Komentowana treść: Commodore Amiga od Commodore USA
[#1] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
Chłopaki obudzili się 15 lat z późno.
[#2] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
My z chlopakami postanowilism zalozyc firme commodorewyciagniekaseodbiednychamigowcow i stworzylismy zalozenia ze kazdy kto wplaci nam 1000 dolarow bedzie mogl sie nazwac prawdziwym amigowcem do tego dodamy orginalna naklejke commodorewyciagniekaseodbiednychamigowcow wydrukowana na mojej drukarce a jak zbierzemy na tyle kasy ze bedzie nam sie dobrze zylo na koszt ww amigowcow moze za jakies od 10 do 15 lat wypuscimy sprzet oczywiscie pieniadze beda przetrzymywane na odpowiednim koncie to jest na koncie gdzie moj dziadek dostaje kazdego 15 emeryture do ktorzego konta oczywiscie nie bedziemy mieli dostepu jako firma commodorewyciagniekaseodbiednychamigowcow bo bedzie je mial dziadek jakby co to dziadek wyciagnie kase he he he i tyle wam powiem ;).
[#3] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
Całkiem ciekawie to nakreślone, nóż widelec jakiś "potworek" się wylęgnie :)
Zapewne kolejny projekt widmo za niemałe pieniążki.
[#4] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Papier79, post #3

Niekoniecznie projekt widmo. Na pewno są w stanie wypuścić peceta w jakiejś nietypowej obudowie z naklejką "Commodore Amiga" i wrzucić tam jakiegoś Linuksa ze skórką trochę przypominającą AmigaOS. Może wrzucą jakieś UAE żeby stworzyć pozory wstecznej kompatybilności i odpalić SuperFroga. :) Przyznaj, że to jest całkiem realne. :) Tylko kogo coś takiego obchodzi? Taką "Amigę" to teraz prawie każdy ma w domu. :)
[#5] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
Niech się dogadają z Natami Team zamiast tworzyć nowe nie wiadomo co.
[#6] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Duracel, post #5

No to wypada zagłosować na "niech się dogadają z Natami Team" (w ewentualnej ankiecie) lub niestrudzenie lobbować w tym kierunku (przy braku ewentualnej ankiety). C=USA twierdzi, że jest otwarte na wszelkie propozycje.
[#7] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Duracel, post #5

I to by było najciekawsze wyjście. Jest już realny sprzęt, dodając "ciut" większe zaplecze sprzętowo-finansowe i miodzio by było...
[#8] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
Pojawiła się pierwsza ankieta.
[#9] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@MDW, post #4

"Na pewno są w stanie wypuścić peceta w jakiejś nietypowej obudowie z naklejką "Commodore Amiga" i wrzucić tam jakiegoś Linuksa "

ten Linux, jak pisałem, już jest http://tiny.pl/h18ds
[#10] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@rwks, post #9

No i zagłosowałem :) Oczywiście, że Amiga OS i All in one keyboard OK
W sumie Compact tower też był ok
[#11] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
"Ami-światek" nie przestaje mnie zaskakiwać. Apel można streścić tak: "zaprojektujcie nam, wyłóżcie kase, kupcie - my zrobimy resztę"
[#12] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@MDW, post #4

Jesteś fanem Apple które dziś jest też zwykłym pecetem prawda?
Na stronce Commodore jest reklama Arosa , więc system już jest , oficjalnym partnerem jest również Motorola więc może ten kierunek? Co do x86 to po tylu latach jest mi to już obojętne , ważne żeby system był w miarę amigowy, a skoro i tak zrobią Amigę x86 to można zrobić jeden porządny akceptowany przez większość projekt?
[#13] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
No fajnie by było jak skupili by się na AROS system dostał by kopa .
[#14] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Drako^lM, post #13

A po co, jak jest Amiga OS?
[#15] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@parallax, post #14

Na x86 ?
[#16] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@parallax, post #14

To chyba nie ta sama firma co przespała 15 lat, więc proszę nie bluzgać na nich błotem.
Pisałem na samym początku, że C= USA zrobi najwięcej w kierunku Amigi, to mnie śmiechem przywitaliście, że firma krzak itp. Krzak to był świetny team muzyczny.
Piszą wyraźnie że proszą o projekt amigowców czyli nas a sami i tak zrobią Amigę x86. Więc po co ankietować w kierunku x86 skoro on i tak będzie.

Proponuję właśnie powrót do MC68k + PPC, NatAmi z PPC. Nie dublować projektów.OK

Mile widziana NatAmi z możliwością rozbudowy. Niech będzie w obudowie typu keyboard,, Ale jakaś szyna do rozbudowy też by się zdała.

NP. NatAmi czyli cała Amiga z 060 a do tego jakieś PPC+PCIex do radeona HD.... coś w tym stylu, aby AOS 4.x poszedł i miał pełne wsparcie dla Radeonów HD...



Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 20:36:47 przez Wojox
[#17] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Drako^lM, post #15

Nie da się zrobić wersji x86?
[#18] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@parallax, post #14

Pozatym kolejny projekt sprzętowy dla hyperionu juz teraz sobie nie radza ze sterownikami a miał by być kolejny ....
[#19] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Wojox, post #16

Ale też może będzie wersja na inny CPU OK
[#20] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@SzaryWilk, post #2

Człowieku popracuj poważnie nad stylem i interpunkcją. Bełkotu, który nam tu zaserwowałeś nie da się zwyczajnie czytać. Następnym razem, jak będziesz miał zamiar coś napisać, to zrób to w jakimś notatniku pod systemem którego używasz, po czym skasuj lub zapisz gdziekolwiek, właściwie to bez różnicy. Myślę, że nikt nie będzie miał Ci tego za złe. Bo to, w jaki sposób się tu wypowiadasz, świadczy tylko o tym jak bardzo masz w d.... czytelników tego portalu.
[#21] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
Zagłosowałem. Nie wiem czy cokolwiek z tego wyjdzie no ale na ankietę straciłem 2 minuty życia więc ujdzie.


Benedykt Dziubałtowski
[#22] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@luk, post #20

Przyzwyczaisz się OK
Ja potrafię rozszyfrować szaraka teksty OK
[#23] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@vegeta, post #12

Jesteś fanem Apple które dziś jest też zwykłym pecetem prawda?

Jestem nie fanem tylko fanbojem i nie Apple tylko MorphOSa. :) Apple to dla mnie sprzęt gospodarstwa domowego. Zarówno mobilne jak i stacjonarne urządzenia tej firmy pomagają mi w życiu i są wygodne jak nic dotąd. Nie interesuje mnie co tam będzie w środku. Gdyby Windows7 + WindowsPhone7 albo ChromeOS + Android zapewniły mi podobną wygodę to bym się na to przesiadł. Jak na razie nic nawet nie zbliżyło się do Apple jeżeli chodzi o moje oczekiwania odnośnie sprzętu AGD. Nie ma to nic wspólnego z filozofią czy fanbojstwem. To czy iOS albo MacOSX chodzi na Intelu, ARMie czy PowerPC mało mnie obchodzi. Uważam, że bardzo dobrze zrobili przesiadając się na MacOSX z MacOS Classic, bo ten był komszarny i trudno mu się było równać nawet z Windows 3.1. :) Jestem natomiast zafascynowany konsekwencją w realizacji bardzo konkretnej wizją Apple oraz sposbem w jaki to robią. Do tego dbałość o szczegóły i ogromny nacisk na design. Do tego maksymalne upraszczanie wszystkiego. Tego ja jako emeryt potrzebuję i oni mi to dają w każdym możliwym aspekcie (aplikacje, muzyka, filmy, komputer, smartfon, tablet). Windows porzuciłem i nie przeszkadza mi to. A do zabawy, programowania, interesowania się, grzebania i fanbojowania mam MorphOS-a i to się nie zmieni, bo to jest moje hobby a nie tylko jakiś tam sprzęt AGD.
[#24] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
Ciekawe co z tego wyjdzie
[#25] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@mailman, post #8

Po przeczytaniu odnośnika Czytaj więcej moje odpowiedzi w ankiecie są następujące:

x86 (jakiś LowVoltage od AMD)
Aros (lepszy niż Linux z tapetą AMIGA)
Obudowa All In One keyboard (klasyczny wygląd ma coś w sobie)
$99-$299 (po dzisiejszym kursie to max 1020 pln, więcej bym nie dał)



Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 21:11:11 przez waldiamiga
[#26] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
No rewelacja - użytkownicy sobie życzą, firma sprzęt projektuje i robi pod użytkownika. Tylko chwila, a software od kogo? To oczywiście było pytanie retoryczne.

Nie wierzę w żadne projektowanie/produkcję od CUSA. Zaprojektować i wykonać to najwyżej obudowę mogą, oczywiście pod standartowe zasilacze . Reszta to raczej sfera marzeń użytkowników nagięta pod już istniejące rozwiązania hardware'owe (ARM lub PPC). Takie coś może się owszem pojawić i jest realne. Tylko to może zrobić absolutnie każdy, kto trochę grosza zbierze.

No i tradycyjne dywagacje na temat potencjalnej ami-szopki: użytkowników minimum 500, przyjmijmy kwotę sprzętu na 500 $ co daje 500 x 500 = 250K $
Nawet gdyby przyszło oddać całą kasę wpłacającym, bo projekt nie wypalił to w ciągu pół roku można tym naprawdę nieźle obrócić. Dla właściciela jednoosobowej tamtejszej Sp. z o.o. jak znalazł.
[#27] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@rwks, post #9

ten Linux, jak pisałem, już jest http://tiny.pl/h18ds

A widzisz - przeoczyłem to zupełnie. Dzięki za informację. Teraz już wiem, że zupełnie mnie ta naklejka nie interesuje. :) Gdyby do tego "cuda" próbowali wcisnąć AROSa to jeszcze miałoby to jakiś sens. A tak... kogo obchodzi jakiś tam Linux? Nie interesował mnie do tej pory to dlaczego miałby zainteresować z naklejką "Amiga"? :) Tylko Natami albo pecet z AROSem miałby jakikolwiek sens w tym całym przedsięwzięciu.
[#28] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@przemysław, post #26

Nawet gdyby przyszło oddać całą kasę wpłacającym, bo projekt nie wypalił to w ciągu pół roku można tym naprawdę nieźle obrócić. Dla właściciela jednoosobowej tamtejszej Sp. z o.o. jak znalazł.

4. Minimum 500 klientów musi dokonać przedpłaty w całości, aby projekt się w ogóle rozpoczął. Przedpłata będzie wniesiona na niezależne konto zaufanej instytucji (nie do firmy Commodore USA).

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 21:18:35 przez waldiamiga
[#29] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@MDW, post #23

Jestem natomiast zafascynowany konsekwencją w realizacji bardzo konkretnej wizją Apple oraz sposbem w jaki to robią.

No robią to wspaniale. Wspaniale wyciągają potężną kasę za to samo co w systemach PC.
Design owszem przypadł mi do gustu. Nie ma mowy o jakiś niedoróbkach. Zadbane chłodzenie i inne detale. Ale długo utrzymywali że ich systemy są wysoko HIGHENDowe, a naprawdę były normalne. Ludzie do dziś płacą za te ipady, iphony, itablety, kasę nieadekwatną do kosztów produkcji itp...
Ale na tym polega sztuka wysysania portfeli z kasy....

Co do C=USA,, powinni sami wiedzieć co "my" chcemy, czego pragniemy, Chcemy Amigi typu NatAmi z 060 up... z wszystkimi dzisiejszymi portami. Do tego dodatkowo jakiś PPC 4 RDZENIOWY (może być nawet ten 7core z Playstation 3, mile widziany emulator PS3), no i port na RadeonaHD PCIex x16..
pomysł
Waldiamiga , ta kasa trafi na konto jakiegoś Madoffa, tam potrafią zdeufradować znacznie więcej niż kasę 500set osób....

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 21:28:35 przez Wojox
[#30] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@atarens, post #24

Ja też zagłosowałem, a co mi tam zobaczymy co z tego wyjdzie :) Chciałbym zobaczyć c64 już w sprzedaży i jakieś opinie ludzi którzy kupili ten sprzęt wtedy można mieć jakieś odniesienie co do tego projektu. Chyba dobrze to świadczy o człowieku , który najpierw zanim wypuści produkt chce poznać opinie przyszłych potencjalnych użytkowników.

@MDW
Ja tego samego oczekuję od sprzętu Cusa , do mojego hobby mam mój kącik z Amigami :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem