Komentowana treść: Sqrxz dla Amigi klasycznej
[#1] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
Wreszcie dobry port na procesor 68k, który pójdzie nawet na prawdziwej Amidze 500+. Żadnych UAE i tym podobnych. Gratulacje za trzy miesiące intensywnych prac!!
[#2] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
Dodam, że silnik gry został przepisany dla klasyków w asemblerze i wali bezpośrednio w sprzęt, jak na klasyczną grę przystało .
[#3] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@strim, post #2

Oznacza to tylko to, że Ci ludzie zdają sobie sprawę z możliwości klasyka i jak się na niego pisze. Dla ludzi od next-genów taka praca wydaje się dziś jak praca w kamieniołomach... o czym mogłem się przekonać na różnych forach dotyczących next-genów ;)

Amiga 500 to Amiga 500, można co najwyżej troszkę ją doładować, ale nie stanie się pecetem z 1GHz procesorem.

Jeszcze raz szacunek dla tych osób. Wiesz może, Strim, czy gra jest promowalna, czy działa w trybach natywnych Amigi?

P.S. Coś czuję, że renesans klasyka zbliża się wielkimi krokami. Ta rewelacyjna wiadomość jest jaskółką zwiastującą. Ja również ostatnio coraz lepiej programuję, cały czas trenuję, trenuję i jeszcze raz trenuję. Mam nadzieję jeszcze we wrześniu podzielić się rezultatami.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 22:06:05 przez Minniat_Planet
[#4] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Minniat_Planet, post #3

Frank jest człowiekiem jednocześnie zdającym sobie sprawę z możliwości klasyka i next-genów. Znajdziesz go także tu i tu.

Wiesz może, Strim, czy gra jest promowalna, czy działa w trybach natywnych Amigi?


Z tego co wiem to nie jest promowalna (bo korzysta z wielu możliwości chipsetu Amigi), ale sam nie miałem jeszcze okazji się z nią zapoznać.
[#5] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@strim, post #4

Nie ma za bardzo czego żałować. Gra jest (przynajmniej moim zdaniem) niezbyt grywalna.
[#6] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@strim, post #4

Rzeczywiście, światowa postać (jeśli nasze amigowe poletko uznać za pewien świat) ! :) Świetna robota, to co zrobił Wille to jest to o co sam walczę od wielu lat i wreszcie mogę przeczytać o dobrym porcie na klasyka. Mam nadzieję, że i ja dołączę się wkrótce z moimi ofertami.

Grunt, że pozostali co pamiętają w jaki sposób napisany jest Superfrog, czy Wolf Child!! No a Wille pewnie zna jeszcze wszystko od kuchni, jako ktoś kto dołożył do AmigaOS.

Niech teraz pesymiści schowają głowę w piasek ;)
[#7] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@recedent, post #5

A która wersja (na jaki komputer)?
[#8] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@recedent, post #5

No tak czy inaczej czekam z niecierpliwością.
[#9] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #8

Super, kolejna po mr.beanbag i downfall gra na klasyka w ostatnich miesiacach. Wreszcie cos sie dzieje, nienormalna jest wg mnie sytuacja , kiedy co miesiac pojawiaja sie gry na zx spectrum i c64 a na klasyczna Ami prawie nic. No poza niegrywalnymi nawet na 060 portami pod sdl wrzucanymi masowo na aminet...
[#10] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@twardy, post #9

Gwoli ścisłości to SQRXZ też jest portem (przepisanym co prawda z SDL, ale zawsze).
[#11] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
Czekam na obrazy dyskietek OK
[#12] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@recedent, post #10

Wiem, ale na ta chwilę wykorzystuje chipset Amigi. Gdyby zamiast tych wszytskich portów sdl-owych z aminetu powstało parę podobnych konwersji (np takiego SuperTuxa) to miałoby to większy sens.
Większość portów sdl na moim 060/75 jest niegrywalna, albo zawiesza system.
[#13] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@twardy, post #9

Może to wynikać z faktu, iż amigowcy mają nowsze i bardziej wydajne alternatywy (OS4/MOS) - a użytkownicy 8-bitowców mają... to co mają.

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 10:30:21 przez MaaG^dA
[#14] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Minniat_Planet, post #1

Poczekajmy na udostepnienie *.adf'ow, przetestujmy na 500tce i pozniej oceniajmy.
[#15] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
chętnie bym sobie kupił to wydanie dyskietkowe :) szkoda że nie do nabycia już
[#16] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@strim, post #2

Za taką realizacje portu- wielkie brawa- mam nadzieję, że gra była warta tej pracy- sam chętnie sprawdzę, jak będzie dostępna.
[#17] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@BULI, post #16

Ja także :) Myślę, że gra wciągnie na długie godziny OK
[#18] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
Ciekawe, czy zadziała na 040 i AGA...
[#19] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@PopoCop, post #18

I zauważyłem, że grę można już pobierać w wersji 0996. Jest to typowa platwormówka, jakich kiedyś pełno było. Co ala Turrican i podobne.

Można ją pobrać pod Windowsa, Ubuntu, Amiga OS4, MorphOS, AROS i inne. Nie ma zaś na klasyczne Amigi.



Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 22:51:41 przez gilban
[#20] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@PopoCop, post #18

Jutro przetestuję na 040 :)

Dodane: Jutro jednak jeszcze nie. ;)

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 23:30:41 przez Andrzej Drozd
[#21] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@gilban, post #19

Zacytuję sam siebie: Wkrótce ma zostać udostępniona do pobrania wersja instalacyjna gry na dysk twardy oraz obrazy dyskietek w postaci plików ADF.
[#22] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
Wygląda ślicznie
[#23] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@selur, post #14

Jest już filmik z gry.

http://www.youtube.com/watch?v=vRwkRf-vRUM

Grze najbliżej chyba do Giany Sisters, choć ma extra elementy. Dodatkowo jest ładny double-playfield. Gra działa bardzo żwawo, widać pisana specjalnie dla Amigi.
[#24] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej
Ładnie wygląda OK
[#25] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Minniat_Planet, post #23

Jak na darmową grę, to graficznie może być OK
[#26] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@parallax, post #25

Rzeczywiście inspirację GianaSisters widać- trzeba zagrać
[#27] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@BULI, post #26

Wzorowanie się na Giana Sisters jest wielkim plusem w przypadku tej gry. Trochę już pograłem w nią na klasyku pod AOS4/MOS, ale w takie gry najlepiej gra się w PALu.
To będzie to! :D
[#28] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Andrzej Drozd, post #27

Gdzie to wzorowanie na GS? Na pewno nie w mechanice skoków, na pewno nie w elementach logicznych. To, że idzie ludek, skacze i ma ograniczony czas by dotrzeć do końca to raczej słaby dowód na "wzorowanie się na Giana Sisters".
[#29] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@recedent, post #28

Choćby uderzanie głową klocków - było już to w Mario Bros.
[#30] Re: Sqrxz dla Amigi klasycznej

@Minniat_Planet, post #29

Choćby uderzanie głową klocków - było już to w Mario Bros.

Właśnie o to chodzi.
Podobnie jest w grze FaYoh. Było ostatnio o niej głośno na PPA, a część 1 i 2 można pobrać z Aminetu. Jedynka bardziej przypomina Gianę.
http://www.youtube.com/watch?v=PWsHkIVqZ1c

Podobną grą jest także Hard'n'Heavy. Właściwie to kopia Giana Sisters, tylko w kosmicznych teksturach :)
http://www.youtube.com/watch?v=kFhvG0hC5kA - Amiga
http://www.youtube.com/watch?v=Q-CTHs9xT6g - C64
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem