Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za luty 2012
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012
Kurcze, czyżbym nie głosował? Nie widzę Locomotion. :( Jak to się stało...
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@Deftronic/..., post #1

Nie było Twojego głosu.
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@mailman, post #2

Ale lipa... :( Byłem przekonany, że głosowałem. Zawsze głosuję zaraz po ogłoszeniu wyników za dany miesiąc. Nie wiem co się stało tym razem, eh...

p.s.
Odnośnie postu 4ego - też właśnie zagłosowałem. :)

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 20:51:42 przez Deftronic/...
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012
Głos poszedł.

Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012
Ja też zagłosowałem.
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012
Zagłosowano
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012
Gdyby ktoś z użytkowników portalu chciał zająć się kodem listy (php), tzn. rozbudować, ulepszyć, usprawnić sposób czy formułę głosowania to zapraszam. Ostatnio zgłaszał się użytkownik RadziN, ale nie wiem czy nadal jest zainteresowany (nie dostałem odpowiedzi na e-mail).
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012
Coś jest nie teges, bo ja już drugi miesiąc z rzędu głosuję na "Darkmere" i jakoś moje glosy nie dolatują, czy cuś. Może nie umiem się połapać w systemie głosowania:/

Serdeczności
Des
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@Des, post #8

Widzę, że jest: "86( -52) Darkmere: The Nightmare's Begun". Jedna osoba głosowała czyli być może właśnie Ty.
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@grxmrx, post #9

Mhm, możliwe, że to mój głos.
Tak czy owak - w subiektywnym, prywatnym rankingu Desa - Darkmere wymiata

Z uśmiechem pogodnym
Des
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@Des, post #10

Twój głos nie dotarł. Prawdopodobnie źle wypełniłeś formularz. Wyślij głosy teraz i zobaczymy czy dotrze.

Przypominam o tym, że po wysłaniu głosów pojawia się komunikat czy udało się wysłać głosy. Większość z Was chyba tego nie czyta, skoro są co miesiąc wątpliwości.
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@Des, post #8

Nie chce żeby grxmrx i mailman znowu mieli pożywkę przeciwko mnie, że nie potrafię docenić ich pracy, ale zgodnie z moim dawnym pomysłem na podział na kategorie było tam też zasugerowane żeby głosowanie przynajmniej w części zautomatyzować.

Tak poszczególne, niezależne kategorie, jak i w głównej można by przecież klikać po zalogowaniu w poszczególne tytuły przypisując im miejsce. Jeżeli dany tytuł głosującego nie figurował by pośród istniejących możliwości, zgłaszano by go do zamieszczenia w kolejnym miesiącu na liście możliwych.

Wiem, że to od cholery roboty, ale pomyślcie sobie, że w gruncie rzeczy zostanie to na zawsze i po uruchomieniu takiego systemu będziecie mieli mniej roboty niż dotychczas. System sam poda raz w miesiącu aktualne notowanie i wyzeruje bazę oddanych głosów z początkiem miesiąca. Łatwiej też będzie głosować wybierając istniejące z listy tytuły zamiast wklepywać je ręcznie gdzie nie trudno o pomyłkę i unieważnienie głosu.
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@Duracel, post #12

Przeczytaj co napisał grx w siódmym komentarzu, a kilka dni temu pisał też o tym na Gadaczu.
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@grxmrx, post #9

Darkmere: The Nightmare's Begun". Jedna osoba głosowała czyli być może właśnie Ty.

ja glosowalem na Darkmere !!!

z drugiej strony byly 2 glosy na fire force !!! ja dale dyche i kuzyn dyche .. a jest tylkow tabeli jeden glos 10
drugi miesiac pod rzad dzieja sie szopki z glosami !! wiec drodzy admini nie dziwcie sie ze ludzie nie chca glosowac

przeciez nie ma duzo roboty zeby zamiast "wyswietlonego textu" przekopiowac mechanizm z gieldy o wysylce maila

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 10:31:09 przez HOŁDYS
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@HOŁDYS, post #14

Nie ma żadnych szopek. Po prostu nie wysyłacie prawidłowo głosów. Niepoprawnie wypełniony głos skutkuje stosownym komunikatem. Proszę to czytać, a nie będzie problemów. Z przeglądarki i formularzy też trzeba umieć korzystać.
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@mailman, post #15

Tylko za kazdym razem jak wysylam mam ze glos zostal oddany poprawnie dziekujemy
mysle ze spora czesc glosow laduje NIL:
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@HOŁDYS, post #16

Głos oddany poprawnie = zarejestrowany w systemie. Skąd wiesz czy Twój kuzyn poprawnie wysłał formularz? Twój głos dotarł i został zliczony. Proponuję w celu weryfikacji przysłać do mnie maila z pytaniem czy po wysłaniu głosu on dociera. Niektórym się "wydaje", że wysyłają.

Poza tym zrobić mechanizm zliczający wciśnięcie guzika "Wyślij formularz" i fakt poprawnego wysłania to nie problem tylko, że to dowiedzie tylko tego, co napisałem wcześniej.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 11:32:57 przez mailman
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@mailman, post #17

to moze i screen z komunikatem ze glos zostal oddany poprawnie ...pomimo ze nie ma ich w rankingu ..i wychodzi ze glosujacych jest 22 ze spolecznosci 150-200 osob
poprawcie mechanizm glosujacy i dopiero robcie top ten ...od stycznia obserwuje to na co glosuje i ile punktow ma w top ten .. nic sie nie zgadza.

w watku 3 osoby poinforomowaly ze nie ma ich glosow...a naprawde nie trzeba miec wysokiego IQ zeby wypelnic ankiete i wcisnij wyslij .. komunikat bledu nigdy mi nie wyskoczyl i chya powinien byc na czerwono.

na razie daje sobie na wstrzymanie z ta lista

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 12:28:59 przez HOŁDYS
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@HOŁDYS, post #18

Mechanizm działa poprawnie. Już nie raz udowadnialiśmy użytkownikom zgłaszającym błędy, że problemy tkwią po ich stronie.

Tak czy owak, zostanie zaimplementowana jeszcze jedna kontrolka i zobaczymy co będzie w przyszłym miesiącu.
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@mailman, post #19

Zrobione, dodałem wysyłanie potwierdzenia również do użytkownika na adres e-mail jaki poda w formularzu.
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@HOŁDYS, post #14

Od dawien dawna sposób głosowania jest taki sam, formularz służy jedynie do wysyłania głosów mejlem na alias pocztowy, pod który jest podpięty adres e-mail moderatora listy. Głosy nie są i nigdy nie były od razu w momencie wysyłki zapisywane nigdzie w bazie danych. Z odebranych mejli moderator listy przygotowuje listę miesięczną. Oczywiście lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby to nie opierało się na mejlach tylko na bazie i tam było przetwarzane/moderowane, ale co zgłosi się (i o ile zgłosi się) ktoś do pomocy przy rozwoju tego działu to kontakt się urywa i wychodzi na słomiany zapał. Ja niestety wszystkich projektów na raz ciągnąć nie mogę, najwyżej na szybko mogę jeszcze dodać logowanie choćby do pliku czy do bazy (ale tylko w kontekście logowania) przesłanych danych i mógłby to być punkt odniesienia. Nie podoba mi się natomiast postawa "weźcie i coś zróbcie bo ja wolę focha strzelić". Jeśli głosy nie dotarły do moderatora listy to mógł to być problem albo z problemem z wysyłką (i wówczas użytkownik powinien otrzymać odpowiedni do sytuacji komunikat po wysłaniu) albo problem z informacją o wysyłce lub samym wysłaniem przez serwer SMTP (bo na wysłaniu mejla opera się to czy głos dotrze do moderatora).
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@mailman, post #19

Czy mój głos doszedł za zeszły miesiąc ?
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@HOŁDYS, post #18

No co Ty Hołdys? Nie poddaaj się, kto będzie głosował na Galagę, Locomotion i Hiredów? Sam nie dam rady...
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@Hubez, post #22

Tak, 7 lutego.
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@HOŁDYS, post #18

Zrobiłem dodatkowo zapis głosów użytkownika do bazy danych przed wysłaniem mejla (oraz widok podglądu dla moderatora listy), więc jest już logowane kto i na co głosował.
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@grxmrx, post #25

Dziekuje.
Czyli reasumujac - jesli dostane maila potwierdzajacego oddanie glosu na top ten - to ten glos powinien byc juz raczje zakwalifikowany w nastepnym podsumowaniu.
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@HOŁDYS, post #26

Po długiej przerwie zagłosowałem OK
Hołdys: raczej tak
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@HOŁDYS, post #26

Nic się nie zmienia za wyjątkiem tego, że masz dowód dla siebie, że głosowałeś + zapisują się dane w bazie, co oznacza, że skończą się teksty "głosowałem i nie ma".

Nie wiem czemu, ale Twój komentarz insynuuje, że rzekomo my sobie tutaj zliczamy co chcemy, od kogo chcemy. Tak jakby nie było nic innego do roboty. Nie lubię takich podejrzeń i oskarżeń, które są bezpodstawne i nieprawdziwe. Zawsze wszystkie głosy, które dotarły były zliczane.
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012
Kolejna edycja notowania przebojów :) Widzę, że teraz rozgorzała mała kłótnia o to, czyje głosy zostały zaakceptowane. Podejrzewam, że redakcja nie maczała w tym palców...
[#30] Re: Games TOP10 - wyniki za luty 2012

@mailman, post #28

Nie wiem czemu, ale Twój komentarz insynuuje, że rzekomo my sobie tutaj zliczamy co chcemy...Tak jakby nie było nic innego do roboty. Nie lubię takich podejrzeń i oskarżeń, które są bezpodstawne i nieprawdziwe. Zawsze wszystkie głosy, które dotarły były zliczane.

nic takiego nie napisalem
po prostu z kuzynem od stycznia glosujemy na fire force i powinien najmniej miec 20 pkt a ma 10 ..i jeden glos gdzies notorycznie znika - co byc moze powoduje u mnie frustracje
jak zauwazyles Deftronic ciagle glosuje na Locomotion ...i nie ma .. DES na Darkmere ..i nie ma
jaki z tego wniosek mozna wysnuc ???

ps.Fire Force przeszedlem wiec w cos innego bede teraz gral

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 17:46:05 przez HOŁDYS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem