• Ankieta

Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

  • AmigaOS 4.x
    30 głosów 30
  • AROS
    13 głosów 13
  • FPGA Arcade
    5 głosów 5
  • Klasyk na dobre i na złe
    38 głosów 38
  • Linux na Amidze
    2 głosów 2
  • MorphOS
    47 głosów 47
  • Natami
    44 głosów 44
  • UAE pod różnymi postaciami
    9 głosów 9
  • Żadne z powyższych: na PPA zaglądam i będę zaglądał z sentymentu lub z nudów
    13 głosów 13

Ankieta skończyła się 10.05.2011

[#1] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Zaglosowalem na forum, mozliwosc wybrania tylko jednej opcji dyskwalifikuje w mych oczetach ta ankiete:).
[#2] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@fazior, post #1

w sumie wybralbym 3 opcje :D
[#3] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@PrzemasIII, post #2

Ja też, ale skoro się da tylko jedną to zaznaczyłem...wiecie co :)
[#4] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@waldiamiga, post #3

Klasyk.
[#5] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@Koyot1222, post #4

klasyk i natami
[#6] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@fazior, post #1

Amiga na dobre i na zle
[#7] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
MorphOS, FPGA Arcade, Natami, AROS
[#8] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@fazior, post #1

Zagłosuj na to, co byś wybrał, gdybyś musiał wybrać sobie TYLKO jedną opcję. Np trafiasz na bezludną wyspę i możesz zabrać ze sobą tylko jedno amirozwiązanie ;)
[#9] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Uważam że powinna być wielokrotność wyboru , interesuje mnie kilka odnóg Amigowania , ale skoro trzeba było wybrać jedną to os4
[#10] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Wysłałem info o błędzie w związku z ankietą, ale dostałem zwrotkę i nie wiem czy doszło.
[#11] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@Ender, post #10

Oczywiście jedna opcja do wyboru to za mało. Wybrałem więc to, co najbliższe mojemu sercu czyli klasyka. Jeszcze do niedawna byłem bliski zainwestowania w Maka i MOSa, ale kasę tą przeznaczyłem na kolejnego klasyka, który niebawem do mnie dotrze. Tym razem pierwszą w moim życiu dużą Amigę :D I co tu począć gdy rozum do głosu dojść nie może.
[#12] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@fazior, post #1

dlaczegoooo? Przecież Towarzyszu chodzi o to co "najbarzej" nas kręci w PPA ;)





...KLASYKa jak dla mnie.
[#13] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@bombermax, post #12

Dla mnie teź tylko klasyk. Najbardziej mnie interesuje i najczęściej korzystam.
[#14] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@bombermax, post #12

tylko nie towarzyszu:)
[#15] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Faktycznie powinna być możliwość wyboru kilku opcji. Chociaż dla mnie to akurat nie ma znaczenia, bo i tak zaznaczyłbym tylko MorphOS. :) Pomimo naprawdę sensownego rozwoju wielu składników AmigaOS4 ciągle w moich oczach jest on zbyt daleko od systemu amigowego jaki sobie wyśniłem. MorphOS jest realizacją tych marzeń w 95%, AmigaOS4 może w 50%... Gdzieś tam daleko mógłbym zaznaczyć też AROS-a. Chociaż w czasach gdy sprzęt dla MorphOS jest tak tani to znaczenie AROS-a dla mnie jest trochę mniejsze. Jego główny atut - tani i dostępny sprzęt - trochę nie ma znaczenia w tej sytuacji.
[#16] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
No cóż, skoro jedna odpowiedź, to wiadomo, MorphOS. Jak by było więcej to MorphOS, NatAmi, UAE w tej właśnie kolejności.
[#17] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@fazior, post #1

Zaglosowalem na system, ktory ma najwieksza przyszlosc a zarazem jest najbardziej amigowy czyli AmigaOS4.x.
[#18] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Wybrałem ofcoz MorphOSa, między innymi dlatego że AOS4.x wymaga zbyt drogiego sprzętu i w tej materii raczej nie będzie ukłonu w stronę jego użytkowników.



UAE mnie nie kręci, klasyk to sentyment i też drogi. Do AROSa musiałbym kupić peceta, ale po co jak mam MOSa :)

[#19] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Wybrałem MorphOSa. System, który jako pierwszy podjął się wsparcia klasycznych Amig z PPC a później wspierał rozwiązania sprzętowe, które godnie zastąpiły wysłużonego klasyka. Dzięki temu mogę używać amigowego systemu na co dzień. Jak normalnego komputera, tyle że z ulubionym systemem:)
[#20] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@HOŁDYS, post #6

a jeśli wszystkie oryginalne amigi padną i nie będzie sie je dało reperować ? to jaka to przyszłość
[#21] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@rzookol, post #20

Przede wszystkim myślę że ewentualny "pad" wszystkich klasyków zbiegnie się w czasie z naszą śmiercią lub ew. ze spadkiem naszego zainteresowania na słowo "Amiga" do zera. Demencja starcza, alzheimer itp. Także my nie mamy czego żałować. A nowe pokolenie (o ile Panie i Panowie o to zadbacie ;) ) będzie miało FPGA Arcade, Natami czy wreszcie emulatory programowe. Ja zagłosowałem na opcję "klasyk", ale przyglądam się wszystkiemu co się dzieje w naszym światku; FPGA Arcade i Natami w szczególności.
[#22] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
I na co tu zaglosowac. Linux na Amidze, po co mi Linux na Amidze :). AOS4 ?, nie znam, system dziala w tak ograniczonym kregu, ze nie wiem czy w ogole dziala :). AROS ?, nawet nawet, tylko jest bez opcji uruchamiania programow z 68k, to go mocno dyskwalifikuje, moze byc ciekawym alternatywnym systemem w amigowej filozofii na roznych architekturach, trafia tu jednak na duza konkurencje w postaci Linux/GNU/BSD/Hurd/postBeOS/ReactOS/Menuety..., jednak w amigowym swiecie lepszy jest juz WinUAE/AOS3 z JITem68k, a jak emulacja klasyka, to moze nowy sprzet, tylko ktory, FPGA Arcade ?, dziala i jest, ale wole UAE, wygodniej, taniej, szybciej :). Natami ?, nie dziala, duzo gadania, wielkie plany, ogromne wydawaloby sie mozliwosci, na papierze best of the best, w rzeczywistosci trafia na opor materi... :), to moze jednak zostac przy klasyku, niee, nie po to kupowalem w 98 roku PC PentiumMMX 200Mhz z karta grafiki PCI/32bit itd.., zeby wracac do czasow sprzed tej ery, wole WinUAE, 100x szybszy niz najszybszy klasyk jaki widzialem, wygodniej, taniej.. :). W koncu zostal MorphOS, najwieksza "nadzieja bialych" w tym boksie, dziala dosc pewnie na zalecanym sprzecie, uruchamia wiele programow z 68k, ma wiele natywnych programow, wlasnie, w czym problem, w tym co na dzis dzien jest najlepsze na MorphOS, czyli sprzecie, to nie jest sprzet amigowy, choc na rynku amigowym trudno o lepszy sprzet niz ten, stosunek cena vs jakosc, widocznie nie stac amigowego swiata na wlasny sprzet , coz, na tym sprzecie, to nawet jedna z tych ciekawszych komercyjnych propozycji, po tym jak MacOS X pozegnal PPC. Nie zaglosuje jednak na MorphOS, nie oddam glosu, obnize frekwencje, wzorem polskiej demokracji wybieram oboz tych ktorzy nie biora udzialu w Waszym glosowaniu
[#23] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@1989, post #22

Przecież jest Pegasos i Efika - nie musisz odpalać MorphOSa na sprzęcie od appla ;)
[#24] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@ede, post #23

ale sprzet appla jest duzo lepsiejszy i duzo tansiejszy, chociaz Efika to calkiem mile malenstwo..



A propos ankiety, to nie brakuje tutaj przypadkiem Amigi x1000 ? ;)
[#25] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@1989, post #24

Zawiera się przecież w odpowiedzi AmigaOS 4.x...
[#26] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
ja bym wybrał ze 3
[#27] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Natami. Jestem także za AOS4/MOS/AROS i chciałbym używać tych systemów na swojej nowej Amidze klasycznej. :)
[#28] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
AmigaOS 4.x.

Ale brakuje mi tu Minimiga na którym najczęściej gram z polowicą w Bubble Bobble :P
[#29] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@c3h6, post #28

To zaznacz FPGA Arcade ;)
[#30] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@Andrzej Drozd, post #29

A to to samo???
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem