kwestią czasu jest aż powstanie emulator AmiPPC czy Pegasosa i tacy ludzie szybko "rozkradną" Amigowy soft doprowadzając do upadku firmy robiące jeszcze cokolwiek dla Amigi.



Ja nie jestem taki pewien że emulator AmiPPC powstanie, tudzież czy powstanie szybko. A nawet jeśli powstanie, to co - znów tą kwestię mamy pomijać, zamykać na nią oczy, i udawać że się nic nie stało, pomimo że to RÓWNIEŻ będzie dotyczyło kwestii Amigi?



Ciekawe czy jak bedzie emulator Pegasosa to tak chętnie MDW i inni będą krzyczeć, że "To mnie naprawde nie interesuje co jest w obudowie" i będą kupować pecety i używać MorphOSa



A powiedz mi - po co MDW ma kupować peceta, którego po pierwsze posiada, a po drugie posiadając Pegaza - nie weźmie pewnie nawet pod uwagę czegoś takiego jak odpalanie MOSa na hipotetycznym emulatorze? Bo i po co? Na Jego pegazie MOS i tak będzie działać lepiej i szybciej niz na jakimś wydumanym, nieistniejącym emulatorze, i to jeszcze dłuuugo.



doprowadzając do bankructwa producenta Peg i twórców MOSa.



A to już w ogóle jakieś śmieszne rzeczy zaczynasz pisać, bo ani MOS nie jest obecnie głównym systemem lansowanym przez Genesi, ani MOS obecnie nie jest finansowany w jakikolwiek sposób z wpływów pochodzących ze sprzedaży pegazów...



Także emulator jest prostą drogą do upadku alternatywnych komputerów takich jak Ami czy Peg bo stwarza możliwość używania napisanego dla nich systemu+softu na pecetach co pozbawia kasy twórców sprzętu i oprogramowania.



A to jest też jakas bzdura. Ci którzy chcą kupić amigę czy pegaza - zrobią to, bez względu na to czy jest emulator, czy nie, bo czuja taką potrzebę - używania takiego, a nie innego sprzętu, z takim, a nie innym systemem operacyjnym. Bez względu na cenę.



A Ci, którzy będą używać emulatora i tak prawdopodobnie nigdy nie kupią a1/pega, nie ze względu na to że jest emulator, tylko ze względu na to że nie widzą w tym sensu, ze względu na cenę, i ze stu innych powodów. Ale przynajmniej dzięki temu że jest emulator w ogóle zainteresują sie tą platformą, i być może jednak znajdzie się chociaż kilku, którzy rozważą kupno prawdziwego sprzętu, i być może nawet kupią.
[#34] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
Kiedyś miałem A500 (mam nawet dwie tylko zepsute) :( . Grałem sobie w gierki, od czasu do czasu coś nabazgrałem. Tata używał jej do pisania tekstów, do baz danych, też pogrywał. Potem przyszedł czas na 486, i zacząłem oddalać się od Ami, lecz nadal do gierek najlepsza była Ami :) . Po 486 był Celeron, Ami już ledwo zipie, a tu takie fajne nowe gry. Zakupiony był modemik, a jako, że Ami już padła :( , to niemiałem jak zagrać w ulubione gry (chodziłem do brata z A600 :D ) Wszedłem sobie na internet, no i tak z ciekawości poszukam sobie jakiegoś emulatora Amigi na PC, żeby zagrać sobie w stare gierki u siebie. Najpierw były ADFy później HDF który złożyłem sam, zacząłem przeglądać amigowe gazety, portale :) . Uznałem, że emulacja to jednak nie to, a to klawiatura zamiast joya, gry chodzą wolniej, gdy przyciska się kilka klawiszy na raz to już się tnie, na Amidze to się podłącza dwa joye, mysze i zabawa przednia na dwóch playerów. Pozatym a to WinUAE, się zatnie, albo co. Więc zacząłem marzyć o A1200. I tak marzyłem ze trzy lata. Brat zakupił sobie w Efunzine A1200T 030/50mhz, i zobaczyłem jakie to fajne :o , minęło pół roku a ja ciągle niemiałem Ami, nagle przez odezwał się do mnie człowiek, po krótkiej rozmowie powiedział, że wyślę mi A1200 . Nie mogłem w to uwierzyć, jednak odkurzyłem stary dobry zasilacz od A500, i zakupiłem dysk twardy, trochę fastu, przelotkę do SVGA C=. Nagle wiadomość: Amiga doszła, nawet nie zapłaciłem za przesyłkę!!! 100% free :P . Ogromne podziękowania dla Grzegorza, jesteś naprawdę wielkim człowiekiem, ja też wyślę ci jakiś prezencik :) Teraz PupCię używam tylko do internetu, przenoszenia plików do Ami, zrobienia czegoś w Wordzie, prostej grafiki, oglądania filmów, PeCeta nie lubię zresztą jak lubić takie coś (płyta ECS ) Już zainstalowałem sobie nawet Ww7, żeby na Ami też coś pisać :) Amiga ma po prostu duszę, ten feeling, i ta wspaniała społeczność Amigowa. Amiga Classic/A1/Pegasos to extra sprzęty! Teraz planuje zainwestować w kartę turbo...



To jest skrócona wersja mojej Ami-przygody. Lecz gdyby nie emulator to pewnie raz na zawsze bym zapomniał o Ami. Moim zdaniem emulatory są potrzebne aby przyciągać nowych użytkowników, i starych pamietających jeszcze Amigę. Teraz tylko czekać na zmasowaną produkcję Amiś, Pegów z G3/G4... ach...



Ale żem się rozpisał



Amiga Rulez!!!
[#35] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@MinisterQ, post #33

A to jest też jakas bzdura. Ci którzy chcą kupić amigę czy pegaza - zrobią to, bez względu na to czy jest emulator, czy nie, bo czuja taką potrzebę - używania takiego, a nie innego sprzętu, z takim, a nie innym systemem operacyjnym. Bez względu na cenę.



Właśnie to co napisałeś jest bzdurą. Nie kupią Amigi właśnie dlatego, że jest emulator. Argument jest prosty - jeżeli jest emulator na którym działa Amiga i nie muszę wydawać kasy na sprzęt to nikt nie kupi Amigi - podobnie będzie gdy/jeżeli powstanie emulator PowerAmi/Peg - wtedy już na pewno nikt nie kupi tego sprzętu bo będzie mógł używać tego samego softu na posiadanym już (i dużo tańszym) pececie.
[#36] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #35

"Na pewno" to nikt, łącznie z Tobą, czy ze mną, nie wie jak będzie. Polecam post powyżej, kolegi który zaczynał od emulatora.
[#37] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@Korni, post #34

Teraz PupCię używam tylko do internetu, przenoszenia plików do Ami, zrobienia czegoś w Wordzie, prostej grafiki, oglądania filmów...

ja do tego używam pegaza :)

z drugiej jednak strony dużo osób jest zależnych od komputera ze wzgledu na prace/szkołę/studia wtedy pecet staje sie jednak głownym komputerem a amiga jest wlaczana do starych gier. po drugie dochodzą typowe dla a1200 problemy z prądem, psuciem się. gdyby pare miesiecy temu na allegro nie pojawil sie pegaz ktorego obecnie mam to bym zrezygnowal z amigi zupelnie a z winuae i tak bym nie korzystal. obecnie jest tak ze ludzie chyba sie boją zainwestowac w sprzęt inny niż karta turbo 030 a jakby dobrze poszukac to mozna znaleźć pegazaI za 1400zł a nawet mniej czyli cene za którą pare lat temu kupilem BlizzardPPC
[#38] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #35

Żaden emulator nie zastąpi ci prawdziwego sprzętu.



Co mi po PeCecie z WinUAE, czy Amithlonem jak to tylko PC nie Amiga?



Przecież, nie otworzę obudowy od PC, aby pokazać mu gdzie w A1200 jest takie maleństwo jak 68EC020, a tutaj masz Paulę, tutaj mam dysk 2,5", a tu jest miejsce gdzie wsadzę kartę z 68040 :D



Nie kupią Amigi właśnie dlatego, że jest emulator.Argument jest prosty - jeżeli jest emulator na którym działa Amiga i nie muszę wydawać kasy na sprzęt to nikt nie kupi Amigi



Gdyby tak było to już dawno byśmy odstawili nasze Amigi, bo na emulatorze da się szybciej.



[#39] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@rzookol, post #37

obecnie jest tak ze ludzie chyba sie boją zainwestowac w sprzęt inny niż karta turbo 030 a jakby dobrze poszukac to mozna znaleźć pegazaI za 1400zł a nawet mniej



A ja nie będe się bał i zainwestuje w 68040. Bedę mógł sobie z przyjemnością patrzeć na szybszego WB, nie czekać wieków na przeglądanie JPEGów, słuchać MP3, normalniej pracować z większością programów. No i mniej rzeczy będę robił na PC :D



A na Pega będe oszczędzał, bo kosztuje już realne pieniądze, chociaż wolałbym kupić A1 :D, ale to potrwa chyba wieki
[#40] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #35



nikt nie kupi tego sprzętu bo będzie mógł używać tego samego softu na posiadanym już (i dużo tańszym) pececie.


Dlaczego sądzisz że nikt?Czy zawsze musisz tak generalizować i wrzucać wszystkich do jednego worka?Może nie wypowiadaj sie za wszystkich (bo po Twoich wypowiedziach mam odczucie że byl byś pierwszym który by tak zrobił).Daj też innym wyrazić swoje zdanie.Osobiście moge jedynie Ci powiedzieć że jak bym miał troche "luznej gotówki" to już dawno by stał na biurku Peg lub AOne bez względu na to czy byłby emulator czy nie.Więc nie nadużywaj tak słowa wszyscy

[#41] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #35

A teraz pokaz mi emulator ktory z rozsadna predkoscia zaemuluje ppc.
[#42] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@marcik, post #41

Jak będziesz miał taką róznicę prędkości między x86 a emulowanym PPC jak teraz masz między x86 a emulowanym 68k to bedziesz miał tak samo szybką i wydajną emulację.
[#43] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #42

No to za 5 lat osiagniemy to. Wtedy to juz po MOSie czy AOS4 nie zostana nawet linki w googlu ;)
[#44] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #35

na pewno nikt nie kupi tego sprzętu bo będzie mógł używać tego samego softu na posiadanym już (i dużo tańszym) pececie.



Chyba się trochę zagalopowałeś. Nie jestem pewien, czy pecet, na którym dałoby się emulować Pega/AOne byłby taki tani.
[#45] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@amigafan, post #42

Jak będziesz miał taką róznicę prędkości między x86 a emulowanym PPC jak teraz masz między x86 a emulowanym 68k


Czyżbyś z góry zakładał że procesory PowerPC zatrzymają sie na obecnej prędkości?68k nie są rozwijane od dawna i dzięki temu jest taka różnica w taktowaniu a co za tym idzie tak wydajna emulacja.Biorąc również pod uwage obecnie panujące tendencje w rozwoju procesorów x86 przez najbliższe dziesięciolecia wydajna emulacja PPC na Intelach czy AMD-kach nam nie grozi
[#46] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@piter144, post #45

Faktycznie emulacja PPC nie jest jeszcze demonem prędkości, ale muszę powiedzieć, że po testach PearPC z MacOS X i tak jestem pod wrażeniem. Nie spodziewałem się, że bez problemów bede mogł pracować na tym systemie na blaszaku. A emulacja ciągle się rozwija

i procesory x86 także... Dlatego wydaje mi się, że już dzisiaj odpalenie i zapoznanie się z systemem AmigaOS 4.0 czy MorphOS-em pod emulacją na pc nie powinno być problemem. Potrzebny tylko ktoś kto zajmie sie napisaniem emulka opartego na PearPC.
[#47] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?
http://www.amiga.elbi.pl/index.php?id=komentarze&tryb=pokaz&id_news=nPHP1114110826
[#48] Re: Czy zgadzasz się, by na PPA pojawiały się informacje i artykuły o nowych wersjach oprogramowania związanego z emulacją Amigi?

@SZAMAN, post #47

ROTFL! Do czego to już doszło, żeby redaktor portalu amigowego zapodawał u konkurencji stronę z amigowymi warezami...

Chyba nie po to, aby później u siebie pisać, że na PPA się warezami wymienia!? Jak to już kiedyś było. Ech Szaman, nieładnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem