Komentarze do artykułu: The Settlers - poradnik gracza

[#31] Re: The Settlers - poradnik gracza

@BULI, post #30

moja A1200 ma 2 Mb Chip, a niemam rozszerzenia wiec grier AGA nie odpale dlatego uzywam winuae, a szkoda 300zl na elboxa 4Mb wiec wole emulator by pograc np w slamtilta czy skeleton crew
[#32] Re: The Settlers - poradnik gracza

@ZYGER, post #31

No widzisz, nic do Ciebie nie mam, ale nie wystarczy mieć, trzeba jeszcze wiedzieć jak używać.
Fajnie, że masz A1200 z zainstalowanym OSem i ogromną liczbą gier, ale bez chociażby wspomnianego przez ciebie rozszerzenia ElBOXu, (które notabene można kupić taniej a za 400 zł można kupić znacznie więcej ramu i nie tylko) to pod WHDload niewiele odpalisz gier i raczej mija się to z celem, chyba, że po prostu lubisz chwalić się, że masz!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 18:43:01 przez BULI
[#33] Re: The Settlers - poradnik gracza

@BULI, post #32

sprawa jest krotka i konkretna, niejestem retrograczem/gamerem, poprostu trzymam A1200 na pamiatke wiedzac ze taki sprzet sie mialo w dziecinstwie i jestem tego nastawienia ze niechce poprostu inwestowac w cos co moge sobie wlaczyc to samo za darmo na PC, za 400zl niema opcji zebys kupil np Blizzarda 1230 40Mhz z 16 Mb lub 32 na pokladzie, ELSAT 8Mb srednio widze miedzy 250 a 350zl elbox no tak 200zl trzeba miec, wiec niekoniecznie musi sie to mijac z celem czy sobie zamontuje taki ram czy tez nie, mowisz jak sie tym obslugiwac? no raczej czarowac sie tym sprzetem nieda na dobra sprawe,co do ramu bardziej oplacalny rozbudowany blizzard dla gier 3D juz stanowi pieniezny wydatek dla prawdziwych maniakow, ale mi to niepotrzebne, trzymajac sprzet nie musze trzymac na pokaz lub sie chwalic bo rownie dobrze moge sprzedac za 500zl caly zestaw i bedzie po sprawie, ale fajnie sie poprostu trzyma i tak to wyglada tak samo u ciebie i u innnych retrozbieraczy czy pasjonatow, nagrywajac filmik jak ustawic settlersow na 2woch graczy w winuae pokazuje wyraznie jak rozwiazac ten problem bo zagladajac po roznych forach internetowych duzo ludzi nie znajduje rozwiazania, no to juz jest ok, racja i cala filozofia na ten tamat, a czy ktos gra na amidze czy emulatorze to kazdego osobista sprawa :)

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 22:22:32 przez ZYGER
[#34] Re: The Settlers - poradnik gracza

@ZYGER, post #33

Może masz rację, że są ludki, którym się taka instrukcja przyda, tego nie neguję.
WinUAE złem nie jest, wręcz przeciwnie jest dobrodziejstwem dającym nowe możliwości (super szybkie 68k) i czasami nieocenioną pomocą, ale przekonałem się i to nie tylko w kwestii Amigi (a uwielbiam emulatory), że żywego sprzętu nic nie zastąpi, dla tego namawiam do minimalnej inwestycji i "wykorzystania swojej przyjaciółki z szafy" ;)
[#35] Re: The Settlers - poradnik gracza

@ZYGER, post #28

niech sobie "rosnie" na wartosci


Lepiej uważaj, bo może tak urosnąć, że się nie uruchomi. Sam przyniosłem ostatnio do domu A1200 3.0, która parę lat leżała w piwnicy (suchej i ciepłej) i niestety się nie uruchomiła, choć na płycie głównej nie widać żadnych uszkodzeń, ani wycieków
[#36] Re: The Settlers - poradnik gracza

@MikeN, post #35

gdzies wyczytalem (juz dawno temu)ze wlasnie w pywnicy jest zbyt wilgotne powietrze ktore zle wplywa na uklady i kondensatory i to niszczy plyte, chodz moge sie mylic
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem