• Ankieta

Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

  • AmigaOS 4.x
    30 głosów 30
  • AROS
    13 głosów 13
  • FPGA Arcade
    5 głosów 5
  • Klasyk na dobre i na złe
    38 głosów 38
  • Linux na Amidze
    2 głosów 2
  • MorphOS
    47 głosów 47
  • Natami
    44 głosów 44
  • UAE pod różnymi postaciami
    9 głosów 9
  • Żadne z powyższych: na PPA zaglądam i będę zaglądał z sentymentu lub z nudów
    13 głosów 13

Ankieta skończyła się 10.05.2011

[#31] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@c3h6, post #30

Niestety Minimiga nie dodałem do ankiety. Przepraszam. Ale jak Andrzej napisał FPGA Arcade jest najbardziej zbliżonym wyborem jeżeli uważasz Minimiga za swój sposób na amigowanie na najbliższe kilka lat.
[#32] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@c3h6, post #30

Ja myślałem, że to w zasadzie (taki) Minimig tylko zamiast OCS/ECS ma AGA.
[#33] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Już dokonałem wyboru, szkoda że możliwa jest tylko jedna odpowiedź. No ale to znowu powoduje większą klarowność preferencji użytkowników.

Tak czy siak, muszę się bliżej przyjrzeć temu FPGA Arcade (jeśli działa BB to kobita się zachwyci :P).
[#34] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@Ender, post #32

Niezupełnie. FPGA Arcade na starcie ma AGA i procesor 030 (rzecz jasna wszystko emulowane sprzętowo). Do tego można będzie dokupić kartę turbo z zamontowanym fizycznie prockiem 060.
[#35] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@stachu100, post #34

"Emulacja sprzetowa" jest o tyle, ze to nie asic i nie wywodzi sie bezposrednio z oryginalnych planow - ALE z tych planow realnie bylby dzis niewielki pozytek, bo projektowane wtedy uklady byly przystosowane do innych realiow, a tamte realia zupelnie nie przystaja do dzisiejszych... fpga to nowy sprzet, zaprojektowany na nowo i zgodny w jakims tam stopniu z 68k/AGA :). Duze nadzieje mozna wiazac z Natami, ale to cholerstwo nie wiadomo czy w ogole bedzie... dostepne i dzialac:)



Kolejna sprawa, to AROS 68k, ten AROS bedzie mial sens tylko na Natami, po dodaniu sterownikow SAGA, oczywiscie.



Osobiscie widze duza niezaleznosc od kaprysow itp. i nowa przyszlosc w tych wlasnie rozwiazaniach... Ten sprzet jest nowy, rozwijany, relatywnie niedrogi - coraz tanszy i coraz lepszy, oraz latwo dostepny w niewielkich ilosciach - set sztuk.
[#36] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Zastanawiałem się czy nie wybrać MOS ale po krótkim namyśle doszedłem do wniosku, że klasyk jednak rządzi. Gdybym miał już kupić sprzęt Apple to nie pakowałbym się w MOS lecz pozostał przy MAC OS.
[#37] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Zagłosowałem na klasyki gdyż to jest mi w tej chwili najbliższe, ale w świetle AmigaOS 4.1 i 4.0 dla kart PPC tak naprawdę proszę mój głos liczyć podwójnie ;)



Prawdę powiedziawszy to odwiedzam PPA z powodu wszystkich wymienionych tematów gdyż nie mam czasu odwiedzać n portali o wąskiej tematyce. Z drugiej strony nawet jeśli nie korzystam z MorphOSa czy AROSa to zawsze fajnie jest poczytać o ich rozwoju.
[#38] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Bez zastanowienia wybrałem MorphOS`a - Oczywiście interesujące są pozostałe opcje, ale niestety jest wybór tylko jeden.
[#39] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@(V)(I)mothe(P), post #38

Na szczescie nie ma "wyboru tylko jednego", bo opcji jest wiecej i nie kazdy wybral mos'a.
[#40] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@cactoos, post #39

Nie w tym sensie ... ;)
[#41] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?
Ciekawe ile z tych 38 osób faktycznie kupi natami? Mysle, ze jak bedzie wiadomo jaka jest cena, to dobrze bedzie jak połowa zdecyduje sie na zakup. Dlatego uważam, że natami jak na razie nie powinno byc brane pod uwagę w tego typu ankietach.
[#42] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@luk, post #41

To że nie kupią od razu w pierwszym tygodniu sprzedaży nie znaczy że całkowicie zrezygnują z zakupu. Przecież można co miesiąc odkładać jakąś niedużą sumę tak aby za rok/dwa wejść w posiadanie w/w sprzętu drogą kupna.
[#43] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@luk, post #41

Mnie się wydaje, że klasyki mogą dla niektórych stracić na wartości i ceny się znormalizują. Każdy kiedyś marzył o wypasionym klasyku, ale obecne ceny są moim zdaniem przesadzone (nie mówiąc już o stanie tego co się sprzedaje), więc wiele osób poczeka, przemyśli i być może kupi. Zobaczymy jak zareagują pewne firmy gdy Natami już się pokaże (spadkobiercy "legendy" mogą być pazerni).
[#44] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@Ender, post #43

Wątpię. Klasyk już nie stanieje, wręcz przeciwnie.

W ankiecie natami pobiła klasyka, a AOS4 dogania Mosa. Co to się dzieje ;)
[#45] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@frywolny_marian, post #44

Jak to co? Portal żyje ;)
[#46] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości?

@frywolny_marian, post #44

a AOS4 dogania Mosa



Że co robi ??
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem