Komentarze do artykułu: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

[#1] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x




> Użytkownicy systemu AmigaOS 4.0 mają odpowiedni

> odtwarzacz tego formatu w systemie.





hmmm, a gdzie to wyczytales?



//znudzony
[#2] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@kiero, post #1

Nazywa sie SoundPlayer.



//niewyspany:)
[#3] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@SZAMAN, post #2





oooo, no zobacz:) Nie wiedzialem ze ogga umie grac:)
[#4] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@SZAMAN, post #2

Nazywa sie SoundPlayer.



A nie przypadkiem SongPlayer? On rzeczywiscie gra OGG (na MOSie tez ale kto by cos takiego uzywal jak jest nowe AmiNetRadio). :D
[#5] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@MDW, post #4

Nie, wlasnie SoundPlayer - ma malutkie GUI w ReAction: play, pause, stop, przewijanie i glosnosc. Do odgrywania OGG wystarczy.:)
[#6] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@SZAMAN, post #5

Aaaa w takim razie zwracam honor (chociaz wcale go nie zabralem, hehe). :)



Przyznam sie, ze odwyklem od odpalania roznych playerkow w zaleznosci od formatu sluchanego dzwieku. Mam w jednej playliscie XM, IT, DBM (to niestety tylko teoretycznie, bo sa duze przeklamania w odtwarzaniu), MOD, MP3, OGG, radia sieciowe. Tylko do SID i SAP odpalam dodatkowe programy. Innych formatow wlasciwie nie uzywam.
[#7] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@MDW, post #6

Po odpowiednim skonfigurowaniu def ikonek w systemie klikasz i muzyka leci z najlepszego dla danego formatu playerka. DBMow tez jeszcze nie moge odtworzyc pod AmigaOS 4, ale obok stoi wypasiona A1200, ktora najczesciej nie ma co robic, niech wiec odtwarza DBMy. :)
[#8] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@SZAMAN, post #7

No fajnie ale ja przywyklem do playlisty. Nie bede w XXI wieku przelaczal kazdej muzyczki osobno. :) Poza tym hotkeye w AmiNetRadio mam tak skonfigurowane, ze steruje odtwarzaniem (glosnosc, nastepny, poprzedni, pauza, play, stop, glosniej, ciszej) nie dotykajac ANR. No i jest jeszcze cos od czego sie doslownie uzaleznilem. Mam na mysli liste playlist (takze radyjek). Dzieki temu mam posegregowane utwory tak jak lubie, dostep do roznych playlist doslownie jednym ruchem reki. Naprawde ANR to jest to na co czekalem przez lata na Amidze. odkad jest to nowe GUI to nawet nie trzeba sie wstydzic wygladu (jak to bylo przy wczesniejszym GUIu). :) Ja bym na miejscu uzytkownikow AmigaOS4 "pogwalcil" autora ANR o wersje dla ich systemu. Naprawde warto...
[#9] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@MDW, post #8

Mysle ze wystarczylo by tylko skompilowac same pluginy poniewaz GUI ANR v3 dziala pod 68k. Moge go bez problemu odplic na Clssicu i sluchac radia lub mp3 za pomoca mpega.library...Tak wiec przydalyby sie pluginy pod OS4 i...WOS
[#10] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@Andrzej Drozd, post #9

No tak, racja. Przecież główny program jest pod 68k.



Okna nowego GUI są nieprostokątne, dziurawe i się rozjaśniają/ściemniają na AmigaOS3? Pytam z ciekawości, bo słyszałem, że to jest zrobione przy pomocy czegoś co jest tylko w MOSie.
[#11] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@MDW, post #10

GUI jest stanardowe, takie jak w v1 i v2.
[#12] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@MDW, post #10

Tak, jest to zrobione specjalnie dla MOSa. ANR dziala pod AmigaOS 3.x/4, ale bez tych bajerow i bez pluginow z ostatniej wersji. Wracajac jeszcze do klikania na ikonki - ja mam zbyt duzo plyt CD, winyli i kaset, aby sluchac mp3 z komputera. Byc moze dlatego wystarczy mi klikniecie na ikonke z MP3, czy OGG - muzyki z komputera slucham po prostu tylko czasami. :D
[#13] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@SZAMAN, post #12

u mnie zupelnie odwrotnie, statego polskiego punka trudno znalezc na CD (szczególnie bootlegi) wiec siec jest jedynym miejscem gdzie moge znalezź a wypalac przecież nie będe
[#14] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@rzookol, post #13

a wypalac przecież nie będe



Ponadto przechowywanie zaledwie 10-20 utworow na jednej plycie jest niewygodne, nieefektywne. Przypomina mi sie zonglerka dyskietkami w czasach A500/A1200. Ja nawet jak dostaje w lapy jakies CD Audio (i mam ja na wlasnosc) to dla wygody szybko zrzucam do OGG (tym baaardzo wygodnym CD-ripperem) i slucham normalnie. Tak jest wygodniej. :)
[#15] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@MDW, post #14

Wszystko zalezy. Tak to robie, jak chce do pracy wziasc - bo wygodniej wziasc 1 plyte niz 8-10 (w zaleznosci od zajetosci plyt), natomiast w domu mam wierze ze zmieniaczem, wiec 3 plyty wchodza na raz :) a i tak wiekszosc czasu to radio jest wlaczone, by niemusiec zagladac na portale informacyjne i by wiedziec co sie dzieje :)
[#16] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@MDW, post #14

"przechowywanie zaledwie 10-20 utworow na jednej plycie jest niewygodne" - he :), to zalezy od podejscia do muzyki, a jezeli te utwory stanowia jakas calosc (album)? Ja np. nie wyorazam sobie wymieszania The Wall Pink Floyd z innymi utworami. To jest jedna, niepowtarzalna calosc. Ja slucham po prostu albumow, a nie utworow. Wazna jest tez okladka, ktora korzy mi sie z muzyka. Wazna tez sa pierwsze lub ciekawe wydania plyt, dlatego kupuje winyle. Taki jestem staroswiecki. Jestem z innej epoki po prostu. :)
[#17] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@SZAMAN, post #16

Zdecydowanie za młody jesteś by tak mówić :P
[#18] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@ministerq, post #17

w exec.pl do pewnych spraw dorasta sie szybicej ;)
[#19] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@rzookol, post #18

Albo wręcz przeciwnie...
[#20] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@rzookol, post #18

Twierdzisz, że Szaman tam voodoo odstawia? ;) Hehe, takie skojarzenie mnie naszło, oglądałem niedawno film Laleczka Chucky 5,akurat było o dorastaniu. :D

Widzę, że się komentarze tutaj przydały. No, ale kurcze dosyć OT. :)
[#21] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@sirleo, post #20

"Szaman tam voodoo odstawia" - ja nie z tych zlych szamanow jestem :)
[#22] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@sirleo, post #20

5 ?!!?!
[#23] Re: OGG Vorbis i AmigaOS 3.x

@Softfailur, post #22

Heh, a miałem podać linka od razu. :) Niestety, 4 już była. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem