Komentowana treść: Timberwolf 4.0.1.0000
[#1] Re: Timberwolf 4.0.1.0000
Brawo! Jak bangla?
[#2] Re: Timberwolf 4.0.1.0000
Super wiadomość OK
[#3] Re: Timberwolf 4.0.1.0000
Zanotować - 16.02.2012, Firefox 10.0.1 vs Timberwolf 4.0.1 beta.
[#4] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@parallax, post #2

No to opowiadaj jak chodzi na twoim sprzęcie :)
[#5] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@pampers, post #1

Szkoda, ze nie pospieszyli sie z tym o 2 tygodnie bo mialem wtedy jeszcze neta na Sam.
[#6] Re: Timberwolf 4.0.1.0000
Moje gratulacje w końcu się doczekaliście. Miłego używania.
[#7] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@wali7, post #4

Nie karmy trolla. Nie karmiony sam zdechnie.
[#8] Re: Timberwolf 4.0.1.0000
No brawo OK
[#9] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@pampers, post #1

Dziala dobrze i nawet stabilnie, choc jest jeszcze sporo rzeczy, do ktorych mozna sie przyczepic (np. niedzialajace menu podreczne czy niedzialajace i tak nieamigowe wg oznaczen skroty klawiaturowe, nie mowiac juz o nieamigowym menu, ale mam nadzieje da sie to kiedys poprawic...), ale ogolnie jest poprawa (tylko dlaczego to tak dlugo trwalo zanim ta wersja wyszla). Zrobilem jeden screenshot.
Nadal jednak OWB-MUI jest bardziej nadajacym sie do uzytku programem do korzystania z www niz cokolwiek innego na AmigaOS4.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 22:30:03 przez grxmrx
[#10] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@grxmrx, post #9

Na pierwszy rzut oka jest spory postep. Ale polskie litery nie dzialaja.
[#11] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@radzik, post #10

Dzialaja, przynajmniej jesli chodzi o to co sie wyswietla ;)
Nie da sie poki co jednak zamienic tego na podstawowa przegladarke. Z niedzialajacych lub blednie dzialajacych rzeczy jest jeszcze wybierak do wyboru pliku - jest nieamigowy i nie da sie tam wybrac zadnej sciezki z dysku.
[#12] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@grxmrx, post #9

Chyba zbyt wcześnie tę stabilność pochwaliłem bo nie dłużej niż 20 minut program działał, po czym zamroził system w taki sposób, że nie można było zamknąć żadnego okienka (choć w tle grała muzyczka z TuneNet). Program jest nadal ciężki w działaniu - czyli działa ociężale wolno.
[#13] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@grxmrx, post #12

I nie sądzę, aby jakoś diametrialnie miał przyśpieszyć...
[#14] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@MaaG^dA, post #13

Timberwolf jest w tej chwili renderowany przez CPU - a w wersja finalna będzie akcelerowana. I pewnie tkwi w nim jeszcze tona debug'u - dlaczego więc ma nie przyspieszyć?
Na razie niech poprawią stabilność i funkcjonalność...
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] Re: Timberwolf 4.0.1.0000
Kurcze, nie jest zle! Acid3 100/100, html5test.com 281 i 9 punktow bonusowych na 475 nie jest tragicznie ;] AdBlock Plus- nie sprawdzalem wielu stron, ale dziala ( chociaz nie wiedziec czemu, aktualnie nie widze go na liscie" Extensions" - za pierwszym razem byl. Ikonka jest aktywana - mozna przez nia wejsc do preferencji plugin'a, sciaga listy bez problemu, a na liscie "extensions" nie widac). Super, ze dzialaja "themes" ( nawet w czasie rzeczywistym jest podglad jak na normalnym FF na grzybie). Mam aktualnie jakis animowany wczytany i musze powiedziec, ze prezentuje sie to calkiem ok. Youtube html5 rowniez bez problemu, ale trzeba sobie powiedziec, ze MASAKRYCZNIE wolno ;/ Pliki 360p to slideshow doslownie (pegII, g4 1GHz). Dziala scroll we wszystkich kierunkach po wcisnieciu srodkowego myszki, a glupie menu kontekstowe nie ma. Ja musze powiedziec jestem bardzo pozytywnie zaskoczony postepem. Rozumiem, ze tak jak pisze, nie dziala akceleracja i w zwiazku z tym mam pytanko : czy youtube np. "akcelerowany" (jesli juz to zrobia)ma szanse normalnie smigac? Pytam , bo mam rowniez mos'a i widze co potrafi owb, a to co widze teraz w przypadku TW, to na pewno nie jest "to" ;]
[#17] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@cactoos, post #16

No jeszcze kilka lat i może coś z tego TW będzie. Zresztą i tak to będzie używalne tylko na X1000.
[#18] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@Sventevith, post #17

Jak dobrze kojarzę - Timberwolf Alfa (FF 3.6) miał częściową akcelerację i akurat w kwestii renderowania stron nie wypadał źle na moim SamFlex800. Nie skreślałbym tu maszyn słabszych od X1000...
[#19] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@Radov, post #18

No czyli z tego co piszesz wynika, że przejście na 4 wersję uwsteczniło port skoro tutaj akceleracji nie ma. Nic zostaje wam czekać na Galilum bo akceleracja ma być zrobiona wykorzystując tą bibliotekę.
[#20] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@Sventevith, post #19

Nie, wcale z tego nie wynika. Z tego co napisałem, wynika jedynie, że publiczna wersja alfa tę akcelerację ma, a publiczna wersja beta tej akceleracji nie ma. "Manie" lub "niemanie" tej akceleracji w wersji publicznej nie jest wystarczającą informacją by pisać u "uwstecznieniu", bądź "nieuwstecznieniu" całego projektu.
Projekt jest w mojej opinii dużo bardziej rozwinięty, ponad to co było w alfie i nie rozumiem dlaczego akurat akceleracja miałaby tu być argumentem?

PS. Zakładam, że czytałeś ten: raport i jesteś świadom, już dokonanych optymalizacji w kodzie renderującym.
PS2. Przyznam, że nie widziałem deklaracji Friedenów, że akceleracja będzie dopiero z Galium. Z mojego, powyższego linku wynika, że mogą zastosować inne rozwiązanie - jeśli będzie taka potrzeba. Masz jakieś źródło?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 14:56:39 przez Radov

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 14:57:10 przez Radov
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@Radov, post #20

Mam:
http://www.amigans.net/modules/xforum/viewtopic.php?post_id=69698#forumpost69698
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] Re: Timberwolf 4.0.1.0000
...

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 08:38:41 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#29] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@Sventevith, post #25

To stwierdzenie mówi wiele: :(

The other things when we talk about optimization is about rendering speed. Will it always take this long to launch it? Will it always use up this much RAM? Also everything is sluggish on my machine like switching tabs, open the prefs etc. I had about 5 tabs open and I had 331MB free RAM left out of 1GB.

Other than that it was stable and more things was working compared to the old alpha but it was way too slow to be usable. I got an A1 XE with a G4 @ 800MHz. MUIOWB currently feels like a rocket in comparison.
[#30] Re: Timberwolf 4.0.1.0000

@Sventevith, post #25

A przeczytałeś tę wypowiedź dalej niż do pierwszego zdania?

We are also looking into writing our own layer manager for TW using the compositing engine of AmigaOS 4.1. I have no idea, though, how complex this task will be, as I haven't looked into that code yet.

Tłumaczę:
"Rozważamy także napisanie własnego menadżera warstw wykorzystującego mechanizmy kompozycji AmigaOS4.1. Nie mamy jednak pojęcia jak złożone będzie to zadania, nie analizowaliśmy jeszcze tego kodu"

Więc chyba jednak nie masz, a wiadomość podpiera moją tezę, że akcelerację może zapewnić tak Galium - jak i inne rozwiązanie (kompozycja w AOS 4.1 jest częściowo akcelerowana, jakbyś tego chciał się uczepić)(częsciowo, jakbyś tego też chciał się uczepić, bo zdaje się, że nie ma shaderów, które są potrzebne do niektórych funkcji CAIRO).
Więc chyba jednak nie masz źródła...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem