Komentarze do artykułu: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600

[#1] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600
Świetny artykuł , tak się składa że jestem szczęśliwym posiadaczem karty 5,5MB (tej czerwonej). Faktem jest spore nagrzewanie się kostek umieszczonych na płytce, na dniach chce zamontować mały wiatraczek 4cm x 4cm. Poza tym same superlatywy, nasz polski konstruktor-rafgc sporo się napracował.
[#2] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600
"Port PCMCIA został dopiero odkryty i doceniony po 2006 roku"



Oczywiście przez Amigowców, a nie w ogóle.
[#3] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600

@inco, post #1

Chciałbym też napisać coś od siebie na temat tej pamięci. Projekt ten nie jest dziełem mojego umysłu, a właściwie jego serce czyli spora część wsadu do układu PLD (mały czarny kwadracik), więc nie tyle co się napracowałem nad tworzeniem, co nad dojściem do poziomu wiedzy umożliwiającej mi dostosowanie biednej wersji "ruskiego" RAM, do moich potrzeb a właściwie do zwiększenia funkcjonalności tego RAMu. I tak właśnie została dodana do wsadu obsługa pamięci SLOW i zworek do konfiguracji, schemat płytki też praktycznie w całości został zmodyfikowany przeze mnie. Pamięć się nagrzewa, ponieważ jej zasada działania oraz założenia mające umożliwiać zainstalowania urządzenia praktycznie każdej osobie, odrzuca możliwość lutowania czegokolwiek do płyty głównej. Mianowicie sytuacja dotyczy odświeżania pamięci, które jest dokonywane w praktycznie każdej wolnej chwili, gdyż nie jest możliwe wprowadzenie procesora w stan oczekiwania, bez manipulacji sygnału potwierdzenia poprawności danych generowanego przez AGNUSa. Wynika z tego też inna niedogodność, pamięć nie będzie pracować na 14MHz. Problem można rozwiązać instalując procesor na tej samej karcie co pamięć, ale do tego tematu może wrócę jak się nauczę trochę więcej.
[#4] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600

@rafgc, post #3

Miło ze sie odezwałeś .. zapraszam do dyskusji zainteresowanych :)
[#5] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600

@Pinto, post #2

fg24 w wersji pcmcia powstalo dosc dawno podobnie jak sterowniki do cd
[#6] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600

@rafgc, post #3

mnie by interesowało czy mógłbyś sprostać "większemu zamówieniu" tego rozszerzenia. (mnie akurat w sumie nie o tyle gotowe, co do lutowania by starczyło z zaprogramowanym PLD, coś ala /kity AVT do samodzielnego montażu/)
[#7] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600

@esial, post #6

Biorąc pod uwagę moje możliwości finansowe oraz fakt, że co mała partia płytek, to jest coś zmienionego, to raczej nie. Sprzedawać jako kit to trochę ciężko, bo do zaprogramowania PLD muszę przylutować układ do płytki i programować przez JTAG, poza tym trzeba jeszcze umieć przylutować podstawkę, bo jak się źle przylutuje, to będzie się płytka opierać o Denise i Agnusa i może nie łączyć dobrze.
[#8] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600

@rafgc, post #7

Czyli reasumujac ci co maja - niech sie ciesza ;-]

[#9] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600
Bardzo ciekawe rozwiązanie i widze że parę osób z forum je stosuje.
[#10] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600
Jest możliwość nabycia takowej pamięci?? :) ja może i elektronikiem jestem ale to zdecydowanie przewyższa moje umiejętności.

Pozdrawiam!
[#11] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600

@zzaappoo, post #10

Może ten wątek pomoże?
[#12] Re: A6095 - rozszerzenie 9,5 MB dla A600
Od wczoraj jestem posiadaczem tego cudenka, tylko czasu brakuje by to zamontowac i przetestowac. Dzieki rafcg
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem