• Ankieta

Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

  • mniej niż 1000 PLN
    46 głosów 46
  • 1000-2000 PLN
    55 głosów 55
  • 2000-3000 PLN
    20 głosów 20
  • 3000-4000 PLN
    11 głosów 11
  • może być i więcej
    10 głosów 10

Ankieta skończyła się 15.01.2010

[#1] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?
wkoncu jakas sensowna ankieta .. ale nie ma opcji - nie interesuje mnie X1000
[#2] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@HOŁDYS, post #1

Skoro Cię nie interesuje, to nie głosujesz :D
[#3] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?
przy takim pytaniu to oczywiscie ze jak najmniej. chyba ze chodzi o to ile bylibysmy sklonni zaplacic
[#4] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?
Ta cena ponizej tysiaka , to jakas paranoja, wiadomo ze nawet przy duzej produkcji, byla by nie realna.
[#5] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@Hellena, post #4

Dlaczego nierealna przy dużej produkcji?

Płyta główna i 2-4 rdzeniowy procesor do PC spokojnie kupisz poniżej 1000 zł... więc przy dużej produkcji spokojnie można zejść z ceną. Elektronika jest dzisiaj tania i ciągle tanieje.

Ale oczywiście nie ma mowy o duzej produkcji, bo i producent i rynek są małe.
[#6] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@HOŁDYS, post #1

Jest opcja pierwsza - nie jest to dla ciebie warte nawet tysiąca złotych. I tak głosują ludzie, którzy zostają przy MorphOS-ie.
[#7] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@adam_mierzwa, post #6

Czy już wszędzie musi być wciskana ta wojenka AmigaOS - MorphOS ???

To już jest naprawdę nudne!

Ankieta dotyczy X1000 !!! NIE MorphOSa!
[#8] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@adam_mierzwa, post #6

Adam: ja jestem zatwardziały mosistą ale zagłosowałem na 2000-3000. Gdyby taka była cena może skusiłbym się kupić żeby chociaż zobaczyć jak to będzie wyglądać.
[#9] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?
Oto mój długi komentarz do wyników oraz przedziałów cenowych dobranych w ankiecie(tak, oddałem głos). Możliwe, że ileś tam osób dostanie lekkiego wkurwu. Uprzedzam, że poziom cen odniosłem do normalnego rynku i docinko - wojenki pomiędzy AOS4 i MorphOS nie mają tu nic do rzeczy.



a) przedział do "mniej niż 1000 zł": Dziwię się, że znajdują się tacy abstrakcjoniści. Poza ewidentnym chłamem jak 7" netbooki na wyprzedażach, trudno na rynku trafić kompletny komputer z komercyjnym OSem w tym przedziale. Tak, żeby bez większych kompleksów można go było nazwać komputerem.

Przypomina mi się prawdziwa scenka z krakowskiego pigalaka, której byłem mimowolnym widzem. Podjeżdża rozklekotany i strzelający z tłumika mały fiacik pod panienkę stojącą na ulicy. Panienka podchodzi do okna "samochodu" i rozmawia z kierowcą. Kilkakrotnie przecząco kręci głową (widać, że negocjują), w końcu zrezygnowana przytakuje (coś na zasadzie, a niech Ci już będzie...). Przez okno kierowca podaje dziewczynie 10 zł (słownie: dziesięć złotych polskich!), panienka cofa się o metr od drzwi, rozpina bluzkę i w czasie krótszym niż 10 sekund pokazuje kierowcy cycki. Następnie szybko chowa arsenał, a kierowca odjeżdża.

Dlaczego o tym napisałem? Bo to jest taki sam typ klienta (tfu!). Osobnik, którego nie stać na produkt / usługę, chcący otrzymać coś za parę groszy. Gorzej, to osobnicy przekonani o tym, że są poważnymi klientami (sic!), z którymi sprzedawca / producent powinien się liczyć. Parodia.



b) przedział 1000 - 2000 zł: Trudny klient, a raczej trudno do niego dopasować produkt, tak żeby się wszystkim opłacało. Zresztą ten przedział jest dupny jak cholera. W dolnej granicy jest zbliżony do “abstrakcji” natomiast górna już na całkiem sporo pozwala. W granicach 1100 - 1200 zł można kupić składaka ze zintegrowaną grafiką (ale dwurdzeniowego) i nawet oryginalna Winda Premium się tu zmieści. W górnej granicy mieścimy się ze średniawym pececikiem, ale za to wraz z monitorem LCD 20 - 22”. Można też nabyć lowendowego notebooka. Ten przedział to wyzwanie dla kreatywnych kupujących, wykazujących dużo inicjatywy własnej. Dni, które spędzisz z kalkulatorem w ręce, żyłując do granic możliwości maksimum sprzętu za minimum pieniędzy zapamiętasz na długo (a przynajmniej ja dobrze to sobie zapamiętałem).



c) przedział 2000 - 3000 zł: Aktywnie eksplorowana nisza przez wszystkich możliwych producentów. Lepsi pchają tu swoje lowendowe maszynki, a gorsi potrafią zaoferować sprzęty o wspaniałym współczynniku price/performance.

Jak mamy farta, to w tym przedziale cenowym możemy upolować nawet sprzęt z przedziału 3000 - 4000 zł, wszystko zależy od napierdalanek wewnętrznych pomiędzy sklepami i producentami. Przepływ informacji jest bezcenny, sam kalkulator nie wystarczy. Kwintesencja wolnego rynku, absolutnie żadnych zasad!



d) przedział 3000 - 4000 zł: Paradoksalnie to przedział, w którym jako klient możesz poczuć się orżnięty przez sprzedawcę, jak przez oszusta na bazarze podczas gry w trzy karty. Wysokość kwoty usypia Twoją czujność, myślisz że jesteś poza zasięgiem tłumu - nic bardziej mylnego! Telewizor który kupiłeś za około 4 patyki, Kowalski z parteru kupił w Realu za 2999,99 zł i to jeszcze na 10 nieprocentowanych rat. Bo akurat była promocja. Masz coraz więcej powodów, żeby typa nie lubić. Jeśli chcesz poprawić swoje relacje z sąsiadem, a jednocześnie oszczędzić trochę grosza - niezwłocznie cofnij się mentalnie do wcześniejszej kategorii!



e) przedział “może być i więcej”: No cóż, jesteś jak Sziwa Bóg Wojny, Abadonna, Prawa Ręka Amona i Niszczyciel Światów. Masz wszystko i wszystkich w dupie. Twoje hasło to: Jeśli zechcę to kupię.

[#10] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@XaVeR, post #7

A niby w co mają klikać osoby nie zainteresowane kupnem? I kto jest niezainteresowany kupnem? Przecież napisałem prawdę.

Poza tym chciałbym widzieć pełne wyniki ankiety - kto jak głosował.

[#11] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@przemysław, post #9

Świetne (zwłaszcza pkt pierwszy i ostatni .
[#12] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@adam_mierzwa, post #10

To nie jest ankieta typu "Czy kupisz", ale jaka Twoim zdaniem powinna być cena.
[#13] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@przemysław, post #9

Rzeczywiście. Wkurzyły mnie Twoje dywagacje co do cen i osób, które mogą sobie pozwolić na sprzęt w określonych przedziałach cenowych.

Moim zdaniem sprzęt będzie schodził pod warunkiem gdy cena będzie adekwatna do możliwości sprzętu. A dokładnie do tego co na nim będzie można zrobić. Tak jak napisałeś tanie netbooki można kupić w cenie 1000-2000zł. Jeśli wiele nie będzie można zrobić na X1000, sam net nie wystarczy, zginie śmiercią naturalną. Chyba, że będą montować go w lodówkach:), etc. Ale tutaj pewno i tak tańsze będą PCto podobne. A co do wyższych cen zakupu to nie wiem czy jest tylu maniaków, aby utrzymać firmę mającą wypuścić X1000, chętnych na wydanie sporo pieniędzy na sprzęt nawet "spod szyldu Amigi".

Reasumując moim skromnym zdaniem albo to będzie sprzęt do mas albo specjalistyczny skierowany na taki runek, który będzie w stanie utrzymać firmę przy życiu. W przeciwnym razie padnie. Co ważne sam sprzęt nic nie znaczy przy braku softu. Kluczem do całego X1000 będzie soft. Tak system operacyjny jak i dostępne programy użytkowe/rozrywkowe.
[#14] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@mailman, post #12

Zagłosowałem na opcję 3000-4000 PLN, ale w tej cenie zakładam że będzie to komputer a nie sama płyta.

Nie dopuszczam też wałka w postaci linux + AmigaOS prerelease (wersja final "w planach", gotowa za dodatkową opłatą po 3 latach). W tym drugim przypadku - opcja 2000-3000 PLN.
[#15] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@przemysław, post #9

Nie zgodze sie z toba, ja bym kupil ten "sprzet" za mniej niz 1000zl, oczywiscie system musialby byc wliczony bo szkoda pieniedzy. Dla mnie tyle wlasnie jest wart.
[#16] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@mailman, post #12

Przeciez cena X1000 jest podanaj na stronie.
[#17] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@reactor, post #16

Przecież to nie jest to.
[#18] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@mailman, post #17

No a co?
[#19] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?
@przemysław



Cały Twój wywód jest słuszny przy założeniu, że wszyscy biorą ankietę na poważnie. Ja zagłosowałem na opcję "do 1000". Dlaczego? Wyobraźmy sobie, że ktoś rozmawiałby ze mną w taki sposób

- Za 2000 euro byś kupił?

- Nie.

- A za 500?

- Też nie.

- A za 200?

- Również nie.

- A za 50?

No i co ja bym tutaj odpowiedział? Za 50 euro oczywiście że bym kupił, z czystej ciekawości chociażby. Więc nie mogę z czystym sumieniem stwierdzić "nie jestem zainteresowany, niezależnie od ceny". Podobnież kupił bym Maca mini za 50 zł od kogoś w potrzebie, za 386 zł nie kupiłem, bo mi akurat nie jest pilnie potrzebny.
[#20] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@reactor, post #18

Reactor, ty poważnie pytasz, czy żartujesz?
[#21] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?
Brak opcji "nie interesuje mnie", sprawia ze ankieta jest nietrafiona. Nie wiem jakim trzeba byc hipokryta, zeby tego nie widziec. Mi pasuje nawet powyzej 4k. Tyle sie placi za w miare nowoczesne pecety (nie te kupowane w tesco czy macro cash).
[#22] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@Grzegorz Kraszewski, post #19

Na stronie z nowymi bentleyami tez zaznaczasz, ze chetnie kupisz za 50.000pln? Hipokryzja i to od tak powaznego czlowieka :>



BTW, ciekawe czy to ktorys z tych 1000pln minimaca bo ma 64mb vramu na ebayu. HELLOU ;)
[#23] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@pawelini, post #21

Cos sie zwalilo. A, znaki wiekszosc wzielo za taga. Winno byc:

BTW, ciekawe czy to ktorys z tych mniej niz 1000 sprzedaje wlasnie na allegro efike z mosem z cena startowa 600pln, albo uparcie negocjuje wiecej niz 1000pln minimaca bo ma 64mb vramu na ebayu. HELLOU ;)
[#24] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?
żałosna ankieta, zważywszy, że nie wszystko o sprzęcie jak i brykającym na nim sofcie wiadomo. taki generator jałowej dyskusji
[#25] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?
Zamieszczacie "fajne ankiety" (duperele) - ok, ale ktos moglby sie pod tym podpisac jednak, czy "odpowiedzialnosc zbiorowa" ?
[#26] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@pawelini, post #21

Ten temat już był wałkowany. Sprawdź komentarz 2 i 10. Proszę się czasami chwilę zastanowić. Jeżeli nie interesuje Cię temat ankiety to co robisz? Jeżeli dzwoni do Ciebie ankieter i chce zadać kilka pytań, a Ciebie to nie interesuje, to co robisz? Mam wrażenie, że większość czytelników portalu uznaje, że skoro jest ankieta to trzeba kliknąć, nieważne czy z sensem, czy nie. Grunt, żeby kliknąć i sobie dodatkowo potrollować popychając pierdoły. Zastanówcie się choć przez chwilę. Ankieta zgodna z konkursem okładkowym pisma również była podobnie traktowana. Tylko trzy osoby widziały komiks, a głosów już było 30.
[#27] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@pawelini, post #21

Proponuję zapoznać się w słowniku z definicją słowa "hipokryzja", które tak chętnie na lewo i prawo rozdajesz...
[#28] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@pawelini, post #22

O "hipokryzji" już napisałem. A co do bentleya za 50 000, to nie biorę, bo nie mam takiej kasy. Ale za 1000 zł bym pewnie kupił, a Ty nie kupiłbyś nowego bentleya w salonie za 1000 zł? Pomyśl, załóżmy, że Bentley sprzedaje w Polsce w swoich normalnych cenach 200 samochodów rocznie. Jak myślisz ile by sprzedał, gdyby ustawił na rok cenę 1000 zł? Podobnie jest z X1000. Jeżeli będzie kosztował 200 zł, kupi go o wiele więcej ludzi niż gdy będzie kosztował 4000 zł. Więc gdzie tu hipokryzja?
[#29] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?

@przemysław, post #9

Witam.



Dośc ciekawy opis, ale do tematu:



"Uprzedzam, że poziom cen odniosłem do normalnego rynku".



Ja myślę że ankieta odnosi się również do normalnego rynku, ponieważ po ilości głosów oddanych na dany przedział cenowy - można się domyślic ile osób kupi ten sprzęt, gdy już będzie oficjalnie podana jego cena.



I w tym sensie ankieta jest jak najbardziej trafna! Można by przyrównac wybór
[#30] Re: Jaka byłaby dla Ciebie "odpowiednia" cena X1000?
Można by przyrównac wybór "mniej niż 1000" jako "nie dziękuję", to chyba oczywiste.



Ja wybrałem przedział "jaki chciałem", i jako że ankieta jest anonimowa to nie wiem dlaczego ktoś żąda podania danych kto ile?



Pozdrawiam.



p.s. Jak się da znak mniejszości lub większości to ucina w tym miejscu tekst...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem