Komentowana treść: Sterownik IntelGMA dla AROS-a
[#1] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a
I to jest świetna wiadomość
[#2] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a
Wybornie OK
[#3] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@TomcioPaluszek, post #2

Mam nadzieje że mój Acer Extensa 5220 z tym GMA wreszcie ruszy jak należy...Ale o innych rzeczach nie wspomnę.
[#4] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a
AROS miał dobry rok
[#5] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@rwks, post #4

... sprzętowo-sterownikowo, jeśli chodzi o resztę to jest nawet gorzej niż było
[#6] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@rzookol, post #5

nie jestem ani developerem AROSa, ani nie wsparłem projektu datkiem $, więc do narzekania na AROSa nie jestem uprawiony

stery i wsparcie sprzętu są ważne, zabawa na VirtualBox to nie to samo co na realnym hardware
[#7] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@rwks, post #6

Nie musisz mieć uprawnienia, możesz ponarzekać :)
Sterowników im więcej tym lepiej, wszyscy narzekali na ich brak, że niby na x86, ale trzeba i tak kupić osobnego peceta pod Aros'a.
[#8] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@kjb666, post #7

Problemem jest brak kompatybilnosci z softem pod m68k i pelnej kompatybilnosci z mui chocby 3.8. Bez nich AROS jest i bedzie zawsze na szarym koncu systemow amigowych.
[#9] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@AmiChris, post #8

jeśli AROS jest na końcu - to gdzie jest CommodoreOS???

http://lekki-linux.blogspot.com/2011/11/nowy-i-oficjalny-system-dla-commodore.html

(to była ironia)

poza tym - ile kosztuje najtańszy rozsądny zestaw zrobiony dla AROSa? (z użyciem używanego sprzętu)

jaka jest cenowa/kosztowa bariera wejścia w AROSa dla nowego-starego użytkownika (jakiego jak ja?)
[#10] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@rzookol, post #5

Możesz rozwinąć? Nie czepiam się, po prostu chciałbym wiedzieć, co masz na myśli.
[#11] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@rwks, post #9


poza tym - ile kosztuje najtańszy rozsądny zestaw zrobiony dla AROSa? (z użyciem używanego sprzętu)

jaka jest cenowa/kosztowa bariera wejścia w AROSa dla nowego-starego użytkownika (jakiego jak ja?)


Mój test-box kosztował 150 PLN z allegro. Akurat wszystko co w nim było, było obsługiwane z marszy przez AROSa. Jeśli interesuje Cię "portable", to używane Acery Aspire kosztują około 400-500 PLN na allegro.
[#12] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@deadwood, post #11

to naprawdę pozytywna informacja "finansowa",

myślę, że każdy stary-nowy fan jest w stanie sobie na to pozwolić, 150 zł to tyle co jedna większa impreza, więc nie trzeba być upasionym finansowo, aby zainteresować się tym hobby, a dla odrobinę lepiej sytuowanego - co to w ogóle jest 400 zł???

można oczywiście narzekać i wytykać AROSowi słabości, ale to jest właśnie pewne okienko możliwości i wyjścia na świat

P.S. zapomniałem napisać, że na moim linuksowym "test box" mam kartę intela, news jest dla mnie bardzo pozytywny, będę mógł zrezygnować z VB

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2011 11:44:00 przez rwks
[#13] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@rwks, post #12

Coz, za 111e licencja mosa + 50e jakis powermac mozna miec zabawke z systemem ktory bije arosa uzytecznoscia pod praktycznie kazdym wzgledem. Pomijam tutaj porownanie mocy cpu.
Raczej chodzi o sam system i jego oprogramowanie.

AROS jest kawalkiem dobrego softu i swietnej idei ale ciagnie sie wiecznie na samym koncu amigaosow. Nie pomaga mu nawet to, ze jest darmowy.

Ps.
Nie chodzi tutaj o nawracanie ani flamewar ale tak mi sie skojarzylo w tamacie tych 400zl.
[#14] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@tomek, post #10

już z chęcią rozwijam:
- kliknij na ikonke arosa na ppa i sprawdź jakie newsy o Arosie się pojawiały, nie licząc portów gier i nowych sterowników nie powstało, żadne większe oprogramowanie w tym roku prócz:
* zestawu programików do logowania
* wersji ppc OWB (z tym ze nie mozn tego traktowac jako nowe oprogramowanie)
* dwóch programików do ikonkowego menu
[#15] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@rzookol, post #14

gdyż aros-exec jest "właściwym" miejscem do szukania informacji o nowym oprogramowaniu, nie ppa.

aros w przyszłym roku otrzyma komercyjne wsparcie i zarówno system jak i deweloperzy wiele na tym zyskają (wyrazy szacunku deadwood)

co jakieś posty czytam, to "wielką wojnę amigową" widzę, narzekania "moje lepsze, twoje gorsze".

czyżby ppa było miejscem amigowej martyrologii?

lubię arosa, miłą atmosferę wokół tej inicjatywy (miłych użytkowników, ambitnych deweloperów, mało narzekań). wszystko w swoim czasie.
[#16] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@mirekszt, post #15

Coz, malo narzekan bo malo uzytkownikow. Mili uzytkownicy bo oni nie oczekuje konkretnego softu.Na soft nie ma co narzekac bo nowego praktycznie nie ma. Za twoja rada przykladowo wszedlem w podkatalog play, oto wynik:
cdxlplay-sdl.i386-aros.zip
cdxlplay-sdl.ppc-aros.zip
cdxlplay-sdl.x86_64-aros.zip
flxplay-0.3.aros-i386.lha
iffanimplay.i386-aros.rar
iffanimplay.ppc-aros.rar
iffanimplay.x86_64-aros.rar
mplayer.i386-aros.zip
mplayer.src-aros.tar.gz

Wszystko w swoim czasie powiadasz? Ja juz czekam ponad 10 lat i nie moge sie doczekac.
Kiedys wiazalem z tym projektem bardzo duze nadzieje ale checi swoj a zycie swoj scenariusz pisze.
Ja wybralem system wg. pewnych standardow, rozwiazan a nawet rozszerzen i jakiejs tam bazy oprogramowania.


Pozdrawiam.
[#17] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@AmiChris, post #16

a wy dalej bla bla bla... po swojemu... prawdziwie amigowemu ;)
[#18] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@mirekszt, post #17

Coz, jak sie nie ma argumentow to sie pisze bla,bla,bla.
[#19] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@mirekszt, post #15

A o którym to nowym oprogramowaniu nie było mowy w aktualnościach na stronie? Zachęcam do nadsyłania ciekawych informacji, dzięki temu jest szansa na zwiększenie zainteresowania tematem innych ludzi niż tylko już zainteresowanych.
[#20] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@mirekszt, post #15

Ja też lubię arosa, jeśli chodzi o system to jego rozwój oceniam dobrze albo nawet bardzo dobrze, ilość poprawek w repozytorium dziennie pokazuje dużą dynamikę. Niestety za tym nie idzie oprogramowanie więc mamy kolejny system do przestawiania ikonek.
[#21] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@AmiChris, post #13

Co do tego, że nic nie ma na AROSa dam analogię:

...kiedyś istniała sobie taka fajna, dynamicznie rozwijająca się, polska dystrybucja Linuksa, nie żadne tam Ubuntu ze zmienioną tapetą i nakładką do instalacji neozdrady... pomijam szczegóły i namiary milczeniem, bo nie chcę robić flame i odgrzebywać spraw...

...otóż bywało raz lepiej, raz gorzej - więc jako power user namówiłem fanów i użytkowników - rzekomo oddanych sprawie - do zrobienia masowej akcji dofinansowania deweloperów/systemu - dosłownie dobrowolnej wpłaty kilku zł - umownie: równowartości piwa w najbliższym lokalu...

ilu wpłaciło z tej rzeczy hardkorowych oddanych sprawie fanbojów, min. kilkadziesiąt osób udzielających się aktywnie na forum?

jak myślicie? jaki rząd wielkości?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2011 17:59:59 przez rwks
[#22] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@rzookol, post #20

wszystko w swoim czasie.

jak wiadomo, finansowa zrzutka użytkowników nie jest rozwiązaniem przyszłościowym, ani sprzyjającym gwałtownemu rozwojowi. takowe nastąpi, niedługo...
[#23] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@mirekszt, post #22

oj... jest duża różnica w robieniu czegoś:

1. dla idei i radości tworzenia...

a robieniu czegoś dla

2. idei i radości tworzenia + dofinansowanie choćby na przysłowiowe piwo i wyjazdy na meetingi developerów, itp., nie mówiąc o możliwych płatnych kontraktach

przykładem podejścia nr 2 jest Haiku

przykładem podejścia nr 1 jest choćby kilka martwych już HobbyOS-ów, niestety kiedyś przychodzi konieczność opłacenia wydatków a po godzinach zaczynamy szukać czegoś, co choćby potencjalnie może przynieść jakiś zysk

mnie osobiście "nie stać" np. na lokalizowanie programów w ramach poparcia dla idei, po godzinach, ale stać mnie już np. na podziubanie pół-charytatywne/pół-komercyjnie przy stronach www czy systemach znajomych - tak - dlaczego? bo choćby na parę rzeczy ekstra dla dziecka z tego będzie, a dzieciak to finansowa studnia, więc trzeba łączyć pasję z zarobkiem (choćby rekompensującym część wysiłku) inaczej długoterminowo nie da rady
[#24] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@mirekszt, post #22

Dla mnie mnie Aros musi podpiąć się pod układy VIA z płyt głównych, obsługa większej ilości sprzętu. Nie może być przypisany do GMA, czy Acer One....

A osobiście liczę na więcej portów. W końcu x86 to wielka baza oprogramowania. Nawet jakby "żywcem" działały programy i gry spod Windowsa, coś na wzór WINE z linuxa...
Lepiej kliknać na ikonkę pod Arosem niż pod Windowsem.
Osobiście liczę jednak na rozwój tego systemu i oprogramowania pod niego...
[#25] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@rwks, post #21

jak myślicie? jaki rząd wielkości?

Pomiędzy 1 a 4.
[#26] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@mirekszt, post #15

"aros w przyszłym roku otrzyma komercyjne wsparcie"

Na czym ma polegać to wsparcie? Można prosić o jakieś szczegóły bo brzmi to ciekawie :)
[#27] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@stachu100, post #25

z tego co pamiętam 4
[#28] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@rwks, post #27

Ha!
Tak jak kiedyś pisałem:
cytat
Smutne to ale prawdziwe.
[#29] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@stachu100, post #28

I między innymi dlatego napisałem w jednym z pierwszych postów, że ja NIE czuję się uprawniony do jakiejkolwiek krytyki AROS'a - nie zapłaciłem za produkt, nie wniosłem nic od siebie do jego stworzenia, więc mogę się jedynie cieszyć z tego co mam za darmo.

To co napisałeś w poście - różni narzekacze i internetowi macho mnie tylko wk****** - a jak przyjdzie coś zrobić naprawdę? Wtedy: aaaaa.... no wiesz... no nie... bo tamto i sramto....
[#30] Re: Sterownik IntelGMA dla AROS-a

@rwks, post #29

1. Ta polska dystrybucja to cdlinux.pl ?
2. Że się nie czujesz uprawniony do krytyki? Przestań narzucać innym swoje odczucia :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem