Komentarze do artykułu: Blizzard 1230IV Phase5

[#1] Re: Blizzard 1230IV Phase5
a od kogo nabyłeś kartę?
[#2] Re: Blizzard 1230IV Phase5

@C64, post #1

Hmm... Od jakiegoś C64 :)
[#3] Re: Blizzard 1230IV Phase5
Szkoda, że możesz pracować tylko w trybach VGA. Przez to wszystkie wartości są nieco zaniżone.
[#4] Re: Blizzard 1230IV Phase5
No, no Malins zarulezował ze swoim blizzem ;)



Widać że artek przeszedł odpowiednią korektę co bardzo sobie zapewne czytający będą chwalić ;)
[#5] Re: Blizzard 1230IV Phase5

@Prince, post #3

Chodzi ci o gry? Czy o całokształt? :) Bo MP3 to raczej w palu będzie też się wlekło :(
[#6] Re: Blizzard 1230IV Phase5
W 11 kHz mono da się już spokojnie klikać, a wydaje mi się, że 030 poradziłoby sobie z MP3 80 kbps 22 kHz mono.

Z duzym buforem to i lepsze :)) Jak uruchmiilem mpega z 8 megowym buforem to do ok 4 minut utworu 128 kbps 22kHz stere szlo :)
[#7] Re: Blizzard 1230IV Phase5
testowałem emulację NES-a (lub jak kto woli - Pegasusa)



NES to nie jest to samo co pegasus! ten drugi to tania i nędzna podróba oryginalnego Ninitendo Entertainment System! Gry z NESa nie działają na pegasusie i na odwrót.. (choć ich grafika jest podobna :) )



Sorry że się czepiam..



Odnośnie teamtu sam dość długo pracowałem na tym Blizzardzie i nie narzekałem, co do duke to u mnie był 1fps.

Karta stabiln ajak cholera, jednak najważniejszą jej zaletą jest współpraca z blizkickiem (wtedy transfer hardziela sięgał u mnie 2,9mb, wszystko zasuwało jeszcze szybciej niż bez blizkicka.
[#8] Re: Blizzard 1230IV Phase5

@Orson, post #7

Wiem, ale większość kojarzy NESa własnie z Pegazusem :)
[#9] Re: Blizzard 1230IV Phase5
jaka jest kazdy widzi ... wie cpo co pisac taki review. chlodzenie tej karty? omfg...
[#10] Re: Blizzard 1230IV Phase5

@smackme, post #9

Może niektórzy zaczynają dopiero amigować? Napisałbym recke BPPC też by było źle. BVision? Przecież wszyscy to maja! Zorro? Niedość ze shit to też wszyscy to mają! To teraz wykażcie się, marudzić to każdy potrafi.
[#11] Re: Blizzard 1230IV Phase5

@Malin, post #10

Bardzo dobry artykul :). Komentarze typu "po co ? Przeciez kazdy wie" sa komentarzami co najmniej glupimi. Skoro uwazasz ze kazdy to wie to po co wogole pisac artykul na jaki kolwiek temat, przeciez znajdzie sie ktos kto i tak wie...
1
[#12] Re: Blizzard 1230IV Phase5
Kartę mam od 1997 roku i do mp3 się zbytnio nie nadaje. Osobiście wolałem format ADPCM 44100khz 14bit i odsłuchiwałem to na Song Player. Tylko trzeba było używać dbipal (scren mode) na monitorze VGA. Aktualnie w 2022 roku to można słuchać w formacie CDDA (CD jakość) w 14bitach, bo HDD jest ogromny i tani (nie trzeba sie przejmowac, że plik zajmuje 10 razy wiecej miejsca niz mp3) w porównaniu do vampira czy innego przyspieszacza. Filmy również chodzą, np na takim Aktion ( wcześniej Moovid ) spokojnie 12fps w 256 odcieniach szarości w 240 na 180 pixeli a nawet ciut wiecej z dzwiekiem mozna sobie kazdy film obejrzec ( dla twardzieli ). Jeszcze wypróbuję CDXL ponoć w 640 na 256 w ham8 śmiga jak ta lala.
2
[#13] Re: Blizzard 1230IV Phase5

@koczis, post #12

Witamy podróżnika w czasie!
Jaka dzisiaj pogoda w 2007?
[#14] Re: Blizzard 1230IV Phase5

@Daclaw, post #13

Ale to komemtarz do artykułu jest, a nie post na forum z odpowiedzią, tak więc komentarz uznajemy szeroki uśmiech
1
[#15] Re: Blizzard 1230IV Phase5

@koczis, post #12

Dzięki.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 17:13:25 przez koczis
[#16] Re: Blizzard 1230IV Phase5

@Daclaw, post #13

Sorki widzę, że koresponduję sam ze sobą. Hahaha


Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 17:12:31 przez koczis
[#17] Re: Blizzard 1230IV Phase5

@koczis, post #12

Filmy również chodzą, np na takim Aktion ( wcześniej Moovid ) spokojnie 12fps w 256 odcieniach szarości w 240 na 180 pixeli a nawet ciut wiecej z dzwiekiem mozna sobie kazdy film obejrzec ( dla twardzieli ). Jeszcze wypróbuję CDXL ponoć w 640 na 256 w ham8 śmiga jak ta lala.

Należy się małe sprostowanie. Mianowicie co do odtwarzacza Action to filmy powyżej 5 minuty zaczynają mieć problem z opóźnionym dźwiękiem i po 20 minutach jest on kilka sekund do tyłu, tak, że rzeczywiście trzeba być twardzielem by obejrzeć film do końca. CDXL w 640 na 256 w ham8 uzyskuje maxymalnie 17fps przy odtwarzaniu z pamięci fast. Pod Blizzardem IV na standardowym IDE film w rozdzielczości 320x256 w 128kolorach uzyskuje 12fps z dźwiękiem. By uzyskać 24fps wymagany jest transfer dysku na poziomie 4MB na sekundę. W tym przypadku niezbędnym się staje w zaopatrzenie w FastATA Elboxu, albo jakiś inny wynalazek który będzie miał wystarczającą prędkość.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem