Komentowana treść: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
[#1] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
Gratuluje udanej prezentacji komputera AmigaOne X1000.OK
[#2] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
Na plus:
- Bardzo dobra jakość filmu, na ekranie wszystko widać, obraz jest bezwzględnie stabilny, dźwięk bez zarzutu, montaż – na ile się na tym znam – też w porządku.
- Widać, że Mufa zaplanował prezentację, nie ma chaosu, spokojny, rzeczowy głos, bez "yyyy..." i innych wstawek. Wrażenie pełnej kontroli prowadzącego nad prezentacją.
- Mufa wie do czego służy Hollywood i umie ten program wykorzystać.
Na minus:
- Wymowa angielskich słów.
- Filmik o obudowie z PC Lab to trochę dłużyzna.
- Jeżeli coś jeszcze nie działa, nie należy, mówiąc o tym, używać słowa "oczywiście"
- Na ludziach spoza kręgów amigowych nie zrobią wrażenia programy, które już znają, a więc Gimp czy DOSBox. Mogą też się nie zorientować po co na Amidze odpala się emulator Amigi. Z drugiej strony prezentacja jest też skierowana do byłych amigowców, więc to takie „pół minusa”

Te drobne niedociągnięcia nie przekreślają jednak mojego ogólnego bardzo dobrego wrażenia. Gratuluję!

Przyglądając się prezentacji zauważyłem, że kompozycja obrazu ma jeszcze chyba jakieś problemy na X1000, cienie pod okienkami były trochę skopane.
[#3] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #2

Nie wiem czy to plus czy minus ;) W 13.31 widac troche warezu na dysku;)
[#4] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@Aniol, post #3

Na PLUS. Oznacza to, że zestaw nadaje się do codziennego, domowego użytku. OK
[#5] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #2

Dla mnie ok ! Jedynie liczebność amigowców żenująco mała. Szkoda że mieszkam w Anglii, bo bym podjechał do W-wy na pewno. Na Youtube pokazał się komentaż cyt :
"Ciekawi mnie na jakich platformach jest problem z szybkim ładowaniem stron w FF. Może mam do nich dostęp, z chęcia sprawdzę. Wygląda fatalnie, jak jakis badziew za 30 PLN z nalepką. Czy AmigaOS obsługuje wyjścia cyfrowe video? Czy jest AdBlock dla TimberWolfa?

PS. Pinball czyta się "pinbol", update "apdeit", Define "difain", player "pleier", designer "dizainer" a Xena "zina"."

No i dla tego nie lubię takie zachowania. Przodujemy w tym jako naród. Mufie chodziło o platformy amigowe, zapewne jakieś SAM lub Efikę lub inne, a koleś zachował się jak profesorek ....od languaguuuu.
Dla mnie w Polsce Pinball czyta się Pinbal, a Xena czyta się Xena. Jak leciał serial Xena w TV nikt nie mówił Zina... Co za matoł....
[#6] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@reactor, post #4

Na PLUS. Oznacza to, że zestaw nadaje się do codziennego, domowego użytku.

To jest taki "plus na siłę wymyślany" biorąc pod uwagę cenę i moc X1000...
[#7] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
Nie rozumiem jednej rzeczy, może jestem nie na bieżąco z systemem 4.1. Otóż autor prezentacji wspomina, że system nie jest jeszcze dopracowany mimo, że oznaczony numeracją 4.1 i ma zaistalowaną łatkę update 5. To w sumie mamy ciekawy sprzęt i jedynym systemem, który przechodzi wszystkie etapy produkcji oprogramowania systemowego na ten dość mocny hardware jest..Linux? Tak przynajmniej zrozumiałem wypowiedź. Natomiast sama prezentacja podobała mi się, dobrze że autor nie wspomniał nic o cenie tego cudeńka ;)
[#8] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
Ja dodam tylko że prezentacja była o wiele dłuższa w której swoje dopowiedział również Piotr czyli drugi przybyły tego dnia właściciel x1000. Panowie również prezentowali programy na życzenie przybyłych gości i opowiadali o nowej inicjatywie którą stworzyli. Film jest skrótem skupiającym najważniejsze wydarzenia , a wielu ludzi przybyło niestety już po prezentacji.
Komentarza tego pana pod filmem nie ma nawet co komentować.
[#9] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@kjb666, post #6

Moc jest naprawdę duża , ja na mojej Sam o takiej komfortowej pracy Timberwolfa mogę na razie pomarzyć, również jit x1000 jest praktycznie niepotrzebny
[#10] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
No bardzo fajna prezentacja
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
Tak jak pisalem juz w innym newsie, sprzet jest OK(cena za wysoka - minus).
System pracuje troche za wolno jak na taki sprzet.
Ale ogolne wrazenie jest pozytywne.

Gratulacje dla Autora filmiku - za to ze mu sie chcialo.
Panowie wiecej optymizmu, juz mnie cos trafia od tego narzekania.
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
Prezentacja technicznie niezle pokazana
Duzy + za swietna muzyke.
Dla mnie jednak szokiem bylo jak beznadziejnie wolno dziala na tym sprzecie DosBox i UAE....
Sorry, ale jesli to nie wina filmiku, i te gry tak klatkuja na malutkim oknie bez zadnych filtrow graficznych, to sorry.......na byle smartphonie dziala to lepiej........
O klatkowaniu hollywood nie ma nawet co pisac........
Ja nie wiem gdzie jest ta moc tego komputera......filmik pokazal jedynie niemoc i zobrazowal jak daleko w tyle technologicznie ten sprzet lezy.......

No jestem w szoku.
[#15] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@michalmarek77, post #14

Dla UAE brak JIT-a (ten od dłuższego czasu powstaje w ramach AmigaBounty, ja też tam dorzuciłem parę "groszy"), podobnie z DosBoxem (brak optymalizacji dla PowerPC, ale w tym temacie chyba nikt nic nie robi).
[#16] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
Z ciekawością obejrzałem całą prezentacje. Ogólne wrażenie na plus. Zgodzę się z Krashanem, że prezentacja obudowy była nieco przydługawa. Zainteresował mnie też fragment dotyczący programu Hoolywood. Widzę, że to bardzo ciekawy kawałek softu.

Zaintrygował mnie jednak fragmencik na samym początku (ok. 57s) - czy faktycznie nie ma w X1000 tylnej maskownicy ?
[#17] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@P@wson, post #7

Docelowym systemem dla AmigiOneX1000 jest wersja 4.2. Ta pokazana, to wersja 4.1up.5 i nie do końca jest przygotowana pod ten sprzęt. Początkowo miano czekać na system w wersji 4.2 i dopiero wypuścić X1000, ale że Amigowcy nie mogli się doczekać i wszystko się przedłużało, więc wypuszczono na razie z wersją beta systemu. Ponadto trzeba zauważyć, że na razie sprzęt jest w rękach betatesterów, a system rozwija się.
Jeśli chodzi o TimberWolfa, to u mnie w pracy na 4 rdzeniowym PeCecie te same strony wchodzą trochę dłużej w FireFoxie (nie jest to duża różnica), więc program, który jest we wczesnej wersji beta zaskoczył mnie pod względem szybkości. Mufa mówił w porównaniu do innych amig, ale mnie osobiście zaskoczyła szybkość tej przeglądarki.
Jeśli chodzi o małe okienka emulatorów, to wina była projektora. Czasami nie łapał pewnych rozdzielczości i dlatego pokazano je w małych okienkach. Po prezentacji poprosiłem o cały ekran i chodziło to bardzo dobrze - projektor się wyrobił :D . Emulacja jest bardzo płynna, nie wiem gdzie kolega Michalmarek dopatrzył się klatkowania. Ja byłem na miejscu i nie widziałem tego, wręcz przeciwnie kilka gier pokazanych chodziło płynnie, a przecież UAE nie ma JIT. Wyglądało, jakby UAE na X1000 nie potrzebuje JIT, w każdym razie w tych grach co widziałem.
Jeśli chodzi o długość mówienia o obudowie, to w realu nie była tak długa, tak to wygląda na filmie, który skracał pewne rzeczy. Maskownicy z tyłu nie było, ale trzeba pamiętać, że betatesterzy składali sprzęt sami, kupując wszystko oddzielnie. W obecnie sprzedawanych wersjach obudowa jest już dopieszczona i blaszka z tyłu już jest :)

Dopiszę jeszcze:
Hollywood nie klatkuje, Mufa pokazywał efekty tworzone w czasie rzeczywistym. U mnie na MakuG5 podobne efekty są liczone kilkanaście sekund (i to jest szybko), tu działały prawie natychmiast. Po przygotowaniu prezentacji i wyliczeniu efektów, pokaz działa płynnie.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 20:31:31 przez AS
[#18] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@AS, post #17

Mnie raczej dziwi, ze nikt tego nie zauwazyl wczesniej.......
Amigowe gry w zasadzie chodzily w palowskiej ramce (50fps)........
Jesli dla kogos na tym filmiku pinbale chodzily plynnie (w sumie dla kogos plynnie to moze byc 10-20 fps) to proponuje odpalic PC badz Amige 1200 i sobie porownac....
Albo zobaczyc jak to chodzi na smartfonach ewentualnie pierwszym lepszym PC (chocby z Atomem)....
Swoja droga, jesli JIT jest konieczne by klasyczne, Amigowe gry chodzily plynnie na niemal 2GHZ "wydajnosciowym potworze" to ja dziekuje za taki "powerfull" sprzet.

Dla mnie "moc" X1K to żenada dekady. Nie dziwię się, że Hyperion tak bardzo obostrzyl przed premierą wszelakie info dot. wydajnosci tego komputera.........
[#19] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@michalmarek77, post #18

Filozofuj dalej
[#20] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@michalmarek77, post #18

Gry chodziły płynnie, na moje oko podobnie jak na 1200 jakbyśmy porównywali, nie było zacięć. No i na Atomie na pewno nie chodzą tak dobrze, specjalnie sprawdziłem teraz i porównałem - na atomie to wcale nie chodzą :) . Może warto przyjechać na spotkanie i samemu się przekonać, a nie oceniać na podstawie malutkich okienek z filmu - wtedy możemy pogadać :D
[#21] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@michalmarek77, post #18

Jesli dla kogos na tym filmiku pinbale chodzily plynnie

Trudno określić „klatkowanie” gry oglądając film. No chyba że gra klatkuje 5 fps. Ale interferencja framerate gry z framerate video może dać przedziwne efekty. Klasycznym przykładem są „kręcące się do tyłu” koła samochodów na filmach. Żeby coś powiedzieć naprawdę, trzeba popatrzeć na grę w realu.
[#22] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@michalmarek77, post #18

Jesli dla kogos na tym filmiku pinbale chodzily plynnie (w sumie dla kogos plynnie to moze byc 10-20 fps) to proponuje odpalic PC badz Amige 1200 i sobie porownac....

MichaleMarku, oczywiscie że nie zobaczysz na filmiku gry lecącej z prędkościa 50 FPS skoro sam filmik jest odtwarzany ze zmienna prędkością klatek maks. 25 pomysł
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@azazel44, post #19

Prezentacja super.

"Efekty przejścia dosyć wymagające nawet dla X1000" - tego nie wiadomo, bo połowa mocy nie jest wykorzystywana przez system.

SlamTilt działa fajnie, ale przyznam że działa tak samo u mnie na G4 1,25 GHz. (eMac + MorphOS).

Ciekawe jak działa Alien Breed 3D ?
[#25] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #21

Zgadzam sie.
Sam jestem ciekaw czy ten brak plynnosci jest wina filmiku czy moze jednak faktycznie gry klatkowaly.........
Fakt jest taki, ze Kung Fu Panda na zwiastunie chodzila normalnie, niezauwazalne byly opoznienia, a na pinbalach bila poruszala sie skokowo, podobnie scroll.......
[#26] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@reactor, post #22

Rzucilem okiem na inne filmy ze Slam Tiltem prezentowane na Youtube....
Faktycznie wszystkie sa rwane. Brakuje co drugiej klatki:)
Wiec mozna przyjac, iz na X1K gry te chodza z pelna predkoscia, w winny temu paskudnemu wrazeniu klatkowania jest sam film :)
Moze w przyszlosci warto na filmowych prezentacjach pokazywac inne gry, (superfrog, turrican), ktore na nich beda przyjemniej sie prezentowac ( tutaj brak co drugiej klatki nie powinien byc na tyle odczuwalny co w pinbalach,inna specyfika rozgrywki - na youtube te gry prezentuja sie przeslicznie plynnie :)
[#27] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
No ja obejrzę sobie ze spokojem w poniedziałek.
[#28] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
I czemu sluzy ta prezentacja, jest jakis cel tego wszystkiego ?. Ten komputer dla wszystkich to efemeryda. Czy to takie wazne czy cos sie rwie czy nie, skoro UAE mozna uzywac wygodniej na tanich jak barszcz x86 i rownie amigowo pogrywac sobie w slamtilta.

Oby to byl ostatni tego typu komputer OK Oby WinUAE/UAE jak najpredzej dorobil sie emulacji PPC w JIT i skonczy sie w kulki granie
[#29] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
Napisze tak, nie do końca jestem usatysfakcjonowany tym filmikiem - bo tak naprawdę nic nie pokazano. Wszystko to już od dawna wiadomo, myślałem że będzie pokazane coś więcej ale to NDA wszystko hamuje. No cóż, trzeba znów czekać i nie wiadomo do kiedy.

Na wielki plus zasługuje tu profesjonalna ekipa z profesjonalnym sprzętem do nagrywania i to trzeba przyznać jest wyraźnie wszystko pokazane ale nic poza tym o czym pisałem powyżej.
[#30] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #28

Nie !!!
To najprawdziwsza amiga , nowa amiga .
Powiedzmy że jest droga ale całkiem nowa.
System trochę nie nadąża za tą płytą ale może się to zmieni.
Oby to był jeden z pierwszych nowych amig a następne jeszcze lepsze!
Nie rozumiem ludzi którzy kochają swoje amiklasyki a są przeciwni nowym produktom.
W Polsce to zawsze ludziska narzekają i tego nie rozumiem , za granicą jeżeli komuś coś wyjdzie to powstają fan kluby i chwalą się tym co nie miara . U nas co innego ktoś zrobił coś a pan Kowalski to od razu krytykuje i najlepiej żeby tego nie było . Bubel szrot i takie tego typu hasła słyszę, kiedy się to wreszcie zmieni?. Czy musi wymrzeć te pokolenie do którego też Ja się zaliczam? , wtedy to nie zobaczę zachwytu na widok nowej amigi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem