Komentowana treść: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców
[#1] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców
Osoby, które zainteresowane są łącznym kosztem zestawu X1000, powinny zajrzeć tu (póki tej informacji nie ma w oficjalnych źródłach).

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 23:38:24 przez strim
[#2] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców
Brawo!
[#3] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@strim, post #1

10k w arcylimitowanej edycji? Nie tak wyobrażałem sobie "wielki come back" Amigi, kiedy zdradzono pierwsze szczegóły tego projektu. No cóż..
[#4] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@pampers, post #3

"wielki come back", chyba nikt w to nie wierzy, nie sadze zeby duze sieci handlowe byly zainteresowane dystrybucja tego unikatowego dzisiaj komputera, wiec jak policzyc powiedzmy 1000 sprzedanych egz. przez 10 tys zl, to ten przychod nie jest jakis oszalamiajacy... ciekawe czy w ogole zwraca sie im taka inwestycja w ktorej raczej banki nie partycypuja ?
[#5] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców
Ciekawe ile sie sprzeda egzemplarzy amiga x1000 ;).
[#6] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@pampers, post #3

Nigdy nikt nie twierdził, że to będzie "wielki come back". Albo nie znasz realiów rynku, albo to był tylko ponury sarkazm. Mnie wystarczyły dwa kliknięcia w wujka google i można dowiedzieć się, że Hyperion i A-Eon to malutkie firmeki, które z niewielkim kapitałem nie mają szans na przyzwoitą akcję reklamową, marketing itp. Jeśli faktycznie spodziewałeś się "wielkiego come backu Amigi" to z całym szacunkiem, ale było to zwyczajnie naiwne.
Ze swojej strony mogę tylko stwierdzić, że dobrze iż coś jeszcze dzieje się w tym temacie. Mimo podziałów, realizuje się parę projektów, a najważniejsze z nich (moim zdaniem) to Amiga X1000 i Natami.
Co do ceny to rzeczywiście powala na kolana, ale trzeba sobie zdać sprawę, że to niemal "chałupnicza" robota ! Zaprojektowanie od podstaw płyty głównej, beta testy, poprawki, niewielka produkcja i wiele innych czynników sprawiają, że X1000 tyle kosztuje.
Skoro są tacy którzy kupują EVGA SR-2 to i znajdą się chętni na drogą, ale interesującą konstrukcję jaką jest najnowsza Amiga
pozdrawiam
[#7] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@SzaryWilk, post #5

Ciekawe ile sie sprzeda egzemplarzy amiga x1000


Zapewne wszystkie.
[#8] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@recedent, post #7

powaznie pytam bo sam jestem ciekaw co do ceny to wiesz ja te tlumaczenia slysze od samego poczatku i zawsze konczylo sie tak samo czyli klapa.
[#9] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@pampers, post #3

10k bez VATu,
na dzień dzisiejszy cena wynosi więc 11 848 pln plus koszty wysyłki.
[#10] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@azazel44, post #6

Co do ceny to rzeczywiście powala na kolana, ale trzeba sobie zdać sprawę, że to niemal "chałupnicza" robota ! Zaprojektowanie od podstaw płyty głównej, beta testy, poprawki, niewielka produkcja i wiele innych czynników sprawiają, że X1000 tyle kosztuje.

Co do ceny to rzeczywiście powala na kolana, ale trzeba sobie zdać sprawę, że dostępne na rynku PowerMac G5 kosztują 10x taniej, a jako że to nie jest wielki "come back", to po co się pchać w takie drogie rozwiązanie? Jeśli nie dla kasy ani dla wszystkich użytkowników AOS, ani dla dużego "come back" to dla kogo?

Dla spełnienia swoich chorych ambicji chyba.
[#11] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@SzaryWilk, post #8

A czy ktoś tu jest jasnowidzem ? Pomijając marudzenie co niektórych, to przecież trudno powiedzieć "ile się sprzeda".
Są na rynku produkty drogie i niepraktyczne ( w każdej branży można coś takiego znaleźć), a i tak znajdują nabywców.
Skoro sobie producent zaplanował 250 sztuk, to nie sądzę żeby kierował się ślepym losem na loterii. Uznali, że taka ilość prawdopodobnie zejdzie, mimo wysokiej ceny. Osobiście uważam, że choć X1000 to całkiem fajna maszyna, to A-eon popełnia błąd wypuszczając tak drogi komputer. Moim zdaniem powinni skupić się na większej sprzedaży czegoś tańszego, jakiegoś laptopa, "natłuc" tego większą ilość w rozsądnej cenie, a dopiero później inwestować w coś pokroju X1000. No, ale to tylko moje prywatne, nic nie znaczące zdanie
[#12] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@kjb666, post #10

Dla spełnienia swoich chorych ambicji chyba.

Takie prawo producenta. Chcą spełniać swoje marzenia, ich sprawa. Nie wiem co kieruje osobami, które odpowiadają za X1000.
Jak już wyżej napisałem, nie jestem przeciwny takiemu sprzętowi, ale to nie jest dobry pierwszy krok, aby utrzymać Amigę przy życiu. Najpierw powinien trafić tańszy model, najlepiej mobilny, a dopiero kiedy się sprzeda przyzwoicie, to można myśleć o czymś high endowym
[#13] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@kjb666, post #10

Jasne jest, że cena nie jest adekwatna do możliwości sprzętu a także systemu - każdy trzeźwo myślący to od razu widzi. Moim zdaniem komputer ten (tak samo jak i rozwiązania MOSowe) trzeba brać pod uwagę z punktu widzenia "hobby". Nie rozumiem ludzi, którzy dla X1000 widzą rolę "PC replacement" - nie ma na to w ogóle szans - komputer jest na to za słaby, ma (i będzie mieć) problemy z dostępnością oprogramowania. Jak ktoś chce go sprzedawać za 11k i znajdą się na to chętni - spoko, prawa rynku.
[#14] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@azazel44, post #11

toc przeciez maja netbooka za chwile wydac ...
[#15] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@XoR, post #14

Najpierw dokończą update 4.1 dla pozostałych maszyn, a potem jak ruszą z kopytaaaaaa...
[#16] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@kjb666, post #15

Czy do czegoś jest potrzebny ten przykry sarkazm ? Robią co mogą i to co uważają za stosowne. Również możesz startować do Amiga Inc. po licencję i produkować swoją wizję Amigi. Ktoś Ci broni ?
[#17] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@azazel44, post #16

Robią co mogą i to co uważają za stosowne.

Tak samo jak robiło Commodore, prawda?

Również możesz startować do Amiga Inc. po licencję i produkować swoją wizję Amigi. Ktoś Ci broni ?

Mogę startować? Skąd wiesz? Znasz stan mojego konta? Czy tylko czysta złośliwość? :)
[#18] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@azazel44, post #16

O ile Amiga.Inc rozdaje licencje
[#19] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@recedent, post #7

Patrząc na rynek angielski, to podejżewam że spora część trafi tutaj właśnie. To dziwny lakoniczny i powolny naród. Czysta flegma. Trafiło kilka laptopów do mnie z recyklingu, większość z drobnymi usterkami, do naprawienia przez każdego średnio-obeznanego Polaka. Najczęściej zapchane były układy chłodzenia i lapek hibernował się z powodu ciepła. Więc rozbiórka, odkurzacz i cała robota. Ale nie o tym chciałem. Laptopy były z roku 2009 i 2010, miały po 3/4 GB ramu, 160/320 gb dysk i dwurdzeniowe procki. Anglicy szybko się rozstają z rupieciami mimo że rok wcześniej płacili po 500-700 funtów za sprzęt.
Dlatego sądzę że zachodnie rynki szybko "wchłoną" cały zapas X1000. Nikt nie będzie czekał aż "First Contact" zniknie z oferty. Uwierzcie że Matthew Leaman, Steven Solie i inni koledzy wiedzą że nic im nie będzie długo zalegać na magazynach.
Cena owszem 2 x większa od super wypasionego PC z salonów PC World czy Currys, ale jest na tyle entuzjastów w Anglii że sprzeda się każda sztuka.
Boję się o to że część sprzętu kupią całkowicie zieloni, nowi "amigowcy" a ich oczekiwania się rozwieją jak poranna mgła...
[#20] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@Wojox, post #19

Anglicy szybko się rozstają z rupieciami mimo że rok wcześniej płacili po 500-700 funtów za sprzęt.

Ale teraz mają kryzys. A około 2000 funtów to jednak nie 500-700 ;)
Od tego czasu gdy na rynku jest AO500, to X1000 ma już mniejsze znaczenie. A kasa ze sprzedaży X1000, przyda się na bardziej tańsze projekty, dla szerszego grona odbiorców. Chyba. Czas pokaże co dalej. :)
[#21] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@azazel44, post #16

Podejrzewam, że to co byś musiał wyłożyć na znaczek (licencję) wystarczyloby na projekt płyty głównej, beta testy itd. Hyperion chyba nie kupił licencji tylko uzyskał ja na drodze ugody sądowej. Gdyby musiał zapłacić za prawa jak każdy, to pewnie nie byłoby strategicznego partnera i projektów pokroju AOX1000, bo ktoś musiałby wyłożyć kasę na wspomniany znaczek.
[#22] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@Ender, post #21

Hyperion tylko z tego co wiem na prawa do AmigaOS i marki AmigaONE które to obowiązują do 2001 roku. Czyli od kiedy pojawily się pierwsze informacje że to właśnie Hyperion będzie robił os4
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] Re: AmigaOS 4.1 Update 5 w tłoczni, X1000 dociera do odbiorców

@azazel44, post #6

No jak to "nikt nie twierdził"? Wszak szumu było tyle, że głowa boli. Nawet w prasie niezwiązanej czysto z Amigą pojawiały się informacje, że "Amiga wraca na rynek - i to w wielkim stylu". Znajomi, którym Amiga jest raczej obojętną podsyłali mi linki i dopytywali się, jak to wygląda, i jakaż to będzie maszyna.
Ale - jak widać - pamięć bywa wybiórczą Wygodniej o tym nie pamiętać, wygodniej udawać, że nie odbyła się ta - wybitnie niesławna - prezentacja z wymachiwaniem zadrukowaną karteczką, wyświetlaniem jakichś bzdetów i (tego się zapomnieć nie da) głośniczkami z gatunku tych, które się za kilka dych kupuje w pierwszym z brzegu markecie typu Carrefour.
Żeby nie być gołosłownym i odświeżyć pamięć: prezentacja zadrukowanej kartki.
Z wielkiej chmury mały (ale drogi) deszcz. Jasne, trochę się X1000 sprzeda. Zapewne i pod polskie strzechy kilka (kilkanaście) sztuk trafi. Ale ile by tego nie było - będzie zbyt mało, by mówić o czymś rozwojowym, o czymś, co da "nowego kopa" Amidze (rozmaicie pojmowanej). Niszowo, drogo, baza softu mizerna. Zdecydowanie nie rokuje to dobrze na przyszłość. Nabywcami będą "zawodowi hobbyści", poza niewielki krąg fanów rzecz nie wyskoczy. Jakoś trudno mi uwierzyć, że nie da się taniej a rozsądniej, Wszak X1000 już na starcie nie jest technologiczną rewelacją. A co będzie za rok, za dwa? Kasa ze sprzedaży ekskluzywnej X1000 pozwoli na zaprojektowanie, wyprodukowanie i sprzedaż jej następcy? Mam uwierzyć w wysyp porządnego softu pod system pracujący na tak niszowej, liczonej w kilku setkach egzemplarzy maszynie?
Ja się - Boże broń - nie wyzłośliwiam. Przy całej swej sympatii, miłości wręcz do Amigi - patrzę na X1000 z dużym dystansem. Para poszła w gwizdek, X1000 to (chciałbym się mylić) droga do nikąd.

Pozdrawiam pogodnie
Des
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem