Komentarze do artykułu: Diggers

[#1] Re: Diggers
Wiele elementów tej gry jest niewyważonych. Sporo sprzętów górniczych, które można nabyć za pieniądze uzyskane ze sprzedaży minerałów, jest faktycznie sztuką dla sztuki. Przetransportowanie sich w miejsce, gdzie faktycznie mogłyby być użyteczne, zajmuje sporo cennego czasu. Inwestycja zwraca się długo a czas, w którym konkurencja wciąż prowadzi wydobycie, płynie. Kwota potrzebna do zwycięskiego zakończenia etapu jest zbyt niska, by warto było rozbudowywać infrastrukturę. Dodatkowo każdy ruchomy sprzęt trzeba doglądać, podobnie jak górników, co stwarza dodatkowy kłopot na obszernych planszach (praktycznie każda jest obszerna).

Co do nieliniowości, to niezupełnie tak. Można rozpocząć grę w jednym z kilku regionów, nie w dowolnym, a w miarę postępów wybór kolejnych regionów poszerza się.

W pomyśle gry tkwi spory potencjał, ale całkowicie zaprzepaszczony.

Miała się ukazać jej kontynuacja - Extractors, początkowo planowana na Amigę i PC, później zapowiadana już tylko w wersji dla PC, ale zdaje się, na planach się skończyło. (Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się tu mylę, chętnie zagrałbym, choćby na PC).
[#2] Re: Diggers
O ile pamietam, a bylo to dosc dawno temu, to sterujac padem od CD32 dalo sie ogladac etap w calosci, a nie tylko tam gdzie stal nasz gornik.



Kolejna sprawa, nie gralem, ale ukazala sie kontynuacja, pt Diggers 2. Ciekawe jak wypadla ;)
[#3] Re: Diggers

@Konrad Klar, post #1

Diggers 2: Extractors pojawiło się na PC.
[#4] Re: Diggers

@mailman, post #3

Bylo chyba tez demo na CD32... ale wymagalo 4MB fastu.
[#5] Re: Diggers
Ja sobie spolszczylem gierke, wszystko jest napisane jawnym tekstem, tylko radze nie używać liter typu ąężźżś itp. nie radze rowniez przekraczac zbytnio dlugosci bo gra moze sie zaciac :D
[#6] Re: Diggers

@Konrad Klar, post #1

A mi ta gra się podobała, szczególnie muzyka w wersji dla cd32 ( ma moze ktoś tą muze w mp3 ) . Ogólnie, gierka fajna i już :)
[#7] Re: Diggers


Bardzo ciekawy artykul, jakkolwiek raczej subiektywny, do czego masz jak najbardziej piszac to prawo :)

Zgodze sie jesli chodzi o kwestie kilku niedociagniec. Jednak czas jaki ja spedzilem grajac w te gre, w przerwach relaksujac sie Oscarem (uwazam ze te dwie gry na poczatek to byl swietny pomysl i chyba zadna konsola pozniej nie miala tak dobrego startu!), udowadnia ze jest to gra swietna i przy odrobinie wyobrazni mozna naprawde zlapac klimat (i ta muzyka - mioodzio).

Pozdrawiam
[#8] Re: Diggers
Byc moze zostane zasypany pogarda ale dla mnie ta gra jest po prostu BOSKA!Mowie oczywiscie o wersji na cd32!!!Dlaczego ta wersja?!Fenomenalna,miazdzaca sciazka dzwiekowa z audio!Panowie ktorzy tworzyli dzwiek (moze nie dzwiek a muze) zrobili wszysto co powinni w 100%!Dzis mimo ze gram w gry 21 wieku (mega grafa)to i tak regularnie odpalam diggers by cofnac sie w czasie, powspominac dawne lata no i wczuc sie w mega klimat kopalni dzieki muzie!p.s- znajomy ktory wie jak lubie ta gre powiedzial zeby poszukac remake!Nie wiem czy jest ale nawet jakby byl to i tak 3d zabiloby klimat panujacy w tej jakze innej "niz wszystkie" grze!To all odemnie !pozdro dla jeszcze zyjacych AMIGOWCOW!!!
[#9] Re: Diggers

@deejayremix, post #8

A co, większość już umarła? ;)
[#10] Re: Diggers
Diggers w wersji CD32 to jedna z najlepszych gier jakie grałem. Klimat jest niesamoowity a ścieżka dzwiękowa jest powalająca. Fani diggersów trzymajcie się jest nas więcej ! Proszę nie porównywać tej gry ze wstrętnymi lemingusami bo to profanacja!
[#11] Re: Diggers
Dla zaciekawionych tutaj jest angielska wersja intro na Amigę CD32

http://youtube.com/watch?v=Y-vFPAKtQFc



Tutaj rozgrywka z muzyką z Porcupine Tree

http://youtube.com/watch?v=KQmKY3uR9xY



A to koniec gry grając rasą Habbish na emulatorze WINUAE

http://youtube.com/watch?v=VS8uYRdoq8E



Ta gra jest niesamowita!

Pozdrawiam.
[#12] Re: Diggers

@Esor, post #11

"Diggers" to była pierwsza oryginalna gra amigowa, jaka się dostała w moje ręce. Nie powaliła mnie na kolana, z jednym wyjątkiem - przezarąbisty klimat intra i potem muzyka w grze. 10-minutowy kawałek towarzyszący grze jest wręcz idealny do medytacji i jako wyciszenie przez snem. Często go sobie puszczam. Najpierw nagrałem go na zwykłą kasetę, potem przerobiłem na MP3. Jest niesamowity. Oprócz tego muzyka w intrze - jeden z najlepszych kawałków, jakie zdarzyło mi się w życiu usłyszeć...
[#13] Re: Diggers
kurdelebele...... zarabista gierka.... ma ktos jakas stronke zeby mozna bylo ja sciagnac?? blagam... :P
[#14] Re: Diggers

@normalnie1234, post #13

Jest strona gdzie mozna czesto "sciagnac" ta gre. Ta strona to allegro.pl
[#15] Re: Diggers


Generalnie chciałbym tylko zauważyć, że gra DIGGERS jest do pobrania z Internetu.



[odnośnik usunięty]



Grałem w to jako dziecko. Łeza się w oku kręci.
[#16] Re: Diggers
Gra jest naprawdę wyśmienita. Chciałbym podzielić się wersja na cd 32 z innymi czytelnikami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem