Komentowana treść: Aukcja charytatywna
[#1] Re: Aukcja charytatywna
Pierwszy dałem plusa :)

OK


Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: Aukcja charytatywna
nie mam kasy :(
[#3] Re: Aukcja charytatywna

@rzookol, post #2

A Tobie po co Efika? Nie troluj :)
[#4] Re: Aukcja charytatywna
Zapoznałem się ze stroną SirLEO. Czy jest może szansa aby administracja urządziła jakąś wewnętrzna zbiórkę pieniędzy wśród userów PPA? Chciałbym także uzyskać informacje czy administracja ma dane ilu tak naprawdę zarejestrowanych użytkowników aktywnie przegląda portal? (mam na myśli np. minimum raz na 3dni) ... być może udało by się zebrać jakąś sumę tutaj wśród nas?
[#5] Re: Aukcja charytatywna

@Advesarius, post #4

Popieram taka zbiórkę ,nie każdy ma na tyle kasy aby wyłożyć na licytacje efiki. Można by tez zrobić aukcje np po 5 zeta "kup teraz"na allegro ,a wygrana to będzie powiedzmy jakiś moduł muzyczny od sławnego muzyka :
[#6] Re: Aukcja charytatywna

@Hellena, post #5

rozumiem, że Polska to zielona wyspa, a reszta to czerwony gnój ;) i 200 zeta to dla wielu tutaj jest jak splunąć, a z tego szczęścia to się już nawet nikomu pluć nie chce , ale wracając do rzeczywistości to ten pomysł z rozbiciem kwoty na powiedzmy 5zl lub 10 zl i sprzedawania czegoś np: mod'ka niespodzianki w przesyłce mejlowej itp. - po sztuce, byłoby dobrym pomysłem OK ok, racja, na pewno udałoby się zebrać jakąś kwotę, może nawet całą w jakimś nieco dłuższym czasie, więcej osób mogłoby się do tego przyłożyć, najwyżej niektórzy odjemną sobie od ust jedna lub dwie butelki czarnej magi od coca coli.
[#7] Re: Aukcja charytatywna
Tez popieram mini aukcje i na pewno bym cos zalicytowal, bo Efika nie jestem zainteresowany, a pomoca dla SirLEO jaknajbardziej. :)
[#8] Re: Aukcja charytatywna
Każdy kto chce pomóc może to zrobić. Na stronie SirLEO jest podana informacja, że można przeznaczyć dla niego 1% przy rozliczeniu podatkowym. Osoby, które nie robią PITa mogą po prostu wpłacić jakąś kwotę na konto.
[#9] Re: Aukcja charytatywna

@il_capitano, post #8

Należy też wspomnieć że takie drobne wpłaty powinny być do kwoty 1000PLN. Teoretycznie US może zainteresować się wpłatami większymi niż ta kwota jeżeli beneficjent nie zgłosi tego faktu do US i nie zapłaci podatku od darowizny lub od czynności cywilno-prawnych (w zależności od tytułu przelewu).
Przelewy na kwoty kilkuset złotych z opisem "płatność za przedmiot xxxxx" przechodzą bez zainteresowania ze strony US.
[#10] Re: Aukcja charytatywna

@il_capitano, post #8

W sumie z tym 1% nie glupi pomysl. Zaplacilem pare ladnych tys. podatku w tym roku.
[#11] Re: Aukcja charytatywna

@mcbarlo, post #10

Sir Leo ma numer KRS więc można mu przekazać 1% bezproblemowo.


Benedykt Dziubałtowski
[#12] Re: Aukcja charytatywna

@il_capitano, post #8

Proponuję umieścić newsa w styczniu i kwietniu o możliwości przeznaczenia 1% podatku dla SirLeo. Nie każdy dotrze na jego stronę. Dowiedziałem się o tym dopiero w tej chwili.
[#13] Re: Aukcja charytatywna
Wzruszyłem się i jak zwykle aż nie wiem co napisać... Takie rzeczy za moimi plecami! :D
Słów brak abym zdołał wyrazić wdzięczność wszystkim chętnym, dziękuję Wam z całego serca!

Odnośnie mini aukcji, powinienem mieć jeszcze sporo gazet amigowych w dobrym stanie i innych (Secret Service), może z nich porobić aukcje? PayPalem też można, mam nadzieję, że dobrze przycisk na swojej stronie wygenerowałem.

Tak jeszcze przy okazji; teksty na mojej stronie są sprzed 10-ciu lat jak nie 15 wprost ze starej strony, nie zdążyłem wszystkiego pozmieniać, zdaję sobie sprawę jak to strasznie wygląda.
[#14] Re: Aukcja charytatywna
czy oby aukcja nie jest w zlej kategori ?? bo wydaje mi sie ze powinna sie znalezc w kategori Amiga choc amiga nie jest
[#15] Re: Aukcja charytatywna

@HOŁDYS, post #14

Jak sam piszesz ten komputer amigą nie jest. Nie ma sensu narażać się osobom pilnującym na allegro "czystości krwi" :).
[#16] Re: Aukcja charytatywna

@il_capitano, post #15

czystosc krwi w aukcji charytatywnej ?

mysle ze wiecej ludzi moglo by dotrzec do tej aukcji w kategori Amiga

nie tylko czytelnicy PPA
[#17] Re: Aukcja charytatywna
Koledzy,

Mnie i niektórych z nas Efika akurat nie interesuje, ale jaki problem zrobić świąteczną akcję pomocy koledze?

Niedawno pisałem o pewnej, dawnej kompromitującej akcji wsparcia - tutaj i u siebie na blogu http://tiny.pl/hjg1d

tyle że chodziło o soft, a nie o czyjeś zdrowie

zróbmy akcję wpłaty po 5 zł od każdego, tj. małe piwo w pubie, ale masowo - to żaden wydatek pojedynczo - zwielokrotniony da być może dużo - co wy na to?

Sam zaliczyłem rundkę po szpitalach z dzieckiem i kosztowne leczenie (zapalenie płuc, alergia, okulistyka, gastroenterologia...) i wiem co znaczy pieniądz jak jesteś w potrzebie.

Sam wpłacam na konto kolegi symboliczne 5 zł w tej chwili. Jak się wam pomysł spodoba - pomogę go rozgłosić.

Pozdrawiam,
rwks
(od 3 lat czytelnik PPA)
[#18] Re: Aukcja charytatywna

@rwks, post #17

byla podobna akcja jak "umarl" benedykt
ja co roku wspomagam moja uboga wielodzietna rodzine na wschodzie.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 15:52:58 przez HOŁDYS
[#19] Re: Aukcja charytatywna

@Advesarius, post #4

to już wiem dla kogo z pewnością przeznaczę ten 1% - ja i moja rodzina również OK ale także znajomi i przyjaciele!ok, racja

Pamiętam te akcje, z A.H. jak dobrze pamiętam... chamstwo na maxa... a założe się że ta osoba jest wśród nas.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 16:14:52 przez Advesarius
[#20] Re: Aukcja charytatywna

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Kurcze głupio przyznać, ale dopiero teraz się dowiedziałem w jakiej sytuacji jest SirLEO. Sam choruję na bardzo rzadką chorobę układu chłonnego (kilka osób w kraju) i wiem co to znaczy, żeby ktoś zrozumiał, uwierzył że nie udajesz, nie przesadzasz itd., a co dopiero żeby jakoś pomógł.

Tak czy inaczej jedyne co mogę zrobić to życzyć wytrwałości, wiary w siebie i w ludzi którzy Cię otaczają SirLEO. Trzymaj się mocno.
[#21] Re: Aukcja charytatywna
Demn, już mnie przelicytowali?
[#22] Re: Aukcja charytatywna

@pampers, post #21

Daj z 3000zł, a nie przebijasz po 5zł
[#23] Re: Aukcja charytatywna

@parallax, post #22

HOŁDYS się chwalił, że dużo zarabia, to niech się nie sępi
[#24] Re: Aukcja charytatywna

@rwks, post #17

Właśnie przelałem, jutro będzie na koncie OK

Zgadzam się, to dobry pomysł, kwota nie musi (ale może) być wielka, grunt, żeby podchwyciło to więcej ludzi ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 17:58:00 przez BULI

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 17:58:24 przez BULI
[#25] Re: Aukcja charytatywna

@Duracel, post #23

jakby ta efika nie byla tak masakrycznie zbeszczeszczona markrem moze i bym ja chcial :)

HOŁDYS się chwalił, że dużo zarabia, to niech się nie sępi

1 % mojego podatku bedzie ladnym zastrzykiem dla sir leo ..ktorego kiedys pod koniec lat 90 poznalem przez modem TPSA..

Mysle ze w styczniu nalezy przypomniec sie z 1 % dla chlopaka to bedzie dosyc spora suma od ludzi z PPA. Prosze administratorow o pamietanie o zalaczeniu takiego newsa.
[#26] Re: Aukcja charytatywna

@HOŁDYS, post #25

Dokładnie. Proszę w styczniu o przypomnienie - ja i moja rodzina przekaże swój 1%.
[#27] Re: Aukcja charytatywna

@BULI, post #24

no i właśnie, fajnie tak zamiast gawędzić jak to było, spekulować, przegadywać się, planować kwiecień - 1% - po prostu zebrać się w kupę i wpłacić masowo po kilka zł

Efikę wylicytuje tylko 1 osoba - a tak każdy z nas może realnie zadziałać i się przyczynić do czegoś dobrego :)

Pozdrawiam.
[#28] Re: Aukcja charytatywna
Zaglądam na PPA od co najmniej 2004 roku i nie miałem pojęcia, że Sir Leo ma takie kłopoty zdrowotne. W aukcji udziału nie biorę, ale darowiznę PayPalem przesłałem.
[#29] Re: Aukcja charytatywna

@PopoCop, post #28

Sam choruję na nieuleczalną chorobę , więc rozumiem Krzyśka , jutro przeleję jakąś drobną kwotę na konto, gdyż paypala nie mam , Trzymaj się i pozdrawiam:)
[#30] Re: Aukcja charytatywna

@vegeta, post #29

kazdy na cos choruje .. ale jego problem jest o duzo powazniejszy
to ze jest nie uruchomiony wiem od kiedy go poznalem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem