Komentowana treść: Monitor IIYAMA 23 X2377HDS - recenzja
[#31] Re: Monitor IIYAMA 23 X2377HDS - recenzja

@Arbuz, post #25

teoretycznie prawie każdy monitor/tv LCD/PDP mógłby łykać tryby 15KHz bo to tylko kwestia firmware jego dekodera obrazu, ba, nawet każdy CRT mógłby by łykać takie sygnały gdyby nie założone limity. Bardzo stare pierwsze monitory VGA takie co wyświetlały wszystko jak leci miały sporą szansę wyświetlić sygnały 15KHz, dopiero później wraz z nadejściem ery bardziej cyfrowych monitorów pojawiły się problemy bo producenci założyli limity.... (poniekąd służnie bo surowy sygnał PAL i NTSC nie są specjalnie zdrowe dla monitora CRT VGA...)

a takie monitory jak ta Iiyama czy niektóre BenQ mogą łykać PAL/NTSC bo widocznie ktoś nie zaprogramował dolnego limitu częstotliwości tylko górny Czy to było specjalne celowe działanie czy niedopatrzenie ciężko nawet powiedzieć Śpioch Nie ma się więc co spodziewać że TV łyknie 15KHz przez VGA bo nawet jeśli łyka je na innych złączach to VGA jest obsługiwany przez inną część firmware...

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 14:10:47 przez XoR

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 14:11:33 przez XoR
[#32] Re: Monitor IIYAMA 23 X2377HDS - recenzja

@XoR, post #31

Dotarła do mnie przelotka vga z vesalli ale mam problem albo z nią albo z monitorem lg 2280d,wszystkie tryby vga sa widoczne tylko w połowie
[#33] Re: Monitor IIYAMA 23 X2377HDS - recenzja

@phl22, post #32

Ups brak edycji ;)
brak wszystkich trybów tylko dblpal jest wyswietlany w polowie wiec raczej dziadowska przelotka,trzeba bedzie inna kupic.
[#34] Re: Monitor IIYAMA 23 X2377HDS - recenzja

@phl22, post #33

jeśli monitor to LG Flatron M2280D to nie podłączasz amigi przez VGA tylko przez Euro Śpioch

nie ma absolutnie żadnego powodu aby monitor-telewizor łapał PAL/NTSC przez port VGA ...
[#35] Re: Monitor IIYAMA 23 X2377HDS - recenzja

@XoR, post #34

O pal mi tam nie chodzi ale o tryby vga
[#36] Re: Monitor IIYAMA 23 X2377HDS - recenzja

@phl22, post #35

...... to są wyświetlane w połowie ekranu ;(
[#37] Re: Monitor IIYAMA 23 X2377HDS - recenzja

@phl22, post #33

Ja mam taką samą i przelotka działa dobrze na Benq.
[#38] Re: Monitor IIYAMA 23 X2377HDS - recenzja

@XoR, post #30

Tutaj zasadnizco się zgadam z kolegą: jak najmniej filtrów i "poplepszaczy obrazy".
Plazma mogła by być pod warunkiem wyświetlania sygnału RGB najlepiej przez VGA ewentualnie SCART z efektem SCAN LINE a do tego trzeba sobie dokupić odpowedni urządzonko lub zrobić je samemu.
Osobiście WinUAE nie polecam, w starszych wersjach niepoprwnie wyświetlał systemowe czcionki, obecnie jest już chyba dobrze.

Najlepiej monitor CRT RGB
[#39] Re: Monitor IIYAMA 23 X2377HDS - recenzja
Jeśli w menu ustawisz sygnał na auto to można zmieniać źródło obrazu przyciskiem z przodu obudowy. Spróbuj. Przycisk trzeba przytrzymać chwilę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem