Komentowana treść: Commodore Amiga od Commodore USA
[#31] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@slay, post #11

Apel można streścić tak: "zaprojektujcie nam, wyłóżcie kase, kupcie - my zrobimy resztę


Mylisz się. Podsumować można tak: "Rzućcie jakiś ciekawy pomysł, a my: wyłożymy kasę na projekt (nie zaprojektują, ale pewnie kogoś zakontraktują), wyłożymy kasę na produkcję (nie "wyłóżcie kasę" bo kasa będzie w tym czasie zamrożona), a Wy musicie kupić zadeklarowaną ilość - akurat tyle, żeby się opłaciło produkować. Resztę produkcji sprzedamy z chęcią sami."
[#32] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@recedent, post #31

Zgadza się bo wspominają o marży na resztę. Czyli jak będzie chętnych na 250 000 sztuk, to zarobią jak należy. Ale początek należy do odważnych. Ankieta wykazała w jakich widełkach finansowych ma się projekt zamykać. Jeśli wszyscy dadzą 299 dolców max, to powstanie z tego jakiś nekrozwłok i ja wtedy podziękuję....

A jak czytam posty niektórych naszych współamigowców(typu :kupkę bym spod siebie zjadł), to ręce opadają, za 1000 zł chcą Ferrari(chyba model). Z takim podejściem to niech poczekają aż sprzęt trafi na alledrogo po paru latach...:P

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 21:36:52 przez Wojox
[#33] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@vegeta, post #30

to commodore 64 już możesz kupić od dawna :)
zobacz

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 22:43:08 przez EllipticDawid25

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 22:43:29 przez EllipticDawid25
[#34] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Wojox, post #29

OFFTopic: Hmmm, wrzucasz na niedobre Apple wysysajace kase z naiwnych klientow majac w stopce sprzet i soft, ktory technologicznie wart jest moze ze 100,00 PLN (no... poza PS3). Ciekawe, ile cie kosztowal...

Pomysl Commodore. Nie wiem czy znajda 500 ami-owiec ale kilku ami-baranow pewnie na to pojdzie. Tak czy siak, imho slaby pomysl - i na biznes i na przekret.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 23:12:29 przez _arti
[#35] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@_arti, post #34

Koszt hobby jest nieoceniony,,, a w stopce wszystkiego nie wypisałem, bo brakłoby miejsca. Ale nie mam żalu do Ciebie że mnie "jedziesz", ja lubię Apple, często zaglądam na ebay w celu zakupu kolejnego Appla. To taka przekora. Lubię ale nie lubię ich polityki cenowej, produkty tak...

A tu zobacz, [url=]http://www.youtube.com/watch?v=WDyM6SKLt24&feature=related[/url]
Jak Natami będzie tak wyglądało i tak będzie sprzedawane, to ja pierwszy....OK

I taki apel można wystosować do C=USA, to by była wersja low.... do 299dolców. A wersja lepsza w klawiaturze....OK Chodzi o wygląd, środek oczywiście NatAmi...

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 23:29:01 przez Wojox
[#36] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
Założenia są dosyć konkretne.
Społeczność wybierze PPC. Czy AROS PPC ma szanse stać się oficjalnym AmigaOS5?
[#37] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Wojox, post #35

że mnie "jedziesz"
Zupelnie sympatycznie, nic osobistego :)

I taki apel można wystosować do C=USA, to by była wersja low.... do 299dolców
Chyba DVD z UAE, kickstartem i zestawem softu co najwyzej...

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 23:39:28 przez _arti
[#38] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@parallax, post #17

Nie da się zrobić wersji x86?

Apeluję do Wszystkich, aby przeczytali dalszą część newsa.
Ich projekt x86 będzie tworzony niezależnie. Natomiast oni proponują abyśmy wybrali specyfikację tego projektu o którym jest news. Ja proponuję PPC + 050 lub 070 68k. :)

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 23:43:31 przez Andrzej Drozd
[#39] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@waldiamiga, post #25

Ja zaznaczyłem:

PPC - jeśli dali do wyboru PPC? - to niech zrobią
MorphOS - najbardziej kompatybilny z 3.x
Obudowa other - nie dali do wyboru "desktop"
Cena - $299-$499 (jak zrobią nową amigę desktop i dogadają się z MOSTeam co do systemu, to... wezmę choćby na raty jedząc ryż/makaron/kaszę ze smalcem.

Tak na poważnie - przecież nie przejdzie kolejna "Amiga" jako ta jedyna itd. itp.
Zostaniemy na zawsze w trzech systemach AOS/AROS/MOS.
Czy coś wyciągnie któryś z tych systemów na światło dzienne na tyle, aby kolejne pokolenie go używało i wspierało ? Na pewno nie naklejka "C= Amiga".

Sad but true.
[#40] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@waldiamiga, post #25

Dubel...

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 23:56:05 przez kjb666
[#41] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@mailman, post #8

Zagłosowałem w ankiecie.
Oczywiście jestem świadomy że mój ulubiony 68k nie ma szans w kwestii nowoczesnego i szybkiego kompa, więc zagłosowałem na PPC. Dużo psioczę na "pecety" z PPC, ale wolę taką Commodore Amiga niż x86.
Aktualnie interesuje mnie projekt Natami i to jest mój priorytet. :)
[#42] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Andrzej Drozd, post #41

...proponuje zmiane nazwy Commodore USA na Trollodore USA
[#43] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@selur, post #42

Skąd ten jad? To tylko ankieta i zapytanie czy mają Wam robić nowego kompa. Może i to będzie komp dla mnie? Kto wie? Wybrałem cenę do 2,5 tyś. W ankiecie jest też do czego chciałbym używać ich Amigi. Oczywiście do muzyki. :)
[#44] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Wojox, post #16

Mile widziana NatAmi z możliwością rozbudowy. Niech będzie w obudowie typu keyboard,, Ale jakaś szyna do rozbudowy też by się zdała.
NP. NatAmi czyli cała Amiga z 060 a do tego jakieś PPC+PCIex do radeona HD.... coś w tym stylu, aby AOS 4.x poszedł i miał pełne wsparcie dla Radeonów HD...


ależ Natami jest rozbudowywalne, posiada PCI, a oprócz tego można zmieniać wsady do FPGA.
[#45] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
no cóż, chyba laptop będzie najlepszy, ładnie stylizowany :)

AMD x86_64 najlepiej, AMD ATI HD, System i BIOS z emulacją 68k i gdyby jeszcze była emulowana AGA byłoby fajnie.
[#46] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
Wreszcie amiga wróci do matki, bardzo dobrze. Commodore - kazdy amige kojarzy z ta firma. To sa najwieksze szanse na odnowienie marki. To nie jest wazne jaki procesor, najlepiej taki ktory bedzie tani, a tanszego od x86 nie widze. Zreszta apple nie na marne przeszlo na ten wlasnie procesor. Po co bablac sie ciagle w tym ppc, ktoego nikt juz prawie nie produkuje masowo? Przez to amiga jest strasznie droga. Zrobic sprzet dedykowany na x86 - napisac sterowniki i tyle. Zreszta widze, ze commodore jakis swoj system kombinuje. Moze sie cos z tego urodzi...
[#47] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@mailman, post #8

pierwsza ankieta to byla tutaj:
http://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=34807&forum=44&poll_id=997

wedle zyczenia moderatorow ukryta w forum awnet, bez linku z glownej strony, wystarczylo jednak by niektorzy znalezli.
opcja morphosa i fpga (asic) 68k jest dana , podobnie jak opcja repliki obudowy i klawiatury.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2011 05:03:16 przez wawrzon
[#48] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Andrzej Drozd, post #38

"Nie da się zrobić wersji x86?"

"Apeluję do Wszystkich, aby przeczytali dalszą część newsa. "

No ok, ale da się, czy się nie da? :)
[#49] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@wawul2, post #46

Zrobic sprzet dedykowany na x86

Apeluję ponownie o doczytanie newsa do końca. :)
Przecież wg. newsa będą dwie Amigi Commodore. Amiga Commodore x86 i druga...taka jaką wybierzemy w ankiecie. ;)
[#50] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@waldiamiga, post #28

To nie ma żadnego znaczenia waldiamiga, bo do pieniędzy zawsze ktoś musi mieć dostęp. Takie są warunki kont bankowych, bo przecież nie mówimy o wpłacaniu do "skarpety".

Teraz jeśli możesz podaj mi jakąś zaufaną instytucję, która podjęłaby się czegoś takiego. Ja takiej instytucji w amiświatku nie znam. Na marginesie dodam, że jeśli mowa o instytucjach to:

a) bank otworzy rachunek do wpłat, ale na jakiegoś posiadacza, który staje się jego dysponentem (mogą być jakieś obwarowania, np. podjęcie środków przy zgodzie prawnika)

b) stowarzyszenia i fundacje mogą przyjmować wpłaty, ale muszą je księgować. No i wpłaty na takie instytucje pozostają w gestii tychże instytucji na ich cele statutowe.
Obydwie drogi są "dziurawe" od strony wpłacających.

I jeszcze jedno: jak się z firmą działającą w Krakowie, Polacy umówią (spiszą umowę poświadczoną notarialnie) i np. konto na wpłaty w SKOKu otworzą to gra gitara. Teraz sobie sam odpowiedz jaką nad środkami kontrolę mają wpłacający jeśli są "wielopaństwowi"?

[TROLL ON]
W Stanach przychodzi mi jedna wiarygodna instytucja: Armia Zbawienia. Do niej amigowcy wpłacą kasę, zarząd zerknie w statut i środki przeznaczy na walkę z alkoholizmem.
[TROLL OFF]

Jak firma kasy nie ma, to niech wystawia faktury zaliczkowe pro forma i wpłaty zbiera oficjalnie. Jak się wtedy coś przydarzy to smród zostaje na firmie i jej udziałowcach/właścicielach. W proponowanym rozwiązaniu ewentualny smród pozostanie gdzieś tam, hen daleko nie przeszkadzając firmie działać. Cały ten zabieg jest bardziej sprytny niż uczciwy - chociaż dla poczciwych duszyczek może się dobry wydawać.
[#51] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@przemysław, post #50

Na chwilę obecną Amiga OS wyprzedza zdecydowanie AROS, Morphos, Commodore OS (Linux distribution), Other razem wziętych! Amiga rulez! OK
[#52] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@przemysław, post #50

Jak firma kasy nie ma, to niech wystawia faktury zaliczkowe pro forma i wpłaty zbiera oficjalnie.

Nie ma czegoś takiego jak faktura zaliczkowa proforma. Jest albo faktura proforma, albo faktura zaliczkowa. Obie dokumentują całkiem różne zdarzenia i nie istnieją wspólnie. A jeżeli tak jest, to bardzo chciałbym się dowiedzieć, kiedy można coś takiego stosować.
[#53] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Duracel, post #5

Odpowiedź na:
Niech się dogadają z Natami Team zamiast tworzyć nowe nie wiadomo co.


Oh... one more thing : some people are sharing this "blog poll link" on some great forums like
www.ppa.pl
amigaworld.net
www.amigaimpact.org
www.morphzone.org
www.natami.net (the message has been deleted by administrator)



chyba zartujesz :) ?
[#54] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@HOŁDYS, post #53

Może zacytujmy całość(:

www.ppa.pl
amigaworld.net
www.amigaimpact.org
www.morphzone.org
www.natami.net (the message has been deleted by administrator)
www.amiga-news.de
www.exec.pl
amiga.ikirsector.it
www.commodore-amiga.org (my message has been deleted by administrator)


Jak widać oficjalne forum Commodore USA też skasowało tę wiadomość ;)

Pozdrawiam serdecznie.
[#55] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Banter, post #54

To już mamy 1 kwietnia 2012?
I prawie każdy dał się nabrać. :D
[#56] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@mailman, post #52

Masz rację, dokonałem pewnego skrótu myślowego. Chodziło mi o fakturę proforma, która nie jest dokumentem księgowym lecz informacyjnym. W tym przypadku mogłaby być podstawą do zebrania wymaganej kwoty (czyli niejako "zaliczki") i zamrożenia jej bez konsekwencji podatkowych do czasu wykonania usługi/dostawy towaru.
Wpłacający kasę miałby zaś dowód wpłaty wraz z pro formą i bez żadnych ceregieli wiadomo kto byłby adresatem ewentualnych roszczeń.
[#57] Re: Commodore Amiga od Commodore USA
Dla mnie mogą być 3 opcje:
1. Amiga z jakimś PPC G5 2.5 GHz+ i supportem dla OS 4 / MorphOS / Linux
2. Amiga x86 z bardzo dopracowanym Arosem i zintegrowanym UAE pozwalającym odpalać stary soft 68k
3. Coś w rodzaju Natami, ale z mocniejszym procem tak, żeby dało się na tym zrobić coś więcej niż pograć w gry sprzed 10-20 lat, przydałoby się też wsparcie Linuxa.

To co jest ważne to jak największa zgodność z Amiplatformami i jak najwięcej mocy obliczeniowej. Dość już nowych pseudoamig z prockami słabszymi niż byle jaki nowy smartfon.
Do zabawy mamy klasyki, nowa Amiga powinna być używalna do codziennej pracy.
[#58] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@przemysław, post #56

Prawo USA jest odmienne od polskiego, ale gdyby to było w Polsce każde uzyskanie pieniędzy, nawet na podstawie proformy, niesie za sobą konieczność udokumentowania wpływu tych pieniędzy fakturą. W tym przypadku zaliczkową, gdyż dostawa towaru nastąpi w przyszłości oddalonej o więcej niż 7 dni (powstaje obowiązek VAT, a w momencie dostawy przychód). Nie wiem jak to jest w USA, lecz domyślam się, że nieco podobnie. Wpływ pieniędzy do przedsiębiorstwa musi być udokumentowany dowodem wpłaty i raczej nie jest nim proforma (proforma to coś jakby zapowiedź i nie ma żadnych skutków księgowych). Gdyby CUSA wystawiło takie proformy, to wpływy pieniędzy musieliby udokumentować, czyli odprowadzić od tego podatek. Rozwiązanie, które chcą zastosować jest dla nich bezpieczne z tego punktu widzenia.

Oczywiście mogę się nieco mylić, gdyż nie znam przepisów księgowych prawa amerykańskiego, lecz wydaje mi się, że co do założeń działa to podobnie.
[#59] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@HOŁDYS, post #53

Wręcz przeciwnie, mówię śmiertelnie poważnie, logicznie i pragmatycznie.
A to co się wydarzy, i jaką drogę wybiorą, to i tak nie mam na to wpływu. Pewnie zrobią coś na kształt "nowego C64" czyli totalny, amerykański idiotyzm.
[#60] Re: Commodore Amiga od Commodore USA

@Duracel, post #59

Więc chociaż NatAmi team powinien się szybciej wyrobić i puścić coś do sprzedaży. Wolę wróbla w garści. A na gołębia poczekam. Natami chyba zamknie się w 500 ft. Za tyle wołaja sobie karty z prockiem 060... A tu kompletny komputerek.
Może ktoś napisze do NatAmi team co się dzieje ? Czy jakiś postęp jest ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem