Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #7
[#31] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@MDW, post #8

To se zeskanuj jak kupisz i po problemie...
[#32] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@adam_mierzwa, post #26

Tak jak napisał Krashan. Dodruki wchodzą w grę. Kwestia tylko tego, kto je chce gdy ma PDF-a, ale to żaden kłopot udostępnić opcje w formularzu.
[#33] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@azazel44, post #15

Najpierw poczytaj a później się czepiaj- myślę, że trudno tu mówić o zarabianiu :)
[#34] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@mailman, post #9

wsadziłem kijek
LOL

A kiedy poprzednie w PDF?
[#35] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@pinior, post #34

Już od dawna. Czyżbyś nie zauważył?
[#36] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@mailman, post #35

No #6 nie zauważyłem.
[#37] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@pinior, post #36

Po pierwsze: poprzednie to liczba mnoga a nie pojedyncza, więc bądź łaskaw wyrażać się należycie.

Po drugie: wyraźnie jest podane kiedy numer będzie dostępny.

Nie rób więc z siebie nie-napiszę-kogo i przeczytaj dokładnie co jest napisane, a dopiero później zabieraj głos.
[#38] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@mailman, post #37

Więc rozwijam skrót myślowy, chodziło mi o wszystkie poprzednie.
[#39] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@pinior, post #38

A ja tłumaczę raz jeszcze: wszystko jest napisane.

Jeszcze jeden post od Ciebie, w którym będziesz udawał Greka i dostajesz bana na miesiąc za perfidne trollowanie.
[#40] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@mailman, post #39

Jeszcze jeden post od Ciebie, w którym będziesz udawał Greka i dostajesz bana na miesiąc za
perfidne trollowanie.

Nie lepiej było od razu podać realną datę kiedy #6 będzie dostępny do pobrania? Najpierw 15.01 później było że 15.02, teraz jest już 15.03. Nikt nie zmusza Was do udostępniania tych PDF-ów za darmo, ale po prostu wypada być słownym. Nie wierzę w opóźnienia w "tworzeniu PDF-a" bo to nonsens, myślę raczej wstrzymywaliście się z udostępnieniem #6 mając opóźnienie z wydaniem #7. Poproszę więc bana do 15.04 za "dyskusje z adminem" a #6 jak w końcu ujrzy światło dzienne i tak z zainteresowaniem przeczytam :) Pozdrawiam.
[#41] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@autumnlover, post #40

A będziesz nam płacił za pracę, którą dla Ciebie robimy, abyś sobie mógł to poczytać? Jeżeli tak, to obiecuję, że następnym razem dotrzymamy terminu. A jeżeli nie, to póki co Twój wkład w rozwój portalu i tego co się wokół niego dzieje jest żaden (nie kojarzę, abyś poza trzema komentarzami czymkolwiek wsparł portal czy magazyn), więc bądź łaskaw zamknąć buzię i nie rozdysponowywać naszym wolnym czasem i cieszyć się, że dla takich ignorantów i trolli jeszcze jest garstka osób, którym chce się coś robić, a w zamian za swój trud otrzymują tylko komentarze jak wyżej. Będzie wtedy, gdy będzie czas to zrobić, a swoje spiskowe teorie dziejów zachowaj dla siebie, bo są po prostu śmieszne.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 16:11:50 przez mailman
[#42] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@mailman, post #41

To zadziwiające dlaczego wciąż pojawiają się postawy roszczeniowe, wymagania jak dla projektów komercyjnych (którym często również zdarzają się opóźnienia) podczas gdy wszystko jest tu wykonywane w ramach wolnego czasu po pracy.
[#43] Re: Polskie Pismo Amigowe #7
Hej!

No ja tez sie ciesze, ze siodmy numer juz wyszedl Pisemko zamowilem szeroki uśmiech
[#44] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@krashan_, post #30

Dzisiaj otrzymałem PPA#7 i po pobieżnym przejżeniu pisma mam dwie propozycje:

- zrezygnujcie ze strony 4 - NEWSy, szkoda na to cennego miejsca; Newsy od dawna są już nieaktualne, poza tym wszyscy któzy kupili pismo znae chocby ze strony PPA. Lepiej w to miejsce dać cokolwiek innego opis gry, programu.

- niech listingi programów, które pojawiają się w piśmie, będą gotowe do pobrania np. z odpowiedniego działu PPA.

Na razie tyle. Wieczorem zabiorę się do czytania.
[#45] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@Deftronic/..., post #44

- zrezygnujcie ze strony 4 - NEWSy, szkoda na to cennego miejsca; Newsy od dawna są już nieaktualne, poza tym wszyscy któzy kupili pismo znae chocby ze strony PPA. Lepiej w to miejsce dać cokolwiek innego opis gry, programu.


Już o tym myślałem i chyba tak się stanie w kolejnym numerze. Pamiętajmy jednak, że w ten sposób wypada jedna strona, którą trzeba czymś zapełnić. Numer #7 został zapełniony niejako "na siłę".

- niech listingi programów, które pojawiają się w piśmie, będą gotowe do pobrania np. z odpowiedniego działu PPA.

Też o tym myślałem, ale patrz ostatnie dwa zdania powyżej ;)
[#46] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@mailman, post #45

Newsy może brzmi "dziwnie" jak są starawe, ale nie uważam że rubryka taka jest niepotrzebna. Może być inna nazwa np. "najważniejsze wydarzenia" czy coś w tym guście.
[#47] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@adam_mierzwa, post #46

Na pewno w znaczeniu historycznym, gdy kiedyś historycy znajdą egzemplarz pisma to będą wiedzieli, że w okolicach tego czasu były takie wydarzenia w światku amigowym ;) Na pewno rubryka nie jest całkowicie pozbawiona sensu, tak jak nie były swego czasu robione podsumowania najważniejszych wyadarzeń/newsów z mijającego roku itp.
[#48] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@adam_mierzwa, post #46

Stary, ale jest strona PPA. Tutaj masz newsy i najważniejsze wydarzenia. Po co drukować coś coś o czym każdy czytał już jakiś czas temu? Lepiej zapełnić tę stronę informacją do której będzie się wracać wielokrotnie typu - opis gry, porgramu, konfiguracji czegoś, optymalizacji itp. itd.

Rozumiem, że to taka zapchaj dziura bo mało artykułów. Tym nie mniej szkoda miejsca na coś takiego.

GRXMRX - można to tak naciągać, ale nadal uważam, że to strata miejsca.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 09:22:31 przez Deftronic/...
[#49] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@Deftronic/..., post #48

Lepiej zapełnić tę stronę(..) - może i tak, tylko że to tak nie działa niestety. Równie dobrze mogłoby być 32 str.

"Po co drukować coś coś o czym każdy czytał już jakiś czas temu"
A recenzja gry "Full Throttle" to jest niby co? Nowość? ;)

Mam nadzieję że artykuły typu instalacja systemu nie będą w przyszłości dzielone na odcinki (taka sytuacja miała miejsce raz) - przy cyklu wydawniczym kwartalnym to nieporozumienie.
[#50] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@adam_mierzwa, post #49

Mam nadzieję że artykuły typu instalacja systemu nie będą w przyszłości dzielone na odcinki (taka sytuacja miała miejsce raz) - przy cyklu wydawniczym kwartalnym to nieporozumienie.

Czegoś takiego robić już na pewno nie będziemy.
[#51] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@mailman, post #50

To ja mam pomysł na artykuł.

Artykuł omawiający optymalizację klasycznego systemu dla rozbudowanej Amigi (040/060, karta GFX, muzyczna itp.). Taką listę programów niezbędnych programów, ułożoną w kolejności instalowania czyli np:

- jakie instalować dodatkowe programiki które wspomagają system, w jakich wersjach i jak je konfigurować,
- jakie patche, w jakiej kolejności je wywoływać aby się wzajemnie nie znosiły, wieszały itp.

celem jest osiągniecie optymalnego systemu dla rozbudowanej Amigi, stabilnego opartego o najnowsze STABILNE wersje bibliotek, progamów itp.

Może ktoś podjąłby się napisania czegoś takiego? Pracy byłoby na wiele numerów, chętnie bym wsparł dotacją taki projekt bo...

- sam ostatni raz instalowałem system z 10 lat temu, a może i wcześniej, później tylko dogrywając programy i biblioteki do zakupionych kart rozszerzeń, jakoś specjalnie go nie optymalizowałem uważając, że dopóki działa to lepiej nie ruszać. :D

Skoro nie dzielicie na odcinki to może opis działania i konfiguracji jednego programu/patcha na numer? Albo paru mniejszych?



Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 13:56:30 przez Deftronic/...
[#52] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@Deftronic/..., post #51

Pomysł na artykuł dobry, lecz coś mi się wydaje, że z realizacją będzie ciężko.

Odnośnie dzielenia. Nie będzie dzielenia, jakie miało miejsce do tej pory. Może zdarzyć się inne, ale wszystko zależy od artykułu.
[#53] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@Deftronic/..., post #51

Artykuł omawiający optymalizację klasycznego systemu dla rozbudowanej Amigi

I tak jest za dużo artykułów o klasyku. W tym numerze prawie nic nie było o systemach nextgen i sprzedaż spadła. Oczywiście wiadomo – co piszą autorzy, to mamy w pismie, ale chodzi o to, żeby zachęcić ludzi do pisania o AmigaOS 4, MorphOSie i AROSie.
[#54] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@krashan_, post #53

Zostawić NEWSY!!!! w spokoju - to mówię ja Jarząbek Jerzy ;P

A tak na serio to newsy powinny zostać, zawsze lubię sobie poczytać o nowościach i nie ważne że na portalu można się o tym dowiedzieć.
[#55] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@krashan_, post #53

Powinny być zachowane proporcje, wiadomo - coś dla klasyka, coś dla OS4 MOSa, instalacja jakiegoś sprzętu itp.

Szkoda, że sprzedaż spadła. Dla mnie osobiście to akurat jest najciekawszy numer.
[#56] Re: Polskie Pismo Amigowe #7
Pismo doszlo do mnie jakis czas temu. Jednak chyba przez jakies zacimienie umyslu dopiero dzisiaj dotarlo do mnie ze nie ma dalszej czesci komiksu :(
Co sie z nim stalo?
[#57] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@Phibrizzo, post #56

Autor nie miał czasu na jego kontynuowanie.
[#58] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@krashan_, post #53

Witam wszystkich . Pismo już przeczytałem . Jak widzę na forum zdania są podzielone co do zawartości tego pisma . Jedni chcą tego inni coś innego każdy chce tego co go właśnie dotyczy, wszyscy chcą czytać ale pisać już nie tak chętnie . Gdyby nie Benedykt to może pismo nadal by leżało na twardzielu wydawcy z powodu braku artykułów . Widzę na to sposób na stronie 24 jest opis CD32 , sukcesem jest fakt że napisało go trzech kumpli z amigowego podwórka . Tu widzę siłę bo na przykład jeden zna bardzo dobrze temat opisywanego zagadnienia kolejny ma umiejętności polonistyczne a kolejny wie jak to poskładać z fotami .
Sam nigdy nie napiszę nic bo nie mam zdolności do pisania i popełniam wiele błędów i tak myśli około połowy z nas . Newsy w piśmie jak najbardziej jestem za ,tylko zmienić nagłówek na zdarzyło się lub coś podobnego. Pismo podzielić na działy tak jak na stronce PPA i każdy niech ma coś dla siebie, komiks nie koniecznie musi być (jak autorowi się nie chce to niech spada i nie zawraca ....) . Jest tyle tematów możliwych do opisania że braknie stron.
Tylko kto to wszystko napisze ?
[#59] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@Jacol, post #58

wszyscy chcą czytać ale pisać już nie tak chętnie


noi co w tym zlego ?. kiedy kupowalem w kiosku MA, Amigowca, C64+4, C&A, Kebab, Bajtka itd.. nikt mi nie wypominal, nikt nie wpadlby nawet na taki pomysl, zeby komus wytykac, ze czyta, a pisac nie ma komu
[#60] Re: Polskie Pismo Amigowe #7

@gx, post #59

Przejrzyj historię magazynu i zobacz dlaczego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie tej inicjatywy. Założeniem było od samego początku, że pisać będą do magazynu czytelnicy, a nie redakcja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem