Komentowana treść: Raspberry Pi dostępny w Vesalii
[#31] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@slawekwozniak, post #1

Ja kupilem za $35 + GST 5% + przesylka - tutaj: http://canada.newark.com ponizej link do raspberry pi

http://canada.newark.com/raspberry-pi/raspbrry-pcba/raspberry-pi-model-b-board-only/dp/83T1943?isRedirect=true

Z tego co sie orientuje to do wartosci $100 nie placi sie cla - wiec moze lepiej zamowic w Kanadzie z wysylka do Polski i wyjdzie troche taniej? o ile wysylaja w ogole do Europy. Na ich stronie jest live chat wiec mozna porpzmawiac z obsluga o wysylce przed kupnem.

Zlacze zasilania to micro USB - osobiscie uzylem ladowarke sieciowa USB 1.5A + kabelek USB microUSB i smiga zacnie. ok, racja
[#32] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii
Ja dzisiaj otrzymałem mojego Pi, zakupiony u Farnella, zapłaciłem dokładnie 41,13 EUR (włącznie z kosztami wysyłki i VATem).

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 22:28:09 przez Atos
[#33] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@x1000, post #31

256 to za mało 512 też ledwo zipi ;d
[#34] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@phl22, post #33

Masz Raspberry z 512MB?
[#35] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@x1000, post #31

Pytanie do posiadaczy, czy próbowaliście odpalić UAE na tym mikrokomputerku ?
[#36] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@x1000, post #31

A masz może jakiś programator JTAG by przetestować te piny, które niby tam wystają na płytce?
Bo mi bardzo zależy by programować to urządzenie szybko i bezpośrednio z PC
[#37] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii
Moim zdaniem fajny sprzęcik. Ja zamówiłem miesiąc temu i mam otrzymać przesyłkę końcem września :)
Trochę niestety trzeba się naczekać...

Co do ceny, ja zapłaciłem z wysyłką w RS 165zł. W Vesalia wychodzi więc ciutkę drożej, ale nie przesadzałbym, że te 25zł, to jakieś lichwa i cwaniactwo. Po prostu mają pewnie trochę droższego kuriera. Malinkę zamówioną miałem i w RSie i w Farnell. Powiem tylko, że w tej drugiej firmie wysyłka wyszła znacznie drożej niż w Vesalia, dlatego ostatecznie wybrałem RS. Gdybym wiedział, że będą to sprzedawać w Vesalia, to bym może kupił u nich, mimo tej droższej wysyłki, bo pewnie szybciej przesyłka dotrze do Polski. A tak, muszę dalej być cierpliwym ;)

Co do MorphOSa na sprzęcie tej architektury, to też bym się nie obraził, gdyby powstał. :)
[#38] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@RadoslawF, post #16

Zgadza się że inna kategoria ale pewne wady są wspólne, mało pamięci i brak rozszerzalności....punie widzę sensu przepisywania na nie Morphosa.


a MorphOS widzi maks. 1.5GB pamieci, to tez wada ?

Przesadzasz, na smartfonie mam podobny procek i troche slabsze gpu, wiecej ram, przegladanie ppa.pl jest komfortowe :)
[#39] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@gx, post #38

To teraz podłącz ten smartofon do ekranu z normalną rozdzielczością, obsługuj myszką i klawiaturą i oceń jeszcze raz przeglądanie PPA. I tak z ciekawości to jaki procek i z jakim taktowaniem masz w tym smartofonie ?
[#40] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@RadoslawF, post #39

procek to 800Mhz, a rozdzialka 480x800 i 3.8cala.. ppa smiga :).. nie sadze zeby np: 2krotne zwiekszenie rozdzialki cokolwiek widocznie zmienilo w dzialaniu na stronie ppa.
[#41] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@gx, post #40

Jeśli możesz to sprawdź co zmieni zwiększenie rozdzielczości.
Przy rozdzielczości 1024x600 przy tak samo taktowanym procesorze (ARMv6) o śmiganiu nie ma mowy, a truskawkę większość podepnie pod telewizor HD lub HDready, różnica w rozdzielczości roboczej będzie spora.
[#42] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@RadoslawF, post #41

a truskawkę większość podepnie pod telewizor HD

Truskawkę?
[#43] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@GumBoy, post #42

Ups, malinkę miało być.


Pozdrawiam
[#44] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@RadoslawF, post #41

w tym smartfonie mam ARMv7, ale bez przesady, taka strona jak ppa smiga na ARMv6. Wydajnosc w rozdzielczosci zalezy glownie od wydajnosci GPU i RAM.
[#45] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@gx, post #44

Na moim nie śmiga, a wydajność w wyświetlaniu grafiki zależy w pierwszej kolejności od GPU a drugiej od rozdzielczości, dasz większą rozdzielczość wydajność się zmniejsza.
Jedna sprawa mnie martwi, optymiści zachwalają malinkę ale jakoś dziwnie milkną w momencie kiedy dostaną ją w swoje łapki, dlaczego ? Ja w dalszym ciągu czekam na opis działania pod arosem jak i pod androidem, napisany przez kogoś kto miał to ustrojstwo w łapkach.
[#46] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@RadoslawF, post #45

armV6 nierowne armV6, jak ppa nie smiga to trafiles w jakis cienki model.

co do arosa RPi to raczej nie licz na extra wydajnosc, bo nie dziala na tym zbytnio natywnie - brak sterow...

poza tym nie wymagaj zeby RPi deklasowalo najlepsze wysoko komercyjne rozwiazania oparte na ARM :)

PS. ja mam w lapkach RPi tzn. lezy w pudelku jeszcze, nie mialem na razie na to mocy, ale dziala, bo raz uruchomilem, jeszcze czekam na obudowe... :)
[#47] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@gx, post #46

Lepiej się od razu przyznaj, uruchomiłeś, wyświetliłeś stronę ppa na telewizorze i przestraszyłeś się że tak wolno w porównaniu z smartfonem, tylko napisz tak fatalnie było na androidzie czy pod arosem ?
[#48] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@RadoslawF, post #47

w porównaniu z smartfonem


nie mam Androida dla RPi, wiec trudno mi porownac, a GNU/Linux z X'ami to jednak cos zupelnie innego...

natomiast czy wolno, ten ARMv6 ma wydajnosc podobna/zblizona do Samsunga Galaxy S2 czy tam IPhone 4 (Apple A4), oczywiscie mowa tylko o cpu... bo GPU to RPi ma zdecydowanie wydajniejsze.
[#49] Re: Raspberry Pi dostępny w Vesalii

@Atos, post #32

bez wiekszych ceregieli mozna kupic sobie juz na allegro, wlasnie zerknalem :), choc mozliwe, ze pare zlotych drozej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem