Komentowana treść: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
[#31] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@Jacol, post #30

Tez mi wzor do nasladowania, ludzie z zachodu Phi , ani my ze wschodu tacy zacofani, ani oni z zachodu tacy rozwinieci, nie dajmu sie zwariowac, nikt nie musi juz wymierac. Umiejetnosc krytycznego spojrzenia to cecha ludzi myslacych, za to wpadanie w ciagly zachwyt nad wszystkim jest tego przeciwienstwem. Droga jest nowa, ale to co nowe nie zawsze jest lepsze i warte popierania, bo jak przykladowo pan Kowalski zrobi kibel do oddawania stolca z pozycji nietoperza, to wiekszosc raczej kaze popuknac sie w czolo panu Kowalskiemu i to sie raczej nie zmieni :D
[#32] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@Jacol, post #30

Zachwyt bys mial, gdyby X1K byla sprzetem przelomowym, rewolucyjnym.......jak Amiga 1000 kiedys.
Niestety. To tylko kiepski kawalek hardware'u, technologicznie opozniony o jakies 5-6 lat wobec tego co dzisiaj jest wszechobecne na runku IT. Biorac pod uwage software, jest jeszcze gorzej.
Jarac to sie mozna kilogramowymi lapkami o wydajnosci desktopow, iPad'em, smartfonami, PS Vita, Raspberry PI etc............
X1K brak czegokolwiek lepszego od tego co mamy dzis w mainstreamie sprzetow komputerowych.....
Nie liczac mozliwosci uruchamiania AmigaOS :) Choc watpliwe, by to byla zaleta dla kogokolwiek poza ortodoksyjnymi fanatykami tego systemu ..............
No nie potrafie znalezc wytlumaczenia dlaczego mialby ktokolwiek chciec sie meczyc z tym systemem.
Po prezentacji widac, ze wyjatki od powyzszego wystepuja, aczkolwiek tylko potwierdzaja regule, i jak pokazala prezentacja, sa niezmiernie nieliczne ...........
To nie zamierzona zlosliwosc, tak to po prostu wyglada.............
[#33] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@michalmarek77, post #32

Hmm, jak wszyscy wiedzą, wcale jakimś entuzjastą X1000 nie jestem. Ani nawet entuzjastą AmigaOS 4, chociaż go używam. Ale, panowie gx i michalmarek77 faktycznie chyba generujecie takie polskie czepianie się dla zasady. Zgadzam się z opinią, że stosunek ceny do możliwości X1000 jest, delikatnie rzecz ujmując, nienajlepszy. Zresztą, to przecież żadne odkrycie. Stąd kupować X1000 nie zamierzam.

Niemniej nie zmienia to faktu, że Mufa zrobił sympatyczną prezentację. I czego Wam żal w tym momencie? Ludzi którzy zdecydują się kupić X1000? Przecież chyba nie uważacie, że ta prezentacja wpuszcza kogoś w kanał (zresztą pokaz, jak pisał vegeta, był znacznie dłuższy). Jak ktoś ma fantazję i pieniądze, żeby sobie kupić, to niech sobie kupi. Co to szkodzi? Po co to bezinteresowne jęczenie, że PA6T nie dorównuje czterordzeniowemu i5? Zróbcie lepszy sprzęt pod Amiga OS4 i sprzedawajcie go po sto złotych.
[#34] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #33

To wszystko wynika z faktu,iż ciężko jest czasem wyłączyć logiczne myślenie i zaakceptować fakt ,ze dla hobbysty jak dla zakochanego,chuda brzydulka jest najpiękniejsza istota na swiecie ;)
[#35] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #33

że PA6T nie dorównuje czterordzeniowemu i5? Zróbcie lepszy sprzęt pod Amiga OS4 i sprzedawajcie go po sto złotych.


sek w tym, ze moze PA6T nawet dorownuje CoreDuo, ale AOS4 nie dorownuje AOS3 w umiejetnosci wykorzystania sprzetu na ktorym dziala, rzeklbym nawet, ze nie siega mu nawet do piet i nie bylaby to przesada w tym konkretnym przypadku :). Wlasciwie to niczego mi nie zal, bo nie wyrazam swojego zalu, wyrazam tylko swoja opinie i czepiam sie, bo chyba mam do tego prawo, bede sie czepial, bo jak ktos pokazuje mi garbatego osla i twierdzi, ze to kon pelnej krwi arabskiej, to dziwne zeby nie czepial sie, tylko bral wszystko na slowo i pekal z radosci . Co to w ogole za argument, zrobcie lepszy sprzet... i sprzedawajcie za 100 zl, czy to jest argument ktory ma zamknac wszystkim usta, w stylu, jak sie nie podoba, to wynocha, sa inne sklepy..., ano sa, takie czasy, warto sie nad tym czasami zastanowic...
[#36] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@Aniol, post #34

No tak, milosc jest slepa, nawet do konca nieodwzajemniona bywa piekna, szkopul w tym, ze Amiga byla kiedys piekna istota nawet dla tych ktorzy jej nie kochali, jednak o tym pamietaja, a dzis, a co dopiero jutro ? ;)
[#37] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #35

bo jak ktos pokazuje mi garbatego osla i twierdzi, ze to kon pelnej krwi arabskiej

Zatrzymajmy się przy tym przez chwilę. Mógłbyś sprowadzić tę barwną analogię do konkretów, w odniesieniu do prezentacji Mufy?
[#38] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
Ten film udowadnia, ze Polacy to najlepsi fachowcy na swiecie. Stad caly zachod poszukuje dobrego polskiego pracownika. Pieknie krecony film, doskonala jakos, doskonale ujecia, przejscia ostrosci. Tak powinien wygladac film z prezentacji.

X1000 faktycznie za droga, ale dla przecietnego kowalskiego. Dla hobbysty, a do takich amigowcy sie zaliczaja, to cena normalna. Odnosze wrzazenie, ze wiekszosc krytykujacych porownuje amige do pecetow - tego juz nikt nie dogoni i nie tedy droga.

Ostatnio na kanale biznes mowiono o tym, ze microsoft rostaje sie z Intelem (tzw. Wintel) i z nowym windowsem 8 zaczyna wspolprace/wsparcie z procesorami ARM.

pozdro
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#40] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #37

okreslenia typu, jest to "najpotezniejsza jednostka..." lub "xena powrot do commodorowskich korzeni... " czyli jakich, sterowania silnikami i robotami, czy emulowania snesa , to juz tak odnosnie samej prezentacji, bo oczywiscie odnosze sie do calosci, czyli X1000...
[#41] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#42] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #40

Jak by nie patrzeć, to z punktu widzenia AmigaOS 4 jest to najpotężniejsza jednostka na jakiej można go odpalić... A Xena, cóż, to taki fidrygałek, który póki co nie jest do niczego wykorzystany i prędko pewnie nie będzie.
[#43] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #42

Jak by nie patrzeć, to z punktu widzenia AmigaOS 4 jest to najpotężniejsza jednostka na jakiej można go odpalić...


z punktu widzenia "naszej przyjaciolki" juz nie jest najpotezniejsza jednostka, a do tego z punktu widzenia "naszej przyjaciolki" wykorzystuje jej mozliwosci chyba w najmniejszym stopniu, przynajmniej na razie.
[#44] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@wawul2, post #38

Ten film udowadnia, ze Polacy to najlepsi fachowcy na swiecie. Stad caly zachod poszukuje dobrego polskiego pracownika. Pieknie krecony film, doskonala jakos, doskonale ujecia, przejscia ostrosci. Tak powinien wygladac film z prezentacji.


Dziękuję za tak miłe słowa. Bardzo się cieszę, że mój wysiłek został doceniony. Muszę pokazać Twój post mojemu szefowi ;)
[#45] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #43

z punktu widzenia "naszej przyjaciolki" juz nie jest najpotezniejsza jednostka, a do tego z punktu widzenia "naszej przyjaciolki" wykorzystuje jej mozliwosci chyba w najmniejszym stopniu, przynajmniej na razie.

Czy w tym enigmatycznie sformułowanym akapicie masz na myśli komputery PC i emulator WinUAE? Kim jest ta „nasza przyjaciółka” i co jest według Ciebie najpotężniejszą jednostką?
[#46] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #45

"nasza przyjaciolka" padlo z ust prezentera. x86 jest obecnie najpotezniejsza jednostka uzywana do amigowania.
[#47] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@gx, post #46

x86 jest obecnie najpotezniejsza jednostka uzywana do amigowania.

Tego bym nie był taki pewien z dwóch powodów. Po pierwsze potęga tego x86 interesuje nas do amigowania o tyle, ile tej potęgi mamy do dyspozycji pod emulatorem. Najpotężniejszą będzie wtedy, jeżeli uruchomisz ten sam program pod WinUAE oraz w wersji PPC na X1000 i pod WinUAE będzie szybszy. Ot chociażby weź LAME i skompresuj ten AKsack.wav. X1000 robi to w 18 sekund. Jestem ciekaw ile potrzebuje na to WinUAE na współczesnym x86.

Druga sprawa i to bardziej zasadnicza to to, że AmigaOS 3.x jest żywą skamienieliną. Amigowanie pod WinUAE to nic poza nostalgią i archeologią informatyki. To co się teraz w amigowaniu dzieje, dzieje się na AmigaOS 4 i MorphOSie. Tutaj Twoje potężne x86 jest bezradne.
[#48] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #47

Jestem ciekaw ile potrzebuje na to WinUAE na współczesnym x86.


Według danych z tej strony pecet z Pentium Dual-Core E5200 2,5GHz (czyli można powiedzieć, że "wczorajszy") potrzebował na tę konwersję 56 sekund.
[#49] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@posylus, post #39

"Oby to byl ostatni tego typu komputer"
Oby to był Twój ostatni post na portalu amigowym.

To teraz ja:

Oby następna AmigaOne nazywała się WalkerX1000 i miała procesor G3 600MHz, oby wszyscy ją chwalili, a krytykom pozamykać usta banami :)

Prezentacja technicznie fajna, ale nie było czego pokazać poza filmem w HD, gimpem i hollywood.
TVPaint że działa to ok, UAE też działa to ok, ale to nie po to kupuje się kompa pod AOS za 12 tyś.
[#50] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@recedent, post #48

Według danych z tej strony pecet z Pentium Dual-Core E5200 2,5GHz (czyli można powiedzieć, że "wczorajszy") potrzebował na tę konwersję 56 sekund.


Dla zabawy sprawdziłem na swoim piecyku (i5 750, Win7 64) i WinUAE 2.3.1 - wyszło 34 s.
[#51] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@ash, post #50

Dla zabawy sprawdziłem na swoim piecyku (i5 750, Win7 64) i WinUAE 2.3.1 - wyszło 34 s.

Z tego płynie wniosek, że pogłoski o „najpotężniejszości” x86 w zakresie amigowania są mocno przesadzone...
[#52] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #51

Do "klasycznego" amigowania nie ma niczego szybszego......
Swoja droga, byle PC (i5????) jest szybszy od Amigione 500 i wrecz rowny MacowiMini 1,5GHz (wg danych Mufy) w tym zadaniu pod UAE, ktory emuluje tylko amige 68k ??????? i ledwie 2 razy wolniejszy od x1k........
Damn, cholernie slabe sa te neoamigi :) tak swoja droga, moze by ktos podal wyniki dla AROS'a ? :)
[#53] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@michalmarek77, post #52

Obawiam się, że LAME_vmx (zoptymalizowany pod Altiveca z G4) robi ten plik w 17 sekund (CPU time). Sprawdzone przed chwilą.
[#54] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@krashan_, post #47

o co się teraz w amigowaniu dzieje, dzieje się na AmigaOS 4 i MorphOSie. Tutaj Twoje potężne x86 jest bezradne.


chyba zapomninasz o AROSie , zrob sobie teraz testy.
[#55] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@recedent, post #53

:)
Fajnie, szybciej niż x1k, jedynie dwa razy szybciej niż byle i5 emulujący amigę klasyczną.......
Jest się czym chwalić ?
[#56] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@michalmarek77, post #55

Może jest, może nie (nikt się chyba tymi wynikami nie szczyci). Ale pamiętaj, że dyskutujemy w kontekście m.in. Krashanowego posta #47.

P.S. Niech się ktoś zlituje i zbada sprawę pod AROSem. Jak potrzeba pliku AKSack.wav to polecam ten link.

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2012 21:14:50 przez recedent
[#57] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party

@michalmarek77, post #55

Potwierdzam, mój miniak G4 1.5 GHz wykonał ten test również w 17 sekund. To pokazuje, że G4 to całkiem niezły procesor i że większość pary projektantów współczesnych CPU poszła w dodawanie kolejnych rdzeni, zamiast na ich ulepszanie (skoro jednowątkowy program działa na starym G4 tak dobrze).
Z ciekawości wykonałem też ten test na wersji programu nie korzystającej z Altiveca - wynik - 25 sekund.
[#58] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
tak czy owak, ze x86 jest najpotezniejsza jednostka do amigowania

A to widzisz wszystko zależy od punktu widzenia. Dla mnie osobiście amigowanie to MorphOS. Dla niego x86 nie jest najpotężniejszą jednostką, ba nie jest w ogóle jednostką póki co. Cieszę się więc Twoim szczęściem, że możesz sobie pograć w stare gry przy pomocy czterech gigaherców, ale to nie jest to, na czym mi zależy. Nie jest to też to, na czym zależy aktualnym i potencjalnym nabywcom X1000. Jeżeli taki człowiek wydaje niemałą sumę na ten sprzęt, to chyba jasne, że całe to Twoje x86 ma tam, gdzie słońce nie dochodzi? Uważasz, że Mufa nie wie jakie osiągi mają procesory Intela?
[#59] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
No to moje gratulacje dla ekipy, która zrobiła pokaz. OK
Pokaz ukazuje potencjalne możliwości sprzętu i robi to w niezły sposób. Nie wypowiadam się co do samych możliwości komputera, bo z tego co wiem na razie nie ma dla niego dedykowanej wersji systemu (4.2 jeśli dobrze pamiętam). Myślę, że pokaz mógł częściowo zatrzeć (indywidualna ocena na ile) niekorzystne wrażenia wywołane nienajlepszą kampanią informacyjną (w mojej ocenie). Pozostaje życzyć fanom, by sprzęt stał się tańszy.

PS. Szkoda, że kompletny sprzęt nie kosztuje maksymalnie 5 tys. zł i nie ma na niego jednego wspólnego jak kiedyś systemu komputerowego. Cóż pewne rzeczy chyba już nigdy się nie zmienią.
Podoba mi się zdecydowana reakcja adminów na tekst o "buractwie na PPA". Środowisko się kurczy, a kolejne śmieszne wojenki to ostatnie czego potrzebują ludzie w naszym wieku.
[#60] Re: Film z prezentacji AmigaOne X1000 na Amiga X Party
Wszystko, co było OT zostało przeniesione na forum.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem