Komentarze do artykułu: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

[#1] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści
Niestety z końcówą tego co napisałeś się nie zgodzę. Jeśli chce się
stworzyć przeglądarkę w oparciu o nowe standardy to i gui, a
dokładniej klasy wyświetlające muszą się zmienić. dlatego wybór AWEBa
to droga donikąd.
[#2] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści
amen :D
[#3] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści
Racja.
[#4] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści
a ja myślałem że kasy na to też nie ma, a tu Grzegorz pisze że gdzieś tam leży 10 tys. dolców do wzięcia dla potencjalnych twórców przeglądarki. Czy to jeszcze zbyt mała zachęta !?
[#5] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści
UWAGA !!! - teraz wywołam skandal i zamieszanie.

Jako członek ekipy JSCAT mogę powiedzieć że mamy w planach przeglądarkę WWW i od razu powiem że nie będzie to żaden port tylko czysty produkt pod AmigaOS4. Jednak program ten będzie gotowy dopiero pod koniec roku 2006. Powody tego są dwa obecnie pracujemy nad produktem nieco bardziej potrzebnym niż przeglądarka (IDE) a i moce przerobowe (czytaj ilość rąk do pracy i czasu) ogranicza nasze możliwości.
[#6] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

@adam239, post #5

UWAGA !!! - teraz wywołam skandal i zamieszanie.

Jako członek ekipy JSCAT mogę powiedzieć że mamy w planach przeglądarkę WWW i od razu powiem że nie będzie to żaden port tylko czysty produkt pod AmigaOS4. Jednak program ten będzie gotowy dopiero pod koniec roku 2006.




Bardzo mi miło to czytać. Jakbyscie poszukiwali osob do testowania, to zglaszam sie na ochotnika.



BTW! Kiedys pytales o FinalWritera, okazuje sie ze aby dzialal na AONE nalezy zmienic w U-Boocie ustawienia portu Parallel. Pomaga to zreszta nie tylko na FinalWritera, ale takze na AmigaWritera i jeszcze kilka innych niekoniecznie "offisowych" programow.

[#7] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

@Mufa, post #6

Dokladnie robisz tak:

menu > Integrated Peripherals

Part Port Mode - przestaw z UNI na EPP

[#8] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

@adam239, post #5

Pozyjemy - zobaczymy. Hucznych zapowiedzi bylo juz duzo.
[#9] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

@adam239, post #5

Bedzie Flash i Java coby poczatowac?
[#10] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

@marcik, post #8

Dlatego też nigdzie tego oficjalnie nie piszemy. Nie należy traktować tej informacji jako 100% pewnej. W tej chwili robimy coś zupełnie innego i jak wszystko będzie jak należy to ten termin dla tego produktu jest realny. Obecny stan specyfikacji przeglądarki nie objemuje kilku istotnych elementów (z bardziej znanych to SVG i Java - nie mylić z JavaScript) bo są to elementy bardzo czasochłonne w wykonaniu.
[#11] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

@adam239, post #5

Przecież IDE robi BitByBitSoftware. A może to właśnie wy ukrywacie się za tą nazwą?
[#12] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści
Bardzo prowokujący do działania artykuł. Chciałoby się poświęcić czas swój i coś zrobić w imię sprawy ważnej dla nas.



Optymista powiedziłby, że pokona się trudności i sprawa nie wygląda beznadziejnie. Tak sobie myślę (jako optymista), że nawet słabo doświadczony programista mógłby sporo pomóc pod okiem bardziej doświadczonych. Może nawet ja? - pomyślałem sobie.
[#13] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

@rjack, post #12

Pomyślałeś sobie. Mhm. I co dalej? ;)
[#14] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści
Mój artykuł nic nie zmienił (i wcale nie łudziłem się, że zmieni). Ludzie nadal tworzą moim zdaniem niepotrzebne projekty. Myślałem, że może wysłać taki artykuł po przetłumaczeniu na któryś z zagranicznych portali by był większy odbiór, ale widziałem że tam już się takie wątki pojawiały, niestety z podobnym skutkiem.



Cóż, nie ma rąk do pracy, jedyni ludzie którzy do Amigi przychodzą lub powracają w większej liczbie niż pojedyńcze przypadki to wielbiciele sprzętu retro, dla których nie jest to sprzęt codzienny tylko zabawka. Nie ma czym zainteresować prograistów z zewnątrz. Nikt o tym nie wspomniał. Czy takim beznadziejnie niedoskonałym i nieuniksowym API na sprzęt, który kosztuje tysiące można zainteresować zewnętrznych programistów?

Może jeśli zainteresować kogoś z zewnątrz to jedyną drogą jest emulacja AmigaOS 3.x? Tylko należałoby takie osoby samemu znajdywać i kupować im Amigi.

Platformy amigowe bez dobrego procesora tekstu jeszcze jakoś mogą spełniać rolę komputera, ale bez przeglądarki z obsługą dzisiejszych standardów są wysoce bezużyteczne i jeśli ktoś twierdzi inaczej w 2005 roku to używa komputera chyba tylko do przesuwania ikonek.
[#15] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

@grxmrx, post #14

NIo sam nie wiem na czym polega problem: może na tym, że programiści nie wiedzą żę jest kroś jeszcze, myślą że sąsami i nie chcą się przyznaćżę mają ochotę zabrać sięza coś takiego, tylko brakuje im wiary, przeraża ich ogrom pracy. Nie lepiej byłoby zebrać głosy, kto by się zabrał za pisanie przeglądarki, zswatać ze sobąprogramistów? Sam uczę się TurboPascala i mam zamiar wziąć się za C++ aby zrobić coś wartościowego pod Amigę Classic. Chyba wszyscy mówimy o Amidze classic, ew AONE, nieprawdaż?
[#16] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

@Lord_10up, post #15

Classika coraz mniej osób bierze pod uwagę... Za duże ograniczenia,
natomiast AONE niewiele osób w Polsce posiada...
[#17] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

@grxmrx, post #14

Właśnie przypadkowo trafiłem na amigową przeglądarkę Paihia: Web browser in development, for Amiga and neo-Amiga operating systems... może coś z tego będzie... http://www.paihia.co.uk
[#18] Re: Amigowe przeglądarki WWW a programiści

@Dopuser, post #17

Co najwyżej nowa klasa HTML. Już na PPA informowaliśmy o tym kilka razy. Pierwsza alfa miała wyjść w grudniu 2004, jakiś miesiąc temu przełożyli termin na grudzień 2005. W grudniu pewnie znowu przełożą. Pogrzeb w archiwum. W marcu tego roku opublikowali na forum Amiga.org raport z postępu prac.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem